Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοί μου φίλοι WebViRuS και zaharakis, σας χιλιοευχαριστώ.

Να 'στε καλά.

 

καλοριζικο λοιπον τωρα, μιας και εισαι ετοιμος πλεον να ασχοληθεις μαζι του :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...Φιλε costas2by4AIO εχεις καμια σχεση με Αιολικο??

 

Ζaharakis γνωριζεισ καποιο τετοιο προγραμματακι?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...Φιλε costas2by4AIO εχεις καμια σχεση με Αιολικο??

 

Ζaharakis γνωριζεισ καποιο τετοιο προγραμματακι?

 

για να μην σου εχει απαντησει ηδη κανεις παει να πει οτι δεν ξερει κανεις ;)

 

δεν ειναι αναγκη να επαναλαμβανεις την ιδια ερωτηση (3 φορες μεχρι στιγμης :O)

 

edit ριξε μια ματια εκει να παρεις μια εικονα του τι γινεται :O

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=1698067

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει στους φορητούς με Vista. Στα επιτραπέζια συστήματα με Vista είναι οκ.
??? Γιατί αυτό; δέν λέω πως δέν είναι έτσι απλά αναρωτιέμαι γιατί να είναι έτσι;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να σου δινει την δυνατοτητα να κανεις αλλαγες στην καρτα sim...για παραδειγμα να αντιγραφεις επαφες απο το κινητο ?

 

To πρόγραμμα που έχει το Kaiser το sim manager δεν κάνει αυτό που θές?

Link to comment
Share on other sites

το sprite backup μπορει να το λεει,αλλα δεν ειναι και οτι πιο ασφαλες να κανεις restore μιας ρομ επανω σε μια αλλη διαφορετικη....

ειλικρινα δεν το εχω καν δοκιμασει...και δεν θα ηθελα...:)

δεν θελω να σκεπτομαι το αποτελεσμα restore ενος λειτουργικου πανω σε αλλο :cry:

προτιμω την ταλαιπωρια του στησιματος απο την αρχη παρα τις οποιες δυσλειτουργιες που θα υπαρξουν μετα(αυτο ειναι σιγουρο !!!);)

 

Δεν θα σου κάνει restore την rom. Μόνο τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις (regisrty) ημερολόγιο, contacts κλπ.

Λογικά θα πάει μια χαρά.

 

Δημήτρη, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Τοσα flashing που κάνεις, θα ξοδέψεις κυριολεκτικά 10 λεπτά παραπάνω και μπορεί να γλυτώσεις 3 ώρες (και μάλιστα πολλές φορές). Και αν κάτι δεν σου αρέσει μετά το restore απλά κάνεις hard reset και έχεις την νέα rom καθαρή και στήνεις το ppc με τον παραδοσιακό τρόπο :)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου κάνει restore την rom. Μόνο τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις (regisrty) ημερολόγιο, contacts κλπ.

Λογικά θα πάει μια χαρά.

 

Δημήτρη, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Τοσα flashing που κάνεις, θα ξοδέψεις κυριολεκτικά 10 λεπτά παραπάνω και μπορεί να γλυτώσεις 3 ώρες (και μάλιστα πολλές φορές). Και αν κάτι δεν σου αρέσει μετά το restore απλά κάνεις hard reset και έχεις την νέα rom καθαρή και στήνεις το ppc με τον παραδοσιακό τρόπο :)

 

κατσε να βγει καμια ρομ της προκοπης και θα ο δοκιμασω αντε τι να σας κανω :D

 

αντε γιατι παιδευονται να περασουν τον helmi και ουτε καν τον εχουν φτασει ακομη :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλά ο dutty έχει ξεφύγει εντελώς όμως. ο helmi έβγαλε μια ρομ για το καιζερ και ήταν οκ, αυτός έχει βγάλει τουλάχιστον 10 και ακόμα στις δοκιμές είναι.
Link to comment
Share on other sites

το sprite backup μπορει να το λεει,αλλα δεν ειναι και οτι πιο ασφαλες να κανεις restore μιας ρομ επανω σε μια αλλη διαφορετικη....

