Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε τι σκεφτομουν?

Ειναι δυνατον να προσθεσουμε και αλλα smilies στο κινητο μας?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

at last κατάφερα κι εγώ να το κάνω update στην 5.50

από το λαπτοπ γιατί στο σταθερό μουλάρωσε.

 

αλήθεια υπάρχει list με το τι διορθώνει ;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά, εξαφανίστηκε από το μενού Ατζέντα και δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν στέλνουμε sms δεν γίνεται να μην μας βγάζει αυτό το μενού με τα πρόσφατα χρησιμοποιηθέντα/άνοιγμα μητρώου κτλ και να πηγαίνει κατευθείαν στις επαφές;

 

200 μενού για να στείλω ένα sms ...τα νεύρα μου! :angry: :knife:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν στέλνουμε sms δεν γίνεται να μην μας βγάζει αυτό το μενού με τα πρόσφατα χρησιμοποιηθέντα/άνοιγμα μητρώου κτλ και να πηγαίνει κατευθείαν στις επαφές;

 

200 μενού για να στείλω ένα sms ...τα νεύρα μου! :angry: :knife:

 

ίσα ίσα εμένα μου έχει φανεί πολύ χρήσιμη αυτή η δυνατότητα, του να βγάζει δηλαδή μενού με τις πρόσφατα χρησιμοποιηθέντες επαφές.

Δεν νομίζω πως μπορείς να το αποφύγεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

Εχοντας χάσει πρόσφατα το 6233 σκέφτομαι την αγορά ενός 6300. Είδα δοκιμάζοντας το 6300 ενός φίλου ότι το wind non-stop wap δουλεύει κανονικά με το Opera mini 1.26 (ρώσικο mod), κάτι που με χαροποίησε αρκετά και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Μια και είμαι έτοιμος να το αγοράσω θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια από την εμπειρία σας με το τηλεφωνάκι.

 

Εχοντας διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα με την σύνδεση με τα bluetooth ακουστικά, έχει κάποιος δοκιμάσει με την τελευταία έκδοση firmware 5.50 αν δουλεύει κανονικά μαζί το Samsung WEP-200 χωρίς διακοπές ;

 

Στο music player του κινητού το fast-forward επιταχύνει ή είναι όπως το 6233 σε βήματα των 6 sec ? Επίσης υπάρχει δυνατότητα να προχωρήσει κανείς στο επόμενο κομμάτι όπως με τα πλήκτρο στα ακουστικά του 6233, ή χάθηκε κάθε δυνατότητα τηλεχειρισμού με τα νέα ακουστικά (HS-47) και το βύσμα των 2.5mm.

 

Αυτά και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα με την σύνδεση με τα bluetooth ακουστικά, έχει κάποιος δοκιμάσει με την τελευταία έκδοση firmware 5.50 αν δουλεύει κανονικά μαζί το Samsung WEP-200 χωρίς διακοπές ;

 

Επειδή πέρασα τα πάνδεινα με το συγκεκριμένο ΒΤ, να σου πω ότι με την τελευταία έκδοση τα πράγματα βελτιώθηκαν θεαματικά και πλέον είναι σπάνιες οι φορές που με ακούνε με διακοπές. Πάντως υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

έχουν χαζέψει στο Πλαίσιο? αντί να ρίχνουν την τιμή το ακριβαίνουν? απο 219 το πήγαν 229!

 

ζώα http://www.plaisio.gr/Product.aspx?Product=932213&keyword=6300

Link to comment
Share on other sites

έχουν χαζέψει στο Πλαίσιο? αντί να ρίχνουν την τιμή το ακριβαίνουν? απο 219 το πήγαν 229!

 

ζώα http://www.plaisio.gr/Product.aspx?Product=932213&keyword=6300

 

 

και εγώ που το πήρα εχτές απο το Πλαίσιο ( 225€ αντί για 219€ ) το ίδιο ρώτησα τον υπάλληλο : Καλά είναι δυνατόν !! Η τάση είναι αυτές οι συσκευές να φθηναίνουν και όχι το αντίθετο και η απάντηση ήταν ένα αδιάφορο : αυτή την τιμή έχει σήμερα ο κατάλογος !

 

Στην ελεύθερη αγορά βέβαια υπάρχουν εναλλακτικές, το e-shop το έχει ακόμη 219€ ( αλλά αυτοί έχουν συνήθως θέματα διαθεσιμότητας - άντε να περιμένεις να στείλουν το τηλέφωνο από το Μενίδι στον Πειραιά ! )

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα τα πάνδεινα με το συγκεκριμένο ΒΤ, να σου πω ότι με την τελευταία έκδοση τα πράγματα βελτιώθηκαν θεαματικά και πλέον είναι σπάνιες οι φορές που με ακούνε με διακοπές. Πάντως υπάρχουν.

 

Εγω ακομα τα περναω... ρε παιδια υπαρχει μια βελτιωση με την 5.50, αλλα ειναι πολυ μικρη... εγω εχω πολυ εντονο προβλημα ακομα... θα βγαλουν τιποτα αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 5.50 σε μένα λύθηκαν όλες οι διακοπές που είχα.

Συνήθως με ακουγαν με διακοπες και κενά ενω μιλούσα κανονικα.

Μετά την αναβάθμιση όμως με ακούν τέλεια και πλεον οι φορες που δε με ακουν μειωθηκαν παρα πολυ.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

αφού βγαίνουν ακόμα firmware updates για το 6233 (5.60), που είναι παλαιότερο μοντέλο, λογικά θα πρέπει να βγούν κάποια στιγμή και για το 6300.

 

Βέβαια δεν μπορούμε να ξέρουμε το πότε (εκτός και αν δουλεύουμε στη Nokia :)

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ποσο σας κραταει η μπαταρια με νορμαλ χρηση?

