Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά σ' αυτά:

www22.ownskin.com
www.mobile-reviews.de
www.zedge.com
www.mobile9.com
www.onsmartphone.com
http://www.themes4nokia.net/
http://www.taiebthemes.com/

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι καινούριος κάτοχος της συσκευής και έχω μια ερώτηση. Τα μηνύματα αργούν να σταλούν? Μου δίνει μια τέτοια εντύπωση και ανησυχώ. Μια μικρή βοήθεια αν μπορείτε και σύντομα. Ευχαριστώ

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πέρασε την 6.01 έχει παρατηρήσει κάποια άλλη βελτίωση εκτός από το bluetooth;

 

Μπα, ούτε μία.. Αλλά το ότι έφτιαξε το bluetooth μου φτάνει και μου περισσεύει.. :D

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγγυημένα και δοκιμασμένα εξαφανίστηκε το πρόβλημα με το μπλουτούθ, ή έτσι το λέτε επειδή έτσι σας είπαν; Το διαπιστώσατε με τ' αυτιά σας;
Link to comment
Share on other sites

φίλε πήρα το κινητό με την έκδοση αυτή από τη μαμά του και δεν είδα κανένα πρόβλημα. πουθενά. τα μηνύματα, που ανέφερα παραπάνω για καθυστέρηση, ήταν λάθος περασμένο το κέντρο αποστολής.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ενώ με την παλιότερη έκδοση το bluetooth HHB600 της SIEMENS που έχω λειτουργούσε χωρίς πρόβλημα, με την 6.01 μετά από λίγα λεπτά το ακουστικό αποσυνδέεται ξαφνικά, ακόμη κι αν υπάρχει κλήση σε εξέλιξη... :mad:
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άνοιξα και νέο θέμα...sorry δεν ήξερα:wacko:

 

Ερώτηση:

Για το 6300 να πάρω κάρτα 2gb ή μικρότερη???Εσείς τι έχετε???Η 2gb δουλεύει κανονικά???

 

ρωτάω επειδή λέει μέχρι 2gb micro sd και σκέφτηκα μήπως και η 2αρα δεν κάνει....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση 5.50 ναι υπήρχε πρόβλημα με το μπλε δόντι διαπιστωμένο με το αυτί μου (το δεξί συγκεκριμένα)

Με την έκδοση 6.01 το πρόβλημα λύθηκε και δεν κάνει πλέον καμία διακοπή. (διαπιστωμένο με το ίδιο δεξί αυτί της προηγούμενης παραγράφου).

 

 

:D

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άνοιξα και νέο θέμα...sorry δεν ήξερα:wacko:

 

Ερώτηση:

Για το 6300 να πάρω κάρτα 2gb ή μικρότερη???Εσείς τι έχετε???Η 2gb δουλεύει κανονικά???

 

ρωτάω επειδή λέει μέχρι 2gb micro sd και σκέφτηκα μήπως και η 2αρα δεν κάνει....:worry:

 

Απ'ότι διάβασα μάλλον δεν θα έχω πρόβλημα με τ 2gb:worry:

Όχι φίλε, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με κάρτα μέχρι 2GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Itchrist86!

 

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα..τα themes έχουν κατάλιξη nth. σωστά?

 

Η οθόνη τι ανάλυση έχει???Δηλαδή αν θέλω να βάλω μία εικόνα για wallpaper, τι μέγεθος να έχει???

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε.;)

 

Ναι, σωστά. nth είναι η επέκταση των θεμάτων.

Η ανάλυση της οθόνης είναι 240 x 320 pixel.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το i tech clip D με την 6.01 εκδοση λογισμικου ο ηχος ειναι μια χαρα αλλα δυστυχως δεν πραγματοποιει μέσω bluetooth ούτε φωνητικη κληση αλλά ουτε και επανακληση απο τη μνήμη του clip D. Αν ξερει καποιος πως διορθωνεται post. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ πως με 2GB δεν έχει κανένα πρόβλημα, αλλά αν του φορτώσεις πολλά mp3, τότε η Μουσική Βιβλιοθήκη κολλάει και εγώ το περίμενα μέχρι 15 λεπτά και δεν είχε ξεκολλήσει... επομένως έβγαλα την μπαταρία. Στην αναπαραγωγή από την έκθεση δεν κολλάει, όσα mp3 κι αν έχεις.

 

Αυτά με την έκδοση 5.5, την 6.01 δεν την έχω περάσει ακόμη για να δω τι παίζει με τα mp3. Πάντως ελληνικά tags δεν έχω κατεφέρει να περάσω, είτε με το windows media player 11 ελληνικό, είτε με το nokia music expander (κάπως έτσι το λέει) που υπάρχει στο CD που δίνουν με το 6300, είτε με απευθείας αντιγραφή-επικόλληση στην κάρτα μνήμης, τα ελληνικά στα tags εμφανίζονται ως λατινικά με τόνους και άσχετα γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ πως με 2GB δεν έχει κανένα πρόβλημα, αλλά αν του φορτώσεις πολλά mp3, τότε η Μουσική Βιβλιοθήκη κολλάει και εγώ το περίμενα μέχρι 15 λεπτά και δεν είχε ξεκολλήσει... επομένως έβγαλα την μπαταρία. Στην αναπαραγωγή από την έκθεση δεν κολλάει, όσα mp3 κι αν έχεις.

