Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα ακομα, ε;;;;

Κυκλοφόρησε η V 5,52 στο NOKIA UPDATE αλλά δεν είναι ακόμα ανεβασμένη για να περαστεί

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η V 5,52 στο NOKIA UPDATE αλλά δεν είναι ακόμα ανεβασμένη για να περαστεί

 

καλησπερα!

μηπως ξερεις ποτε θα ειναι ετοιμη...?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πέταξα το 6300 και τώρα είμαι σε αναζήτηση άλλου, που να μην έχει τόσα πολλά προβλήματα! :D

 

Πάλι σε Νόκια θα πάω αλλά θα διαλέξω μοντέλο που να είναι πλήρως συμβατό με Bluetooth, όχι σαν το 6300 τη σαβούρα...:mad:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας κι από μένα.

 

Δάβασα όλα τα σχόλια σε όλες τις σελίδες

 

Σας ευχαριστώ, όλους για τις σημαντικές πληροφορίες σας.

 

Σήμερα το παρέλαβα, απο vodafon με επιδότηση.

είχα πάει διαβασμένος !

 

Αισθάνομαι την ανάγκη να κάνω και γω ενα σχόλιο.

 

Εδώ και ενα χρόνο είχα κάποιο άλλο τηλ δεν ξέρω αν μπορώ να πω εδώ ποιό ήταν.

Είχε 650 ευρω και με επιδότηση το πήρα 380. Παρασύρθηκα από το γιό μου. Ηταν ότι καλύτερο(;) που κυκλοφορούσε στην αγορά, απο καλή Εταιρεία !!!

 

Και από τοτε άρχισε ο γολγοθάς μου !

Κολλούσε συνέχεια και ήθελε επανεκκινήσεις, η οθόνη αφής ένα βάσανο, αυτονομία ...χάλια, ιντερνετ χάλια μόνο φωτο καλές εβγαζε (όταν κατάφερνε να εστιάζει).

Το ρολόι του πήγαινε πίσω 15 λεπτά την εβδομάδα...

Τους το πήγα πίσω 2 φορές και τη 2η μου δώσαν άλλο αλλά και πάλι τα ίδια,συνέχεια αναβαθμίσεις του έκαναν και περίμενα στωικά μήπως και το συνηθήσω !

 

Η πείρα λοιπόν μου λέει πως το τηλέφωνο πρέπει να είναι τηλέφωνο και όχι μπελάς.

 

Μακριά από τηλέφωνα που μαγειρεύουν , πλένουν και σιδερώνουν ταυτόχρονα έλεος !

 

Αυτό το τηλέφωνο(το 6300) είναι μικρό ελαφρύ έχει εύκολες καλωδιακές συνδέσεις και όχι εκείνα τα περίεργα καλώδια ,(πέρασα άνετα τις 360 επαφές μου ) έχει ωραία οθόνη, έχει το μενού ΝΟΚΙΑ και χρησιμοποίησα το ΒΤ SAMSUNG 200 με κίνηση χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα με το συνομιλητή μου. Τα υπόλοιπα του χαρίσματα σπάνια θα τα χρησιμοποιήσω , γιατι λοιπόν να εξαρτιέμαι από αυτά; όσο για τη μπαταρία Ε ! τι να πώ αν το χρησιμοποιεί κανείς κυρίως σαν τηλέφωνο φτάνει και περισσεύει.

 

Αυτά, και να το χαιρόμαστε όσοι το πήραμε !

Link to comment
Share on other sites

και χρησιμοποίησα το ΒΤ SAMSUNG 200 με κίνηση χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα με το συνομιλητή μου.

 

Εννοεις το samsung wep 200? Ενας αλλος χρηστης δηλωσε οτι ειχε πολλα προβληματα με το εν λογω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το samsung wep 200? Ενας αλλος χρηστης δηλωσε οτι ειχε πολλα προβληματα με το εν λογω bluetooth.

Ακριβώς αυτό ( samsung wep 200 ), συγκεκριμμένα έκανα τζόκινγκ με το κινητό στη τσέπη και μιλούσα με τη γυναίκα μου . μου ανέφερε μια ανεπαίσθητη διακοπή στα 4 λεπτά συνομιλίας, ενώ εγώ την άκουγα κανονικά. στο αυτοκίνητο δεν το δοκίμασα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κατι, την V5.52 μπορώ να την κατεβάσω κατεθείαν απο το κινητό? (Δηλαδή μεσω του μενού ρυθμίσεις> τηλέφωνο> ενημ. λογισμ. τηλεφ.> λήψη λογισμ. τηλεφ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κατι, την V5.52 μπορώ να την κατεβάσω κατεθείαν απο το κινητό? (Δηλαδή μεσω του μενού ρυθμίσεις> τηλέφωνο> ενημ. λογισμ. τηλεφ.> λήψη λογισμ. τηλεφ)

 

Ναι,μόλις την ανεβάσει η ΝΟΚΙΑ, αλλά θα χρεωθείς τον όγκο που θα κατεβάσεις (θέμα παροχέα).

