Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι δεν την ειχαμε συνηθησει τοσο ευελικτη τη νοκια. Καλο ειναι αυτο παντως, γιατι παλαιοτερα σου επισκευαζαν υποτιθεται το κινητο και οταν το επαιρνες στα χερια σου εκανε ακριβως τα ιδια με πριν.

Παντως περιμενε μεχρι να παρεις το νεο κινητο στα χερια σου :)

 

εεε...οχι...ενταξει ειναι, μην το γρουσουζευουμε...μια χαρα ειναι ως στιγμης!!!

Το καλυτερο απ'ολα:

1. ειχα επιλεγμενη μνημη μηνυματων την καρτα μνημης (αρα εμφανιστηκαν ολα τα μηνυματα μου)

2. ειχα αποθηκευσει τον τηλεφωνικο καταλογο στην καρτα μνημης (οποτε με μια αντιγραφη απο "καρτα" επανηλθαν στο λεπτο 768 ονοματα)

3. ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ!!!:!: :!: :!:

(συμβουλη προς ολους σας : Ν' αποθηκευετε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εεε...οχι...ενταξει ειναι, μην το γρουσουζευουμε...μια χαρα ειναι ως στιγμης!!!

Το καλυτερο απ'ολα:

1. ειχα επιλεγμενη μνημη μηνυματων την καρτα μνημης (αρα εμφανιστηκαν ολα τα μηνυματα μου)

2. ειχα αποθηκευσει τον τηλεφωνικο καταλογο στην καρτα μνημης (οποτε με μια αντιγραφη απο "καρτα" επανηλθαν στο λεπτο 768 ονοματα)

3. ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ!!!:!: :!: :!:

(συμβουλη προς ολους σας : Ν' αποθηκευετε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ)

Πάντως δεν πιστεύω να σου δώσανε καινούργιο κινητό στο κουτί του.Σ'ένα σακουλάκι πρέπει να στο δώσανε.Στο 6131 που μου αντικατέστησαν έτσι έκαναν.Αλλάζουν μόνο τη πλακέτα στο εσωτερικό.Το τηλ είναι το ίδιο.Έτσι τουλάχιστον γινόταν.Πάντως όπως και να έχει φαίνεται ότι κάτι άλλαξε στη nokia;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πιστεύω να σου δώσανε καινούργιο κινητό στο κουτί του.Σ'ένα σακουλάκι πρέπει να στο δώσανε.Στο 6131 που μου αντικατέστησαν έτσι έκαναν.Αλλάζουν μόνο τη πλακέτα στο εσωτερικό.Το τηλ είναι το ίδιο.Έτσι τουλάχιστον γινόταν.Πάντως όπως και να έχει φαίνεται ότι κάτι άλλαξε στη nokia;)

Nαι οπως τα λες ειναι, μου αλλαξανε μονο τη συσκευη και οχι ολη τη συσκευασια. Και αυτο διοτι απ'οτι μου ειπανε "παιζει" πρακτικο προβλημα...το προβλημα "χωρου"! Φανταζεσαι πως θα χρειαζοντουσαν αλλη μια αποθηκη με κινητα για να χωρεσουν ολα αυτα τα κουτια...ενω ετσι, ειναι πολυ πιο απλα αλλα και πρακτικα τα πραγματα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν τη συσκευη αλλα οχι τη μπαταρια. Ετσι γινεται σε ολες τις εταιρειες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθειααααα. Μου κάνει κόλπα το κινητό! Πριν από λίγο όπως ήταν ανοιχτό σβήστηκαν όλα όσα είχα εγκααταστήσει στην κάρτα μνήμης του: Εφαρμογές και θέματα. Εκανα ρεσταρτ, την έβγαλα από το κινητό αλλά τίποτα. Το καλύτερο είναι ότι στην διαχείρηση αρχείων μου βγάζει όλες τις εφαρμογές ότι υπάρχουν εγκατεστημένες στην κάρτα κανονικά. Ομως δεν εμφανίζονται, ούτε οι εφαρμογές, ούτε τα θέματα. Τι να κάνω? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

Kρατα οτι χρειαζεσε και κανε φορματ στην καρτα μνημης του κινητου σου ακομη καλητερα κανε και ενα hard format στο κινητο σου και θα γινει καινουριο :)

 

Υ.Γ.

Για το πως γεινετε το hard format οπως και αλες χρησημες πληροφοριες διαβασε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Me hard format δεν κινδυνεύει το κινητό? Επίσηςε οι εφαρμογές που φάινονται εγακτεστημένες αλλά δεν εμφανίζονται τι γίνεται? πρέπει να τις ξαναπεράσω όλες? πως να τις κάνω back up αφού δεν τις βλέπω? Ευχαριστώ γαι τη βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Me hard format δεν κινδυνεύει το κινητό? Επίσηςε οι εφαρμογές που φάινονται εγακτεστημένες αλλά δεν εμφανίζονται τι γίνεται? πρέπει να τις ξαναπεράσω όλες? πως να τις κάνω back up αφού δεν τις βλέπω? Ευχαριστώ γαι τη βοήθεια!

