Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό που πήρα εγώ δεν είναι παραεισαγωγής αλλά Ελληνικό μιας και έχει και Ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα.

 

 

 

Κι όμως φίλε μου το πρόβλημα με το ΒΤ παραμένει και δεν το έχουν διορθώσει...:mad: :mad: :mad:

Και όπως ανέφερα και πιο πάνω τις διακοπές στην συνομιλία τις κάνει όταν έχεις το κινητό μαζί σου και προχωράς ενώ όταν το κινητό είναι σε ένα σημείο σταθερό ο συνομιλητής σε ακούει κανονικά...

Το BT handsfree που έχω είναι το WEP 200 της Samsung

 

Κρίμα. Και περίμενα πώς και πώς να διορθωθεί, αφού έχω το ίδιο ΒΤ.

Έχουμε φτάσει στο σημείο να παρακαλάμε να δουλεύει σωστά μια καινούργια συσκευή που την πληρώνουμε χρυσή. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φαίνεται πως τελικά πρόκειται για θέμα hardware κι όχι software, καθώς αυτό το το πρόβλημα αναφέρεται γενικότερα σ' όλα τα forum του εξωτερικού με το bluetooth αλλά ακόμη δεν έχει κάνει κάτι η Nokia. Μακάρι να είμαι λάθος και να το φτιάξουν κάποια στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Για τη μνήμη που λέω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

έχει κανείς νέα?

 

Εγώ πήρα την άλλη με τους δυο μετατροπείς από το πλαίσιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα που μίλησα με 2 άτομα με το ΒΤ handsfree και τους ρώτησα εάν με ακούνε κανονικά ή με διακοπές, ο ένας μου είπε ότι με ακούει κανονικά, χωρίς πρόβλημα και ο άλλος δεν καταλάβαινε τι του έλεγα από τις διακοπές.....

Δεν ξέρω τι γίνετε... Θα μας τρελάνει αυτή η Nokia :wacko: :wacko: :wacko:

Ξέρετε μήπως εάν υπάρχει κανένα τηλέφωνο για αναφορές προβλημάτων στη Nokia????? Να πάρουμε καμιά 30 φορές μπας και φιλοτιμηθούν και διορθώσουν το πρόβλημα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορούμε να βρούμε θέματα για το κινητό???

 

οτι θες Μενιο εδω http://www.zedge.net/ :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο και όμως αληθινό:shock: επικοινώνησα σήμερα με την ΝΟΚΙΑ 8011166542 και ζήτησα να μάθω τι ακριβώς επιδιορθώνει η αναβάθμιση 5.00 και αν διορθώνει τελικά το πρόβλημα με το ΒΤ αφού η τηλεφωνήτρια ρώτησε έναν τεχνικό (αυτή δεν γνώριζε τίποτα για το θέμα ) η απάντηση ήταν “ ΟΧΙ ο τεχνικός είπε ότι δεν επιλύνει το πρόβλημα με το ΒΤ αλλά ότι το γνωρίζουν ότι υπάρχειέπαθα σοκ:shock: και όταν ρώτησα γιατί την έβγαλαν τότε την αναβάθμιση εφόσον δεν λύνει το βασικό πρόβλημα:angry: φυσικά η κοπέλα δεν ήξερε τι να απαντήσει:X πήγα το πήρα από το νοκια shop αναβαθμισμένο πλέον και ένιωθα πιο πολύ βλάκας:fool: από όταν έμαθα ότι πήρα κινητό με πρόβλημα από την «μάνα» του :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος με μεγαλύτερη εμπειρία (από εμένα) να στείλει ένα e-mail στην NOKIA (στο εξωτερικό) και να μας πει εάν μπορεί (γιατί αν είναι hardware το πρόβλημα δεν βλέπω να μπορούν) και αν έχει σκοπό γενικά να το διορθώσει αυτό το πρόβλημα γιατί εμείς όλοι που για διαφόρους λόγους (δουλειά-SAR) χρησιμοποιούμε ΒΤ ακουστικό έχουμε πληρώσει ένα κινητό που εδώ και πολύ καιρό μας είναι άχρηστο! Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον προσπαθήσει... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος με μεγαλύτερη εμπειρία (από εμένα) να στείλει ένα e-mail στην NOKIA (στο εξωτερικό) και να μας πει εάν μπορεί (γιατί αν είναι hardware το πρόβλημα δεν βλέπω να μπορούν) και αν έχει σκοπό γενικά να το διορθώσει αυτό το πρόβλημα γιατί εμείς όλοι που για διαφόρους λόγους (δουλειά-SAR) χρησιμοποιούμε ΒΤ ακουστικό έχουμε πληρώσει ένα κινητό που εδώ και πολύ καιρό μας είναι άχρηστο! Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον προσπαθήσει... :worry:

