Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δε μιλάς με play247 να σου πουν? η πιο λογική κίνηση είναι αυτή ειδάλλως μπορείς να το πας στο 9volto για επισκευή..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
9volto ε;καλοι ειναι αλλα λιγο φαρμακειο,πηγε φιλος να του αλλαξουν τα καπακια σε ενα 9000 και του πηραν 60 ευρω,τα καπακια τα ειχε αγορασει απο ebay,γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολλα τα 60 για εργασια
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν το τηλ ειναι στην εγγυηση και δεν εχει γινει ζημια με υπαιτιοτητα δικια σου μιλα με play247 και απαιτησε οτι δικαιουσε.αν σου κανουν κολπα επικοινωνησε με γενικη γραμματεια καταναλωτη 'η ΙΝΚΑ.οσες φορες τους χρειαστηκα με βοηθησαν.Ακομα και σε αγορες μεσω internet(expansys)Να ξερεις οτι τρελενονται οταν ακουνε για ινκα 'η γγκαταναλωτη.ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε μου αν το τηλ ειναι στην εγγυηση και δεν εχει γινει ζημια με υπαιτιοτητα δικια σου μιλα με play247 και απαιτησε οτι δικαιουσε.

 

Einai efkolo na apodeikseis oti i spasmeni othoni den ofeiletai se diki sou ypaitiotita?

 

Min leme oti nanai paidia!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σιγουρα εχει αρκετη δουλεια σε αυτο το θεμα το 9000 αλλα 60 ρε παιδι μου;εδωσε 45 για αγορα+60 πηγε 105!!!και το κακο ειναι οτι τον εστειλα εγω εκει το ανθρωπο:(
Link to comment
Share on other sites

Αν η ζημια εγινε με δικη σου υπαιτιοτητα τοτε ειναι υποχρεωμενοι να σου υποδειξουν εξουσιωδοτημενο service, να πας να το φτιαξεις εστω και αν πληρωσεις εσυ.Η επισκευη ομως και το ανταλλακτικο που,αν χρειαστει,θα τοποθετηθει πρεπει να γινουν απο εξουσιωδωτημενο service.Για να μην χαθει η εγγυηση.Εδω πρεπει να στηριξεις την απαιτηση σου.Οταν πουλας κατι αναλαμβανεις την υπωχρεωση του after sale service.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Se afta symfwnoume. Yparxei omws ena thema: Den yparxei episimo service tis sysgkekrimenis etairias stin Ellada, synepws opws to antilambanomai egw dyo pragmata mporoun na ginoun.

 

1. Na analabei to play247 na to steilei sto ekswteriko me ola ta eksoda plirwmena apo ton pelati (se periptwsi pou apodeixthei oti aftos einai o ypaitios tis zimias, pou mallon afti einai i periptwsi mas) me kostos pou apo oti eida sto internet pithanotata na anerthei synolo panw 200 Euros.

 

2. Na agorasei tin othoni apo to ebay kai na to paei se kapoion texniko (opws to 9volto), na plirwsei ta misa kai na xasei omws tin eggyisi.

 

Na tonisw bebaia oti me 300 Euros to pairneis olokainourgio apo to expansys.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Athanaso συμφωνω οτι η ιστορια ειναι λιγο μπερδεμα.Οταν τα ελληνικα ηλ.καταστηματα ειδαν οτι ο κοσμος εχει στραφει στις αγορες του εξωτερικου σκεφτηκαν να τα αντικαταστησουν και να φερνουν οι ιδιοι συσκευες χωρις να παρεχουν ομως το απαιτουμενο service.Ξερουν οι ιδιοι οτι ειναι ακαλυπτοι αλλα υπολογιζουν στο οτι δεν θα ψαχτει κανενας.Οταν ψωνιζω απο καταστηματα του εξωτερικου το κανω με δικη μου ευθυνη.Τα ελληνικα ομως καταστηματα λειτουργουν κατω απο τους ελληνικους νομους.Εκει τους πατας.Απλα ειναι το θεμα αν θες να κατσεις να ασχοληθεις.Τα λεφτακια μας ομως δεν μα τα χαριζει καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα από το eshop μία κάρτα μνήμης micro sd 2gb με αντάπτορα σε mini sd kai sd.

Την βάζω στο atom life με το αντάπτορα και δεν την διαβάζει..Υπάρχει λύση? Στο pc με τον αντάπτορα sd την βλέπει κανονικά..

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πριν λίγο πήρα από το eshop μία κάρτα μνήμης micro sd 2gb με αντάπτορα σε mini sd kai sd.

Την βάζω στο atom life με το αντάπτορα και δεν την διαβάζει..Υπάρχει λύση? Στο pc με τον αντάπτορα sd την βλέπει κανονικά..

