Jump to content

Κίνδυνος διώξεων για όσους έχουν ψηφιακά αρχεία μουσικής


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Η ποιοτητα τραγουδιού σε mp3 ειναι σαφως κατώτερη απο του wav.Oπότε όχι...ούτε για ενα ευρω δεν θα αγόραζα...

2.Ας κοιταξουν πρωτα οι ΕΛΛΗΝΕΣ συνθέτες να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΚΛΕΒΟΥΝ την παγκοσμια (ξενη) μουσικη δισκογραφια και μετα να ερθει η ifpi να μιλησει...

3.Να κατσουν να γραψουν τραγουδια...και οχι στο 'ποδι' δουλειες...με 1,2 τραγουδια το πολυ να ξεχωριζουν και τα αλλα να ειναι 'του κιλου' ...

4.Ας σταματησουν επιτελους να 'τα παιρνουν' ολοι οι αλλοι πλην τους δημιουργου....

 

και μετα μιλαμε....................................................

 

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΒΙΝΥΛΙΟ..............Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...................Τ Ε Λ Ο Σ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, μην τρελένεστε.:)

Άλλωστε κανείς δεν κατεβάζει τα αυθεντικά τραγούδια αλλά κάτι που τους μοιάζει:p :p :p

Αν ήταν βιβλίο, θα λέγαμε πως πρόκειται για εκτεταμένη περίληψη;) .

Και στην τελική, το ψηφιακό αρχείο που κατεβάζετε είναι άλλου τύπου, με άλλες ιδιότητες και άλλη χωρητικότητα από το κανονικό.

Δεν είναι περίληψη, αλλά φωτοτυπίες. Άλλο δανείζω ένα βιβλίο και άλλο βγάζω αντίτυπα και τα δίνω στο φιλο μου. Μπορεί να μη διώκεται αλλά τυπικά απαγορεύεται.

 

1.Η ποιοτητα τραγουδιού σε mp3 ειναι σαφως κατώτερη απο του wav.Oπότε όχι...ούτε για ενα ευρω δεν θα αγόραζα...

2.Ας κοιταξουν πρωτα οι ΕΛΛΗΝΕΣ συνθέτες να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΚΛΕΒΟΥΝ την παγκοσμια (ξενη) μουσικη δισκογραφια και μετα να ερθει η ifpi να μιλησει...

3.Να κατσουν να γραψουν τραγουδια...και οχι στο 'ποδι' δουλειες...με 1,2 τραγουδια το πολυ να ξεχωριζουν και τα αλλα να ειναι 'του κιλου' ...

4.Ας σταματησουν επιτελους να 'τα παιρνουν' ολοι οι αλλοι πλην τους δημιουργου....

 

και μετα μιλαμε....................................................

 

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΒΙΝΥΛΙΟ..............Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...................Τ Ε Λ Ο Σ

Για το μέσο χρήστη το mp3 φτάνει και περισσεύει. Στη θεωρία είναι πολύ κατώτερο, αλλά αυτό που μετράει είναι τι γίνεται στην πράξη.

Όποιος θέλει απόλυτη ποιότητα, σημαίνει πως είναι ψαγμένος γενικότερα στο θέμα και τα έχει σκάσει ήδη για εξοπλισμό όπου και καταλαβαίνει τη διαφορά, οπότε δεν τον πολυνοιάζει να αγοράσει το αυθεντικό.

 

Γενικά, αν δε σας αρέσει η μουσική, να πάψετε να την αγοράζετε, αντί να κλέβετε, όπως κάνετε με όλα τα προιόντα. Ή τουλάχιστον κάντε το, αλλά μην το παίζετε και επαναστάτες.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, αν δε σας αρέσει η μουσική, να πάψετε να την αγοράζετε, αντί να κλέβετε, όπως κάνετε με όλα τα προιόντα. Ή τουλάχιστον κάντε το, αλλά μην το παίζετε και επαναστάτες.

 

δεν καταλαβα ακριβως το μηνυμα σου φιλε μου,εγω προσωπικα δεν ειναι οτι το παιζω επαναστατης και γενικα αδιαφορω για το ποσους τσιμπανε η οχι,ξερω ομως οτι οι περισσοτεροι κατεβαζουν μουσικη απο το διαδικτυο,δεν ξερω αν ειναι πειρατια η οχι εγω παντως δεν βλεπω προσωπικα οτι <<κλεβω>> μουσικη.η ποιοτητα των Mp3 που κυκλοφορουν προσωπικα εμενα μου φτανει,κι οπως ειπα αγοραζω και συχνα cds που μου αρεσουν.