 

γιατι το προβλημα με την καρτα μνηνης λιγο ειναι?8 mb εχει η συσκευη μονο!χωρις καρτα μνημης ειμαστε χαμενοι!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα-πολύ σημαντικό και αυτό το πρόβλημα απλά εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία γιατί έχω πάρει κάρτα ultra της sandisk 1G και δεν είχα κανένα πρόβλημα και την έχω γεμίσει πάνω από το μισό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το ασυρματο bluetooth handsfree της ι-tech. Yπαρχει προβλημα αν χρησιμοποιω αυτο το ακουστικο ?
Link to comment
Share on other sites

Εμάς ρωτάς? :)

Εσύ θα μας πείς!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ρωτάς? :)

Εσύ θα μας πείς!

 

sorry δεν εθεσα σωστα την ερωτηση μου. Δεν εχω το 6300 αλλα σκεφτομαι να το αγορασω. Το μονο που μ' ενοχλει ειναι το προβλημα με τα ακουστικα bluetooth. Χρησιμοποιω το i-tech αλλα με αλλη συσκευη (w850i) και ρωταω αν γνωριζει καποιος αν θα εχω προβλημα με 6300 και i-tech ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα άλλο ένα κινητό από περιέργεια. Έχει την έκδοση 5. Το πρόβλημα με το ΒΤ υφίσταται κανονικά. Άλλες αλλαγές δεν εντόπισα πλην της επιλογής Yahoo Go στα Μηνύματα και ότι μου φάνηκε ελαφρώς πιο γρήγορο. Όλες τις κάρτες μνήμης που έχω τις αναγνώρισε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος στο Forum που να χρησιμοποιεί ακουστικό Bluetooth της ΝΟΚΙΑ η κάποιο άλλο και να μην έχει κανένα μα κανένα πρόβλημα επικοινωνίας. Αν ναι ας αναφέρει τη μάρκα προς ενημέρωση όλων μας.
Link to comment
Share on other sites

Για τον sf-haris και όσους έχουν απορίες σχετικά με συμβατότητα ΒΤ ακουστικών και του 6300, δείτε παλαιότερο post μου εδώ -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1903944#post1903944

Επειδή παρακολουθώ το θέμα του ΒΤ από τότε, βλέπω ότι λίγα έχουν αλλάξει. Η αναβάθμιση σε 4.71 δεν βελτίωσε τίποτα. Προσωπικά πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στο software (τόσα χρόνια στην πληροφορική, έχουν δει τα μάτια μου......:) ).

Είναι λυπηρό που η ΝΟΚΙΑ δεν έχει βρει ακόμα λύση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι...

Κατέβασα ένα theme από το ίντερνετ δεν θυμάμαι από πια σελίδα και ενώ στα screenshots που είχε και έδειχνε το theme, το wallpaper που είχε έπιανε όλη την οθόνη του κινητού, όταν το έβαλα βλέπω ότι στη γραμμή που υπάρχουν οι ενδείξεις του σήματος και της μπαταρίας καθώς και εκεί που γράφει μενού, κ.τ.λ. εμφανίζει μπλε γραμμές κόβοντας έτσι το wallpaper..Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό???

