Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Ναι, άνοιξε το ώστε να φύγει όλο το φορτίο της μπαταρίας και ακολούθως, 3 φορτήσεις και αποφορτήσεις για να έρθει στα ίσα του.

 

2. *#0000#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Ναι, άνοιξε το ώστε να φύγει όλο το φορτίο της μπαταρίας και ακολούθως, 3 φορτήσεις και αποφορτήσεις για να έρθει στα ίσα του.

 

2. *#0000#

 

Ευχαριστω Z3Ratul Χρήσιμη πληροφορία!!

 

Ευτυχώς και εμένα μου έβγαλε έκδοση 5.00 και δε μου έδειξε κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης.

 

Ελπίζω να μην έχει άλλα!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ποσο κραταει η μπαταρια σε αναπαραγωγη μουσικης το κινητο με κανα 20λεπτο κλησεις την ημερα αντεχει 3 μερες αναμονη ?

η μπαταρια μπορει να αλλαχτει με μεγαλυτερη πιες αλλες μπαταριες παιρνει ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Z3Ratul Χρήσιμη πληροφορία!!

 

Ευτυχώς και εμένα μου έβγαλε έκδοση 5.00 και δε μου έδειξε κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης.

 

Ελπίζω να μην έχει άλλα!!

 

εκδοση 5.0????

 

μολις εκανα ενα software update και μου βρηκε την 4.71 ως την τελευταια

 

ποτε θα την κανουν release???????????

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ποσο κραταει η μπαταρια σε αναπαραγωγη μουσικης το κινητο με κανα 20λεπτο κλησεις την ημερα αντεχει 3 μερες αναμονη ?

η μπαταρια μπορει να αλλαχτει με μεγαλυτερη πιες αλλες μπαταριες παιρνει ?

 

οταν λες αναπαραγωγη μουσικης τι εννοεις?

μεγαφωνο?

ακουστικα?

ποση ωρα?

με εικοσι λεπτα ομιλιας την ημερα και ανοικτο τα βραδια κραταει 2.5 περιπου εικοσιτετραωρα

 

αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες θα παρεις πολλες απαντησεις

 

η νοκια δεν βγαζει μπαταρια με μεγαλυτερη χωρητικοτητα για το 6300

μερικοι χρηστες εβαλαν με πατεντα την bl5c νομιζω.

διαβασε πιο πριν να δεις

1-2 απο αυτους ειχαν προβλημα με το ακουστικο

Link to comment
Share on other sites

και για τα δυο αν και με ενδιαφερει πιο πολυ για τα ακουστικα :rolleyes:

 

40 σελιδες ειναι διαβασα καμια δεκαρια απο την αρχη μετα ζαλιστικα :S

Link to comment
Share on other sites

και για τα δυο αν και με ενδιαφερει πιο πολυ για τα ακουστικα :rolleyes:

 

40 σελιδες ειναι διαβασα καμια δεκαρια απο την αρχη μετα ζαλιστικα :S

 

σιγουρα η αυτονομια θα πεσει κατω απο τα 2.5 εικοσιτετραωρα που αναφερω αν ακους και μουσικη

 

 

εμενα με 20 λεπτα ομιλιας την ημερα μου κραταει τοσο και χωρις μουσικη

Link to comment
Share on other sites

σε μια κατασταση πχ το παιρνω γεματο φορτισμενο το πρωι και φευγω θελω να ακουσω 5-7 ωρες μουσικη θα κρατησει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω ?
Link to comment
Share on other sites

σε μια κατασταση πχ το παιρνω γεματο φορτισμενο το πρωι και φευγω θελω να ακουσω 5-7 ωρες μουσικη θα κρατησει μεχρι το βραδυ που θα γυρισω ?

 

δεν το εχω κανει να σου πω σιγουρα αλλα φανταζομαι ναι, θα αντεξει

 

για να καταλαβεις την πρωτη μερα που το πηρα με συγχρονισμους, μεταφορα αρχειων, ρυθμισεις και ωρες ψαξιματος μου κρατησε μεχρι τα μεσανυχτα. και η μπαταρια ηταν καινουργια. η πρωτη της φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου παρουσίασε το 6300 το εξής πρόβλημα με καλούσαν και δεν με άκουγαν, όπως μου είπαν στο nokia club εχει βγεί αναβάθμιση η v 5.0 η οποία λύνει το πρόβλημα.Το εχουν παρουσιάσει και άλλα τηλέφωνα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

ακομα παντως η 5.00 εκδοση δεν ειναι διαθεσιμη..μολις τσεκαρα...

