Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους χαρακτήρες, έχει αναφερθεί πως λύνεται το πρόβλημα αν κάνεις συγχρονισμό μέσω του Media Player.

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε πολύ αυτή η λύση που προτείνεις. Χρειάζεται να έχεις την τελευταία έκδοση Media Player ή αρκεί η v9 που έρχεται με τα XP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα θα με ενδιέφερε πολύ αυτή η λύση που προτείνεις. Χρειάζεται να έχεις την τελευταία έκδοση Media Player ή αρκεί η v9 που έρχεται με τα XP.

Δεν το έχω κάνει διότι δεν ασχολούμαι με mp3 στο κινητό, αλλά εφόσον η έκδοση 9 του WMP υποστηρίζει συγχρονισμό (έτσι νομίζω) θεωρώ πως θα τα καταφέρεις.

Αλλά γιατί δεν κατεβάζεις την τελευταία έκδοση, την 11...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το bluetooth λυθηκε με το νεο λογισμικο?

 

Δεν έχει βρεθεί κανείς να το δοκιμάσει, απ' ότι βλέπω. Περιμένουμε όλοι την επίσημη αναβάθμιση της nokia. Πάντως αν δε λυθεί πάω κατευθείαν για άλλο κινητό.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες ερωτησεις.Μετα την αναβαθμιση οταν το εχω στο αθορυβο και λαβω κληση ή μηνυμα,δεν αναβοσβηνει το πλαινο φωτακι..τι πρεπει να κανω;;;επισης εμφανιζεται το σηματακι στην οθονη οτι εχω φωνητικο μηνυμα και με ρωταει κωδικο ταχυδρομειου..τι βαζω;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει διότι δεν ασχολούμαι με mp3 στο κινητό, αλλά εφόσον η έκδοση 9 του WMP υποστηρίζει συγχρονισμό (έτσι νομίζω) θεωρώ πως θα τα καταφέρεις.

Αλλά γιατί δεν κατεβάζεις την τελευταία έκδοση, την 11...

 

Απλά δεν χρησιμοποιώ καθόλου τον WMP :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, σήμερα το πρωί πήγα το κινητό μου στη Νοκια Γλύφάδας (στο store όχι Club Nokia), περίμενα 30 λεπτά και το πήρα αναβαθμισμένο στην έκδοση 6.01v. Μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι το Bluetooth. Σημείωση, έχω το iTech clip D. Οπότε πάτε όλοι στη Νοκια...:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, σήμερα το πρωί πήγα το κινητό μου στη Νοκια Γλύφάδας (στο store όχι Club Nokia), περίμενα 30 λεπτά και το πήρα αναβαθμισμένο στην έκδοση 6.01v. Μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι το Bluetooth. Σημείωση, έχω το iTech clip D. Οπότε πάτε όλοι στη Νοκια...:shifty:

 

Σε κανά 2 που πήρα τηλέφωνο (δεν πήρα Βούλα) μου είπαν ότι δεν το έχουν ακόμη, και ότι αν το είχαν στα Κεντρικά (προφανώς η Βούλα), τότε θα βγεί στην ιστοσελίδα μετα από μερικές μέρες.

 

Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω και εγω το 6300 και προσπαθω να βαλω κωδικο στην καρτα μνημης αλλα δεν τα εχω καταφερει,και το manual δε λεει κατι.

μηπως το εχει κανει καποιος απο σας?ξερετε αν γινεται?

 

κανεις δε ξερει ρε παιδια πως μπαινει κωδικος στη καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

κανεις δε ξερει ρε παιδια πως μπαινει κωδικος στη καρτα μνημης?

 

Καλησπέρα muffinman. Για κωδικό κάρτας : Μενού-> Έκθεση-> Κάρτα μνήμης (Επιλογές)-> Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

 

Ο κωδικός θα σου ζητηθεί όταν αλλάξεις κάρτα SIM

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω μια δική μου κάρτα μνήμης? Κι αν ναι, πως μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα που υπήρχαν στην μαμίσια κάρτα? Προσπάθησα στα πεταχτά σήμερα το μεσημέρι και μου έβγαζε πως δεν είναι δυνατή η αντιγραφή.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω μια δική μου κάρτα μνήμης? Κι αν ναι, πως μπορώ να μεταφέρω τα δεδομένα που υπήρχαν στην μαμίσια κάρτα? Προσπάθησα στα πεταχτά σήμερα το μεσημέρι και μου έβγαζε πως δεν είναι δυνατή η αντιγραφή.

Θα περάσεις στον υπολογιστή σου μέσω ενός card reader τα δεδομένα της παλιάς κάρτας και από εκεί στη καινούρια.

