Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, στέλνει μόνο το αρχείo jar.

 

ΟΚ. Έπαιξε κανονικά. Ευχαριστώ.

Παίζει βέβαια ώς εφαρμοφή.

Δεν μπορεί να παίξει σαν note στο calendar? Στο δικό μου nokia 6233 παίζει σαν note.

:)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα το προβλημα με το bluetooth, αγορασα προσφατα το Velo bc-23 απο την wind και δουλευει (εδω και 3 μερες) κανονικοτατα και χωρις διακοπες. Πριν απο αυτο ειχα το iTech clip-v το οποιο παρουσιαζε συνεχεια διακοπες, το κινητο μου εχει λογισμικο εκδοσης 5. Μπραβο στον φιλο που ανακαλυψε το συγκεκριμενο bluetooth clip:)
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το προβλημα με το bluetooth, αγορασα προσφατα το Velo bc-23 απο την wind και δουλευει (εδω και 3 μερες) κανονικοτατα και χωρις διακοπες. Πριν απο αυτο ειχα το iTech clip-v το οποιο παρουσιαζε συνεχεια διακοπες, το κινητο μου εχει λογισμικο εκδοσης 5. Μπραβο στον φιλο που ανακαλυψε το συγκεκριμενο bluetooth clip:)

Βρε παίδες μην ψάχνεστε ποιο bt δουλεύει και ποιο όχι. Η NOKIA μου είπε ότι το γνωρίζουν ότι υπάρχει πρόβλημα και στην επομενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση ειδικά για αυτό το πρόβλημα. Τηλεφωνήσετε στο 8011166542 (Νοκια) και θα σας πουν το ίδιο. Υπομονή λοιπόν μια βδομάδα και μην ψάχνετε το μαγικό bt

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μην ψάχνεστε ποιο bt δουλεύει και ποιο όχι. Η NOKIA μου είπε ότι το γνωρίζουν ότι υπάρχει πρόβλημα και στην επομενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση ειδικά για αυτό το πρόβλημα. Τηλεφωνήσετε στο 8011166542 (Νοκια) και θα σας πουν το ίδιο. Υπομονή λοιπόν μια βδομάδα και μην ψάχνετε το μαγικό bt

 

Με απατάει η μνήμη μου ή αυτό το πράγμα το ακούμε απο τότε που βγήκε το τηλέφωνο ? :lol:

Anyway, εγω έχω πάρει το BH-900 της Nokia και δουλεύει άψογα. Έχει και συρώμενο βραχίωνα οπότε πλησιάζει περισσότερο στο στόμα.

κατι άσχετο, η λειτουργία "καθαρότητα φωνής" που έχει το 6300 δουλεύει ? έχετε παρατηρήσει ουσιαστική βελτίωση σε θορυβώδη περιβάλλοντα?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες μην ψάχνεστε ποιο bt δουλεύει και ποιο όχι. Η NOKIA μου είπε ότι το γνωρίζουν ότι υπάρχει πρόβλημα και στην επομενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση ειδικά για αυτό το πρόβλημα. Τηλεφωνήσετε στο 8011166542 (Νοκια) και θα σας πουν το ίδιο. Υπομονή λοιπόν μια βδομάδα και μην ψάχνετε το μαγικό bt

 

Τα ίδια έλεγαν και για την 5 και για την 5.50 οπότε μην ενθουσιάζεσαι. Βέβαια η 5.50 έλυσε αρκετά προβληματα με τα BT αλλά οχι ολα. Παραμένει το μοναδικό μελανό σημείο του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Με απογοήτευσε η ΝΟΚΙΑ με αυτό το κινητό...

 

Είναι δυνατόν το 2007 να βγάζει μοντέλο κινητού που να μην είναι συμβατό με πλειάδα bluetooth ακουστικών;

 

Ήμαρτον! Δηλαδή πρέπει να τρέχω να αλλάζω ακουστικό τώρα;

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου έκανε τα ίδια κ μένα...το έδωσα στην μάνα μου.

 

δεν την παλευα άλλο με τις ιδιοτροπίες του.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Εγώ έχω το Jabra ΒΤ125 και δουλεύει άψογα εδώ και ένα μήνα.