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε αν ξέρετε τι βελτιώσεις γίνονται μ αυτή την έκδοση ;

 

Παιδιά να ρωτησω κατι, την V5.52 μπορώ να την κατεβάσω κατεθείαν απο το κινητό? (Δηλαδή μεσω του μενού ρυθμίσεις> τηλέφωνο> ενημ. λογισμ. τηλεφ.> λήψη λογισμ. τηλεφ)

 

Μήπως γνωρίζεις σε παρακαλώ τι διορθώνει η έκδοση V5.52 ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση: πήρα το 6300 και μαζί και μια καρτούλα 2GB. Έχω όμως πρόβλημα ν' αντιγράψω τα περιεχόμενα της αρχικής! Ξέρω τον κλασικό τρόπο, εμφάνιση όλων των αρχείων και copy paste. Έλα όμως που μερικά αρχεία (π.χ. τα jar) δεν μπορεί να τ' αντιγράψει! Βγάζει το (εκνευριστικό μήνυμα) "Cannot copy file. Make sure disk is not busy or write-protected". Φυσικά έχω κάνει uncheck το read-only property σ' όλα τ' αρχεία, αλλά και πάλι μερικά αρχεία τ' αντιγράφει ενώ σε άλλα βγάζει το παραπάνω μήνυμα! Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση: πήρα το 6300 και μαζί και μια καρτούλα 2GB. Έχω όμως πρόβλημα ν' αντιγράψω τα περιεχόμενα της αρχικής! Ξέρω τον κλασικό τρόπο, εμφάνιση όλων των αρχείων και copy paste. Έλα όμως που μερικά αρχεία (π.χ. τα jar) δεν μπορεί να τ' αντιγράψει! Βγάζει το (εκνευριστικό μήνυμα) "Cannot copy file. Make sure disk is not busy or write-protected". Φυσικά έχω κάνει uncheck το read-only property σ' όλα τ' αρχεία, αλλά και πάλι μερικά αρχεία τ' αντιγράφει ενώ σε άλλα βγάζει το παραπάνω μήνυμα! Καμιά ιδέα;

 

Από την πρώτη κάρτα στη μνήμη του κινητού και από εκεί στην καινούρια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ποιος είναι ο πιο εύκολος και απλός τρόπος για έναν αρχάριο να αντιγράψει τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου και το περιεχόμενο της κάρτας μνήμης από το Nokia 5300 στο Nokia 6300?

 

Υ.Γ. Εαν υπάρχει ήδη αντίστοιχο post μπορείτε να βάλετε το link?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση: πήρα το 6300 και μαζί και μια καρτούλα 2GB. Έχω όμως πρόβλημα ν' αντιγράψω τα περιεχόμενα της αρχικής! Ξέρω τον κλασικό τρόπο, εμφάνιση όλων των αρχείων και copy paste. Έλα όμως που μερικά αρχεία (π.χ. τα jar) δεν μπορεί να τ' αντιγράψει! Βγάζει το (εκνευριστικό μήνυμα) "Cannot copy file. Make sure disk is not busy or write-protected". Φυσικά έχω κάνει uncheck το read-only property σ' όλα τ' αρχεία, αλλά και πάλι μερικά αρχεία τ' αντιγράφει ενώ σε άλλα βγάζει το παραπάνω μήνυμα! Καμιά ιδέα;

Κάνε αντιγραφή (copy) και όχι αποκοπή (cut)...

 

 

Καλημέρα,

ποιος είναι ο πιο εύκολος και απλός τρόπος για έναν αρχάριο να αντιγράψει τον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου και το περιεχόμενο της κάρτας μνήμης από το Nokia 5300 στο Nokia 6300?

 

Υ.Γ. Εαν υπάρχει ήδη αντίστοιχο post μπορείτε να βάλετε το link?

 

Ευχαριστώ

 

Υποθέτω πως θέλεις να περάσεις τα δεδομένα από τη κάρτα του 5300 στη κάρτα του 6500...

 

Αν ναι, μετέφερε τα δεδομένα μέσω card reader στον υπολογιστή και μετά αντέγραψέ τα στη κάρτα του 6500. Για να αντιγραφούν όλα τα δεδομένα της κάρτας θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων από τις "Επιλογές φακέλων" του Πίνακα Ελέγχου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή (copy) και όχι αποκοπή (cut)...

 

Αυτό έκανα αλλά δεν παίζει... Τέσπα, βρήκα και πώς ν' αντιγράφω από κάρτα σε τηλέφωνο, οπότε μόλις βρω χρόνο θα τα περάσω.

 

Thanks για τη βοήθεια παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οποτε παω στις επαφες να διορθωσω καποιο στοιχειο ή να προσθεσω κατι σε μια ηδη υπαρχουσα επαφη μου βγαζει το κοκκινο σημα του STOP και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει την εγγραφη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω όλα τα posts, θα μπορύσατε να μου πείτε εάν υπάρχει λύση στο πρόβλημα που έχει το 6300 με τα Bluetooth hands-free? Έχω αλλάξει 4-5 hands-free, έχω αναβαθμίσει το κινητό με το τελευταίο firmware (Nokia Updater) και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει... Παρακαλώ βοηθήστε αν μπορείτε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οποτε παω στις επαφες να διορθωσω καποιο στοιχειο ή να προσθεσω κατι σε μια ηδη υπαρχουσα επαφη μου βγαζει το κοκκινο σημα του STOP και μου λεει οτι δεν μπορει να κανει την εγγραφη;

 

αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ... καμία απάντηση-λύση στο θέμα?

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ... καμία απάντηση-λύση στο θέμα?

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Το έλυσα σβήνοντας ΟΛΕΣ τις επαφές από το τηλέφωνο και ξανακάνοντας συνγχρονισμό.

 

Πέστε μου αν παίξει.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...