Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειδατε σε ασπρο ?

http://www.pixmania.com/gr/gr/633690/art/nokia/6300-eaoeu.html

πρεπει να λεει πολυ αλλα δε το εχω δει σε κανα μαγαζι στην ελλαδα

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω το προβλημα με το bluetooth λυθηκε?

 

ευχαριστω

Ναι, εχει λυθει το προβλημα με το bluetooth με την αναβαθμιση λογισμικου σε V 6.01

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται,

θελω να κανω επαναφορα κατι μηνυματα και επαφες που ειχα κανει back up με το pc suite αλλα δεν μπορω...εν τω μεταξυ με lifeblog δεν υποστριζει..

καμια ιδεα ??

ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!εγινα κ εγω κατοχος του νοκια 6300!πανεμορφο τηλεφωνο!μπορω να πω οτι διαβασα τις προηγουμενες σελιδες!!!!!:blink:δεν απογοητευομαι απο το μειονεκτημα που εμαθα για την μπαταρια.νομιζω οτι το τηλ αυτο εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα ειναι ομορφο λεπτο συγχρονο ικανοποιητικο για εμενα κ καθε χρηστη που οι λειτουργιες που εχει του αρκουν.εμενα μαλλον μου περισσευουν κιολας...τωρα λοιπον προσπαθησα να το συνδεσω με ενα ακουστικο jabra bt125.καποιος ανεφερε οτι ειναι συμβατο με το 6300 σε παλιοτερο ποστ.εμενα δεν βρισκει την συσκευη στην αναζητηση που κανω.το bt εχει δουλεψει κανονικα με samsoung τηλεφωνο.επισης το 6300 αναγνωριζει αλλα τηλεφωνα φιλων κ ελαβα αρχεια κανονικα με συνδεση bt...κανω αναζητηση εξαρτ. ηχου οπως κ επιλεγω στο υπομενου αξιοπιστες συσκευες του μενου bt το νεα συσκευη ωστε να την αναζητησει κ γραφει δεν βρεθηκαν συσκευες.εχω επιλεξει να ειναι ορατο σε ολες στο υπομενου.αν μπορειτε να βοηθησετε σας ευχαριστω.και αν δεν μπορεσει καποιος παλι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!εγινα κ εγω κατοχος του νοκια 6300!πανεμορφο τηλεφωνο!μπορω να πω οτι διαβασα τις προηγουμενες σελιδες!!!!!:blink:δεν απογοητευομαι απο το μειονεκτημα που εμαθα για την μπαταρια.νομιζω οτι το τηλ αυτο εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα ειναι ομορφο λεπτο συγχρονο ικανοποιητικο για εμενα κ καθε χρηστη που οι λειτουργιες που εχει του αρκουν.εμενα μαλλον μου περισσευουν κιολας...τωρα λοιπον προσπαθησα να το συνδεσω με ενα ακουστικο jabra bt125.καποιος ανεφερε οτι ειναι συμβατο με το 6300 σε παλιοτερο ποστ.εμενα δεν βρισκει την συσκευη στην αναζητηση που κανω.το bt εχει δουλεψει κανονικα με samsoung τηλεφωνο.επισης το 6300 αναγνωριζει αλλα τηλεφωνα φιλων κ ελαβα αρχεια κανονικα με συνδεση bt...κανω αναζητηση εξαρτ. ηχου οπως κ επιλεγω στο υπομενου αξιοπιστες συσκευες του μενου bt το νεα συσκευη ωστε να την αναζητησει κ γραφει δεν βρεθηκαν συσκευες.εχω επιλεξει να ειναι ορατο σε ολες στο υπομενου.αν μπορειτε να βοηθησετε σας ευχαριστω.και αν δεν μπορεσει καποιος παλι ευχαριστω.

Υπάρχει λύση στο πρόβλημα σου. Οπως ανεφερες κ εσυ, το bt ακουστικο αυτο χρησιμοποιηθηκε κ απο αλλες συσκευες. Πριν κανεις αναζητηση απο το κινητο σου, προσπαθησες να κανεις reset στο Jabra? Κανε το reset, προκειμένου να σβηστουν τα "δεδομενα" που εχει κρατησει απο προηγουμενες συσκευες και ξαναπροσπαθησε να κανεις αναζητηση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου κ την απαντηση σου.πες μου εννοεις να το κλκεισω κ να το ξαναανοιξω;πως να κανω το ρεσετ;σορρυ δεν θελω να σε κουρασω αλλα δεν ειμαι πολυ εμπειρος με αυτα...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου κ την απαντηση σου.πες μου εννοεις να το κλκεισω κ να το ξαναανοιξω;πως να κανω το ρεσετ;σορρυ δεν θελω να σε κουρασω αλλα δεν ειμαι πολυ εμπειρος με αυτα...

Προφανως και στο manual υπαρχει καποιο section στο οποιο σου λεει πως θα επαναφερεις τη συσκευη του bt. Αυτο γινεται διοτι το bt κανει pair με τη συσκευη που χρησιμοποιεις και τη "δεσμευει" κατα καποιο τροπο να στο πω απλα και προκειμενου να το χρησιμοποιησεις σε αλλη συσκευη θα πρεπει να το κανεις reset με καποιον συνδυασμο πληκτρων. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam

Εκανα και εγω αναβαθμιση απο 4.71 σε 6.01. So far so good.

 

Με εντυπωσίασε το λογισμικο της ΝΟΚΙΑ ! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !

 

Εκανα την αναβαθμιση και δεν χαθηκε κανενα δεδομενα απο το κινητο !!! ( Προφανως κανει μονο του backup k restore, ή κατι τετοιο)

 

ΕΝΑ μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στη ΝΟΚΙΑ !!!

