Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hdi exw arxisei na ton enoxlw gia na bgalei elliniki ypostiriksi sto Touch keyboard. An ton piesoume arketoi... pou tha paei... tha lygisei! :)

 

το ειδα :rolleyes:

 

παντως με εχει εντυπωσιασει με την ταχυτητα του...δεν το χει το καιζερ πανω απο 4 μερες :blink: και ξεπεταξε μαματη δουλεια αμεσα :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει βάση φόρτισης που να δέχεται δεύτερη μπαταρία; π.χ αυτή φορτίζει δεύτερη μπαταρία ( http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02218)

αξίζουν τα προστατευτικά οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει βάση φόρτισης που να δέχεται δεύτερη μπαταρία;

http://i.expansys.com/i/b/b157941.jpg

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157941

 

αξίζουν τα προστατευτικά οθόνης;

 

Ta kala pou bgainou, plenontai kai einai arketa xontra xwris na tholonoun tin othoni... einai aparaitita!!!

:cool:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πέρασα να πω ένα γεια στους φίλους συμforumμήτες μου :)
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση. σοβαρά προστατευτικά απο Ελλάδα που μπορώ να πάρω?
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157941

 

 

Ta kala pou bgainou, plenontai kai einai arketa xontra xwris na tholonoun tin othoni... einai aparaitita!!!

:cool:

 

πολυ χρησιμο το λινκ σου :rolleyes: :D

 

υπαρχουν προστατευτικα που,βγαινουν και πλενονται ??:blink:

 

που ειναι χοντρα και πραγματικα διαφανα και δεν θολωνουν την οθονη ?? :blink::blink:

 

δεν τα χρησιμοποιω ποτε γιατι μου την δινει που ψιλοθολωνουν την οθονη αλλα και που πρεπει να βαζεις λιγο παραπανω touch στην οθονη... αλλα αυτη η προταση ακουγεται πολυ ελκυστικη :confused:

 

ασε που εχω συνηθισει το touch στην οθονη μου να ειναι αγγιγμα εως χαδι...και με τα screen protectors αυτη η αισθηση παει περιπατο...:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμο το λινκ σου :rolleyes: :D

 

υπαρχουν προστατευτικα που,βγαινουν και πλενονται ??:blink:

 

που ειναι χοντρα και πραγματικα διαφανα και δεν θολωνουν την οθονη ?? :blink::blink:

 

δεν τα χρησιμοποιω ποτε γιατι μου την δινει που ψιλοθολωνουν την οθονη αλλα και που πρεπει να βαζεις λιγο παραπανω touch στην οθονη... αλλα αυτη η προταση ακουγεται πολυ ελκυστικη :confused:

 

ασε που εχω συνηθισει το touch στην οθονη μου να ειναι αγγιγμα εως χαδι...και με τα screen protectors αυτη η αισθηση παει περιπατο...:(

 

 

Παιδια τα πραγματα με τους screen protectors εχουν ως εξης.

Ναι αυτα της Brando (ultra clear), τα Martin Fields και τα Crystal Clear

της boxwave, ειναι τα τρια καλυτερα στο ειδος τους.

 

Αν τοποθετηθουν σωστα, πρακτικα ειναι σαν να μην υφιστανται και το μονο που προδιδει οτι υπαρχει προστατευτικο οθονης ειναι ακριβως η παραπανω πιεση που χρειαζεται να ασκησεις, αλλα που τελικα συνηθιζεις και δε σε ενοχλει...

 

Το να βγαλεις και να πλυνεις ενα screen protector ειναι εφικτο, αλλα στην πραξη ειναι αχρηστο γιατι απλα θα παψει να ειναι οπως πριν οταν επανατοποθετηθει.

Απο την αλλη δε βλεπω το λογο γιατι καποιος να πλυνει ενα προστατευτικο οθονης.

 

Χρονια τωρα, σε ολα ανεξαιρετως τα ppc's χρησιμοποιω screen protectors των boxwave και brando (τα Ultra clear παντα, γιατι δε μου αρεσει η ματ αισθηση των απλων), τα οποια δε χαρασσονται και καθαριζονται ευκολα με ελαφρως βρεγμενο πανακι.

