Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέστε μου και μένα με'γεια. Οχι για το κινητό ... αυτό το έχω πάρει εδώ και 3-4 μήνες .... αλλά για τον γιό.

Μας ήρθε χριστουγεννιάτικος :D:D:D

 

Άλλο πράγμα :rolleyes:

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέστε μου και μένα με'γεια. Οχι για το κινητό ... αυτό το έχω πάρει εδώ και 3-4 μήνες .... αλλά για τον γιό.

Μας ήρθε χριστουγεννιάτικος :D:D:D

 

Άλλο πράγμα :rolleyes:

 

να σου ζήσει :) και η αδερφή ενός φίλου μου γέννησε το Σάββατο

Link to comment
Share on other sites

Πέστε μου και μένα με'γεια. Οχι για το κινητό ... αυτό το έχω πάρει εδώ και 3-4 μήνες .... αλλά για τον γιό.

Μας ήρθε χριστουγεννιάτικος :D:D:D

 

Άλλο πράγμα :rolleyes:

 

αυτα ειναι καλα νεα :D:D

 

να σας ζησει παντα γερος και τυχερος και σεις να σαστε καλα να τον καμαρωνετε να μεγαλωνει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, να'στε καλά.

Και εμείς το σάββατο γεννήσαμε. :)

 

Ηθελα να το μοιραστώ με την παρέα μου. Τόσο καιρό είμαστε μαζί εδώ μέσα. :):):)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι ο άντρας τις αδερφής του φίλου μου? :) το μωρό είχε ένα πρόβλημα στο έντερό του και του κάνανε εγχείρηση χτες.
Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι ο άντρας τις αδερφής του φίλου μου? :) το μωρό είχε ένα πρόβλημα στο έντερό του και του κάνανε εγχείρηση χτες.

 

λες να βγούμε συγγενείς?

 

Να πάνε όλα καλά. Είναι μεγάλο ζόρι να έχει κάτι το μικρό σου. Εμάς μας είπαν ότι ίσως τον κρατούσαν μέσα όταν βγήκε η γυναίκα μου και κόντέψαμε να τρελαθούμε. Ειχε ίκτερο, κάτι που έχουν τα μισά παιδιά των 3-4 ημερών, είναι δηλαδή φυσιολογικό. Αλλά τελικά ήταν όλα Οk και τον πήραμε σπίτι. :)

Αντε με το καλό και στους δικούς σου, να πάνε όλα καλά.

 

 

Sorry για τα off-topic αλλά είναι ιδαίτερη περίπτωση!!!

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

 

 

Sorry για τα off-topic αλλά είναι ιδαίτερη περίπτωση!!!

 

αυτα ειναι ευχαριστα off ;)

και μακαρι ολα τα off να ηταν τοσο ευχαριστα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα bluetooth headsets ανεξάρτητα ποια εταιρία τα φτιάχνει ο κωδικός που ζητάνε για σύξευξη είναι ο "0000"..........

 

cabj thanks!highway να σας ζησει!

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησουν τα γεννητουρια

 

και μενα καλοριζικο το κινητο!

 

στολιδι...μεγαλο πολυ και στιβαρο βεβαια και εχω λιγο λαλησει αλλα ειναι εκπληκτικο

ως τωρα μου κανε κανα 2 κουτσουκουλιες και το πιο βασικο ειναι οτι μου καιει πολυ μπαταρια

 

τι μπορω να κανω για αυτο λετε εκτος απο το να βγαλω το 3γ γιατι το χρειαζομαι?

 

υγ...τι μαγεια...βλεπω ταυτοχρονα σε 6 πολεις τι καιρο εχει ...

:X
Link to comment
Share on other sites

να σας ζησουν τα γεννητουρια

 

και μενα καλοριζικο το κινητο!

 

στολιδι...μεγαλο πολυ και στιβαρο βεβαια και εχω λιγο λαλησει αλλα ειναι εκπληκτικο

ως τωρα μου κανε κανα 2 κουτσουκουλιες και το πιο βασικο ειναι οτι μου καιει πολυ μπαταρια

 

τι μπορω να κανω για αυτο λετε εκτος απο το να βγαλω το 3γ γιατι το χρειαζομαι?

 

υγ...τι μαγεια...βλεπω ταυτοχρονα σε 6 πολεις τι καιρο εχει ...