V 05.00 27-04-07

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παιδί με την έκδοση 5 να μας πει αν δουλεύει σωστά το ΒΤ και αν υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις;;
Link to comment
Share on other sites

δυο βασικα προβληματα εχει το δικο μου που αν δεν λυθουν θα φαει φυσημα το κινητο.και μιλαμε αρχαρια προβληματα!!ημαρτον να εχει προβλημα το bt και να μην αναγνωριζει την ρημαδα την memory card!!ελεος μπουρδ...λονοκια ελεος!δινουμε τα λεφτα μας και δεν ξερουμε τι θα δουλευει και τι οχι!
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να γράψω τις εντυπώσεις μου απο το 6300.

1. Οθόνη=ολα τα λεφτά!

2. Ποιότητα ήχου=καλή!

3. Καμερα=πολύ μέτρια!

4. Μεγεθος Βαρος Εμφάνιση= Αψογα!

5. Μπαταρία=???? χμ χρησιμοποιώ μια ολοκαίνουργια που είχα απο 6100, δεν έχω κάνει ούτε 1 δευτερόλεπτο συνομιλία, οπότε δε ξέρω.

 

Σε σύγκριση πάντως με το Ν80 που έχω εδώ κι ενα χρόνο, αν είχε καλύτερη κάμερα θα ήταν τελειο. Σίγουρα για τα χρήματά του είναι άψογο.

Περίμενα 1 μήνα για να το πάρω απο το Oteshop Ν.Ερυθραίας.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οτι το βιβλίο οδηγιών είναι δεμένες φωτοτυπίες με έγρωμη (φωτοτυπία) εξώφυλο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Κι άν έχει κάποια σχέση, το πληκτρολόγιο είναι μόνο αγγλικό, Η έκδοση software είναι η 04.71.

Σήμερα παρήγγειλα αυτήν

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

 

έχει κανείς καμία ιδέα αν είναι οκ?

 

Το μόνο που μένει είναι να βρώ μερικές εφαρμγές όμως πολλαπλό ξυπνητήρι. Εχει κανείς καμία ιδέα?

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να γράψω τις εντυπώσεις μου απο το 6300.

1. Οθόνη=ολα τα λεφτά!

2. Ποιότητα ήχου=καλή!

3. Καμερα=πολύ μέτρια!

4. Μεγεθος Βαρος Εμφάνιση= Αψογα!

5. Μπαταρία=???? χμ χρησιμοποιώ μια ολοκαίνουργια που είχα απο 6100, δεν έχω κάνει ούτε 1 δευτερόλεπτο συνομιλία, οπότε δε ξέρω.

 

Σε σύγκριση πάντως με το Ν80 που έχω εδώ κι ενα χρόνο, αν είχε καλύτερη κάμερα θα ήταν τελειο. Σίγουρα για τα χρήματά του είναι άψογο.

Περίμενα 1 μήνα για να το πάρω απο το Oteshop Ν.Ερυθραίας.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οτι το βιβλίο οδηγιών είναι δεμένες φωτοτυπίες με έγρωμη (φωτοτυπία) εξώφυλο. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Κι άν έχει κάποια σχέση, το πληκτρολόγιο είναι μόνο αγγλικό, Η έκδοση software είναι η 04.71.

Σήμερα παρήγγειλα αυτήν

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

 

έχει κανείς καμία ιδέα αν είναι οκ?

 

Το μόνο που μένει είναι να βρώ μερικές εφαρμγές όμως πολλαπλό ξυπνητήρι. Εχει κανείς καμία ιδέα?

 

Καλορίζικο! Το βιβλιαράκι οδηγιών θα έπρεπε να είναι κανονικό βιβλιαράκι και το πληκτρολόγιο να έχει χαραγμένα ΚΑΙ τα ελληνικά γράμματα. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι επίσημο ελληνικό της Alpha Copy, αλλά προφανώς εισαγωγής με εγκατάσταση ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα κάποιος που είπε για θέμα εγγύησης, όταν γίνεται αυτό.

Το λέω σε όλους και επίσημα, λόγο της δουλειάς μου, γνωρίζω πολύ καλά τα θέματα εγγυήσεων.

Η επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία (για οποιοδήποτε πραγματικά προιόν) είναι υπεύθυνη να καλύψει προιον που βρίσκεται σε εγγύηση, ανεξαρτήτου εισαγωγής ή όχι. Πολύ περισσότερο αν έχει αγοραστεί απο "παράλληλη εισαγωγή" (όπως το δικό μου, μαλλον). Αν το κατάστημα δε σου δώσει να υπογράψεις αποδοχή εγγύησης απο άλλον επισκευαστή (το κάνει πχ το e-shop και σε ενημερώνει πολύ καλά γι αυτό) , η αντιπροσωπεία είναι υπόχρεη για την εγγύηση.

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Το βιβλιαράκι οδηγιών θα έπρεπε να είναι κανονικό βιβλιαράκι και το πληκτρολόγιο να έχει χαραγμένα ΚΑΙ τα ελληνικά γράμματα. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι επίσημο ελληνικό της Alpha Copy, αλλά προφανώς εισαγωγής με εγκατάσταση ελληνικών.

