Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις άλλαξα κι εγώ την μπαταρία του με μια BL-5C. Η διαδικασία όπως περιεγράφη (γυαλόχαρτο γαρ). Μένει να διαπιστώσω την αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε βρει/δει κανένα screen protector που να "πίανει" όλο το μαύρο(μπροστά) και γύρω-γύρω απο τα (μαύρα)κουμπία? Για το πίσω μέρος κάτι??

Για δείτε κ αυτό: http://cgi.ebay.com/Protech-Full-Body-Screen-Protector-for-Nokia-6300_W0QQitemZ260116639075QQihZ016QQcategoryZ20367QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

δεν πίανει βέβαια ολο το μαύρο μροστινό μέρος(γύρω απο τα κουμπία):p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την συνομιλία μέσω bluetooth το ανακάλυψα και εγώ πολύ νωρίς. Την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο! Αλλα δεν ήθελα να το παραδεχτώ...!:(

Όταν οδηγάς με ανοιχτό παράθυρο ο συνομιλιτής ΔΕΝ ακούει τίποτα! Ακόμη και άν περπατάς εν ώρα συνομιλίας ο άλλος ακούει διακεκομένα! Πρέπει να είσαι καρφωμένος σε ένα σημείο και απλά να ... αναπνέεις!:X

Αυτός είναι και ο λόγος που σε παραπάνω post μου επαναφέρω το θέμα της "Καθαρότητα φωνής"! Είπα μήπως διορθωθεί κάτι αλλα ... πάπαλα!:mad:

Έχω ένα Motorola bluetooth Η-350 με το οποίο είχα ΆΨΟΓΕΣ συνομιλίες μέχρι στιγμής! Το χρησιμοποίησα με Motorola V3xx, Motorola V3, Qtek S200, Samsung E900, Panasonic X700. Δεν είχα πρόβλημα πουθενά!

Άρα φταίει 100% το 6300!

Περιμένουμε αναβάθμιση λοιπόν...!:!:

Τί να το κάνεις το Bluetooth headset αν δεν μπορείς να μιλήσεις εντός του αυτοκινήτου...!:rocket:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το bluetooth ισχυει σε ολους μας...

Εγω εχω ενα bt samsung wep200, με το οποιο οι συνομιλιτες μου εχουν το γνωστο προβλημα που αναφερθηκε παραπανω, δηλ. διακοπες στην ομιλια-κυριως- εν κινηση...

Επισεις, οντος αν ειμαι μεσα στο αυτοκινητο, ο συνομιλιτης μου δεν ακουει...

Ενταξει... μη τα περιμενουμε ολα απο μια συσκευη 250 ευρω...

 

Εξακολουθω παντως να εστιαζω το μεγαλυτερο προβλημα στη διαρκεια της μπαταριας οταν γινεται αρκετη χρηση ομιλιας (1-2 ωρες).Μετα,θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ φορτιση.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με το bluetooth ισχυει σε ολους μας...

Εγω εχω ενα bt samsung wep200, με το οποιο οι συνομιλιτες μου εχουν το γνωστο προβλημα που αναφερθηκε παραπανω, δηλ. διακοπες στην ομιλια-κυριως- εν κινηση...

Επισεις, οντος αν ειμαι μεσα στο αυτοκινητο, ο συνομιλιτης μου δεν ακουει...

Ενταξει... μη τα περιμενουμε ολα απο μια συσκευη 250 ευρω...

 

Να μην τα περιμένουμε όλα απο μία συσκευή 250Ε;

Να μην τα περιμένουμε όλα απο μία συσκευή 250Ε;

Να μην τα περιμένουμε όλα απο μία συσκευή 250Ε;

Να μην τα περιμένουμε όλα απο μία συσκευή 250Ε;

Να μην τα περιμένουμε όλα απο μία συσκευή 250Ε;

 

Συγνώμη ρε παιδία! Μήπως τα 250 Ε είναι λίγα;;; Να σας πώ οτι το SE K320i που έχει 95Ε έχει άριστο bluetooth;

 

Δεν δικαιολογώ το συγκεκριμένο πρόβλημα στο 6300! Δεν ζητάμε απο το κινητό να τραβάει High Definition video! Σωστό Bluetooth ζητάμε...!:mad:

Πιστεύω οτι είναι το ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΟ πρόβλημα του 6300...:down:

Ελπίζω να είναι μόνο θέμα αναβάθμισης...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω φιλε pavlidisc οτι το BlueTooth ειναι πολυ σοβαρο προβλημα κι ευχομαι κι εγω μαζι σου να ειναι θεμα αναβαθμισης.

Παντως γενικα, διαφωνω στο οτι τα 250 ειναι πολλα. Θα ελεγα οτι -παντα για αυτα που παρεχει το τηλ (16m colours, 2mp cam, klp klp σε συνδιασμο με το slimline- ειναι στη μεση της κατηγοριας και λιγο προς τα κατω.Διορθωνοντας ομως την προηγουμενη αναφορα μου, θα πω οτι ειναι αδικαιολογητο bug, ασχετου τιμης του κινητου.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω φιλε pavlidisc οτι το BlueTooth ειναι πολυ σοβαρο προβλημα κι ευχομαι κι εγω μαζι σου να ειναι θεμα αναβαθμισης.

Παντως γενικα, διαφωνω στο οτι τα 250 ειναι πολλα. Θα ελεγα οτι -παντα για αυτα που παρεχει το τηλ (16m colours, 2mp cam, klp klp σε συνδιασμο με το slimline- ειναι στη μεση της κατηγοριας και λιγο προς τα κατω.Διορθωνοντας ομως την προηγουμενη αναφορα μου, θα πω οτι ειναι αδικαιολογητο bug, ασχετου τιμης του κινητου.