προσοχη δεν εχω καταλαβει και πολυ το μηνυμα σου δεν στην λεω απλα συζηταμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μάγκες ας βρουν τρόπο να κλειδώσουν τα CD και να μην μπορούν να τα σπάνε. Από την άλλη, πάντα θα βρίσκεται ένας τρόπος για να γίνεται ανταλλαγή στο internet.

 

Μην ξεχνάτε ότι αυτό που βρίσκουν είναι ο υπολογιστής, δεν μπορούν να αποδείξουν το πρόσωπο που κατέβασε τα αρχεία.

 

Και βέβαια είμαστε στην Ελλάδα, μέχρι να αλλάξει η νομοθεσία φέξε μου και γλύστρισα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική είναι τέχνη και η τέχνη είναι κτήμα όλων.

Τα Mp3 δεν είναι φωτοτυπίες.Βασίζονται σε δειγματοληψία. Άρα είναι περίληψη.

 

Πρακτικά πάντως είναι σχεδόν αδύνατον να σε πιάσουν και να αποδείξουν κάτι.

Ιδίως αν κατεβάζεις zipαρισμένα αρχεία.

Που θα καταλάβουν τι κατεβάζεις?

Αφού είναι zip...

Kαι πώς θα αποδείξουν ότι εσύ ξέρεις τι υπάρχει μέσα σε ένα zip προτού το κατεβάσεις και το ανοίξεις?

Από τον τίτλο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική είναι τέχνη και η τέχνη είναι κτήμα όλων.

Και ο νόμος είναι νόμος. Το οτι έχει διαφορετική άποψη κάποιος δε σημαίνει πως έχει το δικαίωμα να τον καταπατά.

 

Τα Mp3 δεν είναι φωτοτυπίες.Βασίζονται σε δειγματοληψία. Άρα είναι περίληψη.

 

Αυτο λέμε. Ούτε η φωτοτυπία είναι ακριβές αντίγραφο κι όμως απαγορεύεται.

 

Πρακτικά πάντως είναι σχεδόν αδύνατον να σε πιάσουν και να αποδείξουν κάτι.

Ιδίως αν κατεβάζεις zipαρισμένα αρχεία.

Που θα καταλάβουν τι κατεβάζεις?

Αφού είναι zip...

Kαι πώς θα αποδείξουν ότι εσύ ξέρεις τι υπάρχει μέσα σε ένα zip προτού το κατεβάσεις και το ανοίξεις?

Από τον τίτλο?

Τώρα πιστεύεις πως αν θέλουν, δε μπορούν να καταρρίψουν τέτοια επιχειρήματα;

Δεν είμαι μαζί τους, αλλά νομίζω πως αν μπλεξεις, δε θα είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική είναι τέχνη και η τέχνη είναι κτήμα όλων.

Τα Mp3 δεν είναι φωτοτυπίες.Βασίζονται σε δειγματοληψία. Άρα είναι περίληψη.

 

Πρακτικά πάντως είναι σχεδόν αδύνατον να σε πιάσουν και να αποδείξουν κάτι.

Ιδίως αν κατεβάζεις zipαρισμένα αρχεία.

Που θα καταλάβουν τι κατεβάζεις?

Αφού είναι zip...

Kαι πώς θα αποδείξουν ότι εσύ ξέρεις τι υπάρχει μέσα σε ένα zip προτού το κατεβάσεις και το ανοίξεις?

Από τον τίτλο?

 

Μπορείς να πεις τέτοια επιχειρήματα, όπως και πολλά άλλα. Το είχαν κάνει (μάλλον καλύτερα από εσένα και εμένα) οι άνθρωποι του Napster και οι δικηγόροι τους και δεν το δέχθηκε το δικαστήριο. Τι το ψάχνεις; Είναι παράνομο, έχεις απόλυτη επίγνωση οτι είναι παράνομο οπότε ας μην κρύβεσαι πίσω από τεχνικές λεπτομέρειες. Προσωπικά δεν έχω καμία ψευδαίσθηση ούτε και είχα την πρώτη φορά που κατέβασα mp3 το σωτήριο έτος 1999.

