Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
Η συσκευη οντως πεταει, δεν υπαρχει κατι πιο γρηγορο αυτη την στιγμη! Οσο για το gps παιρνεις ενα ΒΤ gps και λοκαρει πιο γρηγορα. Μικρο βολικο και απιστευτο και με 624ΜΗΖ η ferrari των pda!:) Aσε που εχει και CPU speed 3 θεσεις για εξοικονομηση ενεργειας (auto-normal-turbo). Τι να το κανω ενα HTC με ΟΜΑΡ, να παιζει να μην παιζει, να βαζω βγαζω destinator, να ρυθμιζω gates, coms, ports και της που@ν@ς το καγκελο για να εχω ενα mediocre destinator Που να δειχνει 30 μετρα αποκλιση απο το σημειο που βρισκομαι?
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα, απολαυση το να χειριζεσαι το ppc αυτο. Ταχυτατο, εξαιρετικα μικρο, αψογο σαν τηλεφωνο (ακουστικο, σημα ολα παραπανω απο ικανοποιητικα).

Αλλα μακραν το πιο μελανο του σημειο ειναι η αυτονομια του. Με τη δικη μου χρηση (οχι κατι εξεζητημενο) απλα δεν εβγαζε τη μερα και καταδικαστηκε σε... αμεση πωληση :cry::)

Link to comment
Share on other sites

Στο eBay πάντως παίζουν αρκετά μεγαλύτερες μπαταρίες - αν η αυτονομία είναι το πρόβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής.

 

Απίστευτη οθόνη και κάμερα, τρομερά ηχεία ίσως τα πιο δυνατά

σε ppc, πολύ γρήγορο κανένα κόλλημα μέχρι τώρα και η μπαταρία

εγώ που το δουλεύω σε GSM γιατί το 3G δεν το χρησιμοποιώ τα

πάει μια χαρά.

 

Για αναμονή θα σας πω αργότερα, αλλά είναι σίγουρα μια συσκευή

που αξίζει τα λεφτά της και ειδικά σε αυτή την τιμή που την πήρα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής.

 

Απίστευτη οθόνη και κάμερα, τρομερά ηχεία ίσως τα πιο δυνατά

σε ppc, πολύ γρήγορο κανένα κόλλημα μέχρι τώρα και η μπαταρία

εγώ που το δουλεύω σε GSM γιατί το 3G δεν το χρησιμοποιώ τα

πάει μια χαρά.

 

Για αναμονή θα σας πω αργότερα, αλλά είναι σίγουρα μια συσκευή

που αξίζει τα λεφτά της και ειδικά σε αυτή την τιμή που την πήρα.

από ποιότητα κατασκευής τί λέει επειδή βλέπω και το πουλάνε αρκετά φθηνά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
από ποιότητα κατασκευής τί λέει επειδή βλέπω και το πουλάνε αρκετά φθηνά :)

 

Είναι πολύ ποιοτικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ποιοτικό.

 

+1 Πολύ καλή κατασκευή και στιβαρό απλά κάνει πολύ εύκολα

αχνές γρατζουνιές αλλά δεν φαίνονται και πολλές δακτυλιές.

 

Πολύ καλή συσκευή και με flight mode το βράδυ, μέτρια χρήση, επεξεργαστής στο auto και φωτεινότητα 2 σκάλες πιο κάτω από την φουλ βγάζει τις 2 μέρες.

 

Πολύ ικανοποιημένος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΑΤΟΜ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟ , ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ WM6 ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΑΝΕΤΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ , ΗΧΟ ΑΠΑΙΧΤΟ ΚΑΙ LOOK ΦΟΒΕΡΟ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΤΟ ΑΤΟΜ LIME WM6 OFFICIAL ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ ΠΟΛΛΑ EXTRA ΟΠΩΣ ΘΗΚΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ SCREEN PROTECTOR MEMORY CARD 2GB ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΚΤΛ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το απίστευτο Atom Life έχει βγει WM 6.1 rom

εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=365869

 

Είναι πολύ καλύτερη από της Ο2 και είναι ακόμα πιο γρήγορο (γίνεται;) και με παραπάνω ram απλά έχει ένα bug αν κάνεις reset

βάζοντας το πενάκι στην τρύπα θα χάσεις τα πρόσφατα μηνύματα και αρχεία κλήσης σου αν κάνεις μέσω software όπως medmaid δεν

θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

ΔΕΝ την έχω βάλει ακόμα επειδή δεν έχω mini-sd κάρτα λόγω του ότι έχει 1GB rom και εγώ δεν βάζω τραγούδια στο ppc από δεν την χρειάζομαι, μόλις πάρω θα σας ενημερώσω.

 

Την έχουν δοκιμάσει πολλοί και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα και επίσης υπάρχει η δυνατότητα downgrade.

 

UPDATE: Μπορείτε να κάνετε back up όλα τα sms και το ιστορικό κλήσεων με το Sprite Archie http://www.spritesoftware.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=201

 

Άσχετο: Όποιος το βρει σε χαμηλή τιμή ας το πάρει το κινητό πραγματικά αξίζει και απορώ γιατί το ''σκοτώνουν''...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το απίστευτο Atom Life έχει βγει WM 6.1 rom

εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=365869

 

Είναι πολύ καλύτερη από της Ο2 και είναι ακόμα πιο γρήγορο (γίνεται;) και με παραπάνω ram απλά έχει ένα bug αν κάνεις reset

βάζοντας το πενάκι στην τρύπα θα χάσεις τα πρόσφατα μηνύματα και αρχεία κλήσης σου αν κάνεις μέσω software όπως medmaid δεν

θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

ΔΕΝ την έχω βάλει ακόμα επειδή δεν έχω mini-sd κάρτα λόγω του ότι έχει 1GB rom και εγώ δεν βάζω τραγούδια στο ppc από δεν την χρειάζομαι, μόλις πάρω θα σας ενημερώσω.

 

Την έχουν δοκιμάσει πολλοί και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα και επίσης υπάρχει η δυνατότητα downgrade.

 

UPDATE: Μπορείτε να κάνετε back up όλα τα sms και το ιστορικό κλήσεων με το Sprite Archie http://www.spritesoftware.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=201

 

Άσχετο: Όποιος το βρει σε χαμηλή τιμή ας το πάρει το κινητό πραγματικά αξίζει και απορώ γιατί το ''σκοτώνουν''...

 

Πέρασα την αναβάθμιση πραγματικά είναι ταχύτατο κάνει boot σε 30 δευτερόλεπτα και κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα.

Όσοι το έχετε να κάνετε οπωσδήποτε την αναβάθμιση αξίζει.

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

xriazete uspl i kati allo pou na kseklidonei ti siskeyi????

 

Όχι τίποτα έβαλα το αρχείο al1.DIO αφού την φόρμαρα σύμφωνα

με τις οδηγείς που έχει στο xda και όλα οκ.

 

Πραγματικά η ρομ και το κινητό είναι απίστευτο σε όλα

την έχω καταβρει. :D

 

ΥΣ: Ωραία υπογραφή. :)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πραγματικά η ρομ και το κινητό είναι απίστευτο σε όλα

την έχω καταβρει. :D

 

Έχεις μια συσκευή που θα ήθελα να έχει περάσει από τα χέρια μου. Την έχω σε πολύ εκτίμηση ακόμα και ας μην ανταποκρίνεται (πλέον) στις προσωπικές μου απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...