Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς κάποιο bug είναι σε συνδυασμό με κάρτες sim της cosmote.

Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στο 5800 με κάρτες Vodafone.

 

Άβυσσος η ψυχή της Nokia.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για κάποιο bug τις v7.21. Εσείς τι λέτε;

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Από εδώ και πέρα θα λαμβάνω αναφορές παράδοσης! :-)

 

Να 'σαι καλα :)

 

Απο οσο θυμαμαι το προβλημα ειχε παρουσιαστει με την κυκλοφορια

του 6300 στην αρχη ,γι'αυτο και το θυμομουν απο τοτε..

Μπορει να διορθωθηκε με την 7, αλλα ξαναεμφανιστηκε με την 7.21 :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα :)

 

Απο οσο θυμαμαι το προβλημα ειχε παρουσιαστει με την κυκλοφορια

του 6300 στην αρχη ,γι'αυτο και το θυμομουν απο τοτε..

Μπορει να διορθωθηκε με την 7, αλλα ξαναεμφανιστηκε με την 7.21 :p

Σκέφτομαι όταν λήξει η εγγύηση (μετά από 2 χρόνια παρά κάτι δηλαδή) να πειραματιστώ μαζί του. ;-) Να του αλλάξω product code σε Nokia 6300 που προορίζεται για Ελλάδα και να βάλω την v7.00, δηλαδή να του κάνω downgrade. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω αυτό μόνος μου με κάποιο ειδικό software; Προηγούμενες εκδόσεις του F/W που μπορεί να βρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι όταν λήξει η εγγύηση (μετά από 2 χρόνια παρά κάτι δηλαδή) να πειραματιστώ μαζί του. ;-) Να του αλλάξω product code σε Nokia 6300 που προορίζεται για Ελλάδα και να βάλω την v7.00, δηλαδή να του κάνω downgrade. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνω αυτό μόνος μου με κάποιο ειδικό software; Προηγούμενες εκδόσεις του F/W που μπορεί να βρει κανείς;

 

Downgrade δυστυχως δεν μπορεις να κανεις .

Δεν το επιτρεπει το λογισμικο :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα :)

 

Απο οσο θυμαμαι το προβλημα ειχε παρουσιαστει με την κυκλοφορια

του 6300 στην αρχη ,γι'αυτο και το θυμομουν απο τοτε..

Μπορει να διορθωθηκε με την 7, αλλα ξαναεμφανιστηκε με την 7.21 :p

Έχω την 7.21 έβαλα κάρτα cosmote Και δεν το κάνει αυτό που αναφέρετε πάντως....ότι να'ναι δηλαδή :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.21 έβαλα κάρτα cosmote Και δεν το κάνει αυτό που αναφέρετε πάντως....ότι να'ναι δηλαδή :)

 

Ισως ειναι παρτιδα σιμ cosmote που εμφανιζεται το προβλημα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το κινητό μου μετα από 1,5 χρόνο εξαντλητικής χρήσης άρχισε τσαλιμάκια. Δε δεχόταν έυκολα κλήσεις, ούτε έκανε κλήσεις. Όταν πετυχαινα να καλέσω(ή να με καλέσουν) η κλήση δεν διαρκούσε πάνω από 10 sec. Αναβαθμίσεις εγιναν αλλά καμία διαφορά! Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο?

Το ερώτημα μου επίσης είναι αν κάποιος έχει προσέξει ένα λουκέτο πάνω στη οθόνη. Εμφανίζεται την ώρα πουπροσπαθω να κάνω κλησεις κυρίως. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα μου επίσης είναι αν κάποιος έχει προσέξει ένα λουκέτο πάνω στη οθόνη. Εμφανίζεται την ώρα πουπροσπαθω να κάνω κλησεις κυρίως. Ευχαριστώ

 

Το κλειδί έχω που μου δείχνει ότι είναι κλειδωμένο το πληκτρολόγιο.

Για λουκέτο δεν ξέρω αλλά μήπως έχεις ενεργοποιήσει την φραγή εξερχομένων?

(Σε κάποιο παλιό κινητο που είχα το λουκέτο μου το είχε βγάλει στη φραγή).