 

Προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δισταζουν να χρησιμοποιησουν προστατευτικο οθονης, να αρχισουν να δοκιμαζουν το "σπορ", γιατι απλα η αισθηση του να μπορεις να "γρατζουνας" με ανεση την οθονη αφης (ειτε για αναγνωριση γραφης, για τη μετακινηση του χαρτη σε ενα προγραμμα πλοηγησης, για μεταφορα αρχειων και τοσες αλλες λειτουργιες), σε κανει να χαιρεσαι τη χρηση ενος ppc...

 

Y.Γ

Κατοχος Tytn ΙΙ εδω και λιγες μερες και πραγματικα μπορω να πω αβιαστα πως ειναι το καλυτερο ppc που ειχα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα πραγματα με τους screen protectors εχουν ως εξης.

Ναι αυτα της Brando (ultra clear), τα Martin Fields και τα Crystal Clear

της boxwave, ειναι τα τρια καλυτερα στο ειδος τους.

 

Αν τοποθετηθουν σωστα, πρακτικα ειναι σαν να μην υφιστανται και το μονο που προδιδει οτι υπαρχει προστατευτικο οθονης ειναι ακριβως η παραπανω πιεση που χρειαζεται να ασκησεις, αλλα που τελικα συνηθιζεις και δε σε ενοχλει...

 

Το να βγαλεις και να πλυνεις ενα screen protector ειναι εφικτο, αλλα στην πραξη ειναι αχρηστο γιατι απλα θα παψει να ειναι οπως πριν οταν επανατοποθετηθει.

Απο την αλλη δε βλεπω το λογο γιατι καποιος να πλυνει ενα προστατευτικο οθονης.

 

Χρονια τωρα, σε ολα ανεξαιρετως τα ppc's χρησιμοποιω screen protectors των boxwave και brando (τα Ultra clear παντα, γιατι δε μου αρεσει η ματ αισθηση των απλων), τα οποια δε χαρασσονται και καθαριζονται ευκολα με ελαφρως βρεγμενο πανακι.

 

Προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δισταζουν να χρησιμοποιησουν προστατευτικο οθονης, να αρχισουν να δοκιμαζουν το "σπορ", γιατι απλα η αισθηση του να μπορεις να "γρατζουνας" με ανεση την οθονη αφης (ειτε για αναγνωριση γραφης, για τη μετακινηση του χαρτη σε ενα προγραμμα πλοηγησης, για μεταφορα αρχειων και τοσες αλλες λειτουργιες), σε κανει να χαιρεσαι τη χρηση ενος ppc...

 

Y.Γ

Κατοχος Tytn ΙΙ εδω και λιγες μερες και πραγματικα μπορω να πω αβιαστα πως ειναι το καλυτερο ppc που ειχα ποτε.

 

βαγγελη μπορεις να μου δωσεις ενα direct link για αυτο που χρησιμοποιεις και προτεινεις?

ευχαριστω για την βοηθεια και τις πληροφοριες.:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη μπορεις να μου δωσεις ενα direct link για αυτο που χρησιμοποιεις και προτεινεις?

ευχαριστω για την βοηθεια και τις πληροφοριες.:)

 

 

Αυτο εδω:

 

http://www.boxwave.com/products/cleartouchcrystal/cleartouch-crystal-screen-protector-htc-tytn-ii_2905.htm

 

Θα σου προτεινα να παρεις τη συσκευασια των 3.

Εχε υποψη σου πως με σκληρη χρηση μπορει ανετα να αντεξει για 4-5 μηνες, οποτε εισαι καλυμμενος για πανω απο ενα χρονο (σιγουρα μεχρι τοτε θα εχεις "μπλεξει" με καποια αλλη συσκευη) :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω:

 

http://www.boxwave.com/products/cleartouchcrystal/cleartouch-crystal-screen-protector-htc-tytn-ii_2905.htm

 

Θα σου προτεινα να παρεις τη συσκευασια των 3.

Εχε υποψη σου πως με σκληρη χρηση μπορει ανετα να αντεξει για 4-5 μηνες, οποτε εισαι καλυμμενος για πανω απο ενα χρονο (σιγουρα μεχρι τοτε θα εχεις "μπλεξει" με καποια αλλη συσκευη) :)

 

θα κοιταξω να το βρω αλλου που να χρησιμοποιουν paypall.

 

ευχαριστω ξανα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θα κοιταξω να το βρω αλλου που να χρησιμοποιουν paypall.

