Jump to content

Sony Ericsson W880i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω.. θα το δοκιμασω !!!
Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 858
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει βγεί κάποια αναβάθμιση?

χθές την ώρα που με καλούσε κάποιος έκλεισε μόνο του!!

μου το έχει κάνει άλλες 2 φορές στα καλά καθούμενα..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

έχει βγεί κάποια αναβάθμιση?

χθές την ώρα που με καλούσε κάποιος έκλεισε μόνο του!!

μου το έχει κάνει άλλες 2 φορές στα καλά καθούμενα..

Τι δικτυο εχεις? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω ρε φίλε κάποιον οδηγό! Δεν το κατάλαβες έτσι όπως στο είπα?? Απλά οι βίδες έιναι πίσω κάτω από αυτά τα στρογυλά που έχει για να ακουμπάς το κινητό κ μπροστά στο αυτοκόλητο κάτω στο μικρόφωνο το οποίο επίσης βγαίνει!

Επειδή μου φαίνεται αρκετά ριψοκίνδυνη διαδικασία και επειδή δεν θέλω να χάσω την εγγύηση, αν το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service (πχ Γερμανός) λες να μου την αλλάξουν την πρόσοψη;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου φαίνεται αρκετά ριψοκίνδυνη διαδικασία και επειδή δεν θέλω να χάσω την εγγύηση, αν το πάω σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service (πχ Γερμανός) λες να μου την αλλάξουν την πρόσοψη;

 

Δεν ξέρω! Μπορείς να πας να ρωτήσεις. Εμένα πάντως που το έκανε ένας φίλος μου δεν είχε κανένα πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μηπως ξερει κανεις τι εφτιαξε η καινουρια εκδοση λογισμικου (release notes)? Λιγο που εψαξα στο Google δεν βρηκα κατι σχετικο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μηπως ξερει κανεις τι εφτιαξε η καινουρια εκδοση λογισμικου (release notes)? Λιγο που εψαξα στο Google δεν βρηκα κατι σχετικο!

 

Από ότι διάβασα λύνει το πρόβλημα (σ' αυτούς που είχαν) με το αυτόματο κλείσιμο και την επανεκκίνηση.

Βελτιώσεις:

-Improvements in performance

-No Videorenderung with preview

-Do not terminate the Bildschirmschoners any longer possible with Joystick

-Autofocus improves (only with models with autofocus)

Τώρα κατά πόσο είναι πραγματικές βελτιώσεις αυτά... δεν ξέρω.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχθές αγόρασα το κινητό και έπειτα από μια αναβάθμιση και ψάξιμο έχω τις εξής ερωτήσεις αν μπορεί να βοηθήσει κανείς:

 

- Τους ήχους πληκτρολογίου τους έχω στο σιωπηλό αλλά σε όλα τα θέματα που δοκίμασα όταν κάνω περιήγηση στο κεντρικό μενού δονείται κάθε φορά που μετακινούμαι σε ένα εικονίδιο. Υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης ?

 

- Μπήκα στο site της SE για να στείλει τις ρυθμίσεις WAP & MMS (Vodafone). Έστειλε όλες τις ρυθμίσεις και για τα 4 προφίλ που έχει για Vodafone (GPRS & VF Live post/prepaid) σε καμία ρύθμιση όμως δεν συνδέεται στο internet! Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος ή πρέπει να κάνω extra ? Το δοκίμασα και με 3g/GSM και με GSM only δίκτυο (σε περίπτωση που παίζει ρόλο) αλλά πάλι τίποτα

 

- Το PC Suite για το Z520i & K750 (τελευταία έκδοση που κατέβασα) είχε ένα τρομερό πρόγραμμα που διάλεγες φωτογραφία, επέλεγες την περιοχή που ήθελες να στείλεις στο κινητό και την έκανε copy από το USB καλώδιο γρήγορα και στην σωστή ανάλυση. Στο PC suite του W880 δεν βλέπω τέτοια εφαρμογή. Είναι το Adobe Photoshop Album ή έχει καταργηθεί ? Αν βάλω το PC Suite του Κ750 θα δουλέψει με το W880 (θα το δοκιμάσω έτσι κι αλλιώς πάντως)