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα από αυτά δε συμβαίνει! 2 σχεδόν χρόνια τωρα, ξέρω το κλειδι που κλειδώνει πληκτρολόγιο! Ούτε η περ΄ίπτωση φραγής ισχύει γιατι 1 φορα την ενεργοποίησα και μετα πήγα σε καταστημα της WIND για την απενεργοποίηση του! Δε θα ηταν δυνατον να κάνει και να δεχεται κλήσεις που κραταν έστω και 10 sec. Στην οθόνη εμφανίζεται λουκετακι κλειστό. Δε μπόρεσα να το κάνω img να σας το παρουσιάσω.

Η εγγύηση που είχα για το κινητο έχει χαθεί και ετσι δε το πήγα σε ΝΟΚΙΑ center

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο πρόβλημα;

Το λουκετάκι αυτό εμφανίζεται και σε εμένα (με άλλη συσκευή) με sim card της Vodafone.

Δυστυχώς δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα από αυτά δε συμβαίνει! 2 σχεδόν χρόνια τωρα, ξέρω το κλειδι που κλειδώνει πληκτρολόγιο! Ούτε η περ΄ίπτωση φραγής ισχύει γιατι 1 φορα την ενεργοποίησα και μετα πήγα σε καταστημα της WIND για την απενεργοποίηση του! Δε θα ηταν δυνατον να κάνει και να δεχεται κλήσεις που κραταν έστω και 10 sec. Στην οθόνη εμφανίζεται λουκετακι κλειστό. Δε μπόρεσα να το κάνω img να σας το παρουσιάσω.

Η εγγύηση που είχα για το κινητο έχει χαθεί και ετσι δε το πήγα σε ΝΟΚΙΑ center

 

Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Απλά και καλά όταν το εμφανίζει σημαίνει οτι δεν υπάρχει κρυπτογράφηση στα δεδομένα σας/κλήση σας. και αυτό εμφανίζεται όπως είπε για 10ακατα του δευτερολέπτου. Οπότε μην ανησυχείτε.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει μήπως κάποιος πώς (και από πού) μπορώ να εγκαταστήσω το παιχνίδι Jellypop; Γιατί η έκδοση που έχει μέσα είναι demo. Έχω προσπαθήσει με τη μέθοδο που μου δίνει το ίδιο το παιχνίδι, δηλ να στείλω ένα μήνυμα στο 88809 και να γίνει το purchase μέσω wap. Όμως στην περίπτωση αυτή μου δείχνει πως "αποστολή μηνύματος απέτυχε". :confused:

Επιπλέον δοκίμασα από όλες τις πιθανές διευθύνσεις που μου δείχνει όπως: snaparcade.com, snapmobile.com, nokia.de.snaparcade.com κ.λ.π... :worry:

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Αγορασα ενα iphone και θελω να περασω τις επαφες μου απο το παλιο μου 6300 μεσω MS outlook. Ενω εχω κανει ολες τις ρυθμισεις (εχω ξανακανει παλιοτερα την ιδια διαδικασια αλλα ειχα κανει φορματ στο pc οποτε χαθηκαν οι επαφες) και ξεκιναω συγχρονισμο να περαστουν οι επαφες απο το 6300 στο Pc στις μισες ακριβως επαφες κολλαει το 6300 και κανει απο μονο του restart με αποτελεσμα να μην αποθηκευεται τπτ στο outlook.

 

Δοκιμασα και με το παλιο pc suite (απο το CD) και με το καινουριο απο το nokia site αλλα τπτ. Εσβησα τις μισες επαφες και παλι κολλαει στην νεα επαφη που ειανι στη μεση.

Αν περασω τις επαφες μου στο pc suite και οχι στο outlook παλι κολλαει στην ιδια επαφη.

 

 

Καμια ιδεα??

Αξιζει να παω σε Γερμανο να μου κανουν την μεταφορα??

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω μπορει καποιος να μου δωσει master code για Nokia 6300 το serial einai 356401016079675 εχω βαλει ασφαλεια στο τηλ και ξεχασα ποιον code ειχα βαλει θελω να αλλαξω καρτα και δεν μπορω.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες το forum!

