Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι νομίζω πως για την μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας ευθύνεται η 128 RAM. :cool:
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως εγω δεν μπορουσα να περιμενω τον δημητρη ,πηρα τη 2700 η μαλλον εκανα παραγγελια απο αγγλια για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω πως για την μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας ευθύνεται η 128 RAM. :cool:

 

Εγώ δεν μιλάω που καταναλώνεται περισσότερη ενέργεια, αλλά τι ευθύνεται στο ότι έχω παρατηρήσει κάποιες διαφορές μεταξύ μας ως προς την κατανάλωση.

 

π.χ. κάποιος είπε ότι με bluetooth ανοιχτό και κανονική χρήση του πάει 1 μέρα. Εμένα μου πάει 2 μέρες. Και οι δυο με 3G κλειστό.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δεν μπορουσα να περιμενω τον δημητρη ,πηρα τη 2700 η μαλλον εκανα παραγγελια απο αγγλια για να δουμε.

 

 

απο μια αναφορα ενος συνλιστιανου στο φορουμ της qtek που την εχει ηδη,τα πραγματα ειναι παρα πολυ ευοιωνα με αυτην την μπαταρια.και εγω ακομα παντως την περιμενω.

την εχω παραγγειλει με επιτραπεζια βαση με διπλο φορτιστη,αλλα λογω ελλειψης (μου εστειλαν μειλ) θα περιμενω να ερθει απο βδομαδα και να μου τα στειλουν μαζι οπως και τα εχω παραγγειλει.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο μια αναφορα ενος συνλιστιανου στο φορουμ της qtek που την εχει ηδη,τα πραγματα ειναι παρα πολυ ευοιωνα με αυτην την μπαταρια.και εγω ακομα παντως την περιμενω.

την εχω παραγγειλει με επιτραπεζια βαση με διπλο φορτιστη,αλλα λογω ελλειψης (μου εστειλαν μειλ) θα περιμενω να ερθει απο βδομαδα και να μου τα στειλουν μαζι οπως και τα εχω παραγγειλει.:)

 

Ποια 2700 ρε παιδιά? Αυτό κάπου το έχασα. Εχεις κανένα link Δημήτρη?

 

 

Οκ. Το βρήκα στο google. Της Boxwave. Χμμμμμ ... θέλει και άλλο καπάκι. Εξέχει πολύ άραγε? Στην θήκη του την κανονική θα μπαίνει?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Ποια 2700 ρε παιδιά? Αυτό κάπου το έχασα. Εχεις κανένα link Δημήτρη?

 

 

Οκ. Το βρήκα στο google. Της Boxwave. Χμμμμμ ... θέλει και άλλο καπάκι. Εξέχει πολύ άραγε? Στην θήκη του την κανονική θα μπαίνει?

 

ειδες που καθε μερα εχουμε και με κατι νεο να ασχολουμαστε??:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω πως για την μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας ευθύνεται η 128 RAM. :cool:

 

Καμία σχέση, τα τσιπάκια μνήμης είναι ιδαίτερα χαμηλά στην κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια help!!!το εκανα hard reset γιατι κολησε!και μετα απο αυτο μου πηγε στο alig screen με το σταυρο.ε απο εκεινη την ωρα δεν βγενει απο εκει???δεν μου δινει καποια επιλογη για ok και να βγω.θα τρελαθω γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, τα τσιπάκια μνήμης είναι ιδαίτερα χαμηλά στην κατανάλωση

Αν μπορείς πες μας από που προκύπτει αυτό. Σε λίγο που θα κυκλοφορήσουν κι άλλες συσκευές με 128 RAM θα δείτε τα ίδια κι εκεί.

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Eixa rwthsei kai paliotera. Telika to Spb Plus mporei na kanei termatismo efarmogwn/ekatharhsh mnhmhs? An oxi, exete na proteinetai kapoio, ektos apo ayto pou exei to kinhto?

 

Episis gnorizei kaneis pos mpainei eikona sto background tis arxikhs othonhs, eite me kleisto to portaki, eite me anoixto??