καλοριζικο φιλε μου και χρονια πολλα:)

 

αν δεν μπορεις να βγαλεις το 3g κατεβασε την φωτεινοτητα της οθονης στο ελαχιστο..αν και την μεγαλη ζημια την κανει στην αναζητηση δικτυου ..

εκει πεθαινει την μπαταρια..

παντως αν κανεις λιγο υπομονη μεχρι να μαθεις τα κολπα των wm αλλα και του καιζερ σου,το μονο που θα σε απογοητευει θα ειναι η αυτονομια του..δυστυχως πρεπει να κανουμε εκει ολοι μας υπομονη μεχρι να βγει καποιο νεο και καλυτερο radio για τα pda μας ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κι εγω υποψηφιος αγοραστης του καισερ προσεχως..μονο 2 διευκρινισεις..ραδιο εχει η κατα καποιο τροπο προστιθεται,η καμερα πως τα παει?τραβαει καλες φωτο,βιντεο??ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα σε ολους!!:D
Link to comment
Share on other sites

ραδιο δεν εχει αλλα αλλα μπορεις να αγορασεις ακουστικα που εχουν ενσωματωμενο.

Η καμερα ειναι πολυ καλη. Εγω εβγαλα σημερα κατι φωτ στα χιοβια κι ειναι απαιχτες.

τωρα απο βιντεο, εχω βγαλει μονο ενα... καλο ηταν παντως

:cool:
Link to comment
Share on other sites

ραδιο δεν εχει αλλα αλλα μπορεις να αγορασεις ακουστικα που εχουν ενσωματωμενο.

Η καμερα ειναι πολυ καλη. Εγω εβγαλα σημερα κατι φωτ στα χιοβια κι ειναι απαιχτες.

τωρα απο βιντεο, εχω βγαλει μονο ενα... καλο ηταν παντως

ευχαριστω Μαργαριτα..ποιο αλλο εξυπνο με windows προτεινεις που να εχει ραδιο και καλη καμερα ανεξαρτητου ποσου?εκτος του polaris γιατι επειγομαι για αγορα..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις το παράγγειλα από eXpansys (UK) με εταιρικό ΑΦΜ (οπότε γλίτωσα τον ΦΠΑ). Τελική τιμή μαζί με κάρτα microSDHC 8GB (Class 4): €628. Όποιοι έχετε εταιρία ή φίλο/η με εταιρία κάντε το έτσι, γλιτώνετε τα €100+ του ΦΠΑ!

 

Μάλλον θα το έχω τέλος επόμενης βδομάδας! :drool:

 

:) Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις το παράγγειλα από eXpansys (UK) με εταιρικό ΑΦΜ (οπότε γλίτωσα τον ΦΠΑ). Τελική τιμή μαζί με κάρτα microSDHC 8GB (Class 4): €628. Όποιοι έχετε εταιρία ή φίλους με εταιρία κάντε το έτσι, γλιτώνετε τα €100+ του ΦΠΑ!

 

Μάλλον θα το έχω τέλος επόμενης βδομάδας! :drool:

 

:) Καλή Πρωτοχρονιά σε όλους! :)

 

γιατι,δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο εδω??:(

Link to comment
Share on other sites

γιατι,δεν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο εδω??:(

Υπάρχει, αλλά είναι πανάκριβο γιατί πληρώνεις καπέλο την Ελληνική ROM της ACE-Hellas. Αν το θες εξελληνισμένο δεν έχεις επιλογή, αναγκαστικά το αγοράζεις από εδώ. Αλλιώς μπορείς να το φέρεις από Αγγλία με τη μαμά ROM (Αγγλική) και αρκετά φθηνότερο. Αλλά δεν θα έχεις Ελληνική υποστήριξη χωρίς extra s/w και η εγγύηση θα σε καλύπτει μόνο στο h/w.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

έπεσε πολύ η τιμή του. εγώ 628 το ειχα πάρει μόνο του. χωρίς φπα.
Link to comment
Share on other sites

Πέστε μου και μένα με'γεια. Οχι για το κινητό ... αυτό το έχω πάρει εδώ και 3-4 μήνες .... αλλά για τον γιό.

Μας ήρθε χριστουγεννιάτικος :D:D:D

 

Άλλο πράγμα :rolleyes:

 

Καλώς σας ήρθε...!

Mε το καλό να μπεις στο club μας... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση (και αλλη0

 

το επιασα 2 φορες και ενω ηταν standby, να κανει soft reset μονο του

 

καμια ιδεα?

ειναι καμια ρυθμιση και αυτο?

