Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 2 μερες ειμαι μπροστα στο pc και διαβαζω και ψαχνω απλα επειδη μπορει να βρω κατι που να μην ειναι για το κινητο μου και του κανω ζημια γιαυτο ρωταω ...Το εχω πει πολλες φορες τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα και πολλα πραγματα που γραφουν δεν τα καταλαβαινω πληρως.

 

Φιλε zaharakis αν μπορεις να γραψεις ποια προγραματα χρησιμοποιεις στο καισερ σου ποια θεωρεις καλυτερα?

Ψαχνω ενα προγραμμα quick menu το λενε μαλλον υπαρχει σε καποιες ρομ που εβαλα ..ξερει καποιος πως ακριβος λεγετε και που μπορω να το βρω?

 

αυτο που λες ειναι μια εφαρμογη που πολλοι χρηστες στους xda παραπονιουνται για μεγαλη καταναλωση μπαταριας απο αυτο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340358

 

καθε φορουμ εχει ενα εργαλειο που λεγεται αναζητηση η search στα αγγλικα ;) αν το χρησιμοποιεις θα βρεις πολλα πραγματα που αλλιως δεν θα τα εβρισκες καθολου ευκολα...ειδικα σε τεραστια φορουμς οπως το myphone το ipmart η των xda ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και οτι στο ιπμαρτ λεει OS only τι σημαινει ?

 

Τωρα ειδα την απαντηση σου φιλε. Ειλικρινα εβαλα στο search quick menu και δεν το εβγαλε...

Link to comment
Share on other sites

Για το προγραμματακι που ειπα το εχει ο gulum στις ρομ του...εψαξα στο ipmart αλλα δεν το βρηκα...

 

Και οτι στο ιπμαρτ λεει OS only τι σημαινει ?

 

δεν μας βλεπω να την βγαζουμε καθαρη :rolleyes::rolleyes:

 

τι δουλεια εχουν οι ρομς στο ipmart? υπαρχουν και εκει καποια λινκς φυσικα,αλλα η πηγη ειναι στους xda....ολοι εκει διαβαζουμε,πειραματιζομαστε ,χαλαμε αλλα και μαθαινουμε παραλληλα..

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ζητας τα λινκ...

 

αφου δεν τα ακολουθεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα προγραμμα quick menu το λενε μαλλον υπαρχει σε καποιες ρομ που εβαλα ..ξερει καποιος πως ακριβος λεγετε και που μπορω να το βρω?

 

Μάλλον αυτό εννοείς! Είναι πολύ καλό πρόγραμμα, ο zaxarakis δεν έχει άδικο, με λίγο ψάξιμο βρίσκεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

γιατί θεωρείτε ότι είναι καλό? αν έχεις πολλά να ανοίξεις γίνεται χαμός στην οθόνη σου. μετά τα γράμματα απο την μάνα τους είναι άσπρα και αν έχεις φωτεινό background στραβώθηκες.

 

ρε Δημητρό πόσο σου πέρνει να στήσεις όλα τα πράγματα που χρησιμοποιείς σε μία νέα ρομ? μήπως έχεις βρει εσύ κανα κόλπο :D γιατί δεν τον προλαβαίνω τον dutty. έχει πάρει φωτιά.

 

ακόμα βέβαια δεν έχει πετύχει την απόλυτη ρομ, αλλά στο θέμα σταθερότητας τουλάχιστον πάει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και έτσι με ξεσκίζει στα κοψίματα. Είτε με την αρχική ανάλυση, είτε με resize σε 320*240. Μήπως φταίει η κάρτα μνήμης; :confused:

 

Τελευταία χρησιμοποιώ το core player και στα video settings έχω βάλει video output = raw framebuffer με πολύ καλύτερα αποτελέσματα απ'οτι με τον divx player. Γενικά η συσκευή λόγω έλλειψης καλών 3d drivers υποφέρει στο video playback

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό εννοείς! Είναι πολύ καλό πρόγραμμα, ο zaxarakis δεν έχει άδικο, με λίγο ψάξιμο βρίσκεις τα πάντα!

 

Για το προγραμματακι λεω οτι εψαξα στο ιπμαρτ και στο χδα ...

