Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και άλλη μια ερώτηση.Παρέλαβα σήμερα τη παρακάτω μπαταρία και καπάκι από εξωτερικό αλλά το καπάκι δε κουμπώνει.Ξέρετε αν μπορώ να βρώ πουθενά μόνο καπάκι;Δεν είναι ίδιο με το μαμά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γείας σας.

 

Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή, και βλέπω ότι πολύ κόσμος είναι ευχαριστημένος θέλω μερικές ερωτήσεις.

 

Η μνήμη που χρησιμοποιούν τα windows για να κινούνται - δουλεύουν είναι 1gb..???? Σε αντίθεση με αυτό που έχω (p3600) τώρα το οποίο είναι 128mb.

 

Ειδα απο μία γρήγορη ματιά ότι παίρνει windows 6.1 . Αυτό σημαίνει και κατάργηση της εγγυήσεως .???

 

Μεγαλύτερες μπαταρίες απο ότι είδα κυκλοφορούν αλλά μπαίνουν στην συσκυεή ? γιατί ένας φίλος πιο πάνω αναφέρει πρόβλημα....!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η μνήμη που χρησιμοποιούν τα Windows είναι η RAM που σε αυτή τη συσκευή όπως και στη δική σου είναι 64ΜΒ. Αυτό που λες εσύ είναι η ROM που στην ουσία αποτελεί τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής.

 

Ότι είναι official δεν δημιουργεί πρόβλημα στην εγγύηση. Εάν περάσεις unofficial ROM την χάνεις όμως.

 

Για τις μπαταρίες συνήθως δεν υπάρχουν πρόβλημα. Όσες είναι για τη συγκεκριμένη συσκευή, έχουν προβλεφτεί να δουλεύουν σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ATOM LIFE EINAI ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛA PLUS.ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ-ΜΠΕΛΑ.Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΑΣΤΑΘΕΣΤΑΤΗ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΕΣΒΗΝΕ ΣΤΟ 40% ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 20% ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ RESTART.AN ΨΑΞΕΤΕ ΣΤΑ FORUM ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ.ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ EVER.
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ATOM LIFE EINAI ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛA PLUS.ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ-ΜΠΕΛΑ.Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΘΙΣΤΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΑΣΤΑΘΕΣΤΑΤΗ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΕΣΒΗΝΕ ΣΤΟ 40% ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 20% ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΟΤΕ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ RESTART.AN ΨΑΞΕΤΕ ΣΤΑ FORUM ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ.ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ Η ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ EVER.

 

1) Μην γράφεις με caps

2) Το δικό μου δεν είχε τέτοιο πρόβλημα, φταίει η μπαταρία σου.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αλλη μπαταρια,δοκιμασα πολλες rom και ξανα τα ιδια.Μονο με την τελευταια rom του pdaviet στο xda μειωσε το προβλημα αλλα δεν το εξαφανισε.Σου λεω το εψαξα πολυ καλα πριν πουλησω αυτην την συσκευη γιατι ηθελα να την κρατησω.Την ειχα αγορασει πριν 8 μηνες περιπου,ισως να εχουν διωρθωσει τα προβληματα που αναφερω.Δες gsmarena.com στα reviews του atom life.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω κατι πολυ συμαντικο.Αtom life εχει κ ο αδερφος μου.Τα ειχαμε αγορασει μαζι.Στην δικη του συσκευη τα πραγματα ηταν λιγο χειροτερα.Ειχαμε δωσει περιπου 900e και κλεγαμε τα λεφτα μας.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως 3 μέρες το έχω και ίσως είναι το καλύτερο ppc που είχα ποτέ...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αφου διαβασα τις εντυπώσεις σας, το παραγγειλα... Θα το εχω απο εβδομαδα.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει ακριβως τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω (+ προγραμματα), για να μπορέσει το Atom Life να διαβαζει & να γραφει Ελληνικά SMS ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

ΥΓ. Ειμαι νέος στον χώρο αυτό, αλλά πάντα ήθελα ένα τέτοιο μηχανηματάκι...

Link to comment
Share on other sites

για να διαβάζεις ελληνικά, δεν κάνεις τίποτα (ίσως μονάχα να χρειαστεί να ρυθμίσεις τα regional settings στα Ελληνικά)

 

για να γράφεις ελληνικά sms δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163832

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ....

Θα το δοκιμασω αυριο κιολας. Πιστευεις ότι πρέπει να βαλω την αναβαθμιση της ROm στην εκδοση 6.1 που υπαρχει? Θα δω κάποια τρομερη βελτίωση στη συμπεριφορά του Atom?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι για πληκτρολόγιο θα συνιστούσα το Pocket CM Keyboard και για τις επαφές το Pocket CM Contacts. Είναι και τα δύο free, μοντέρνα και πολύ αξιόπιστα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστευεις ότι πρέπει να βαλω την αναβαθμιση της ROm στην εκδοση 6.1 που υπαρχει? Θα δω κάποια τρομερη βελτίωση στη συμπεριφορά του Atom?

 

Εάν υπάρχει official να την βάλεις, εάν όχι θα σου συνιστούσα να περιμένεις λίγο πριν το πειράξεις για να αποκτήσεις την απαιτούμενη εξοικείωση με τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
O germanos den tha sou kanei tipota giati afenws den exeis parei ti syskevi sou apo ekei, afeterou den fernei katholou aftes tis syskeves. Tha sou proteina na epikoinwniseis me to play247 (ean den to exeis kanei idi) kai aftoi tha se katefthynoun ws ofeiloun.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...