Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια παρακαλώ, το σήμα της Vodafone είναι κολλημένο στα 2/4... Υπάρχει κάτι να κάνω για να το βελτιώσω; Και στην οθόνη δίπλα από το σήμα έχει ένα Η. Φαντάζομαι οτι είναι το φυσιολογικό....

Επίσης δοκίμασε τη λύση που προτείνω εδώ. Πριν την εφαρμόσω είχα κι εγώ 2/4 με Vodafone και καμιά φορά έχανε τελείως το σήμα. Μετά την αλλαγή έχω σταθερά 4/4.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανενας αν το wind plus non stop λειτουργει στο HTC TYNT II????????Ποιες ειναι οι ρυθμισεις?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωριζει κανενας αν το wind plus non stop λειτουργει στο HTC TYNT II????????Ποιες ειναι οι ρυθμισεις?????

 

http://nysteri.wordpress.com/2007/08/08/wind-plus-non-stop-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα δημιουργείς εσύ. Ρίξε μια ματιά ici...!

 

το φορουμ του λινκ ειναι πεσμενο,μπορει καποιος απο εδω να δωσει οδηγιες πως δημιουργουμε τον φακελο για να αυξησουμε την ενταση του bluetooth;κατι ακομα,εβαλα το bluemusic αλλα δεν αναπαραγει τα αρχεια που ειναι σε mp3 μορφη κ αυτα που παιζουνε βγαζει το skin του windows media!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? έβαλα την Dutty V4 η οποία είναι αρκετά καλή, αλλά έχω ένα πρόβλημα. το κ0λ0 παίδι ο dutty έχει πειράξει τα ΠΑΝΤΑ. ένας απλός χρήστης δηλαδή αποκλείεται να βρεί εύκολα τα πράγματα που θέλει για να στήσει το pda όπως θέλει.

 

αφού λοιπόν έχω γίνει φακίρης τόσες ώρες μου έμεινε ένα τελευταίο. δεν μπορώ να δω το CommMgr απο τα programs στο buttons για να το κάνω assign σε ένα hardware button. μπορεί κάποιος να μου πει που σώζεται στην registry αυτό μπας και το κάνω απο εκεί? γιατί θα πάω να τον κάνω τόπι στο ξύλο. μέχρι και το pictures & videos πείραξε, και για να βρώ που είναι το πραγματικό έσπασα τα μούτρα μου.

 

θοδωρη πηγαινε εκει

resco explorer/windows/app buttons/com manager ;)

 

 

 

 

PS. Dimitri fysika kai exw ta regional settings se Greek alla den mou doulevei opws les, oute sto Kaiser, oute sto Cruise.

εμενα παρολο που εχω αλλαξει και ρομ (δλδ δεν ειμαι με official) εχει smart dialing ελληνικο κανονικοτατα γιαννη :O

 

παντως οσοι δεν εχουν greek smartdialing μετα απο αλλαγη ρομ ας βαλουν αυτο

http://rapidshare.com/files/86535898/greek_smart_dialing.rar

 

που δουλευει τελεια ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ 3G ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ hspd , κανει συνεχως reset . Kaθε 5 lepta περιπου

me 2g δε κλεινει ποτε

 

καμια ιδεα? τι κανω?

:X
Link to comment
Share on other sites

θ

παντως οσοι δεν εχουν greek smartdialing μετα απο αλλαγη ρομ ας βαλουν αυτο

http://rapidshare.com/files/86535898/greek_smart_dialing.rar

 

που δουλευει τελεια ;)

Αυτό είναι το htc skin (με το κουμπί βιντεοκλήσης) με ελληνικό smartdialing; Μπορώ να το βάλω στο 9000;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το htc skin (με το κουμπί βιντεοκλήσης) με ελληνικό smartdialing; Μπορώ να το βάλω στο 9000;

 

 

αλλο smart dialing και αλλο dial pad skins:)

 

αν θες dial pad skins παρε αυτα και δοκιμασε

 

http://rapidshare.com/files/86028430/dial_pad_skins.rar

 

κανε και ενα backup πριν για καλο και για κακο και μετα δοκιμασε τα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τι γινεται.που και που το pda ου δεν εχει σημα.αλλαξα την sim και μου κανει τα ιδια...πριν ειχα ενα κ800 και μου κανει τα ιδια.ημουν στο σπιτι και δεν επιανε,βγηκα εξω στο μπαλκονι τιποτα.εκανα αναζητηση και βρηκε ολα τα δυκτια,αλλα εγω παλι δεν ειχα σημα...τι να κανω..εχω κανει hard reset και το pda ειναι μαμα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουστε τι γινεται.που και που το pda ου δεν εχει σημα.αλλαξα την sim και μου κανει τα ιδια...πριν ειχα ενα κ800 και μου κανει τα ιδια.ημουν στο σπιτι και δεν επιανε,βγηκα εξω στο μπαλκονι τιποτα.εκανα αναζητηση και βρηκε ολα τα δυκτια,αλλα εγω παλι δεν ειχα σημα...τι να κανω..εχω κανει hard reset και το pda ειναι μαμα...