 

Ακόμα και τότε η δίκη εστίασε στο αν έχει ευθύνη η υπηρεσία/σελίδα για το τί κάνουν οι χρήστες της, παρά για το αν το mp3 είναι κάτι διαφορετικό από το τραγούδι. Δεν τέθηκε ποτέ ζήτημα για το αν αυτό είναι παράνομο. Με την ίδια λογική η εταιρεία πουλάει το wav και οχι το αυθεντικό master του studio. Σε όποια μορφή και αν είναι, το τραγούδι είναι το ίδιο.

 

Κάτι ακόμα: συνήθως οι κατηγορίες εστιάζουν στο ανέβασμα και οχι στο κατέβασμα. Αυτό είναι το καλύτερο νομικό πάτημα, ο διαμοιρασμός του αρχείου σε άλλους (που σε καθιστά αυτομάτως πειρατή, κι ας μην το εκμεταλλεύεσαι εμπορικά όπως ο συμπαθής μετανάστης της πλατείας) παρά το κατέβασμα για προσωπική χρήση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλά...

Περάστε τα τραγουδάκια σας σε μερικά dvdάκια να τελειώνει η ιστορία...

Όχι ότι θα γίνει τίποτα, αλλά για να σας φύγει και η ιδέα...

 

Επίσης είμαι πολύ περίεργος να δώ πώς θα αντιμετωπίσουν πρακτικά ζητήματα, όπως πχ της παραγραφής του αδικήματος, αφού δεν ξέρω αν μπορούν να προσδιορίσουν πότε κατέβασες και τί

αααααααααακριβως!!!

αυτη ειναι και η καλυτερη λυση-κατ εμε-

το να εχεις μερικα μπ3 στον υπολογιστη σου ,οκ..αλλα αμφιβαλλω αν καποιος οοοοοοοοοτι κατεβαζει το κραταει στον σκληρο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουν πρώτα με τους μαύρους που πουλάνε πειρατικά cd και βγάζουν εκατομμύρια χωρίς να τους ενοχλεί κανένας και μετά ας έρθουν να πιάσουν και μας.

Link to comment
Share on other sites

Για το μέσο χρήστη το mp3 φτάνει και περισσεύει. Στη θεωρία είναι πολύ κατώτερο, αλλά αυτό που μετράει είναι τι γίνεται στην πράξη.

Όποιος θέλει απόλυτη ποιότητα, σημαίνει πως είναι ψαγμένος γενικότερα στο θέμα και τα έχει σκάσει ήδη για εξοπλισμό όπου και καταλαβαίνει τη διαφορά, οπότε δεν τον πολυνοιάζει να αγοράσει το αυθεντικό..

 

Kανεις ΜΕΓΑ λαθος...Ο μέσος χρήστης πολυ απλα δεν γνωρίζει οτι αυτό που ακούει είναι μέση έως κακή ποιότητα ήχου.....αυτο δεν σημαίνει οτι δεν το καταλαβαίνει....Πάρε όποιον 'μεσω χρηστη' να ακουσει ενα mp3 και το αντιστοιχο τραγούδι απο βινύλιο....και θα καταλάβει αμέσως τη διαφορά για την οποια τωρα δεν εχει μετρο συγκρισης για να καταλάβει.....ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ επαναστατη εμενα.........εχεις ακουσει στη ζωη σου βινύλιο??????????

 

 

 

Γενικά, αν δε σας αρέσει η μουσική, να πάψετε να την αγοράζετε, αντί να κλέβετε, όπως κάνετε με όλα τα προιόντα. Ή τουλάχιστον κάντε το, αλλά μην το παίζετε και επαναστάτες.

 

Eιμαι δημιουργός και ραδιοφωνικός παραγωγος..............ρωτα πριν πεις κατι ΜΕΓΑ MODERATOR...

 

Αρνούμαι να αγοράσω 15,20 ευρω ένα cd που εχει ....το πολυ 1τραγούδι καλό και τα υπολοιπα του κιλου.....και το 1 καλο....κλεμμενο και αυτο απο την ξενη δισκογραφια....