ειλικρινα δεν το εχω καν δοκιμασει...και δεν θα ηθελα...:)

δεν θελω να σκεπτομαι το αποτελεσμα restore ενος λειτουργικου πανω σε αλλο :cry:

προτιμω την ταλαιπωρια του στησιματος απο την αρχη παρα τις οποιες δυσλειτουργιες που θα υπαρξουν μετα(αυτο ειναι σιγουρο !!!);)

 

Το δοκίμασα για να περάσω την ρομ του dutty αλλά την πάτησα τρελά κολλήματα το έστησα πάλι από την αρχή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

1. Κάποιος από σας το χρησιμοποιεί με Α2DP με stereo BT?

Μιας και δεν έχει στάνταρ 3.5mm audio-jack θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν καθημερινό music phone και το στερεο ΒΤ είναι καλή λύση.

Θυμάμαι στο thread του tytn διάβαζα πως κόμπιαζε λιγάκι. Τι γίνεται τώρα?

 

2. Όσον αφορά το wi-fi..

Κάθε φορά που θα μπαίνω σπίτι θα πρέπει να εισάγω το pwd ή θα το θυμάται? Τι γίνεται με τα free hotspots? Τα εντοπίζει και συνδέεται αυτόματα ή θα πρέπει κάθε φορά να κάνω manual search και σύνδεση?

 

3. Για το touch-flo.. Στο tytnII το image gallery παρουσιάζεται σαν του touch-cruise ή όχι. Πού σταματάει το touch-flo1 και συνεχίζει το flo2?

 

Sorry για τις ίσως newbie ερωτήσεις αλλά θέλω να το πάρω και είναι σημαντικές για μένα..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν πρόλαβε άλλος και είμαι κι εγώ νιούμπι, θα σου απαντήσω αλλά όχι σ' όλα:

 

1. ΔΞ/ΔΑ

 

2. Το θυμάται το pwd. Τα free τα βρίσκει μόνο του...!

 

3. ΔΞ/ΔΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

1. Κάποιος από σας το χρησιμοποιεί με Α2DP με stereo BT?

Μιας και δεν έχει στάνταρ 3.5mm audio-jack θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν καθημερινό music phone και το στερεο ΒΤ είναι καλή λύση.

Θυμάμαι στο thread του tytn διάβαζα πως κόμπιαζε λιγάκι. Τι γίνεται τώρα?

 

2. Όσον αφορά το wi-fi..

Κάθε φορά που θα μπαίνω σπίτι θα πρέπει να εισάγω το pwd ή θα το θυμάται? Τι γίνεται με τα free hotspots? Τα εντοπίζει και συνδέεται αυτόματα ή θα πρέπει κάθε φορά να κάνω manual search και σύνδεση?

 

3. Για το touch-flo.. Στο tytnII το image gallery παρουσιάζεται σαν του touch-cruise ή όχι. Πού σταματάει το touch-flo1 και συνεχίζει το flo2?

 

Sorry για τις ίσως newbie ερωτήσεις αλλά θέλω να το πάρω και είναι σημαντικές για μένα..

 

1.το εχω δοκιμασει.δεν ειναι οτι καλυτερο σε ενα τετοιο

τηλ.να το εχεις ως music phone.

 

2.οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.:)

 

3.οχι δεν τις παρουσιαζει ετσι τις foto και ουτε μπορεις να κανεις

zoom οπως με το cruise.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά ο dutty έχει ξεφύγει εντελώς όμως. ο helmi έβγαλε μια ρομ για το καιζερ και ήταν οκ, αυτός έχει βγάλει τουλάχιστον 10 και ακόμα στις δοκιμές είναι.

 

αφου στο εχω ξαναπει..ο ανθρωπος ειναι για γελια!!ολο test,beta,filal BETA release,final beta released fixed :lol: ειναι....μια της προκοπης δεν εχει βγαλει ακομη....για ποιο λογο να ασχολουμαι με τις ρομ του??χαμενος χρονος ειναι πια...:mad:

 

Το δοκίμασα για να περάσω την ρομ του dutty αλλά την πάτησα τρελά κολλήματα το έστησα πάλι από την αρχή

 

ηρθες στην καταλληλη στιγμη φο :)

 

Μερικές ερωτησούλες:

 

1. Κάποιος από σας το χρησιμοποιεί με Α2DP με stereo BT?