Link to comment
Share on other sites

Για το SPB δεν γνωρίζω γιατί δεν το χρησιμοποιω. Δουλεύω το iLauncher και με έχει βολέψει πάρα πολύ (είχε δίκιο ο zaharakis!!!).

 

Για το background ανοίγεις το "Εικόνες και βίντεο" βρίσκεις την εικόνα κρατάς πατημένο το πενάκι πάνω της και στο μενού που θα σου βγάλει επιλέγεις "Set as Today Background" και στο παράθυρο που θα σου βγάλει βάζεις στο 0% το επίπεδο διαφάνειας για να φαίνεται καθαρή μετά ΟΚ και είσαι έτοιμη!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Eixa rwthsei kai paliotera. Telika to Spb Plus mporei na kanei termatismo efarmogwn/ekatharhsh mnhmhs? An oxi, exete na proteinetai kapoio, ektos apo ayto pou exei to kinhto?

Ναι μπορεί. Πάτα για πολύ ώρα το Χ και θα δεις κάτι μαγικό :D

 

eite me kleisto to portaki, eite me anoixto?

Ποία συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το Destinator 6. Το εγκατέστησα κανονικά, αλλά μου βγάζει μια "κεραία GPS συνδέθηκε" μια "Δεν βρέθηκε κεραία GPS". Παίζει συνέχεια δηλαδή και βρίσκει το πολύ 3 δορυφόρους, δεν βγάζει ούτε στίγμα ούτε στίγμα. Στις ρυθμίσεις (του Destinator) έχω βάλει com4, baudrate 4800 και στον τύπο κεραίας ΝΜΕΑ. Θέλει κάτι διαφορετικό?
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η μπαταρία που λέτε εξέχει απο το kaiser? γιατί τότε δεν μου κάνει :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά η μπαταρία που λέτε εξέχει απο το kaiser? γιατί τότε δεν μου κάνει :D

 

Mexri 1600MAh tairiazei ganti... apo ekei kai panw... to kaneis toublaki kai to kleineis me to kapaki pou synodevei tin mpataria.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πως μπορώ να συνδέσω το Kaiser με το laptop ως μόντεμ και να συνδέομαι στο νετ;

Οκ έκανα τη σύνδεση μέσω bluetooth, αλλά δεν μπορώ να ανοίξω σελίδες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το gps gate και θα δεις το φως το αληθινό!:lol::D

 

Πιστευω δεν χρειαζεται!!!Εμενα δουλευει αψογα χωρις καμια βοηθεια

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

HTC TyTn II reviewed - Comparison with SiRF star III

 

http://msmobiles.com/news.php/6919.html

κεντρική ιδέα και σε παραπέμπει μετά στο

http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=237

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

http://www.accessoryjack.com/servlet/the-570/i.Tech-Clip-Radio-Bluetooth/Detail

 

καλυψα πλεον την μεγαλη αδυναμια του καιζερ (για τις δικες μου αναγκες παντα) αυτη του ραδιοφωνου:D

 

το παρελαβα χθες και οι εντυπωσεις μου ειναι περα για περα θετικες!!

πολυ καλο δεκτη ραδιοφωνου

πολυ ευχρηστο

καλη αυτονομια

ποιοτητα μουσικης μεσω τηλ ,αλλα και ραδιοφωνου, αψογη!!

ενταση πολυ καλη εως πολυ δυνατη θα ελεγα..

υποστηριζει φωνητικη κληση,κληση τελευταιου κληθεντος αριθμου

συνδεεται και μεταφερει μουσικη αναπαραγωγη απο το τηλ αμεσα και χωρις καμια πατεντα(blue music,bl audio toggle κλπ)

δουλευει η λειτουργια αυτοματης απαντησης (επιτελους με bl hands free δεν λειτουργουσε με αλλα που ειχα δοκιμασει)

εχει 4 μνημες αποθηκευσης μονο...

αμεση ευρεση αλλα και αναζητηση σταθμων...

λειτουργια του audio manager του τηλ χωρις να ακουμπησεις καν το τηλ...