 

Αρνούμαι να αγορασω με 1 ευρω mp3 αφού ουσιαστικα το mp3 υποβιβάζει την ποιότητα του ιδιο του τραγουδιου που θελω να πληρώσω για να ακουσω

 

Αρνούμαι να πληρωσω για ενα cd όταν ξερω οτι τα λεφτα μου θα πανε στις τσεπες του ΜΕΓΑΛΟΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΗΣ ΔΙσΚΟΓΡΑΦΙΚΗΣ και στου κομμωτές και στυλίστες του κάθε ψωνιου τραγουδιστη/τριας....

 

Και δανειζομαι τη φραση του ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΡΑΛΗ.........''ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ.....ΠΑΡΑ ΣΥΝΘΕΤΗΣ'' ....................τα λεει ολα......:cool:

 

ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 20,30,40 ΕΥΡΩ στον ιδιο το δημιουργό αλλα και στον ερμηνευτη του τραγουδιου που πραγματικα αξιζει και να το πάρω στην ποιοτητα που ΤΙΜΑ το τραγουδι..........και ειναι μονο μια......ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ Μ Ο Ν Ο όσοι έχουν ακουσει Β Ι Ν Υ Λ Ι Ο!!

 

Και κλεινω με ενα 4στιχο απο ένα τραγούδι του Κωστα Μπιγαλη...

 

Απάνω στα βινύλια (1996) (δισκος ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ 5200δρχ)

 

..Ηταν ρομαντζο αυθεντικό...

χωρις απομιμήσεις..

με ήχο αναλογικό...

με scratch και αναμνήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Kανεις ΜΕΓΑ λαθος...Ο μέσος χρήστης πολυ απλα δεν γνωρίζει οτι αυτό που ακούει είναι μέση έως κακή ποιότητα ήχου.....αυτο δεν σημαίνει οτι δεν το καταλαβαίνει....Πάρε όποιον 'μεσω χρηστη' να ακουσει ενα mp3 και το αντιστοιχο τραγούδι απο βινύλιο....και θα καταλάβει αμέσως τη διαφορά για την οποια τωρα δεν εχει μετρο συγκρισης για να καταλάβει.....ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ επαναστατη εμενα.........εχεις ακουσει στη ζωη σου βινύλιο??????????

Μα και να το γνώριζε, απλά δεν τον ενδιαφέρει. Οι περισσότεροι προτιμούν τα mp3 κι ας έχουν θεωρητικά πολύ κατώτερη ποιότητα, η οποία όμως δε φαίνεται στα συστήματα που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης για αναπαραγωγή.

Μας δίνουν την ευκαιρία να αγοράζουμε τη μουσική που ζητάγαμε τόσα χρόνια, αλλά πάλι ψάχνουμε δικαιολογίες. Αλλά το τσάμπα είναι γλυκό βλέπεις :rolleyes:

 

 

Eιμαι δημιουργός και ραδιοφωνικός παραγωγος..............ρωτα πριν πεις κατι ΜΕΓΑ MODERATOR...

Μπράβο :) So what;

 

Αρνούμαι να αγοράσω 15,20 ευρω ένα cd που εχει ....το πολυ 1τραγούδι καλό και τα υπολοιπα του κιλου.....και το 1 καλο....κλεμμενο και αυτο απο την ξενη δισκογραφια....

 

Αρνούμαι να αγορασω με 1 ευρω mp3 αφού ουσιαστικα το mp3 υποβιβάζει την ποιότητα του ιδιο του τραγουδιου που θελω να πληρώσω για να ακουσω

 

Αρνούμαι να πληρωσω για ενα cd όταν ξερω οτι τα λεφτα μου θα πανε στις τσεπες του ΜΕΓΑΛΟΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΗΣ ΔΙσΚΟΓΡΑΦΙΚΗΣ και στου κομμωτές και στυλίστες του κάθε ψωνιου τραγουδιστη/τριας....

 

Και δανειζομαι τη φραση του ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΡΑΛΗ.........''ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ.....ΠΑΡΑ ΣΥΝΘΕΤΗΣ'' ....................τα λεει ολα......:cool:

 

ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 20,30,40 ΕΥΡΩ στον ιδιο το δημιουργό αλλα και στον ερμηνευτη του τραγουδιου που πραγματικα αξιζει και να το πάρω στην ποιοτητα που ΤΙΜΑ το τραγουδι..........και ειναι μονο μια......ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ Μ Ο Ν Ο όσοι έχουν ακουσει Β Ι Ν Υ Λ Ι Ο!!