 

πηγαινε ρυθμισεις τηλεφωνου και απενεργοποιησε το 3g και βαλε την αναζητηση δικτυου σε gsm απο auto που ειναι default ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω να μου τα πεις βημα βημα γιατι ειμαι νεος?please

 

 

εναρξη/ρυθμισεις/ρυθμισεις τηλεφωνου/band/

δικτυο βαλε GSM

και gsm/umts band

βαλε GSM(900+1800)+UMTS(2100)

οκ και τελος:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... νεος στο forum και νεος χρηστης pda

ειναι το πρωτο που παιρνω, ευτυχως παρα παρα πολυ φτηνα... 340 ευρω (ναναι καλα η επιδοτηση)

Εγω θα πω οτι μεχρι στιγμης με εχει τρελανει το "μηχανηα" γουσταρω ατελειωτα το "μαγικο ραυδακι" και την touch screen. οπως επισης τρελαθηκα οταν ενεργοποιησα το destinator 7 και πηγα σπιτι μου με το "μωρο" να με καιοδηγει.... (αν και ξενερωσα γιατι τον παραδρομο για να παω σπιτι δεν τον ειχε μονο τον κεντρικο)

τελος παντων το pda σκοτωνει. αν και για να λεμε ολη την αληθεια με ζωριζει καπως το μενου του...

Πρωτα απολα να σας πω οτι ειμαι ατομο που βαριεται να διαυαζει. γιαυτο δεν θα ηθελα να βρεθει καποιος να πει (σε καποια ερωτηση μου) αν εψαχνες τα φορουμ θα εβρισκες την απαντηση)

Αρα... ερωτω...

παιχνιδια που παιζουν? και σαν τι αρχεια ? ειναι δηλαδη .htc (λεμε τωρα)

επισης. υπαρχει paint? καλες οι σημειωσεις αλλα κατι καλυτερο?

τελως (δεν το εχω δοκιμασει ακομα) το excell των windows θα το διαυασει το PDA ? αν οχι την πατησαμε :p

αυτος ηταν ενας απο τους βασικους λογους που το πηρα.

ευχαριστω και καλως σας βρηκα !!!

 

p.s. τωρα ειδα οτι ειμαι γραμμενος απο το 2004... μαλον κατι ηθελα τοτε αλλα δεν το ρωτησα :) παντος ποσταρω πρωτη φορα.... ;)

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απολα να σας πω οτι ειμαι ατομο που βαριεται να διαυαζει.

 

 

γιαυτο δεν θα ηθελα να βρεθει καποιος να πει (σε καποια ερωτηση μου) αν εψαχνες τα φορουμ θα εβρισκες την απαντηση)

Αρα... ερωτω...

 

ηδη βρεθηκε ο 1ος και θα ακολουθησουν κι αλλοι...

 

βαριεσαι να διαβαζεις....και τα θες ολα στο χερι....και το φωναζεις κι ολας :lol::lol:

 

οκ περιμενε απαντηση στις ερωτησεις σου :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... νεος στο forum και νεος χρηστης pda

ειναι το πρωτο που παιρνω, ευτυχως παρα παρα πολυ φτηνα... 340 ευρω (ναναι καλα η επιδοτηση)

Εγω θα πω οτι μεχρι στιγμης με εχει τρελανει το "μηχανηα" γουσταρω ατελειωτα το "μαγικο ραυδακι" και την touch screen. οπως επισης τρελαθηκα οταν ενεργοποιησα το destinator 7 και πηγα σπιτι μου με το "μωρο" να με καιοδηγει.... (αν και ξενερωσα γιατι τον παραδρομο για να παω σπιτι δεν τον ειχε μονο τον κεντρικο)

τελος παντων το pda σκοτωνει. αν και για να λεμε ολη την αληθεια με ζωριζει καπως το μενου του...

Πρωτα απολα να σας πω οτι ειμαι ατομο που βαριεται να διαυαζει. γιαυτο δεν θα ηθελα να βρεθει καποιος να πει (σε καποια ερωτηση μου) αν εψαχνες τα φορουμ θα εβρισκες την απαντηση)

Αρα... ερωτω...

παιχνιδια που παιζουν? και σαν τι αρχεια ? ειναι δηλαδη .htc (λεμε τωρα)

επισης. υπαρχει paint? καλες οι σημειωσεις αλλα κατι καλυτερο?

τελως (δεν το εχω δοκιμασει ακομα) το excell των windows θα το διαυασει το PDA ? αν οχι την πατησαμε :p

αυτος ηταν ενας απο τους βασικους λογους που το πηρα.

ευχαριστω και καλως σας βρηκα !!!