Για να αντιγραφούν όλα τα δεδομένα θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων από τις Επιλογές φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις στον υπολογιστή σου μέσω ενός card reader τα δεδομένα της παλιάς κάρτας και από εκεί στη καινούρια.

Για να αντιγραφούν όλα τα δεδομένα θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων από τις Επιλογές φακέλων.

 

Αυτό έκανα αλλά υπάρχει ένα αρχείο με όνομα Sd Content package sd_euro το οποίο δεν αντιγράφεται και κλειδώνει και τα υπόλοιπα αρχεία. Πρέπει να είναι σαν το αντίστοιχο που έχει η κάρτα με το igo του touch cruise και ξεκλειδώνεται μόνο από την ace hellas...

Υπόψην το κινητό είναι καινούργιο (2 ημερών) με την κόκκινη πρόσοψη. Ποιος ο λόγος όμως να το κλειδώσει? Για να μην εκμεταλλευτούμε το φιδάκι...:lol::lol::lol:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ..

 

έχω το 6300 εδώ και μια εβδομάδα αλλά παρατηρώ πως το ακουστικό του είναι πολύ πιο χαμηλό από το 6230i που είχα πριν.

φοράει την v. 05.00 αλλά δεν κάνει διακοπές με το Bluetooth όπως διάβασα αλλά ο ήχος παραμένει χαμηλός ακόμα και στο Bluetooth.

Το ίδιο Bluetooth σε άλλη συσκευή είναι πολύ πιο δυνατό !!

Είναι η ιδέα μου ή έχει χαμηλή ακουστικότητα ?

Λύνεται αυτό με κάποια αναβάθμιση ?

sorry αν ρωτάω 1000ειπωμένα πράγματα αλλά πραγματικά έχω απειροελάχιστο χρόνο για να μπορέσω να αντρέξω πίσω στα ποστ και σε καμια ώρα που θα επιστρέψω σπίτι θα διαβάσω τι απαντήσατε (αν προλάβατε) για να προβώ σε κάποιο Update..

 

ευχαριστώ ...

 

 

--------------

 

Προσπάθησα να κάνω Update το κινητό ...

έχω version 5.00

27-04-07

RM-217

 

απο το πρόγραμμα και απο την Nokia μου λέει πως δεν υπάρχει νέα version για το τηλέφωνό μου ...

για ποιά Version 6 μιλάγατε σε προιγούμενα ποστ ???

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω Update το κινητό ...

έχω version 5.00

27-04-07

RM-217

 

απο το πρόγραμμα και απο την Nokia μου λέει πως δεν υπάρχει νέα version για το τηλέφωνό μου ...

για ποιά Version 6 μιλάγατε σε προιγούμενα ποστ ???

 

Δε μπορεί! Χαζοnokia! Ήδη κυκλοφορεί η 5.50 εδώ και μήνες και περιμένουμε να ανεβάσει την 6.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω Update το κινητό ...

έχω version 5.00

27-04-07

RM-217

 

απο το πρόγραμμα και απο την Nokia μου λέει πως δεν υπάρχει νέα version για το τηλέφωνό μου ...

για ποιά Version 6 μιλάγατε σε προιγούμενα ποστ ???

 

Αποκλείεται.Μήπως δεν έχεις Ελληνικό 6300? Τώρα δοκίμασα το Ελληνικό product code που είναι το 0537633 και μου έβγαλε

Latest available software for  Nokia 6300, product code 0537633 
Version:  V 05.50 

Compare numbers 
If this version is greater than your current software version, update now to get the latest features, applications and improvements. Go to Nokia Software Updater download

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το product code είναι 0537620

Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο ..... παίζει να είναι από εξωτερικό ?

Ελληνικά πάντως έχει κανονικότατα ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το product code είναι 0537620

Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο ..... παίζει να είναι από εξωτερικό ?

Ελληνικά πάντως έχει κανονικότατα ...

 

Ελληνικη γλωσσα μπορει να εχει περασμενη ,

ΚΑΙ Ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο

εχει ομως ?

 

Εαν εχει,εισαι οκ !

 

Μπορει η συσκευη σου να ειναι variant καποιου δικτιου

και να μην εχει κυκλοφορησει αναβαθμιση για το

συγκεκριμενο product code.

 

Ολα τα product codes ,εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1659608#post1659608

 

 

το δικο σου μαλλον δεν ειναι Ελληνικο

0537620 RM-217 EURO-C BLKSILVER LATIN

 

Το Ελληνικο ειναι το 0537633 RM-217 EURO-H BLKSILVER GREEK

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. από ότι βλέπω και εγώ δεν πρέπει να είναι το Ελληνικό ..

