Jump to content

XDA Atom Life (παλιό O2 Apollo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορώ να το αγοράσω από το excpansys.com ή μόνο από το gr?

 

Από όποιο expansys θέλεις μπορείς να το πάρεις και από το ελληνικό.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα το MWg Atom Life για ένα φίλο... (σε 3 εργάσιμες ήρθε)

 

τα μόνα μείον για μένα ότι τα ακουστικά είναι ενοχλητικά (καθώς πρέπει να μπούν τέρμα μέσα στο αφτί!) και τα πολύ μικρά κουμπάκια... και ότι γυαλίζει πολύ !!

 

κατά τα άλλα, εξαιρετικό pocket pc !!

[ τρομερά γρήγορο, φοβερή οθόνη, μεγάλη rom, καθαρή λήψη ραδιοφώνου, γρήγορο wifi, ωραία εμφάνιση ]

 

επίσης είναι αρκετά μικρό -ενώ δεν φαίνεται στις φωτό έτσι...

 

πρώτες εντυπώσεις λοιπόν άριστες... :D

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5 χρονια αποφασισα να ξεθαψω κωδικους και να ξανασυνδεθω στο φορουμ.. οι τεχνολογιες προχωρησαν τα προβληματα παρεμειναν.

Αnyway αποφασισα να αγορασω το ατομ λαιφ απο το εξπανσυς με την περιβοητη αυτη προσφορα... και οι πρωτες μου εντυπωσεις ηταν κατι περισσοτερο απο καλες με εξαιρεση την αυτονομια της μπαταριας αλλα τι να κανουμε...

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι η συσκευη κανει restart[μη πω κρασαρει και απαιτειται hard reset] σε εισερχομενη κληση οταν το επιπεδο της μπαταριας ειναι χαμηλο...

με μια ματια στα διεθνη φορουμ ειδα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβμημα... any ideas?

the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι η μόνη λύση είναι να αγοράσεις μια νέα καλύτερη μπαταρία (απο τρίτους κατασκευαστές και με μεγαλύτερη χωρητικότητα...)

 

πολλές γνήσιες βγήκαν σκάρτες μάλλον :wacko:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5 χρονια αποφασισα να ξεθαψω κωδικους και να ξανασυνδεθω στο φορουμ.. οι τεχνολογιες προχωρησαν τα προβληματα παρεμειναν.

Αnyway αποφασισα να αγορασω το ατομ λαιφ απο το εξπανσυς με την περιβοητη αυτη προσφορα... και οι πρωτες μου εντυπωσεις ηταν κατι περισσοτερο απο καλες με εξαιρεση την αυτονομια της μπαταριας αλλα τι να κανουμε...

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι η συσκευη κανει restart[μη πω κρασαρει και απαιτειται hard reset] σε εισερχομενη κληση οταν το επιπεδο της μπαταριας ειναι χαμηλο...

με μια ματια στα διεθνη φορουμ ειδα οτι και αλλοι εχουν το ιδιο προβμημα... any ideas?

 

Πράγματι, στο xda-developers πολλοί αναφέρουν το πρόβλημα αυτό παρόλα αυτά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ακόμα κάτι τέτοιο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

και άλλο μειονέκτημα διαπίστωσα σήμερα...

 

στο τελευταίο coreplayer (ακόμη και με επιλεγμένο το intel xscale στο video), τα divx δεν παίζουν !! (με 1 fps :mad:)

κρίμα, για μια τόσο γρήγορη συσκευή κατά τα άλλα (τα ίδια videos στο ubiquio 401 μου -με 416 mhz intel- παίζουν σχεδόν τέλεια !..)

 

υποψιάζομαι πρόβλημα με τους drivers (όπως τα νέα htc ??)

 

επίσης, παρατήρησα ότι η οθόνη του είναι μαλακή στην αφή -ίσως χρειάζεται πολύ απαλή μεταχείριση...

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
ΠΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜ LIFE!!!ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ??

 

ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξ*Ξ Ξ*ΞΞΞΞΞ ΞΞΞ© Ξ£ΞΞΞΑΠΞ*ΞΑΠ΀ΠΞΞΞΞ ΞΞΞ₯ ΞΞ€ΞΞ LIFE!!!ΞΞΞ*ΩΣ ΞΞΞ‘ΞΞ ΞΞΞΞΞΞ£ ΞΞΞ₯ ΞΞ ΞΑΩ Ξ*Ξ‘ΞΞΞ‘ΞΞΞΞ€Ξ??

 

Tonis gia pes mas entypwseis? Exei kollimata h mpataria poso krataei? Apo expansys to agorases?

Link to comment
Share on other sites

οχι κοληματα δν εχει!!οχι δν το πηρα απο την expansys απο την play247!!η μπαταρια κραταει για 2 2,5 ημερεσ!!οι πρωτεσ εντιποσεις ειναι αριστεσ!!ερωτηση τα προγραματα πως τα κανω εγκατασταση??τα στελνω και μετα??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kapoia programmata pou exoun kataliksi .exe ta trexeis apo ton ypologisti sou kai egkathistantai sti syskevi sou arkei na tin exeis syndedemeni me to PC sou mesw ActiveSync. Ta ypoloipa exoun kataliksi .cab, ta petas kateftheian mesa sti syskevi sou kai ta trexeis apo ekei me ena aplo klik.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει βάλει κανείς στο Atom Life του 64K κάρτα sim της Wind?

Έβαλα εγώ σήμερα και δεν την αναγνωρίζει, ούτε pin δεν μου ζητάει...

 

Τι μπορώ να κάνω;

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ξ*αιδιά, Ξ*ΟΡι βάλΡι ΞΊΞ±Ξ½Ξ΅Ξ―Ο ΟΟΞΏ Atom Life ΟΞΏΟ 64K ΞΊΞ¬ΟΟΞ± sim ΟΞ·Ο Wind?

Ξβαλα Ξ΅Ξ³Ο ΟΞΞΌΞ΅ΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ δΡν ΟΞ·Ξ½ Ξ±Ξ½Ξ±Ξ³Ξ½ΟΟί΢Ρι, ΞΏΟΟΞ΅ pin δΡν ΞΌΞΏΟ ΞΆΞ·ΟάΡι...

 

΀ι ΞΌΟΞΏΟΟ Ξ½Ξ± κάνΟ;

:(

 

Den mporeis na breis kamia pio palia 32k?? An pas se kana katasthma tim mporei na exoun krathsei sto stok tous

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια οταν στελνω κατι απο το pc στο τηλεφωνο που αποθηκευετε ακριβοσ???

 

Πως το στέλνεις; Με bluetooth; Πρέπει να πηγαίνουν στο /My Documents της κύριας μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι και δεν ξερω πως να στηλω καποιο αρχειο γιατι δεν μου λεει μλου τουθ πουθενα!!που πρεπει να παω για να στηλω με μπλου τουθ??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να στηλω ενα αχει απο το atom life και δεν το βρησκω!! παταω sent και δεν μου λεει πουθενα μπλου τουθ!!που πρεπει να παω??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια θελω να στηλω ενα αχει απο το atom life και δεν το βρησκω!! παταω sent και δεν μου λεει πουθενα μπλου τουθ!!που πρεπει να παω??

 

Τι θέλεις να στείλεις; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...