 

- Η ταχύτητα στο μενού μου φαίνεται κάπως πιο αργή από αντίστοιχο κινητό που δοκίμασα στον Γερμανό. Όχι ότι είναι αργή αλλά έχω αυτή την αίσθηση (πριν και μετά την αναβάθμιση από SEUS το ίδιο)

 

- Κανένα καλό site με θέματα για W880 (όχι για K750) ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι έτσι από περιέργεια:

 

Ένας υπάλληλος της ΤΙΜ μου είπε ότι το εν λόγω κινητό μέχρι την προηγούμενη βδομάδα δινόταν λόγω μιας προσφοράς €17 στο πρόγραμμα ΤΙΜ Flexy 40. Είναι κάτι τέτοιο δυνατόν; Γιατί όσο και αν τα υπολογίζω, υπάρχει μεγάλη διαφορά που πρέπει να καλυφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη ευκαιρια!! καλα δεν σφυριξατε "κλεφτικα" :p για να επωφεληθουμε και εμεις αυτη την προσφορα :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεα τιμη στο Γερμανο στα 362 ευρω. Πραγμα που σημαινει οτι εκει θα κυμανθουν ολων οι τιμες συντομοτατα.

 

το εν λόγω κινητό μέχρι την προηγούμενη βδομάδα δινόταν λόγω μιας προσφοράς €17 στο πρόγραμμα ΤΙΜ Flexy 40. Είναι κάτι τέτοιο δυνατόν; Γιατί όσο και αν τα υπολογίζω, υπάρχει μεγάλη διαφορά που πρέπει να καλυφτεί.

 

:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ μιλαω για τιμη συσκευης ΧΩΡΙΣ συνδεση. ΤΩΡΑ κανει 362, ΠΡΙΝ ειχε 469! Και εννοω οτι η τιμη της συσκευης ΧΩΡΙΣ συνδεση θα πεσει σε ολα τα δικτυα. Στην ΤΙΜ η συσκευη δινοταν απο 17 ευρω εως τζαμπα (αναλογα με το καταστημα), ME ΣΥΝΔΕΣΗ στο Flexy 40!

 

Εννοείτε πως είναι ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ. Δεν χρειάζεται η διευκρίνηση.

Αλλά και πάλι μου φαίνεται παράξενο. Δεν είπα κάτι για σένα πάντως. Γιατί το πήρες προσωπικά;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παρεθεσες τα λέγομενα μου με τρια smilies "συγχυσης"!:this:

 

Γιατί σου φάνηκε παράξενο;

Τα smilies σύγχυσης πήγαιναν στο γεγονός και όχι στα λεγόμενα σου. Χαλάρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρος ειμαι...γι'αυτο και συνεχισα δινοντας και την δικη μου ερμηνεια!;)

 

Χαλλλλάρωσε περισσότερο, ξανασκέψου το και μην βγάζεις άσχετες ερμηνείες.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζω και ξανασφιγγομαι!:mad:

 

Αν μπορεις και συ να σκεφτεις καμια ερμηνεια...σκεψου!

 

Μαλλον δεν μπορεις και κριτικαρεις τη δικη μου!

 

Ρε άνθρωπέ μου, πας καλά;:mad:

Για την ερμηνεία που έδωσες στα smilies εννοώ.

Όρεξη έχεις για καυγάδες εξ αποστάσεως;

Link to comment
Share on other sites

Guys αναβάθμισα το κινητό στην έκδοση R1KG001 (Camera 3.3).

 

Κυρίως μικροδιαφορές στην ταχύτητα...