 

εχω ηδη δωσει λινκ για το προγραμμα που λεει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2129497#post2129497

αλλα δεν το ειδε ...και αυτο :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατί θεωρείτε ότι είναι καλό? αν έχεις πολλά να ανοίξεις γίνεται χαμός στην οθόνη σου. μετά τα γράμματα απο την μάνα τους είναι άσπρα και αν έχεις φωτεινό background στραβώθηκες.

 

ρε Δημητρό πόσο σου πέρνει να στήσεις όλα τα πράγματα που χρησιμοποιείς σε μία νέα ρομ? μήπως έχεις βρει εσύ κανα κόλπο :D γιατί δεν τον προλαβαίνω τον dutty. έχει πάρει φωτιά.

 

ακόμα βέβαια δεν έχει πετύχει την απόλυτη ρομ, αλλά στο θέμα σταθερότητας τουλάχιστον πάει πολύ καλά.

 

θοδωρη η κατασταση εχει γινει απελπιστικη με τον dutty...ολο

 

beta,beta release 1,2,3,4,5,608235t72459726728284756:blink:

 

ακομα και η final release του εχει γινει edit 2-3 φορες για να λυσει τα προβληματα της :lol::lol:....ο ανθρωπος για μενα εχει πολυ πλακα και δεν ασχολουμαι πλεον με τις ρομ του :O

 

εγω φιλε για να στησω το τηλ μετα απο καθε φλασαρισμα κομπλε με ολα τα προγραμματα,παιχνιδια,εφαρμογες,ρυθμισεις,tweaks θελω γεματο ενα 3ωρο.....μονο τις απαραιτητες επανεκκινησεις να βαλεις μετα απο καθε ρυθμιση,registry settings κλπ που απαιτουν restart ....φτανει....και υποψιν οτι θυμαμαι σχεδον ολους τους κωδικους μου απ εξω:blink:

αυτο το κανω μονο σε οποια ρομ μου δειχνει οτι αξιζει την προσοχη μου και τον χρονο μου μονο!!

κανω ενα καλο back up μολις τελειωσω και το σωνω μαζι με την αναλογη ρομ στο pc μου.

ετσι αν κατι δεν μου αρεσει στην επομενη που θα δοκιμασω ,φλασαρω παλι την πιο σταθερη και restore to backup της και ολα οκ...

 

παντως σας το ξαναλεω...

 

μεχρι στιγμης helmi_c (clean για μενα) ειναι απλα οτι καλυτερο...μην παιδευοσαστε τσαμπα αν ψαχνετε για το πιο καλο πακετο σταθεροτητας ταχυτητας αλλα και αξιοπιστιας σε ρομ.;)

 

απλα να ξερετε οτι οποια ρομ βγαινει την δοκιμαζω...οποτε για να αποφυγετε οποια ταλαιπωρια απλα περιμενετε και θα μαθετε απο 1ο χερι τι κανει ποια και ποσο καλα,αλλα και κατα ποσο αξιζει να αφιερωσετε τον πολυτιμο χρονο σας ωστε να την φλασαρετε στο pda σας ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα φιλε ....αν δημιουργω προβλημα πειτε μου να μην ξαναγραψω στο φορουμ...

 

ελπιζω να διαβασες το πμ μου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χρησιμοποιώ το core player και στα video settings έχω βάλει video output = raw framebuffer με πολύ καλύτερα αποτελέσματα απ'οτι με τον divx player. Γενικά η συσκευή λόγω έλλειψης καλών 3d drivers υποφέρει στο video playback

 

εχεις δοκιμασει τον Tcpmp player ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μαθαίνει το παιδί μην τον μαλώνεις (για το dutty λέω)
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει τον Tcpmp player ?

 

To έχω εγκαταστήσει αλλά προς το παρόν και αφού δεν έχω ακόμα προβλήματα με τον core player δεν το χρησιμοποιώ. Έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα, δεν μπορώ να δω το forum με τον opera μου βγάζει τη σελίδα με αλαμπουρνέζικα, άλλαξα την κωδικοσελίδα αλλά μάταια, ότι και αν δοκίμασα. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

μα τι λες :)

 

ο tcpmp είναι ο πρόγονος του core player

 

τι σημαίνει tcpmp?

 

The Core Pocket Media Player

 

χεχεχε καλό ήταν αυτό

 

:blink::blink::blink::worry::worry::X:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

To έχω εγκαταστήσει αλλά προς το παρόν και αφού δεν έχω ακόμα προβλήματα με τον core player δεν το χρησιμοποιώ.