 

p.s. τωρα ειδα οτι ειμαι γραμμενος απο το 2004... μαλον κατι ηθελα τοτε αλλα δεν το ρωτησα :) παντος ποσταρω πρωτη φορα.... ;)

 

PICCOLO κατσε και διαβασε λιγες σελιδες και θα βρεις απαντησειςστα ερωτηματα σου!!!Παντως δεν χρειαζεται να ανησυχεις για τα excel αρχεια

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια...Θα ήμουνα φοβερά υποχρεος εαν κάποιος μου έλεγε που μπορώ να βρώ την ελληνική ρομ κάπου ή την ανέβαζε κάποιος σε ενα rapidshare...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ??
Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά το μήτσουλα έκανα petition, πριν απο μεγάλο διάστημα. Δημήτρη δεν μας μιλάς ε? :D

 

πάρτε και την απάντηση για να κλάψετε...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=361592

 

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΒΟΥΡΔΙΣΤΗΡΙ ΤΗΣ HTC. ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ.

ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΝΕΟΙ ΣΤΑ PPC ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ.

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ PPCs ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙΣΕΡ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΑΓΝΩΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ LINKS ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=6484

 

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΒΟΥΡΔΙΣΤΗΡΙ ΤΗΣ HTC. ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΤΕ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ.

ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΝΕΟΙ ΣΤΑ PPC ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ.

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ PPCs ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟ ΤΕΤΡΑΕΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΤΗ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙΣΕΡ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΑΓΝΩΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ.

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ LINKS ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=6484

 

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/

 

 

Φίλε μου εν μέρει δίκιο έχεις αλλά προσπάθησε να είσαι λιγότερο επιθετικός όταν εκφράζεις την άποψή σου γιατί μόνο φωτιές θα καταφέρενεις να ανάβεις στα forum που επισκέπτεσαι.

Στο xda κάνουν πολύ καλή δουλειά ευτυχώς και τους εμπιστευόμαστε όλοι μας νομίζω.

Το θέμα έχει συζητηθεί εδώ, όσοι ενδιαφέρονται για multimedia δυνατότητες σίγουρα έχουν υπογράψει στο petition.

Ψυχραιμία χρειάζεται φίλε μου και όπου νάναι θα σκάσει και η λύση. Στο κάτω κάτω με native ανάλυση video και Coreplayer -με RAW FRAMEBUFFER ή GDI- μια χαρά τα πάει το κάιζερ μην κάνεις έτσι. (με scrolling και 3D παιχνίδια τα πάει χάλια, τέλος πάντων κάπου στο συρτάρι βρίσκεται πάντα ένα PSP..:lol:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και τό'φερε η κουβέντα, μόλις βρήκα πως όλο το youtube παιδιά πέρασε στο youtubemobile..hooraah!!!

Τα βίντεο λόγω μικρής ανάλυσης παίζουν άψογα, η γωνία κλίσης της οθόνης του βγάζει τα λεφτά της, δηλαδή στο κάιζερ έχουμε όλου του κόσμου τα άπειρα βίντεο που θα θέλαμε να δούμε αλλά βαριόμασταν να τα βλέπαμε καθιστοί στο γραφείο..

Πάω να τη πέσω καναπεδάκι με καφεδάκι προς το παρών.. Έχω κάτι Gallagher που δεν έχω δεί ακόμα και μετά βλέπουμε.. Λέω να συνεχίσω με Symphony X στο καφέ με το hotspot πιο κάτω..:) Παιδιά γουστάρω πολύ....:):):):)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτό ακριβώς? είναι site για να βλέπεις βιντεακια?αντίστοιχο του youtube?

 

Aκριβώς, και το καιζεράκι πάει σφαίρα, αισθάνεσαι πως όλα είναι φορτωμένα στην κάρτα.. loading time γύρω στα 5 δεύτερα για κάθε βίντεο.. super!!

http://m.youtube.com/

 

tip: μην ξεχνάτε να σβήνετε την cache memory μετά από 2-3 sessions στο youtube γιατί θα τιγκάρει η εσωτερική μνήμη και θα ψάχνετε να βρείτε τί φταίει..

 

By the way.. ψάχνω να το βρω στο thread αλλά δεν βρήκα τίποτα ακόμη..

Πώς βάζουμε την cache memory να αποθηκεύει στην κάρτα στο Opera?..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και τό'φερε η κουβέντα, μόλις βρήκα πως όλο το youtube παιδιά πέρασε στο youtubemobile..hooraah!!!

Τα βίντεο λόγω μικρής ανάλυσης παίζουν άψογα, η γωνία κλίσης της οθόνης του βγάζει τα λεφτά της, δηλαδή στο κάιζερ έχουμε όλου του κόσμου τα άπειρα βίντεο που θα θέλαμε να δούμε αλλά βαριόμασταν να τα βλέπαμε καθιστοί στο γραφείο..

Πάω να τη πέσω καναπεδάκι με καφεδάκι προς το παρών.. Έχω κάτι Gallagher που δεν έχω δεί ακόμα και μετά βλέπουμε.. Λέω να συνεχίσω με Symphony X στο καφέ με το hotspot πιο κάτω..:) Παιδιά γουστάρω πολύ....:):):):)

Έλα ρε!!! Και είχα ξενερώσει πριν λίγο καιρό που δεν είχε όλα τα videos στο mobile YouTube... Αν όντως τα βάλανε όλα μπράβο τους, θα το δοκιμάσω σε λίγο να δω. :up:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...