@covass προσεξε μην κανεις αναβαθμιση απο το ιντερνετ γιατι τα ελληνικα θα...εξαφανιστουν!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν καίγομαι για αναβαθμίσεις.

Απο τα προβλήματα όμως που ακούω απο εσάς το μόνο που "επίγει" είναι η διόρθωση του Bluetooth.

Για τη μνήμη που λέω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

έχει κανείς νέα?

We Will Meet In Eternity!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό, την Παρασκευή με επιδότηση από Voda και μου άρεσε αρκετά το τηλέφωνο, αλλά......

Η έκδοση του software είναι η V5.00 και το πρόβλημα με το μπλέ δόντι παραμένει:mad: :mad: Δηλαδή πότε περιμένουν να το διορθώσουν?????:mad:

Παρατήρησα όμως ότι τις διακοπές στην συνομιλία τις κάνει όταν έχεις το κινητό μαζί σου και περπατάς ενώ όταν το κινητό βρίσκεται κάπου σταθερά δεν υπάρχουν αυτές οι διακοπές και ο συνομιλητής σε ακούει κανονικά...

 

εμενα παντως σημερα και χωρις bt οι αλλοι με ακουγαν χαλια!!!χειροτερα και απο το bt!

 

ilka71, εγώ τέτοιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα...Μήπως δεν είχε καλό σήμα στην περιοχή που ήσουν γι' αυτό δεν σε άκουγαν καλά???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μολις εκανα αναβαθμιση και παλι μου εβγαλε την 471 σαν την πιο ενημερωμενη εκδοση!!

 

μαλλον δεν εχουν βγαλει την 5 για ελληνικα μιας και οσοι την εχουν στα κινητα τους ειναι αυτοι που το αγορασαν απο παραεισαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα το πήγα για αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ Shop και αύριο που θα έχω και εγώ την έκδοση 5.00 θα σας πω τις εντυπώσεις μου αλλά μόλις πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο στην άλφα κοπι (νοκια) στη Θεσσαλονίκη και ρώτησα αν βγήκε αναβάθμιση για το 6300 η τηλεφωνήτρια αμέσως μου είπε ‘’για το πρόβλημα με το ΒΤ λέτε? Ναι βγήκε πηγαίνετε σε ένα οποιοδήποτε ΝΟΚΙΑ Shop και αναβαθμίστε το!’’ οπότε η αναβάθμιση είναι για αυτό και μονό το πρόβλημα δεν νομίζω να μην το διορθώνει θα είναι τρελό:wacko: μπορεί μήπως ο φίλος menios_t να μας πει τι ΒΤ ακουστικό έχει και αν είναι 100% τις 100% σίγουρος ότι παραμένει το πρόβλημα του ΒΤ :(
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μολις εκανα αναβαθμιση και παλι μου εβγαλε την 471 σαν την πιο ενημερωμενη εκδοση!!

 

μαλλον δεν εχουν βγαλει την 5 για ελληνικα μιας και οσοι την εχουν στα κινητα τους ειναι αυτοι που το αγορασαν απο παραεισαγωγη

 

Το κινητό που πήρα εγώ δεν είναι παραεισαγωγής αλλά Ελληνικό μιας και έχει και Ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα.

 

Καλησπέρα! Σήμερα το πήγα για αναβάθμιση σε ΝΟΚΙΑ Shop και αύριο που θα έχω και εγώ την έκδοση 5.00 θα σας πω τις εντυπώσεις μου αλλά μόλις πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο στην άλφα κοπι (νοκια) στη Θεσσαλονίκη και ρώτησα αν βγήκε αναβάθμιση για το 6300 η τηλεφωνήτρια αμέσως μου είπε ‘’για το πρόβλημα με το ΒΤ λέτε? Ναι βγήκε πηγαίνετε σε ένα οποιοδήποτε ΝΟΚΙΑ Shop και αναβαθμίστε το!’’ οπότε η αναβάθμιση είναι για αυτό και μονό το πρόβλημα δεν νομίζω να μην το διορθώνει θα είναι τρελό:wacko: μπορεί μήπως ο φίλος menios_t να μας πει τι ΒΤ ακουστικό έχει και αν είναι 100% τις 100% σίγουρος ότι παραμένει το πρόβλημα του ΒΤ :(

 

Κι όμως φίλε μου το πρόβλημα με το ΒΤ παραμένει και δεν το έχουν διορθώσει...:mad: :mad: :mad:

Και όπως ανέφερα και πιο πάνω τις διακοπές στην συνομιλία τις κάνει όταν έχεις το κινητό μαζί σου και προχωράς ενώ όταν το κινητό είναι σε ένα σημείο σταθερό ο συνομιλητής σε ακούει κανονικά...

Το BT handsfree που έχω είναι το WEP 200 της Samsung

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...