Βέβαια τώρα το jabra μου κοστίζει €39,00 ενώ όταν το αγόρασα εγώ πριν ένα περίπου χρόνο, έκανε €22,00....(no comments)

Link to comment
Share on other sites

μηπως έχει βρεί κάποιος λυση για την αποστολη sms με ελληνικους χαρακτηρες μεγεθους 160 και οχι 70 που ειναι τωρα???? ευχαριστω σημειωση οτι με αγγλικους χαρακτηρες στελνει 160 ...
Link to comment
Share on other sites

μηπως έχει βρεί κάποιος λυση για την αποστολη sms με ελληνικους χαρακτηρες μεγεθους 160 και οχι 70 που ειναι τωρα???? ευχαριστω σημειωση οτι με αγγλικους χαρακτηρες στελνει 160 ...

 

Μηνύματα-Ρυθμισ.μηνυμ.-Μηνύματα κειμένου-Υποστίριξη χαρακτ.-Περιορισμενη

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια :O

Με card reader πέρασα όλα αυτά που είχε η κάρτα μνήμης (αυτή που υπήρχε στο κινητό με την αγορά) στο pc και μετά αντέγραψα όλα αυτά τα αρχεία σε μία νέα κάρτα μνήμνης που αγόρασα 2 GB. Όμως οι εφαρμογές που υπήρχαν στον φάκελο "Συλλογή" όπως π.χ. opera mini, presenter, sensor κλπ, ναι μεν τις πέρασε, αλλά λέει "μη έγκυρη εφαρμογή". Γιατί?? Έχετε καμιά ιδέα?

Υ.Γ. : να πώ ότι την στιγμή της μεταφοράς από την αρχική κάρτα στο pc μου έβγαλε ότι ορισμένα αρχεία απαιτούν άδεια, πάτησα οκ, αλλά δεν μου τα αντέγραψε τελικά.... :(:X

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Paidia enimerwtika sas lew oti ir8an oi prosopseis!!!

8a kanw tin lista me vasi twn pm pou mou steilate gia na sas enimerwsw olous sas kai na sas dwsw ton ari8mo mou gia na epokinwnisete mazi mou tilefwnika gia na kanonisoume tin apostoli twn prosopsewn!!!I timi telika einai akrivws 25 eyrw to kommati:):D:p;)

 

Filika

 

Kai Kali Xronia

Scottas-Nikolas:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Η NOKIA μου είπε ότι το γνωρίζουν ότι υπάρχει πρόβλημα και στην επομενη εβδομάδα θα κυκλοφορήσει αναβάθμιση ειδικά για αυτό το πρόβλημα. Τηλεφωνήσετε στο 8011166542 (Νοκια) και θα σας πουν το ίδιο. Υπομονή λοιπόν μια βδομάδα και μην ψάχνετε το μαγικό bt

 

Αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια :O

Με card reader πέρασα όλα αυτά που είχε η κάρτα μνήμης (αυτή που υπήρχε στο κινητό με την αγορά) στο pc και μετά αντέγραψα όλα αυτά τα αρχεία σε μία νέα κάρτα μνήμνης που αγόρασα 2 GB. Όμως οι εφαρμογές που υπήρχαν στον φάκελο "Συλλογή" όπως π.χ. opera mini, presenter, sensor κλπ, ναι μεν τις πέρασε, αλλά λέει "μη έγκυρη εφαρμογή". Γιατί?? Έχετε καμιά ιδέα?

Υ.Γ. : να πώ ότι την στιγμή της μεταφοράς από την αρχική κάρτα στο pc μου έβγαλε ότι ορισμένα αρχεία απαιτούν άδεια, πάτησα οκ, αλλά δεν μου τα αντέγραψε τελικά.... :(:X

 

Ειχες αλλαξει την ρυθμιση στο pc σου ωστε να φαινονται

και τα "κρυφα" αρχεια ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ειχες αλλαξει την ρυθμιση στο pc σου ωστε να φαινονται

και τα "κρυφα" αρχεια ?

 

εε..?? οχι. Τι είν' τούτο??