 

Κανονικά θα έπρεπε να τη βλέπει... κάνε της ένα format σε FAT32.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK you willl not believe it... Απλά η κάρτα δεν είχε μπει καλά μέσα.... Μηχανήματα των Νεφελιμ τι περιμένεις....

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσακαλια του myphone!...Προσφατα ανακαλυψα την πολυποθετη συσκευη της ο2...Που να παει το μυαλο σου οτι υπαρχει και εταιρια οξυγονο 2:lol:...Με μια ματια στα τεχνικα χαρακτηριστικα βλεπω οτι ξεπατωνει σε σχεση με το htc touch που ψηνομουν να χτυπησω πριν απο λιγες μερες....αλλα το ανεβαλα λογω του ατομ life...Η συσκευη βλεπω εχει τα θετικα σχολια ολων...Λοιπον εγω θελω την συσκευη για skype,msn,surfing,pdf και λιγη μουσικουλα που και που...Κανει??Ας μου πει καποιος ενα ναι ή ενα οχι...γιατι δν μπορω να αποφασισω με τπτ:lol:.Και απο οτι βλεπω απο τιμη ειναι πολυ καλη..στο play247 το χει στα 360 απο οτι θυμαμαι..σε σχεση με το htc touch που κανει 400 ευρουλακια και προσφερει το 1/3 του ατομ...Οποιος εχει και καλες φωτογραφιες ας ανεβασει...Ευχαριστω

 

PS:Ποια η διαφορα του σκετου atom life απο το mwg atom life??

Link to comment
Share on other sites

πλέον ονομάζεται mwg (η νέα εταιρία μετά την ο2)

 

το μηχάνημα τα σπάει, το πήρα για ένα φίλο και είναι κατευχαριστημένος...

το μόνο μειονέκτημα είναι η QVGA για τα pdf και το internet (αλλά το έχουν σχεδόν όλα...)

 

για την τιμή αυτή είναι ευκαιρία :O

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο play247 το χει στα 360 απο οτι θυμαμαι..σε σχεση με το htc touch που κανει 400 ευρουλακια και προσφερει το 1/3 του ατομ...

 

To expansys το έχει 300 Euro.

 

PS:Ποια η διαφορα του σκετου atom life απο το mwg atom life??

 

Το ίδιο ακριβώς είναι (μάλιστα το mwg έχει official WM6), μόνο το όνομα αλλάζει (μερικώς) μιας και η mwg είναι το νέο αφεντικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου...Τωρα το ειδα στην expansys οτι το χει πιο φθηνα απο play247...Μου λετε δηλαδη οτι αξιζει...Αυτο πρεπει να ναι πιο τουρμπινα απο το eten glofish x600 που ενδιαφερομουν και για αυτο...Απο υποστηριξη αν παθει τπτ παιδια ξερετε που παει το τηλεφωνο μετα?? :S

 

Παιδια βοηθεια:

 

Αυτο:http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146875

με αυτο:http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161051 τι διαφορα εχει??....Αντε να το χτυπησουμε γιατι ειναι και περιορισμενα τα κομματια!

 

Επισης ειδα οτι ειναι αγγλικο...Λογικα θα μπορω να γραφω ελληνικα μυνηματα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο υποστηριξη αν παθει τπτ παιδια ξερετε που παει το τηλεφωνο μετα?? :S

 

Αυτό είναι το μοναδικό μελανό σημείο. Πρέπει να το στείλεις έξω μιας και δεν υπάρχει υποστήριξη στην χώρα μας. (Καλά και με τα ΕΤΕΝ το ίδιο πρέπει να κάνεις).

 

Αυτο:http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=146875

με αυτο:http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=161051 τι διαφορα εχει??....Αντε να το χτυπησουμε γιατι ειναι και περιορισμενα τα κομματια!

 

Η μόνη διαφορά τους είναι ότι το ένα έχει ακόμα το σήμα της Ο2. Πάρε το πιο φτηνό που βγήκε πιο μετά και έχει WM6.

 

Επισης ειδα οτι ειναι αγγλικο...Λογικα θα μπορω να γραφω ελληνικα μυνηματα ετσι?

 

Φυσικά (με το κατάλληλο προγραμματάκι).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...εισαι ο τελευταιος που με συμβουλευει...και με την συμβουλη σου και την βοηθεια σου φευγει και η παραγγελλια...αναμενετε νεα μου :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια για δειτε αυτο το μενου ενος ατομ που βρηκα στο νετ...δειτε λινκ:http://img358.imageshack.us/img358/4892/72029163cr2.jpg

 

 

πως μπορω να το βρω και να το εγκαταστησω στο ατομ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...