 

α καλός είσαι και συ :)

 

προτείνω να βάλεις και τον player του picard

 

:lol::lol:

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά νέος στα WM, τώρα τελευταία άρχισα να παρακολουθώ τι παίζει με τις cooked rom. Και απ' ότι βλέπω στους XDA υπάρχει μεγάλη ιστορία πίσω απο όλο αυτό. Αναρωτιέμαι όμως, καλά όλα αυτά που προσφέρουν, πόσο αξιόπιστα είναι; Αυτό το λέω με το εξής σκεπτικό. Απο την στιγμή που δεν είναι επίσημα όλα αυτά, και προέρχονται απο απλά μέλει, θα μπορούσαν να περιέχουν οτιδήποτε. Λίγο περίεργος να είναι κάποιος απο αυτούς, θα μπορούσε να γίνει πολύ κακός...:devil:

 

Όπως λέω και πιο πάνω δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα, απλά μια μικρή παρατήρηση κάνω...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

To έχω εγκαταστήσει αλλά προς το παρόν και αφού δεν έχω ακόμα προβλήματα με τον core player δεν το χρησιμοποιώ. Έχω όμως ένα άλλο πρόβλημα, δεν μπορώ να δω το forum με τον opera μου βγάζει τη σελίδα με αλαμπουρνέζικα, άλλαξα την κωδικοσελίδα αλλά μάταια, ότι και αν δοκίμασα. Καμιά ιδέα;

 

μου φαινεται περιεργο μιας και εγω με τον οπερα εχω ποσταρει αρκετες φορες εδω μεσα :O

 

εχω την εκδοση v865 και δουλευει κανονικα οσες φορες εχω συνδεθει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά νέος στα WM, τώρα τελευταία άρχισα να παρακολουθώ τι παίζει με τις cooked rom. Και απ' ότι βλέπω στους XDA υπάρχει μεγάλη ιστορία πίσω απο όλο αυτό. Αναρωτιέμαι όμως, καλά όλα αυτά που προσφέρουν, πόσο αξιόπιστα είναι; Αυτό το λέω με το εξής σκεπτικό. Απο την στιγμή που δεν είναι επίσημα όλα αυτά, και προέρχονται απο απλά μέλει, θα μπορούσαν να περιέχουν οτιδήποτε. Λίγο περίεργος να είναι κάποιος απο αυτούς, θα μπορούσε να γίνει πολύ κακός...:devil:

 

Όπως λέω και πιο πάνω δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα, απλά μια μικρή παρατήρηση κάνω...:)

 

εχεις δικιο γιωργο αλλα μην ξεχνας πως οτι κανουμε και δοκιμαζουμε το κανουμε παντα ""με δικη μας ευθυνη "":)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

α καλός είσαι και συ :)

 

προτείνω να βάλεις και τον player του picard

 

:lol::lol:

 

ελα μαζεψου :lol:

 

αμεσως εσυ:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που είμαστε όλοι νυχτοπούλια! :D

 

ειναι η ωρα που βγαινουν τα φαντασματα...

 

για μαγειρεματα και παρανομιες κατα της εγγυησης των τηλεφωνων μας μονο τετοιες ωρες μπορουμε να τα λεμε ανετα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο άκυρο, έμπαινα στο forum της NGI, στο myphone όλα δουλεύουν άψογα:dizzy: χα χα έιχα βάλει την version 2003, καλό το τζιν τόνικ αλλά βαράει!:shock:
Link to comment
Share on other sites

α καλός είσαι και συ :)

 

προτείνω να βάλεις και τον player του picard

 

:lol::lol:

 

Γενικά μ'αρέσει να δοκιμάζω προγράμματα, μέχρι να κάνω την διά μου best of λίστα. Ψήνομαι και για ψήσιμο (cooked rom) αλλά δεν μ'αρέσει το γεγονός ότι για να επαναφέρω το κινητό στην αρχική κατάσταση (άν κάτι πάει στραβά και χρειαστώ την εγγύηση) , χρειάζεται ΄τοση μεγάλη διαδικασία.. Δηλαδή δεν μπορώ να το καταλάβω, αφού είναι τόσο εύκολο να φλασάρεις την ρομ για΄τι είναι τόσο δύσκολο να την επαναφέρεις; (ρητορική ερώτηση):what:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...