2 ημέρες άνετα με αρκετή ομιλία και λίγο ράδιο

Link to comment
Share on other sites

αν και το έχω μόλις δύο μέρες οπότε λογικά η μπαταρία δεν έχει στρώσει ακόμα, μπορώ να πω ότι για να είναι κανείς ξέγνοιαστος, θα πρέπει να έχει και μιά εφεδρική μπαταρία μαζί του (για καλύτερο αποτέλεσμα την BL-5C) Ετσι και αλλιώς δεν έχει κάποιο ιδαίτερο όγκο.
// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ποσο σας κραταει η μπαταρια με νορμαλ χρηση?

 

ελάχιστα παραπάνω από 24 ώρες.. :X

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

2,5 μέρες...

 

δεν είναι κ το ατού του...και το κακό είναι ότι δεν πουλάνε πιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία...

 

αναπολώ που κ που το K750 μου...σε αυτό τον τομέα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

2,5 μέρες...

 

δεν είναι κ το ατού του...και το κακό είναι ότι δεν πουλάνε πιο μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία...

 

αναπολώ που κ που το K750 μου...σε αυτό τον τομέα.

 

Ebay με 10€ (και ένα κοπιδάκι) έχεις κάνει τη δουλειά σου :

 

http://cgi.ebay.co.uk/Nokia-BL-5C-Genuine-Original-Li-Ion-Battery-970-mAh_W0QQitemZ280174257239QQihZ018QQcategoryZ20365QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή. Τώρα πόσο Nokia είναι ....

 

Θυμάμαι πριν απο πολλά χρόνια που είχαν βρει στο Χόνγκ Κόνγκ ενα εργοστάσιο παραγωγής μαιμού windows-95 που μέχρι και το ολογραφικό αυτοκόλητο είχαν αντιγράψει και τα πούλαγαν για αυθεντικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ποσο σας κραταει η μπαταρια με νορμαλ χρηση?

 

1.5 - 2 μερες. Παρατηρω οτι οσο περναει ο καιρος, αυξανεται ελαχιστα η αποδοτικοτητα της μπαρατιας.

 

Η BL-5C δεν ταιριαζει στο 6300

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αγορασει το 6300 οταν πρωτοκυκλοφορησε ,μετα απο 5 μηνες το αντικαταστησα με το Ν 76 το μονο που σας λεω ειναι οτι χθες ξαναγορασα παλι το 6300. Εκτος απο το προβλημα της μπαταριας τα υπολοιπα δεν με προληματιζουν ιδιαιτερα. Εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι το νεο 6300 ειναι κινεζικο ,και το μεταλλο του λιγο πιο θαμπο.Δεν μπορω να βρω ομως πως να εκαταστησω την εφαμογη Οpera και theme back (ιδιο με το red που εχει μεσα το τηλεφωνο) τα οποια ειχα βαλει στο παλιο. Παντως αν δεν παρουσιασει κατι αναλογα καλυτερο η Νοκια θα αργησω να το αλλαξω. Αν γωριζει καποιος που και πως θα βρω τα παραπανω θεματα ας βοηθησει..

 

Εγω ειχα αγορασει το 6300 οταν πρωτοκυκλοφορησε ,μετα απο 5 μηνες το αντικαταστησα με το Ν 76 το μονο που σας λεω ειναι οτι χθες ξαναγορασα παλι το 6300. Εκτος απο το προβλημα της μπαταριας τα υπολοιπα δεν με προληματιζουν ιδιαιτερα. Εκεινο που παρατηρησα ειναι οτι το νεο 6300 ειναι κινεζικο ,και το μεταλλο του λιγο πιο θαμπο.Δεν μπορω να βρω ομως πως να εκαταστησω την εφαμογη Οpera και theme back (ιδιο με το red που εχει μεσα το τηλεφωνο) τα οποια ειχα βαλει στο παλιο. Παντως αν δεν παρουσιασει κατι αναλογα καλυτερο η Νοκια θα αργησω να το αλλαξω. Αν γωριζει καποιος που και πως θα βρω τα παραπανω θεματα ας βοηθησει..

 

Διορθωνω το theme ειναι το black

Link to comment
Share on other sites

 

έχω από άλλο Νοκια την 5C αλλά δεν ταιριάζει όσο και αν προσπάθησα να κάνω πατέντα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ελάχιστα παραπάνω από 24 ώρες.. :X

 

Ε όχι και 24 ώρες με νορμάλ χρήση. Εμένα μετά από 6 μήνες που το έχω αντέχει περίπου 3 ημέρες ( μηνιαίος χρόνος ομιλίας 6 ώρες )

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και 24 ώρες με νορμάλ χρήση. Εμένα μετά από 6 μήνες που το έχω αντέχει περίπου 3 ημέρες ( μηνιαίος χρόνος ομιλίας 6 ώρες )

 

3 μέρες ? Θα ήταν θεικό !! αλλά φαντάζομαι ότι τέτοιους χρόνους θα δίνει αν το χρησιμοιείες σαν τηλέφωνο και τίποτα άλλο. (ράδιο,mp3,gprs,bluetooth)

 

Σε εμένα παντώς που μόλις το πήρα και ασχολούμαι αρκετά μαζί του, δεν κρατάει ούτε 24 ώρες !

Επί τη ευκαιρία η BL-5C με λίγο ξύσιμο με ένα κοπιδάκι χωράει μιά χαρά στο 6300, και από προσωπική εμπειρία (αυτή χρησιμοποιώ τώρα) και από τα παιδιά εδώ :

 

http://www.howardforums.com/showthread.php?t=1117037

 

(και δεν χρειάζεται καν τροποποιημένη πλάτη όπως έκανε ο τύπος)

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...