 

Αυτά με την έκδοση 5.5, την 6.01 δεν την έχω περάσει ακόμη για να δω τι παίζει με τα mp3. Πάντως ελληνικά tags δεν έχω κατεφέρει να περάσω, είτε με το windows media player 11 ελληνικό, είτε με το nokia music expander (κάπως έτσι το λέει) που υπάρχει στο CD που δίνουν με το 6300, είτε με απευθείας αντιγραφή-επικόλληση στην κάρτα μνήμης, τα ελληνικά στα tags εμφανίζονται ως λατινικά με τόνους και άσχετα γράμματα.

 

Για να δουλέψουν τα Ελληνικά στην αναπαρ. μουσικής εκανα μια διαδικασια λιγο κουραστικη.Μετέφερα όλους του τίτλους τραγουδιών σε txt αρχείο και το αποθήσευσα σε unicode.Μετά copy-paste το όνομα στο τραγούδι.Τώρα είναι ΟΚ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το τηλεφωνάκι!Αν και τοσο λεπτό είναι σχετικά βαρύ για το πάχος του και γενικά για το μέγεθος του. Επείδη είναι απο μέταλλο μάλλον. anyway..

 

Έβαλα και 2-3 παιγχνιδάκια και μερικά τραγούδια και μερικά themes.

 

Από που κατεβάζεται εσεις???:worry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψουν τα Ελληνικά στην αναπαρ. μουσικής εκανα μια διαδικασια λιγο κουραστικη.Μετέφερα όλους του τίτλους τραγουδιών σε txt αρχείο και το αποθήσευσα σε unicode.Μετά copy-paste το όνομα στο τραγούδι.Τώρα είναι ΟΚ.

 

Μα είναι πάρα πολλά τραγούδια, αυτή τη στιγμή είναι 730. Θα μου πάρει πολλές ώρες για να κάνω αυτό που λες...

 

Μέσα από την "έκθεση" αναγνωρίζει κανονικά τον ελληνικό τίτλο και παίζει το κομμάτι, αλλά δυστυχώς δεν πάει στο επόμενο. Πρέπει κάθε φορά που τελειώνει ένα κομμάτι να πας στο επόμενο χειροκίνητα. Φυσικά από την έκθεση δεν εμφανίζει τις πληροφορίες του tag.

 

Αυτό που μου κάνει όμως τρομερή εντύπωση, είναι πως ενώ στη μουσική βιβλιοθήκη τα γράφει στα ελληνικά, δηλαδή "Καλλιτέχνες", "Άλμουμ", "Είδος", όπως ένα mp3 player με βιβλιοθήκη και ελληνικό menu, τα tags των τραγούδια που είναι φορτωμένα, δεν εμφανίζονται με ελληνικά, ενώ ταξινομούνται σωστά. Επίσης, αυτό το έχω δοκιμάσει με 50-60 τραγούδια, στα 730 που είναι φορτωμένα αυτή τη στιγμή, το κινητό απλώς κολλάει.

 

Θα δοκιμάσω την 6.01 έκδοση και θα επανέλθω στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεστε παιδια και δεν χρησιμοποιειται τον KD player που τα δειχνει ολα κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Thanx gianpithio ;) Ωραίος!

 

Να ρωτήσω κ κάτι ακόμα..??

 

Τα ledακια στο πλάι πότε αναβοσβήνουν???Γιατί τα δικά μου δεν ανάβουν!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ανάβουν όταν υπάρχει αναπάντητη κλήση ή μήνυμα που δεν έχεις διαβάσει. Μπορείς να ελέγξεις τα ledάκια όταν σβήσει το κινητό από μπαταρία. Πίεσε το power on/off και τα leds θα ανάψουν στιγμιαία και έπειτα θα μείνουν αναμένα μέχρι να αφήσεις το πλήκτρο.
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνουν. Απλά είχα την εντύπωση ότι θα αναβόσβηναν όταν χτυπάει ή όταν έρχεται μνμ. Κάτι τέτοιο οχι δηλαδη ε?

 

Sorry αν είμαι offtopic αλλά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο οποίο να εφαρμόζω τα διάφορα themes screen savers wallpapers κτλ κτλ πριν τα περάσω στο τηλέφωνο????:blink:

 

κάτι δηλαδή σαν emulator στο pc.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα που να δονείται το τηλέφωνο όταν πλοηγείσαι στο μενού? (όπως στα ericsson)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αναβοσβήνουν. Απλά είχα την εντύπωση ότι θα αναβόσβηναν όταν χτυπάει ή όταν έρχεται μνμ. Κάτι τέτοιο οχι δηλαδη ε?

 

 

Μπες Ρυθμίσεις, Προφίλ, Κανονικό, Διαμόρφωση, Εφέ φωτισμού, Ενεργοποίηση και θ' ανάβουν όταν έχεις μήνυμα ή αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...