 

Και κλεινω με ενα 4στιχο απο ένα τραγούδι του Κωστα Μπιγαλη...

 

Απάνω στα βινύλια (1996) (δισκος ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ 5200δρχ)

 

..Ηταν ρομαντζο αυθεντικό...

χωρις απομιμήσεις..

με ήχο αναλογικό...

με scratch και αναμνήσεις...

Συμφωνώ. Κι εμένα δε μου αρέσει να πληρώνω για μουσική που δε μου κατά τη γνώμη δεν αξίζει τα λεφτά της, γι' αυτό και προτιμώ το κατεβάσμα. Δεν πάω να το περάσω και σα σωστό όμως, ούτε ψάχνω για δικαιολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουν πρώτα με τους μαύρους που πουλάνε πειρατικά cd και βγάζουν εκατομμύρια χωρίς να τους ενοχλεί κανένας και μετά ας έρθουν να πιάσουν και μας.

 

Έλα να αγιάσει το στοματάκι σου!!!!!!!!!!!!:) :)

 

Marvin: Δεν ψάχνω για νομικές φόρμουλες και πατήματα.Δεν θα χρειαστούν, σε εμένα προσωπικά τουλάχιστον...;)

 

Freak of nature: Μην το λες.Αρκετοί κρατάνε τα τραγούδια στο pc τους...Τι τους θέλουν νομίζεις τους 400άρηδες σκληρούς??(και για ταινίες βέβαια)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το πώς ακριβώς θα υλοποιηθεί ο νόμος. Αν π.χ. βλέπουν τι κατεβάζει η γραμμή μας, ή αν μπορούν να μας χτυπάν την πόρτα και να μας κάνουν έλεγχο τι έχουμε στο pc μας. (Και ναι το 2ο γίνεται ήδη έξω:()

 

btw εδω και μερικα χρονια κυκλοφορουν κατι διαφημισεις στη Γερμανικη tv κατα της πειρατειας, οταν της πρωτοειδα μπορω να πω οτι σχεδον φοβηθηκα. Δε μπορω να βρω τωρα μια συγκεκριμενη, αλλα παρτε πχ αυτη για παραδειγμα

http://www.youtube.com/watch?v=GUk7ToERvfY

 

(μετά απο 5 χρόνια στη φυλακή δεν έχεις καιρό να χάσεις )
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

(μετά απο 5 χρόνια στη φυλακή δεν έχεις καιρό να χάσεις )

 

 

:shock: :shock: :shock:

Κλασικό γερμανικό σύστημα.

Εκβοβισμός, τρομοκρατία και άγιος ο θεός.:mad: :mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βινυλιο :respect::respect:

Πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου ;)

 

Οσο για την πειρατεια τι να πεις. Αν κατεβαζαν τις τιμες στα CD θα το σκεφτομουν να παρω. Τωρα ομως που ειναι τοσο ακριβα 20-30€ δεν το σκεφτομαι και πολυ ;)

Αλλα ενταξει μπορει και να μην περασει ο νομος και ολη αυτη η συζητηση γινετα τζαμπα τελειως....

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και ο νόμος είναι νόμος. Το οτι έχει διαφορετική άποψη κάποιος δε σημαίνει πως έχει το δικαίωμα να τον καταπατά.

 

Συγγνώμη, αλλα 2 σελίδες τώρα συζητάμε για το τι λέει ο νόμος ή για το τι θα έπρεπε να λέει??

Διότι με το σημερινό καθεστώς κανείς χρήστης που απλά κατεβάζει τραγουδάκια δεν αντιμετωπίζει κίνδυνο διώξεων.

Επίκειται(ίσως) μια νομοθετική αλλαγή και συζητάμε(φαντάζομαι) πάνω σε αυτή.Άρα μιλάμε για το πώς θα έπρεπε να είναι τα πράγματα

 

 

 

Αυτο λέμε. Ούτε η φωτοτυπία είναι ακριβές αντίγραφο κι όμως απαγορεύεται.

 

Γιατί το λές αυτό?:worry: :worry: Αλήθεια δεν σε πιάνω

Η φωτοτυπία είναι ακριβές αντίγραφο.