 

μηπως να δοκιμαζες να το αφησεις λιγη ωρα κλειστο μπας κ συνελθει? (ξερω ειναι λιγο μπακαλιστικη μεθοδος αλλα καμια φορα πιανει...):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Της εφαρμογες θα πρεπει να της ξαναπερασεις απο την αρχη οπως και της επαφες σου τα παντα. σε ολες της ερωτισεις σου οι απαντησεις βρησκονται στη σεληδα που σου εδοσα πιο επανο, διαβασε το ειναι πολη χρησημο :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Της εφαρμογες θα πρεπει να της ξαναπερασεις απο την αρχη οπως και της επαφες σου τα παντα. σε ολες της ερωτισεις σου οι απαντησεις βρησκονται στη σεληδα που σου εδοσα πιο επανο, διαβασε το ειναι πολη χρησημο :rolleyes:

 

Εκανα hard format σε κινητο και κάρτα! Τις έβαλα ξανά! ελπίζω να είναι ολα οκ! ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν απο τα καταστηματα τιμ το κινητο διατιθεται με τα λογοτυπα της τιμ επανω στα καπακια και με το μενου πειραγμενο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε κι εσεις τη βερσιον 03.03 στο κινητο σας?

Εγω ναι!

 

EDIT: Πριν μερικες ημερες που προσπαθησα να κανω αναβαθμιση, μου εδειξε οτι η 03.03 ειναι η πιο προσφατη!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

pira to kinito apo vodafone kai otan to aniksa to akoustiko tou ekane ena periergo ixo poli enoxlitiko to piga piso kai aniksame ala duo opou episis eixan to idio provlima.to kinito distixos einai elatomatiko ,aporo pos i nokia to evgale stin agora.An kai mou aresi anagastika tha pao gia alo nokia.

To exei paratirisi kanis?

Pio tha mou protinate na paro me dinatotites san tou 6290?:O

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παιδι θα μου πει πως απενεργοποιω το ενεργο πορτακι ?

οταν χτυπαει το τηλεφωνο και το ανοιγω απανταει αυτοματα. δε βρισκω πως απενεργοποιειται :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μενου > ρυθμισεις > ρυθμισεις τηλεφωνου > γενικες > εξωτερικη οθονη > απαντηση με ανοιγμα > ΟΧΙ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard format σε κινητο και κάρτα! Τις έβαλα ξανά! ελπίζω να είναι ολα οκ! ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

cac και εμένα μου το έκανε αυτό το πράγμα!!Τελικά ολά καλά με το format?To περίεργο σε μένα είναι ότι το έκανε μετά από format :( :( .

Link to comment
Share on other sites

Pedja ολα καλά...Μέχρι τώρα! Του έκανες φορματ χωρίς να υπάρχει πρόβλημα? Πιστεύω ότι λύθηκε, αν και ελπίζω να μην είναι πρόβλημα του κινητού αλλά της κάρτας! Αν είναι του κινητού θα πρέπει να περιμένουμε κανενα update!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτο δεν εχει στο αριστερο πληκτρο επιλογης την επιλογη "μεταβαση" ? Δεν το βρηκα πουθενα, κριμα

Γιατι κριμα; μπορεις να βαλεις μεχρι και 12 συντομευσεις!

 

5: αριστερα-δεξια-πανω-κατω-μεση του πολυπληκτρου

4: αριστερα-δεξια-πανω-μεση στο multumedia κουμπι

1: πατωντας παρατεταμενα το multumedia κουμπι βγαζει την εκθεση

2: στα πληκτρα επιλογης δεξια και αριστερα

 

Τι αλλο θελεις........;;;:worry: :)

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κριμα; μπορεις να βαλεις μεχρι και 12 συντομευσεις!

 

5: αριστερα-δεξια-πανω-κατω-μεση του πολυπληκτρου

4: αριστερα-δεξια-πανω-μεση στο multumedia κουμπι

1: πατωντας παρατεταμενα το multumedia κουμπι βγαζει την εκθεση

2: στα πληκτρα επιλογης δεξια και αριστερα

 

Τι αλλο θελεις........;;;:worry: :)

εσυ φαινεσαι διαβασμενος...για πες μου λοιπον, εχει αντιστροφη μετρηση ή πρεπει να βαλω εφαρμογη για κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

εσυ φαινεσαι διαβασμενος...για πες μου λοιπον, εχει αντιστροφη μετρηση ή πρεπει να βαλω εφαρμογη για κατι τετοιο?

Με προλαβε ο "mirrorofsorrow"!:happy:

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...