επομενο-προηγουμενο τραγουδι,αυξομειωσης εντασης,παυση-συνεχιση κλπ

αυτοματη διακοπη αναπαραγωγης σε εισερχομενη κληση και συνεχιση μετα το τελος αυτης

 

μπαταριες (1350mΑ,1600mΑ,2700mΑ) πλεον εχω :rolleyes:,δεν μενω απο ρευμα.... ραδιοφωνο εχω:D......

αρα τωρα μενει μονο μια καρτα μνημης 8g για να εχουμε και μουσικη :lol:

 

γιατι δεν το συζηταγα πρωτα για mp3 listening απο το καιζερ,την στιγμη που η μπαταρια του δεν εβγαζε ουτε 1g μουσικης ακροασης :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να σας προλάβω αλλα είστε παραγματικά ταχύτατοι που θα μου πάει όμως θα σας προλάβω στις νέες εξελίξεις!!:happy:!! μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω όμως ακόμη όσον αφορα το live messenger... έχω κάνει συγχρονισμό με το mail μου και είδα πως οι επαφες που ειχα στο mail περασαν στις επαφές του κινητού!! προς το παρον αυτό δεν με ενοχλεί αλλα μήπως ξερετε κάποιον τρόπο αν υπάρχει βεβαια ωστε όποτε θέλω όταν ανοίγω τις επαφές του κινητού να μην φαίνονται οι επαφες του mail μου!! ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να σας προλάβω αλλα είστε παραγματικά ταχύτατοι που θα μου πάει όμως θα σας προλάβω στις νέες εξελίξεις!!:happy:!! μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω όμως ακόμη όσον αφορα το live messenger... έχω κάνει συγχρονισμό με το mail μου και είδα πως οι επαφες που ειχα στο mail περασαν στις επαφές του κινητού!! προς το παρον αυτό δεν με ενοχλεί αλλα μήπως ξερετε κάποιον τρόπο αν υπάρχει βεβαια ωστε όποτε θέλω όταν ανοίγω τις επαφές του κινητού να μην φαίνονται οι επαφες του mail μου!! ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!!

 

φιλε μου εχει επιλογη να μην συγχρονιστουνε οι επαφες σου με αυτες του messenger κατα την εισαγωγη στην εγκατασταση-συνδεση;)

 

τωρα απλα θα πρεπει να τις σβησεις μια μια...:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το πρόβλημα μου είναι ότι το gps κάνει κανα 5λεπτο να κλειδώσει δορυφόρο ενώ βρίσκει ακόμα και 9 δορυφόρους. Εγκατέστησα το gps gate αλλά δεν ξερω τι κάνει αυτό το πρόγραμμα και τι πρέπει να κάνω εγώ με αυτό, πάντως το άνοιξα και μετά άνοιξα και το destinator 7 και πάλι δεν κλείδωσε αν και πάντα βγαίνω στο μπαλκόνι και δεν έχει κτίρια γύρω!Έχει κανείς καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το πρόβλημα μου είναι ότι το gps κάνει κανα 5λεπτο να κλειδώσει δορυφόρο ενώ βρίσκει ακόμα και 9 δορυφόρους. Εγκατέστησα το gps gate αλλά δεν ξερω τι κάνει αυτό το πρόγραμμα και τι πρέπει να κάνω εγώ με αυτό, πάντως το άνοιξα και μετά άνοιξα και το destinator 7 και πάλι δεν κλείδωσε αν και πάντα βγαίνω στο μπαλκόνι και δεν έχει κτίρια γύρω!Έχει κανείς καμια ιδέα?

 

εγώ έχω το destinator 6 και δεν έχω περασει το gps gate και βρίσκει τους δορυφορους κατευθειαν είχα και το tom tom που έβρισκε δορυφορο σχεδον και απο την μέση του σαλονιου του σπιτιού μου!! χωρίς να είμαι σίγουρος πιστεύω οτι φταιει και το destinator 7! αλλα ρώτα και κανενα άλλο παιδι μην σου λεω εγώ μπαρούφες γιατί και εγώ νεος είμαι ακόμη στην ενότητα πειραματιζομαι και διαβαζω σαν καλόπαιδι:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...