:X
Link to comment
Share on other sites

ραδιο δεν εχει αλλα αλλα μπορεις να αγορασεις ακουστικα που εχουν ενσωματωμενο.

Η καμερα ειναι πολυ καλη. Εγω εβγαλα σημερα κατι φωτ στα χιοβια κι ειναι απαιχτες.

τωρα απο βιντεο, εχω βγαλει μονο ενα... καλο ηταν παντως

kalh h kamera alla tha ta vreis skoura logo elipshs flash

epishs sthn epilogh foto den exei katholou zoum!!!

kai se olla ta upolipa exei zoom x2 kai sto video x2!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στους χρήστες του TyTN II με bluetooth handsfree/headsets: Σας δουλεύουν ΟΚ; Μήπως έχετε ήχο πολύ χαμηλής ποιότητας και έντασης; Ρωτάω γιατί διάβασα κάποια threads στο xda-developers και ελαφρώς τρομοκρατήθηκα... :worry: Ελπίζω να είναι μεμονωμένες περιπτώσεις, αν και γίνεται πολλή φασαρία για το θέμα...

 

Σκέφτομαι να αγοράσω bluetooth stereo headset για ακρόαση MP3 και περιμένω να έχω πολύ καλή ποιότητα (hi-fi), αντίστοιχη με αυτή του iPod... Ελπίζω να ισχύει αυτό, γιατί αλλοιώς τη μάμησα... Ο σκοπός είναι να αποφύγω να έχω και dedicated MP3 player αλλά μόνο το TyTN II σαν all-in-one συσκευή (κινητό/PDA/MP3 player).

 

Μέχρι στιγμής έχω τη θετική απάντηση του tranaee (Nokia BH-500) πάνω στο θέμα, αλλά θέλω ν' ακούσω τις γνώμες και άλλων με bluetooth headsets. Πώς σας παίζουν σε ακρόαση μουσικής αλλά και σε κλήσεις; Είστε ικανοποιημένοι σε σχέση με συμβατικά κινητά; Αν υπάρχουν κάποια που δεν παίζουν καλά με το TyTN II να ξέρω να τα αποφύγω.

 

Ακόμα δεν το έχω κι ανυσηχώ... :p

Ευχαριστώ παιδια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

 

1.δουλευει τελεια και για αυτο παραγγειλα την 8giga καρτα για να βαλω mp3s μεσα αλλα και την μεγαλη μπαταρια(2700 mA ) για να αντεχει να παιζει πολλες ωρες!!ειδικα με τον audio manager της htc to θεμα music player ειναι πλεον διασκεδαση!

 

χρησιμοποιω αυτο

i.Tech Clip Radio Bluetooth Stereo Headsets with FM Radio A2DP AVRCP (Black)

 

και εχω και ραδιο παραλληλα !!!

η μουσικη ακροαση ειναι παρα πολυ δυνατη και ολοκαθαρη!!και εχω πολυ περιεργη σχεση με την μουσικη αλλα και πολυ καλο μουσικο αυτι.(δεν αντεχω τα κλαπατσιμπανα και τις παραμορφωσεις!!!:mad:)

 

 

εχουν ολες τις λειτουργιες του music player,

 

εναρξη-παυση,επομενο-προηγουμενο κοματι,τρεξιμο εμπρος-πισω,αυξομειωση φωνης

εχουν παρα πολυ καλη ενταση αλλα και παρα πολυ καλη ποιοτητα ακροασης αλλα αυτονομια !! μου βγαζουν 8ωρες συνεχους αναπαραγωγης μουσικης,ραδιοφωνου ,σχεδον στο τερμα της εντασης(δεν μπορω να ακουω μουσικη σιγα,ειδικα στον χωρο εργασιας μου που εχει πολυ φασαρια...) και απλα μετα το 8ωρο τα βγαζω εγω οχι οτι εχουν μεινει απο μπαταρια ;)

 

για καποιους πιο απαιτητικους τα μειον του ειναι οτι δεν εχει οθονη ωστε να ξερεις ποιον σταθμο ακους (προσωπικα δεν με ενδιαφερει μιας και ακουω μονο ερα σπορ και σκαι για ειδησεις ) αλλα και μονο 4 θεσεις για να αποθηκευσεις τους αγαπημενους σου σταθμους..εμενα μου περισευουν και 2 :p τις θελει κανεις? :lol:

 

Ερώτηση στους χρήστες του TyTN II με bluetooth handsfree/headsets: Σας δουλεύουν ΟΚ; Μήπως έχετε ήχο πολύ χαμηλής ποιότητας και έντασης; Ρωτάω γιατί διάβασα κάποια threads στο xda-developers και ελαφρώς τρομοκρατήθηκα... :worry: Ελπίζω να είναι μεμονωμένες περιπτώσεις, αν και γίνεται πολλή φασαρία για το θέμα...