Μιας και δεν έχει στάνταρ 3.5mm audio-jack θέλω να το χρησιμοποιώ και σαν καθημερινό music phone και το στερεο ΒΤ είναι καλή λύση.

Θυμάμαι στο thread του tytn διάβαζα πως κόμπιαζε λιγάκι. Τι γίνεται τώρα?

 

2. Όσον αφορά το wi-fi..

Κάθε φορά που θα μπαίνω σπίτι θα πρέπει να εισάγω το pwd ή θα το θυμάται? Τι γίνεται με τα free hotspots? Τα εντοπίζει και συνδέεται αυτόματα ή θα πρέπει κάθε φορά να κάνω manual search και σύνδεση?

 

3. Για το touch-flo.. Στο tytnII το image gallery παρουσιάζεται σαν του touch-cruise ή όχι. Πού σταματάει το touch-flo1 και συνεχίζει το flo2?

 

Sorry για τις ίσως newbie ερωτήσεις αλλά θέλω να το πάρω και είναι σημαντικές για μένα..

 

 

1.δουλευει τελεια και για αυτο παραγγειλα την 8giga καρτα για να βαλω mp3s μεσα αλλα και την μεγαλη μπαταρια(2700 mA ) για να αντεχει να παιζει πολλες ωρες!!ειδικα με τον audio manager της htc to θεμα music player ειναι πλεον διασκεδαση!

 

χρησιμοποιω αυτο

i.Tech Clip Radio Bluetooth Stereo Headsets with FM Radio A2DP AVRCP (Black)

 

και εχω και ραδιο παραλληλα !!!

η μουσικη ακροαση ειναι παρα πολυ δυνατη και ολοκαθαρη!!και εχω πολυ περιεργη σχεση με την μουσικη αλλα και πολυ καλο μουσικο αυτι.(δεν αντεχω τα κλαπατσιμπανα και τις παραμορφωσεις!!!:mad:)

 

2.δεν χρειαζεται να το κανεις συνεχως.μια που το εβαλες το wepkey και τελος;)

 

3.με το καινουριο htc almpum (κοιταξτε xdas ) επιτρεπεται και το zoom,rotate αλλα και αναγνωση αρχειων φωτο απο την memory card ;)

 

1.το εχω δοκιμασει.δεν ειναι οτι καλυτερο σε ενα τετοιο

τηλ.να το εχεις ως music phone.

 

2.οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω.:)

 

3.οχι δεν τις παρουσιαζει ετσι τις foto και ουτε μπορεις να κανεις

zoom οπως με το cruise.:O

 

αρη διαβασε λιγο αυτα που γραφω ;) εχουν αλλαξει πολυ προς το καλυτερο τα πραγματα σε σχεση με τον τιτανα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την μπαταρια με τι την στελνουν με γαιδουρι 15 μερες εχουν περασει μου φαινεται απο παραδοση το forless ειναι για τα μπαζα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την μπαταρια με τι την στελνουν με γαιδουρι 15 μερες εχουν περασει μου φαινεται απο παραδοση το forless ειναι για τα μπαζα.

 

εγω την εχω παραγγειλει μαζι με διπλο φορτιστη και επιτραπεζια βαση αλλα δεν ειχαν ετοιμοπαραδοτη την βαση και περιμενα να την εχουν για να σταλουν μαζι μην χρεωνομαι διπλα μεταφορικα.

 

εχει 5 μερες παντως που με ενημερωσαν οτι εφυγε η παραγγελια μου...τωρα απο που και με τι θα ερθει....:Oη νεκροψια θα δειξει :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Eγω μονο μπαταρια και εχει φυγει εδω και 11 μερες .

 

 

:blink::blink:

 

με πεθανες τωρα :(:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Από πού έρχονται τα καλούδια σας;

 

εμενα απο εδω

 

Gps for less - HTC TyTN II usb desktop cradle + extended battery - HTC TyTN II accessories - Pda accessories - HTC TyTN II exten

 

αυτο ακριβως το πακετο εχω παραγγειλει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...