 

Δεν ξερω οι άλλες εταιρειες κινητης τι λογισμικα εχουν , αλλα η ΝΟΚΙΑ ειναι ΚΟΡΥΦΗ!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω αναβαθμιση απο 4.71 σε 6.01. So far so good.

 

Με εντυπωσίασε το λογισμικο της ΝΟΚΙΑ ! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !

 

Εκανα την αναβαθμιση και δεν χαθηκε κανενα δεδομενα απο το κινητο !!! ( Προφανως κανει μονο του backup k restore, ή κατι τετοιο)

 

ΕΝΑ μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στη ΝΟΚΙΑ !!!

 

Δεν ξερω οι άλλες εταιρειες κινητης τι λογισμικα εχουν , αλλα η ΝΟΚΙΑ ειναι ΚΟΡΥΦΗ!

 

Καλά θέλω να πάρεις βαθιά ανάσα και να χαλαρώσεις! :lol: αυτό το κάνει και η sony ericsson! επίσης τα λογισμικά της NOKIA δεν ειναι κορυφή και ειδικά τα firmware γιατι είμαστε όλοι μας σαν Beta testers με τόσα bugs σε διαφόρων ειδών κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και στο manual υπαρχει καποιο section στο οποιο σου λεει πως θα επαναφερεις τη συσκευη του bt. Αυτο γινεται διοτι το bt κανει pair με τη συσκευη που χρησιμοποιεις και τη "δεσμευει" κατα καποιο τροπο να στο πω απλα και προκειμενου να το χρησιμοποιησεις σε αλλη συσκευη θα πρεπει να το κανεις reset με καποιον συνδυασμο πληκτρων. ;)

ευχαριστω φιλε θα προσπαθησω!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα ρε παιδια.

 

Οταν κανεις δημιουργια νεας λιστας, τοτε εκει μεσα προσθετει αυτοματα ολα τα κομματια που υπαρχουν στην καρτα μνημης σου.

 

Αν θελουμε να δημιουργησουμε 2 λιστες με πχ η μια να εχει ολα τα ελληνικα κομματια και η αλλη ολα τα ξενα πως το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα και εγώ το 6300 και μ'αρεσε αρκετά. Μετα απο το 3330 και το 5210 που ξεπάτωσα κυριολεκτικά πριν χρόνια ξαναβρέθηκα με ΝΟΚΙΑ και ομολογώ πως μου άρεσε που τουλάχιστον το μενού και τα βασικά του χαρακτηριστικά θυμίζουν ΝΟΚΙΑ όπως και η ευκολία χειρισμού του.

Απο τα χρόνια του 5210 υπήρξε και μια εξέληξη σε όλο το ανθρώπινο είδος, το κινητό τηλέφωνο θα έμενε πίσω!!! :lol:

Τεσπα.

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω τι version software έχω και επίσης το θέμα με το bt που διάβασα τουλάχιστον στις πρώτες 30 σελίδες του θέματος (χρόνο και πριν) αν λύθηκε στα καινούρια μοντέλα.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω τι version software έχω και επίσης το θέμα με το bt που διάβασα τουλάχιστον στις πρώτες 30 σελίδες του θέματος (χρόνο και πριν) αν λύθηκε στα καινούρια μοντέλα.

 

Καλοριζικο λοιπον !

*#0000#

Απο οσο γραφεται στις τελευταιες σελιδες,εχει λυθει

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο λοιπον !

*#0000#

Απο οσο γραφεται στις τελευταιες σελιδες,εχει λυθει

 

Ευχαριστώ πολύ.

Έχει την V 6.01.

... και μόλις "ανακάλυψα την Αμερική" ... ακούω mp3 απο το bt ακουστικό ... Στο Sharp που είχα δεν το έκανε αυτό ... :O

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που δίνει η ΝΟΚΙΑ με το 6300 είναι για τα μπάζα. φορτίζει το κινητό απελπιστικά αργά! Σε πολλά κινητά(σε ακριβότερα βασικά) δίνει τον AC-4E ο οποίος φορτίζει το 6300 σε 1μισι ώρα το πολύ! Εγω έδωσα τον AC-3E στην μάνα μου και πήρα τον δικό της (αχαχχαχαχα)

 

και εννοείται πως είναι συμβατός με το κινητό. αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που δίνει η ΝΟΚΙΑ με το 6300 είναι για τα μπάζα. φορτίζει το κινητό απελπιστικά αργά! Σε πολλά κινητά(σε ακριβότερα βασικά) δίνει τον AC-4E ο οποίος φορτίζει το 6300 σε 1μισι ώρα το πολύ! Εγω έδωσα τον AC-3E στην μάνα μου και πήρα τον δικό της (αχαχχαχαχα)

 

και εννοείται πως είναι συμβατός με το κινητό. αυτά από μένα.

 

Η αργή φόρτιση όμως είναι και η καλύτερη για την μπαταρία.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αργή φόρτιση όμως είναι και η καλύτερη για την μπαταρία.;)

 

αν χάσεις τον ac-3e η ΝΟΚΙΑ δεν τον πουλάει ξεχωριστά αλλά μόνο μαζί με κινητά. ίσως να έχεις δίκιο ότι η αργή φόρτιση είναι καλύτερη για την μπαταρία αλλα δεν νομίζω να έχει καμία τρομερή διαφορά.

 

και ένα άρθρο για την φόρτιση αλλά και γενικά για τις μπαταρίες λιθίου

 

http://www.batteryuniversity.com/partone-12.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...