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια :O

Με card reader πέρασα όλα αυτά που είχε η κάρτα μνήμης (αυτή που υπήρχε στο κινητό με την αγορά) στο pc και μετά αντέγραψα όλα αυτά τα αρχεία σε μία νέα κάρτα μνήμνης που αγόρασα 2 GB. Όμως οι εφαρμογές που υπήρχαν στον φάκελο "Συλλογή" όπως π.χ. opera mini, presenter, sensor κλπ, ναι μεν τις πέρασε, αλλά λέει "μη έγκυρη εφαρμογή". Γιατί?? Έχετε καμιά ιδέα?

Υ.Γ. : να πώ ότι την στιγμή της μεταφοράς από την αρχική κάρτα στο pc μου έβγαλε ότι ορισμένα αρχεία απαιτούν άδεια, πάτησα οκ, αλλά δεν μου τα αντέγραψε τελικά.... :(:X

 

επειδή αυτές οι εφαρμόγές που προυπάρχουν στην κάρτα μνήμης είναι κλειδωμένες και δεν αντιγράφονται, βάλε την παλιά σου κάρτα στο κινητό και μετακίνησε τις εφαρμογές στη μνήμη συσκευής. Βάλε τώρα την καινούρια σου κάρτα μνήμης και κάνε μετακίνηση από τη μνήμη συσκευής στην κάρτα μνήμης.

:)

Link to comment
Share on other sites

επειδή αυτές οι εφαρμόγές που προυπάρχουν στην κάρτα μνήμης είναι κλειδωμένες και δεν αντιγράφονται, βάλε την παλιά σου κάρτα στο κινητό και μετακίνησε τις εφαρμογές στη μνήμη συσκευής. Βάλε τώρα την καινούρια σου κάρτα μνήμης και κάνε μετακίνηση από τη μνήμη συσκευής στην κάρτα μνήμης.

:)

 

ααα.. μαλιστα.. Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω αρκετές μέρες στο inteρnet για ένα retractable hands free για το Nokia 6300.

Εχω βρει τα παρακάτω και αναρωτιέμαι αν είναι συμβατά

http://www.ziplinq.com/retractable-cable-handsfree.html

Αναρωτιέμαι αν το

Hands-Free Headset for Nokia (Version 1) w/ Plug

είναι συμβατό. Στον πίνακα δεν το εμπεριέχει αλλά το βύσμα φαίνεται το ίδιο κλασικό που έχουν τα Nokia hands free.

Επίσης αναρωτιέμαι αν το

Hands-Free Headset for Nokia w/ 2.5mm Jack, Treo, & Palm*

με τον 2.5 mm Jack connector θα είναι συμβατό.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως εχει κανεις το κινητο με το handsfree samsung wep200 για να μου πει αν εχει προβληματα ή οχι?

 

Το έχω εγώ και έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου έκανε τα ίδια κ μένα...το έδωσα στην μάνα μου.

 

δεν την παλευα άλλο με τις ιδιοτροπίες του.

+1 !!

 

Σε μερικές μέρες μάλλον θα αποκτήσει και η δική μου μητέρα ενα 6300 :lol:. Κάτσε και θα δείς!!

 

Το ΒΤ του είναι για πέταμα. Προσπαθώ να το συνδέσω με το PC (σαν hands-free) και 8 στις 10 φορές ΔΕΝ δουλεύει.

Τη μία δείχνει οτι συνδέεται αλλά δεν κάνει τίποτα, την άλλη λέει "Σύνδεση bluetooth απέτυχε", τις μισές φορές ανοίγει απευθείας την εισερχόμενη κλήση (του έχω ορίσει το αντίθετο) ενώ τις άλλες μισές ή δουλεύει κανονικά ή δε συνδέεται καθόλου....

Το δε PC suite, για να κάνει σύνδεση μέσω ΒΤ, πρεπει να έχω κάνει νηστεία + εξομολόγηση! Αλλιώς δεν...

Για πέταμα :mad:

 

 

Ενώ ενα SE W810i του αδερφού μου δουλεύει ΠΑΝΤΑ!:worry:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...