 

Δεν ισχύει το κόλπο με τον master code στο 6300.

Εδώ θα βρεις τους διαθέσιμους τρόπους. Δες τον 2ο ή 3ο.

Αλλιώς σε Nokia Shop με την απόδειξη αγοράς και 16€ στο χέρι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες το forum!

 

Δεν ισχύει το κόλπο με τον master code στο 6300.

Εδώ θα βρεις τους διαθέσιμους τρόπους. Δες τον 2ο ή 3ο.

Αλλιώς σε Nokia Shop με την απόδειξη αγοράς και 16€ στο χέρι.

 

σε ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μπορώ να παραθέσω κάποιο λινκ από ebaY για να ρωτήσω αν είναι αυθεντική μια μαύρη πρόσοψη για το 6300 που θέλω να παραγγείλω ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αφού με το μάτι δεν βγάζεις άκρη παρα μονον κουμπωνοντας την στο κινητό σου καταλαβαίνεις πόσο μουφα ειναι. Αν σε ενδιαφέρει εχω ενα σετακι στην άκρη ολοκαινουργιο μαυρη πρόσοψη για 6300 με πισω καπάκι κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας FileExplorer για το 6300 ;

 

@Pompodektakias δεν στέκει αυτό που λες. Αν είναι αυθεντική, κουμπώνει όπως κουμπώνει και η απλή. Γι' αυτό ρωτάω, εάν επιτρέπεται, να παραθέσω το link που θέλω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν ξερω αν εχει ξανα-απαντηθει

επειδη η διαρκεια της μπαταριας του 6300 ειναι μικρη υπαρχει δυνατοτητα να του βαλω αλλη μπαταρια μεγαλύτερης διαρκειας?? εχει δοκιμάσει κανεις??

 

ειναι σπαστικο λιγο να το φορτιζω καθε μερα(ακουω και mp3 καμια φορα και πεφτει συντομα)

επισης εχω αφαιρεσει screensaver τουχω βαλει και οικονομική λειτουργια αλλα η βελτιωση ήταν μικρη

 

αν του αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί και παλιότερα. ;)

 

Μπορείς να βάλεις την BL-5C κάνοντας πρώτα μια διεργασία - τρίψιμο στην καινούρια μπαταρία για να χωρέσει στο κινητό. Checkαρε το παρακάτω βίντεο, θα σε βοηθήσει. ;)

 

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

αλλα ρε παδιια μια απορια δεν ειναι λιγακι επικινδυνο αυτο ??

 

το να βαζεις ημιτασιον ή μπαταριες που δε ταιριαζουν εννοω..

 

εδω αραια και που ακουμε καμια εκρηξη κινητου απο πειραματα γι αυτο το λεω

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι imitation η μπαταρία. :X

 

Απλώς είναι η BL-5C αντί της εργοστασιακής BL-4C και απλώς τρίβεις την άκρη για να χωρέσει μέσα στην υποδοχή του κινητού.

 

Δεν θεωρείται αυτό πατέντα. :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Product code για Ελλάδα ποιό είναι? Κοίταξα τη πρώτη σελίδα αλλά μπερδεύτικα!

 

 

Το βρήκα!! 0537633!

 

format πώς κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

NOKIA 6300 στην Θάλασσα!:cry::cry::cry:

Για μερικά δευτερόλεπτα βούτηξε κανονικά.

Τι κάνουμε?

Το άνοιξα οταν πήγα σπιτι, το σκούπισα, το καθάρισα με νερό (στεγνό πανί), οινόπνευμα και το έβαλα να δουλέψει αλλά ??????

Ανοίγει μεν, φθάνει στην αρχική οθόνη - του εχω βγαλει την sim, μου βγάζει μήνυμα "λειτουργία εκτός σύνδεσης" και όταν πάω να πατήσω την επιλογή για ΝΑΙ, δεν λειτουργεί ΤΙΠΟΤΑ. :mad::mad::mad:

ΝΟΚΙΑ Service ή δεν έχω καμια ελπιδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...