 

ευχαριστω ξανα :)

 

 

Βασικα αν εχεις Visa electron (οποιαδηποτε απο τις πολλες, π.χ της Πειραιως, Alpha Bank κ.λ.π) μπορεις ανετα να κανεις την αγορα :)

Σε πολλες τραπεζες μπορεις να βγαλεις μια επιτοπου ευκολα και να κανεις τις αγορες σου με απολυτη ασφαλεια (π.χ gift card της Αττικης)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν εχεις Visa electron (οποιαδηποτε απο τις πολλες, π.χ της Πειραιως, Alpha Bank κ.λ.π) μπορεις ανετα να κανεις την αγορα :)

Σε πολλες τραπεζες μπορεις να βγαλεις μια επιτοπου ευκολα και να κανεις τις αγορες σου με απολυτη ασφαλεια (π.χ gift card της Αττικης)

 

 

χρησιμοποιω paypall εδω και λιγο καιρο .

το θεωρω πιο ευκολο πρακτικοτερο αλλα και ασφαλεστερο..

δεν θελω να δινω online αριθμους καρτων..δεν το θεωρησα ποτε ασφαλες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω paypall εδω και λιγο καιρο .

το θεωρω πιο ευκολο πρακτικοτερο αλλα και ασφαλεστερο..

δεν θελω να δινω online αριθμους καρτων..δεν το θεωρησα ποτε ασφαλες ;)

 

Πραγματι, το paypall ειναι απλα η καλυτερη λυση για online αγορες.

Αλλα εγω αναφερθηκα σε χρεωστικη καρτα και οχι πιστωτικη (δηλαδη καρτα που κανεις αγορες μονο εφοσον εχεις χρηματα μεσα).

Μπορεις να βγαλεις μια σε λιγα λεπτα, "φορτωνοντας" τα χρηματα που θες και οποτε θες να κανεις νεα αγορα βαζεις το ποσο και προχωρας.

Μια τετοια καρτα δε λειτουργει ως πιστωτικη, οποτε δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το boxwave φαίνεται επίσης πολύ καλό!!! Δούλευα με της Brando από το play247 τα οποία θεώρώ εξαιρετικά γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει screen protector!! Είχα κατενθουσιαστεί! Κάποια στιγμή γρατσουνίστηκε και ήθελε αλλαγή αλλά στο play247 δεν είχαν διαθεσιμότητα (κι δεν έχουν ακόμα, δυστυχώς) οπότε πήρα ένα της Proporta το οποίο είναι σίγουρα πιο ανθεκτικό αλλά ακόμα δεν μπορώ να το συνηθίσω!!!

 

Υπάρχει κάτι σε Ελλάδα που να μπορώ να βρω είτε της Brando είτε αυτό που προτείνεις??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το boxwave φαίνεται επίσης πολύ καλό!!! Δούλευα με της Brando από το play247 τα οποία θεώρώ εξαιρετικά γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει screen protector!! Είχα κατενθουσιαστεί! Κάποια στιγμή γρατσουνίστηκε και ήθελε αλλαγή αλλά στο play247 δεν είχαν διαθεσιμότητα (κι δεν έχουν ακόμα, δυστυχώς) οπότε πήρα ένα της Proporta το οποίο είναι σίγουρα πιο ανθεκτικό αλλά ακόμα δεν μπορώ να το συνηθίσω!!!

 

Υπάρχει κάτι σε Ελλάδα που να μπορώ να βρω είτε της Brando είτε αυτό που προτείνεις??

 

 

ξουτ απο δω εσυ :blink:

 

πας να μου φας το screen protector mου ε?? :lol::lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος κανενα λεξικο για το kaiser καθως επισης και ποιο απ'ολα τα worms δουλευει στο κινητο αυτο καλα?
Link to comment
Share on other sites

ξουτ απο δω εσυ :blink:

 

πας να μου φας το screen protector mου ε?? :lol::lol::p

 

Εννοείται??? Τι νομίζεις?? Ότι επειδή γλίτωσε ο courrier που σου έφερνε το Kaiser θα είσαι πάντα τυχερός???:lol::p:lol:

 

Σιγά μη σου το αφήσω!!! Δεν τα χρειάζεσαι εσύ αυτά!!!!:lol::D:p

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος κανενα λεξικο για το kaiser καθως επισης και ποιο απ'ολα τα worms δουλευει στο κινητο αυτο καλα?