 

Συμφωνώ. Είναι midle range συσκευή.

Οι High end συνκευές των 500Ε κοστίζουν λόγο, Wi-Fi, 5Mp, GPS, μέγεθος - τεχνολογία οθόνης και άλλα τέτοιου είδους χαρακτηριστικά.

ΟΧΙ επειδή έχουν καλό bluetooth! Τεχνολογία 10ετίας είναι ρε παιδιά...!:confused:

Και μάλιστα τεχνολογία η οποία είναι αποδεκτή απο όλες τις εταιρίες. Κινητό χωρίς bluetooth είναι PC χωρίς CD-rom.

Το bluetooth eίναι πλέον ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ! Και πρέπει να δουλεύει ΣΩΣΤΑ.

Εδω ολόκληρο νομοσχέδιο άλλαξε η κυβέρνηση, και ενώ απαγόρευε στην αρχή την ομιλία εντός αυτοκινήτου, στην συνέχεια την επέτρεψε μόνο με bluetooth. (φανταστείτε φακελάκι που έπεσε :lol: !)

Υπάρχει περίπτωση να πάρεις σήμερα μεσαίας κατηγορίας αυτοκίνητο και να μην έχει ABS ή Air Condition;

Τέλος πάντων...:!:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι έχει βγει αναβάθμιση από την Nokia η 4.71 αλλά δεν μπορώ να την κάνω γιατί δεν έχω πλήρως φορτισμένη τη μπαταρία. Μήπως την έχει κάνει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ότι έχει βγει αναβάθμιση από την Nokia η 4.71 αλλά δεν μπορώ να την κάνω γιατί δεν έχω πλήρως φορτισμένη τη μπαταρία. Μήπως την έχει κάνει κάποιος;

 

ναι?

να την κανω εγω το μεσημερι αν ειναι

:X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ έχω το ΒΤ της Jabra, το ΒΤ-125. Επίσης μου κάνουν παράπονα ότι με ακούν με διακοπές ενλώ εγώ ακούω άψωγα. Όμως το Ίδιο πρόβλημα με το ίδιο ακουστικό το είχα και με το Κ-750i και με το Nokia 6111. Οπότε δεν ξέρω αν φταίει τελικά το κινητό.

 

**** Αν κάνω αναβάθμιση πρέπει να πάρω buckup τα αρχεία μου πρώτα; Σβήνονται όλα;

Link to comment
Share on other sites

ναι?

να την κανω εγω το μεσημερι αν ειναι

Einai εύκολο να γίνει και πως?Κατεβάζεις πρώτα το αρχείο και μετά?Είδα οτι την εχει και στα Ελληνικά

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πανευκολη κατεβαινει το αρχειο(αναλογα τι τυπο ADSL εχεις) και μετα την περναει , με μια 768 adsl μεσα σε 20 λεπτα καθαρισες

Θέλει καλώδιο ή γίνεται και με Bluetooth?

 

οχι ακομα φιλε μου κανουν 6-7 εργασιμες μερες
Την παρήγγειλα και εγώ!! Επειδή θα την πάρεις πρώτος γράψε κανένα σχόλιο να ξέρω τι να περιμένω:p

 

 

Για δείτε κ αυτό: http://cgi.ebay.com/Protech-Full-Body-Screen-Protector-for-Nokia-6300_W0QQitemZ260116639075QQihZ016QQcategoryZ20367QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

δεν πίανει βέβαια ολο το μαύρο μροστινό μέρος(γύρω απο τα κουμπία):p

Καμία γνώμη??

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από προχτές είμαι και εγώ ένας από τους κατόχους του 6300. Παρατηρήσεις δεν έχω ακόμα, γιατί μόλις σήμερα το έθεσα σε λειτουργία. Πάντως πρόλαβα και του πέρασα ένα προγραμματάκι το "εορτολόγιο", φοβερά χρήσιμο, όποιος το θέλει εδώ, http://www.rapiduploader.com/359637
Link to comment
Share on other sites

Θέλει καλώδιο ή γίνεται και με Bluetooth?
Μόνο με καλώδιο... :O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από προχτές είμαι και εγώ ένας από τους κατόχους του 6300. Παρατηρήσεις δεν έχω ακόμα, γιατί μόλις σήμερα το έθεσα σε λειτουργία. Πάντως πρόλαβα και του πέρασα ένα προγραμματάκι το "εορτολόγιο", φοβερά χρήσιμο, όποιος το θέλει εδώ (http://www.rapiduploader.com/359637).

INVALID DOWNLOAD LINK Βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την αναβαθμιση και νομιζω βελτιωνει το θεμα με το σβησιμο της οθονης και τον ηχο στα handsfree.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και δεν έσβησε τίποτα από τα δεδομένα που είχα. Ενδεχομένος ο installer να πέρνει buckup μόνος του και να επαναφέρει μετά τα αρχεία. Πάντως καλού κακού την κάρτα μνήμης την είχα βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις αναβάθμιση μόνος σου χρειάζεται να εχεις το τηλέφωνο ανοικτό την σιμ στην θέση της και το προφίλ τηλεφώνου στο γενικο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βάλεις μια εικόνα στο 6300 αναλυσης 240*320 και να εμφανιζεται κανονικα ολόκληρα στο κινητό?Διοτι στο N73 απο οτι ειδα σε ενα φιλο,δε βγαινει η ημερομηνια η φωτογραφια εμφανιζεται κομμένη σε μια λωριδα.!

Παντα μιλάω για μια φωτο που θες να φαινεται στην οθόνη του κινητου συνεχώς σαν backround

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...