Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις βάλει περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων τότε έτσι και αλλιώς κεφαλαία τα στέλνει.

Όχι, δεν τα στέλνει έτσι κι αλλιώς κεφαλαία με την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων. Απλά δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα του φίλου, θα πρέπει κάθε φορά που πληκτρολογεί ένα μήνυμα να το αλλάζει. Αν κι εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Βασικα, εγω το θεωρω προβλημα επειδη οταν ειναι με μικρα γραμματα και ψαχνω μια λεξη στο Τ9,τοτε μου βγαζει και ως επιλογη την ιδια λεξη αλλα με τον τονο αλλου (π.χ. μπαταρία & μπαταριά).

Οταν ομως ειναι κεφαλαια τοτε απλα βγαζει τη καθε λεξη μια φορα και βρισκεις αυτη που θες πιο γρηγορα.:worry:

Γι'αυτο το ρωτησα,αλλα αν δεν γινεται...κριμα...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν τα στέλνει έτσι κι αλλιώς κεφαλαία με την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων. Απλά δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα του φίλου, θα πρέπει κάθε φορά που πληκτρολογεί ένα μήνυμα να το αλλάζει. Αν κι εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα.

 

Δοκιμή έκανες πρίν το γράψεις αυτό; Άντε στείλε κανα μήνυμα πρώτα να δεις πως τα στέλνει και μετά έλα και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

Με περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων τα στέλνει όντως κεφαλαία....απλά όταν γράφεις είναι μικρά και έχεις το π΄ροβλημα που αναφέρει ο dathanassiou.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα δώρο στην θεία μου και ήταν πολύ καλή επιλογή !

Είναι πολύ όμορφο, λεπτό και με καλή κάμερα... για νοκια!

Βέβαια δεν έχω δει πολλές κάμερες των τώρα τελευταίων κινητών της εταιρίας αλλά θυμάμαι οτι δεν ήταν απο τα τηλ που είχαν την τέλεια κάμερα σε σύγκριση με τα άλλα.

Τέλος πάντων, είναι πολύ καλό και τα αξίζει τα λέφτα του!

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κατι για το 6300i 3G που ερχεται ?

 

Για το 6301 λες ?

Δεν υπαρχει κατι αλλο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=183509

 

Τα σχετικα με φημες κλπ ,εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180045

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων τα στέλνει όντως κεφαλαία....απλά όταν γράφεις είναι μικρά και έχεις το π΄ροβλημα που αναφέρει ο dathanassiou.

 

ε και τι εγινε αν γραφει μπαταρία αντι για μπατάρια??

 

αφου κεφαλαια παει ετσι και αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα σε ολα τα 6300, λογικα θα διορθωθει με επομενες αναβαθμισεις

 

Μια που το έφερε ο λόγος εκείνη η αναβάθμιση που περιμένουμε από τον Αύγουστο που είναι ? Έχει βρει κανείς καμιά αναφορά κάπου??? Ελπίζω να διορθώνει το πρόβλημα με τη # που η προηγούμενη χάλασε...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον εμένα δε μου τα βγάζει αυτόματα κεφαλαία με την περιορισμένη υποστήριξη χαρακτήρων και φυσικά έχω στείλει πολλά μηνύματα και το έχω ξεκοκκαλίσει το κινητό μιας και το έχω αρκετούς μήνες. Δεύτερον, η τελευταία έκδοση είναι η 5.00, την οποία και κατέβασα από το ίντερνετ μόνος μου και του έκανα αναβάθμιση, αλλά δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Οταν έχεις περιορισμένη υποστήριξη γράφεις με μικρά αλλά ο άλλος διαβάζει κεφαλαία.

Επίσης όταν διαβάσεις το μήνυμα που έστειλες το οποίο είναι αποθηκευμένο στα Σταλμένα το

διαβάζεις με κεφαλαία.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό το ξέραμε! Ναι, έτσι γίνεται. Εγώ κατάλαβα ότι έλεγαν πως δε μπορείς ενώ γράφεις να τα βλέπεις εσύ μικρά, αλλά μόνο κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα nokia 6300 απο γερμανια και θελω να το κανω ελληνικο! Πως γινεται??

 

Αλλαζεις το product code της συσκευης με το ελληνικο ,μεσω της εφαρμογης nemesιs.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις το product code της συσκευης με το ελληνικο ,μεσω της εφαρμογης nemesιs.

Που το βρίσκουμε το nemesis?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε το nemesis?

 

Στο Google ισως ?! :O (πρωτο αποτελεσμα) :google:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

πριν μερικές μέρες αγόρασα ένα 6300.

Το κινητό έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες... υπάρχει τρόπος να του βάλω ελληνική γραμματοσειρά;

 

Επίσης, επειδή το πήρα σε πακέτο pay as you go απο Ο2 δε μπορώ να χρησιμοποιήσω την ελληνική SIM... ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσω;

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, αν έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστς ζητώ συγγνώμη, από τη 40 και μετά διάβασα.... :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

πριν μερικές μέρες αγόρασα ένα 6300.

Το κινητό έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες... υπάρχει τρόπος να του βάλω ελληνική γραμματοσειρά;

 

Επίσης, επειδή το πήρα σε πακέτο pay as you go απο Ο2 δε μπορώ να χρησιμοποιήσω την ελληνική SIM... ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσω;

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, αν έχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστς ζητώ συγγνώμη, από τη 40 και μετά διάβασα.... :O

 

έχω την εντύπωση οτι μόνος σου δεν θα μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα εκτός και αν το πας σε καταστήματα που ξεκλειδώνουν κινητά να στο φτιάξουν!;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα και το έβαλα, πολύ καλό! Λίγο σκοτεινό αλλά έτσι είναι και η ταινία. Το μόνο που δε δουλεύει είναι το screen saver που τρέχει πάρα πολύ μικρό και στο κέντρο της οθόνης. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά δεν βάζω screen saver έτσι κι αλλιώς οπότε δεν το βλέπω ποτέ. Α και στη βασική οθόνη θα προτιμούσα την εικόνα της Monica που έχεις στο ημερολόγιο σε κάποιο μήνα :)

 

Δεν κανεις καποιο λαθος με το screensaver.

Ετσι ειναι να τρεχει κανονικα. Δεν χρησιμοποιω ουτε εγω screensaver αλλα το εβαλα για καποιον που μπορει να θελει.

Βεβαια οπως καταλαβαινεις αν το εβαζα στο μεγεθος της οθονης, το gif απο 40 kb θα γινοταν 500 οποτε δεν ελεγε :D

 

Παρε και την εικονα της μπελουτσι που εχω στον Απριλιο για wallpaper αν θες, αν και εβαλα αυτη που εχει ως πιο ατμοσφαιρικη ;)

Thanx για το feedback!

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

είμαι κι εγώ κάτοχος του 6300, αλλά εδώ και αρκετές μέρες προσπαθώ να συνδεθώ με το PC με την βοήθεια του NOKIA SUITE V.6.83 κ' βλέπω ότι δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο.Γιατί?

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα κ' αν ναι πως το έλυσε?

Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...