Και κάτι ακόμα που παρατήρησα, ότι όταν αλλάζεις θέματα χάνονται οι ήχοι κλήσεων από όλα τα προφίλ....Συμβαίνει και σε άλλους αυτό????

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει την έκδοση 5 να δοκιμάσει αν κρατώντας πατημένο το # μπαίνει στο Silent profile;

Διαβάζω σε forum του εξωτερικού οτι η λειτουργία αυτή δε δουλεύει με τη νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... με κίνδυνο να ρωτήσω μεγάλη βλακεία λέω τα εξής: Το κινητό το έχει πάρει η κοπέλα μου και δεν έχω άμεση εποπτεια του θέματος. Λέει λοιπόν ότι δεν στέλενει σμσ πάνω απο 70 χαρακτήρες και αυτό το βασίζει στο ότι από τους χίλιους χαρακτήρες που ξεκινάει το μήνυμα όταν φτάσει στους 930 αρχίζει ένα δεύτερο. Ξέρει κανείς τι ισχύει γιατί φοβάται μήπως χρεώνεται διπλά και τριπλά μηνύματα. Αξίζει να σημειωθεί ότι πήρε στο πλάισιο που το είχε αγοράσει για να ρωτήσει σχετικά και της είπε ο υπάλληλος να το φέρει πίσω και να το αλλάξει αφού μάλλον είναι πρόβλημα με το σοφτγουεαρ.. Εμένα άλι αυτό που της είπε μου ακούστηκε τουλάχιστον κουφό και επειδή τον κόβω για άμπαλο τον υπάλληλο προβλέπω ότι θα παει μέχρι εκεί και θα φάει ένα μεγαλοπρεπές άκυρο.. Αυτά περιμένω βοήθεια

 

Να πω ότι διάβασα όλο το νήμα και στην αρχή κάποιος είχε πει να βάλει τους χαρακτήρες στις ρυθμίσεις μηνυμάτων στο περιορισμένο και μόλις το έκανε και η λεγάμενη ως δια μαγείας μπορεί να στείλει μακρόσυρτα μηνύματα στην τιμή του ενός οπότε 2 πράγματα επιβεβαιώνονται : 1. το 98,8% των πωλητών δεν ξέρουν που παν τα τέσσερα και ταλαιπωρούν τους άμοιρους πελάτες και 2 το πόσο πολύτιμα είναι τα διάφορα φόρομ όπου οι χρήστες ανταλλάσουν απόψεις και γνώσεις...

 

Και μια άλλη ερώτηση ξέρετε με ποια κινητά νόκια παίρνει τα ίδια θέματα γιατί στα σαιτς που έχουν αναφερθεί δεν υπάρχει κατηγορία για το 6300!!?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως γινεται να εγκαταστησεις παιχνιδια στο κινητο αλλα να αποθηκευθουν στην καρτα μνημης και οχι στη μνημη του κινητου?

Τα κανω εγκατασταση με αυτο το nokia application installer

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει την έκδοση 5 να δοκιμάσει αν κρατώντας πατημένο το # μπαίνει στο Silent profile;

Διαβάζω σε forum του εξωτερικού οτι η λειτουργία αυτή δε δουλεύει με τη νέα έκδοση.

Δουλεύει κανονικότατα.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 5.00 είναι πλέον διαθέσιμη και από τη ΝΟΚΙΑ για update...αλλά εάν δεν λύνει το προβλημα με το ΒΤ, τότε δεν βλέπω λόγω να την κατεβάσω.

 

Έχω το ΒΤ ΝΟΚΙΑ, το ΒΗ-300....9 στις 10 φορές δουλέυει ΟΚ, αλλά που και πού το πιάνει και δεν με ακούει καθόλου ο άλλος...οπότε ή βγάζω το ΒΤ και μιλάω από το τηλέφωνο, ή κλείνω και ανοίγω ΒΤ και τηλέφωνο και δουλέυουν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...