(άλλο είναι που το επικυρώνουμε(και μπαίνει η σφραγίσα "ακριβές αντίγραφο").Αυτό είναι απόδειξη της γνησιότητας, τίποτα παραπάνω)

 

 

Τώρα πιστεύεις πως αν θέλουν, δε μπορούν να καταρρίψουν τέτοια επιχειρήματα;

Περιμένω να το κάνουν.:p

Τι να σου πώ άλλο?Δεν ξέρω τι αντιμετώπιση θα υπάρξει από τα δικαστήρια:confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οι εταιριες που προσφερουν dsl κοβουν την ταχυτα απο p2p,

λογω της πειρατειας

 

αυτα για τους αδιαβαστους..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενταξει μην εισαι απολυτος. Υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν αυθεντικα CD.

Και να ρωτησω και κατι. Για να παιξεις μουσικη ως DJ σε ενα μαγαζι, πρεπει να εχεις αυθεντικα CD εχω ακουσει, αλλιως σε "πιανουνε" . Ισχυει κατι τετοιο?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην εισαι απολυτος. Υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν αυθεντικα CD.

Και να ρωτησω και κατι. Για να παιξεις μουσικη ως DJ σε ενα μαγαζι, πρεπει να εχεις αυθεντικα CD εχω ακουσει, αλλιως σε "πιανουνε" . Ισχυει κατι τετοιο?

Εξαρτάται το club και εξαρτάται πόσα ποτάκια θα κεράσεις αυτόν που θα έρθει να ελέγξει.

Οι πραγματικοί djs, όμως, παίζουν βινύλια!:D

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το club και εξαρτάται πόσα ποτάκια θα κεράσεις αυτόν που θα έρθει να ελέγξει.

Οι πραγματικοί djs, όμως, παίζουν βινύλια!:D

 

Σωστός!!:D

(αν και δεν έχω κάνει dj:O )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε θα πρεπει να κλεισουν πολλα sites κ να πιασουν την μιση ελλάδα που κατεβαζει μουσικα αρχεια....

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

κατα κοινη ομολογια:

Η Πειρατεια ΔΕΝ Σκοτώνει Τη Μουσικη

Οι ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΕΣ Τη Σκοτώνουν

 

αυτα περι πειρατειας ειναι σκετες λαλακιες...ολοι εδω περα ξερουν για το τι σκοπευει να κανει η microsoft κ η sony και γενικα όλες οι εταιριες που σχετιζονται αμεσα με τη μουσικη για να "προστατεψουν" το copyrighted υλικο...Στο αμεσο μελλον θα φανει αν αυτα τα μετρα-νομοι δημιουργήθηκαν για τη προστασια της μουσικης ή για τη προστασια των δισκογραφικων ωστε να βγαζουν τρελα κερδη απο τον καταναλωτη

 

και για να μιλησουμε με νουμερα τα τραγουδια που εγω εχω και ακουω σπιτι αν τα επαιρνα όλα "αυθεντικα" αυτη τη στιγμη (παιρνοντας σαν μεσο ορο 15 τραγουδια και 15 ευρω ο δισκος) θα ήμουν κατα 20000ευρω φτωχότερος....οι αριθμοι μιλαν απο μονοι τους

 

όλα αυτα που γραφω αναφερονται στην πλειοψηφία των δισκογραφικων εταιριων και σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι καποια cd δεν αξιζουν να αγοραζονται ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ουτος η αλλως και εγω εχω μια συλλογη περι τα 150cd και καμια 200βινύλια αλλα μεχρι εκει

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το club και εξαρτάται πόσα ποτάκια θα κεράσεις αυτόν που θα έρθει να ελέγξει.

Οι πραγματικοί djs, όμως, παίζουν βινύλια!:D

Ενίοτε και κασέτες :rotfl:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μην εισαι απολυτος. Υπαρχουν ανθρωποι που αγοραζουν αυθεντικα CD.

Και να ρωτησω και κατι. Για να παιξεις μουσικη ως DJ σε ενα μαγαζι, πρεπει να εχεις αυθεντικα CD εχω ακουσει, αλλιως σε "πιανουνε" . Ισχυει κατι τετοιο?

 

και αυτό να ισχύει, εγώ έχω δει Dj να γράφει σε cd κατά τη διάρκεια της βραδιάς. αυτό δεν είναι παράνομο?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...