 

Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο όμως ήταν οι αλλαγές στο firmware της κάμερας! Αλλάξανε το night mode και καταφέρνει να "φωτίσει" αρκετά την φωτογραφία ώστε να έχει κάποιο νόημα ύπαρξης.

 

Βέβαια χρειάζεται μια πηγή φωτός, παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση με πριν.

 

Δείτε και μόνοι σας.

 

Χωρίς night mode:

http://img95.imageshack.us/img95/8770/dsc00638kk8.th.jpg

 

Με night mode:

http://img74.imageshack.us/img74/2782/dsc00639nf6.th.jpg

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την πριν 10 λεπτα. Φαινεται να εχει γινει και λιγο πιο γρηγορο το MENU( συγκεκριμενα τα myshortcuts μου φαινοταν αργο). Για τις φωτογραφιες, δεν μπορω να πω κατι, γιατι δεν την εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου. Η αναβαθμηση παντος εγινε μια χαρα με το λογισμικο της SE.
Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Guys αναβάθμισα το κινητό στην έκδοση R1KG001 (Camera 3.3).

 

Κυρίως μικροδιαφορές στην ταχύτητα...

 

Αυτό που με εντυπωσίασε περισσότερο όμως ήταν οι αλλαγές στο firmware της κάμερας! Αλλάξανε το night mode και καταφέρνει να "φωτίσει" αρκετά την φωτογραφία ώστε να έχει κάποιο νόημα ύπαρξης.

 

Βέβαια χρειάζεται μια πηγή φωτός, παρόλα αυτά δεν έχει καμία σχέση με πριν.

 

Δείτε και μόνοι σας.

 

Χωρίς night mode:

http://img95.imageshack.us/img95/8770/dsc00638kk8.th.jpg

 

Με night mode:

http://img74.imageshack.us/img74/2782/dsc00639nf6.th.jpg

 

:)

εκανα και εγω την αναβαθμηση σε έκδοση R1KG001 . Κανενα προβλημα. Ευκολη υποθεση με το λογισμικο της SonyEricsson. Νομιζω ομως εγινε λιγο πιο γρηγορο το menu. και πιο συγκεκεριμενα το μενου οπου ειναι το Myshortcuts. εμενα πριν την αναβαθμηση μου φενοταν αργο! Για την φωτογραφικη δεν την χρησιμοποιησα πολυ, (καθολου νυχτα) αρα δεν μπορω να εκφερω γνωμη...

Ένα κοινό έχει το National Geographic με το Playboy: Bλέπεις διάφορα μέρη που ποτέ δε θα επισκεφτείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.πατάς >*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές.απο εκει θα επιλεξεις να μην φορτιζει το κινητο!

 

Α Ψ Ο Γ Ο Σ!!! ;)

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

΄Τώρα θυσιάζεις να δώσεις τα video previews γιαυτό? τι θέλανε και τα βγάλανε?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μερικά μηνύματα πίσω έκανα μερικές ερωτήσεις. Στις περισσότερες βρήκα την απάντηση, το μόνο πρόβλημα παραμένει το γιατί τα SMS με τις ρυθμίσεις WAP & MMS που στελνει η SE από το site της για Vodafone δεν δουλεύουν! Δοκίμασα όλες τις επιλογές για το W880 όπως επίσης και για το Z520i & K750 (που έχω επίσης και εκεί δουλεύει άψογα το internet). Στο W880 δεν δουλεύει καμία ρύθμιση! Τις έσβησα όλες από την αρχή, τις ξαναπέρασα μια μια και πάλι δεν κάνει κάτι (λέει σύνδεση, περιμένεις επ αόριστον και τελικά δεν συνδέεται). Το μόνο που δούλεψε είναι η σύνδεση που καλείς ένα νούμερο της Voda και μετά μπαίνεις internet (το οποίο βέβαια δεν θεωρώ αποδεκτό για τη σημερινή εποχή!) Καμία ιδέα κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W880i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...