0537620 RM-217 EURO-C BLKSILVER LATIN

 

Οπότε τι παίζει τώρα ?? δεν μπορώ να κάνω κάποιο update ε?

Και άντε και κάνω και χάνω τα Ελληνικά .. μικρό το κακό...

από θέμα ακουστικότητας βελτιώνει τίποτα ή πάλι χαμηλά ακούγεται ?

Κανείς με παρόμοιο πρόβλημα ??

 

Btw με το BT Samsung WEP200 που το χρησιμοποιώ δεν έχω παρατηρήσει καμία διακοπή στον ήχο ή κάτι παρόμοιο ..

απλά είναι η ακουστικότητα του χαμηλή ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι .. από ότι βλέπω και εγώ δεν πρέπει να είναι το Ελληνικό ..

0537620 RM-217 EURO-C BLKSILVER LATIN

 

Οπότε τι παίζει τώρα ?? δεν μπορώ να κάνω κάποιο update ε?

Και άντε και κάνω και χάνω τα Ελληνικά .. μικρό το κακό...

από θέμα ακουστικότητας βελτιώνει τίποτα ή πάλι χαμηλά ακούγεται ?

Κανείς με παρόμοιο πρόβλημα ??

Μπορείς να ακολουθήσεις αυτή τη διαδικασία και να περάσεις το ελληνικό product code του 6300 δλδ αυτό: 0537633, και να κάνεις κανονικά αναβάθμιση.

Η διαδικασία είναι σχετικά εύκολη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ..

 

έχω το 6300 εδώ και μια εβδομάδα αλλά παρατηρώ πως το ακουστικό του είναι πολύ πιο χαμηλό από το 6230i που είχα πριν.

φοράει την v. 05.00 αλλά δεν κάνει διακοπές με το Bluetooth όπως διάβασα αλλά ο ήχος παραμένει χαμηλός ακόμα και στο Bluetooth.

Το ίδιο Bluetooth σε άλλη συσκευή είναι πολύ πιο δυνατό !!

Είναι η ιδέα μου ή έχει χαμηλή ακουστικότητα ?

Λύνεται αυτό με κάποια αναβάθμιση ?

sorry αν ρωτάω 1000ειπωμένα πράγματα αλλά πραγματικά έχω απειροελάχιστο χρόνο για να μπορέσω να αντρέξω πίσω στα ποστ και σε καμια ώρα που θα επιστρέψω σπίτι θα διαβάσω τι απαντήσατε (αν προλάβατε) για να προβώ σε κάποιο Update..

 

ευχαριστώ ...

 

 

--------------

 

Προσπάθησα να κάνω Update το κινητό ...

έχω version 5.00

27-04-07

RM-217

 

απο το πρόγραμμα και απο την Nokia μου λέει πως δεν υπάρχει νέα version για το τηλέφωνό μου ...

για ποιά Version 6 μιλάγατε σε προιγούμενα ποστ ???

 

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις, κλήσεις, καθαρότητα φωνής και να πατήσεις ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την πληροφορία.. :)

Αυτό όμως που δεν έχει απαντηθεί ακόμα είναι αν με την αναβάθμιση βελτιώνεται η ακουστικότητα του ...

αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο θα προβώ τελικά σε αναβάθμιση .. :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις, κλήσεις, καθαρότητα φωνής και να πατήσεις ενεργή.

 

αυτό το έχω κάνει από την αρχή .... καθαρίζει ελάχιστα την φωνή αλλά δεν την δυναμώνει .... :(

Γενικότερα είναι κοινό το θέμα της έντασης ή το παρατηρώ μόνο εγώ ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω μέτρια ένταση μεγαφώνου και ειδικά στις κλήσεις μετριότατη. Στο ραδιόφωνο η κατάσταση είναι κάπως καλύτερη. Με τα ακουστικά πολύ καλή ένταση σε όλες τις περιπτώσεις. Για BT δεν έχω τσεκάρει ακόμα.

 

Επίσης η δόνηση δεν είναι καθόλου ισχυρή. Ένα samsung που είχα είχε σαφώς ισχυρότερη δόνηση. Φοβάμαι μήπως έπαθε καμιά βλάβη γιατί 1 εβδομάδα πριν που το απέκτησα, μου έπεσε κάτω με δύναμη... Υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η δόνηση από πτώση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να σου πάθει ζημιά το μοτεράκι της δόνησης αλλά αν είχε πάθει ζημιά δεν θα δούλευε καθόλου ..... το να χαμηλώσει η δύναμή του απο την πτώση απίθανο..

Για την ένταση ομιλίας λέω πως είναι αρκετά χαμηλη ..... :(

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...