 

Σκέφτομαι να αγοράσω bluetooth stereo headset για ακρόαση MP3 και περιμένω να έχω πολύ καλή ποιότητα (hi-fi), αντίστοιχη με αυτή του iPod... Ελπίζω να ισχύει αυτό, γιατί αλλοιώς τη μάμησα... Ο σκοπός είναι να αποφύγω να έχω και dedicated MP3 player αλλά μόνο το TyTN II σαν all-in-one συσκευή (κινητό/PDA/MP3 player).

 

Μέχρι στιγμής έχω τη θετική απάντηση του tranaee (Nokia BH-500) πάνω στο θέμα, αλλά θέλω ν' ακούσω τις γνώμες και άλλων με bluetooth headsets. Πώς σας παίζουν σε ακρόαση μουσικής αλλά και σε κλήσεις; Είστε ικανοποιημένοι σε σχέση με συμβατικά κινητά; Αν υπάρχουν κάποια που δεν παίζουν καλά με το TyTN II να ξέρω να τα αποφύγω.

 

Ακόμα δεν το έχω κι ανυσηχώ... :p

Ευχαριστώ παιδια.

 

διαβασε αυτα που εχω ξαναγραψει και αν εχεις καμια απορια εδω ειμαστε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση στους χρήστες του TyTN II με bluetooth handsfree/headsets: Σας δουλεύουν ΟΚ; Μήπως έχετε ήχο πολύ χαμηλής ποιότητας και έντασης;

 

Ακόμα δεν το έχω κι ανυσηχώ... :p

Ευχαριστώ παιδια.

 

Λοιπόν, αγόρασα το ΒΤ στερεοφωνικό ζευγάρι της Έπεσον (sorry, Erickson), η ποιότητα της μουσικής είναι τέλεια, αλλά:

Όταν χτυπάει το τηλέφωνο, ενώ το ακούς στα ηχεία, χάνεται (!!!) η σύνδεση και πας (αναγκαστικά) στο κινητό.

Ειδικά την ώρα που οδηγείς, είναι φρίκη !!!

Η HTC, έγραψε το εξής στην ιστοσανίδα της (δεν μπορώ να την ονομάσω ιστοσελίδα, sorry παίδες) :

" 19/12/2007

Bluetooth Hot Fix (for HTC TyTN II)

 

Dropped calls sometimes occur when Bluetooth is on. If you encountered the same problem, please download this Bluetooth Hot Fix and install it on your device."

 

Και δίνει ένα hotfix key το οποίο μπορείτε να το βρείτε στο :

http://rapidshare.com/files/79781330/TyTNII_BT_Hotfix.zip.html

 

Το εγκατέστησα, αλλά είδα πολύ μικρή βελτίωση.

 

Από εδώ αυτό το forum, κάποιος (δεν γράφω ποιος, γιατί μπορεί και να μην θέλει) είχε δώσει μια λύση, πειράζοντας την registry, πλην όμως, εγώ (ο άσχετος, ο ακαμάτης) δεν μπόρεσα να βρω τη συγκεκριμένη διεύθυνση (!!!).

"Πειράζοντας" την registry, κατάφερνες να ανεβάσεις την ευαισθησία στον τομέα του ΒΤ.

Αν μπορεί κάποιος (-α) να δώσει τα φώτα του, χρονιάρες μέρες που είναι !!!

 

ΥΓ 1 : Καλογέννητα και πολύχρονα

ΥΓ 2 : Με το καλό να μας μπει ο νέος χρόνος παίδες (και κορασίδες)

Link to comment
Share on other sites

Για να δυναμωσει ο ηχος στο bluetooth κανε αυτες τις αλλαγες στην Registry με καποιον Explorer

Αύξηση έντασης στο bluetooth ακουστικό

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\Spk Volume

 

αλλάζουμε την τιμή σε 10 έως 15 η αρχική είναι 8.

--------------------------------------------------------

 

Αύξηση ευαισθησίας στο bluetooth μικρόφωνο

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway\Mic Volume

 

αλλάζουμε την τιμή σε 10 έως 12 η αρχική είναι 8.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...