 

Λεξικό καλό είναι το SlovoEd αρκεί να είναι έκδοση 2005 και μετά γιατί οι προηγούμενες δημιουργούν πρόβλημα.

 

Και το MsDict που έχει αρκετά λεξικά αλλά πάντα αγγλικά σε αγγλικά. Oxford Dictionary, Thesaurus, Idioms κλπ.

 

worms? τι εννοείς?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, το paypall ειναι απλα η καλυτερη λυση για online αγορες.

Αλλα εγω αναφερθηκα σε χρεωστικη καρτα και οχι πιστωτικη (δηλαδη καρτα που κανεις αγορες μονο εφοσον εχεις χρηματα μεσα).

Μπορεις να βγαλεις μια σε λιγα λεπτα, "φορτωνοντας" τα χρηματα που θες και οποτε θες να κανεις νεα αγορα βαζεις το ποσο και προχωρας.

Μια τετοια καρτα δε λειτουργει ως πιστωτικη, οποτε δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα...

 

Και όμως η κάρτα που αναφέρεις είναι η καλύτερη λύση. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε κλέψουν με τίποτα αφού βάζεις χρήματα όταν χρειαστείς να την χρησιμοποιήσεις, οπότε και να σε κλέψουν τα στοιχεία δεν μπορούν να κάνουν κάτι αφού δεν υπάρχει αντικρυσμα.

Για το paypal έχουν ακουστεί διάφορα κατά καιρούς και δεν είναι και ότι πιο ασφαλές. Υπάρχουν και μαιμού κωδικοί από hackers που κάνουν αγορές χωρίς να υπάρχει από πισω λογ/μός-πιστωτική, ξέρω για κλοπές στοιχείων κλπ. κλπ.

 

Παρ'ολα αυτά και εγώ paypal χρησιμοποιώ αλλά και χρήση απλής πιστωτικής και αυτό λόγω ευκολίας γιατί δεν έχω την όρεξη να μπω σε κόπο να ανοιξω τέτοιου είδους κάρτα.

 

Και το WinBanking για να τα κάνεις από το σπίτι, είναι ότι χειρότερο. Η ασφαλέστερη λύση είναι όταν σου προμηθεύει η τράπεζα λίστα ζευγάρια κωδικών τα οποία μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο μια φορά και μετά καίγονται. Αλλά μέχρι τώρα το έκαναν μόνο σε μεγάλους εταιρικούς πελάτες. Τώρα ξεκινάνε σιγά σιγά κάποιοι να το εφαρμόζουν και στους απλούς χρήστες.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Λεξικό καλό είναι το SlovoEd αρκεί να είναι έκδοση 2005 και μετά γιατί οι προηγούμενες δημιουργούν πρόβλημα.

 

Και το MsDict που έχει αρκετά λεξικά αλλά πάντα αγγλικά σε αγγλικά. Oxford Dictionary, Thesaurus, Idioms κλπ.

 

worms? τι εννοείς?

 

 

Thanks για το λεξικο!

Worms εννοω το παιχνιδακι. Το εχει κανεις για pda?

Link to comment
Share on other sites

Hdi exw arxisei na ton enoxlw gia na bgalei elliniki ypostiriksi sto Touch keyboard. An ton piesoume arketoi... pou tha paei... tha lygisei! :)

 

λοιπον περι gullum και των ρομ του.

 

δοκιμασα και τις δυο.

βασιζεται στον εντυπωσιασμο και οχι στην ταχυτητα.εχει καποια bugs ακομη που ειναι κοινα και στις δυο beta του.

το καιζερ τοσο καιρο δεν μου ειχε κολησει αλλα ουτε και παγωσε ποτε ωστε να χρειαστει soft reset,αλλα και στις δυο beta παγωσε και ηταν αναγκαιο το soft reset να ξεκολησει :O αυτο και μονο εμενα με τρελαινει και το σιχαινομαι!!

 

η ταχυτητα της ρομ ειναι πιο αργη απο του helmi αλλα εχει καποιες εφαρμογες ο αθεοφοβος,μεσα που μου αρεσουν πολυ :)

 

επισης η καταναλωση της μπαταριας ειναι αισθητα πιο συντομη....

 

οποτε γυρναμε παλι στην καλη και σταθεροτατη αλλα και ταχυτατη ρομ του helmi_c big storage και βαζω οτι μου αρεσε απο του gullum ;) μεχρι νεωτερας τουλαχιστον :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...