Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το καλυτερο το 'χα παθει εγω..

Μου ειχε κολλησει και ακολουθησα τη γνωστη μεθοδο "βγαζω μπαταρια".

Απο τοτε δεν ανοιξε ποτε!!!

Μετα απο 2 μερες "παραθερισης" στη νοκια,

αποφασισανε να μου κανουν ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!

Απο τοτε ολα καλα (ουτε ρεσταρτ, ουτε ζημια) χεχε

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και 2 μηνες εχει κολλησει 3-4 φορες (λιγες θα ελεγα), κυριως οταν με καλουν, τη μια μαλιστα ειχε κολλησει και η δονηση και ακολουθησα επισης τη μεθοδο βγαζω μπαταρια, αλλα μετα ανοιξε κανονικα.

Το θεμα ειναι οτι να πας το κινητο στη νοκια ειναι κατι σαν λοττο.

Η θα στο αλλαξουν σε 2 μερες οπως εγινε με τον τυχερο φιλο μας, η θα σου κανουν τα νευρα κροσια και θα θες ηρεμιστικο για να συνελθεις απο αυτα που θα σου πουν.

Ας ελπισουμε να βγει γρηγορα ενα update, αν και νομιζω οτι η νοκια δινει βαρος στις N series συσκευες

Link to comment
Share on other sites

:wacko: - το 6290 της γυναικας μου δεχεται με ΒΤ/υπερυθρες/mms τις φωτο μου αλλα οχι τα θεματα που τις στελνω ή παω να της κατεβασω απο το inernet ,βγαζει: μη υποστηριζομενη λειτουργια - εχει στειλει και της εχουν σταλεί οι ρυθμισεις απο την Wind πατησε εγκατασταση αλλα τιποτα ,μηπως καποιο μελος ξερει πως μπορω χειροκινητα να κανω τις ρυθμισεις ? ειχα παιδευτει και εγω αναλογα στο Κ750 και μετα απο 3 μερες βγηκε ακρη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα θέματα που στέλνεις στο 6290 είναι για symbian 9 συσκευές. Αν όχι, τότε είναι φυσιολογικό να μην τα δέχεται.
Link to comment
Share on other sites

:O - αφου τα κατεβαζω απο site ειδικα για Νοκια 6290

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εδω και 2 μηνες εχει κολλησει 3-4 φορες (λιγες θα ελεγα), κυριως οταν με καλουν, τη μια μαλιστα ειχε κολλησει και η δονηση και ακολουθησα επισης τη μεθοδο βγαζω μπαταρια, αλλα μετα ανοιξε κανονικα.

Το θεμα ειναι οτι να πας το κινητο στη νοκια ειναι κατι σαν λοττο.

Η θα στο αλλαξουν σε 2 μερες οπως εγινε με τον τυχερο φιλο μας, η θα σου κανουν τα νευρα κροσια και θα θες ηρεμιστικο για να συνελθεις απο αυτα που θα σου πουν.

Ας ελπισουμε να βγει γρηγορα ενα update, αν και νομιζω οτι η νοκια δινει βαρος στις N series συσκευες

 

ακριβως ετσι... και οσο μπορω το αποφευγω να το παω, γιατι με αυτα που θα ακουσω θα θελω ηρεμιστικο χαλαρα...

Link to comment
Share on other sites

:worry: - κατοπιν αλχημειων και επιπονων προσπαθειων τα καταφερα ,μου ειπε φιλος για το προγραμμα Zip και ετσι μπορεσα να περασω με καταληξη: θεματα sis και παιχνιδια jar πλην ομως συνεβη το εξης κουφο 2 παιχνιδια ηταν τελικα demo και δεν τα θελει πια η γυναικα μου αλλα δεν γινεται να διαγραφουν (!) πατας απομακρυνση ή κατι τετοιο και βγαινει μηνυμα οτι η εργασια δεν εγινε ,γιατι ? δηλαδη θα τα εχω σαν μπαστακα μεσα ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Σβηστα μεσα απο εργαλεια>διαχ.εφαρμογων :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

:worry: - παω διαχειρηση εφαρμογων βρισκω το παιχνιδι παταω αφαιρεση και γραφει η αφαιρεση απετυχε (!) τι να κανω ?

στις ρυθμισεις στο εγκατασταση λογισμικου/ελεγχος πιστοποιητικων συνδεσης τι να βαλω ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - παω διαχειρηση εφαρμογων βρισκω το παιχνιδι παταω αφαιρεση και γραφει η αφαιρεση απετυχε (!) τι να κανω ?

 

Λοιπόν, θα σου πω εγώ τι κάνω σε αυτή την περίπτωση, έχοντας εγκαταστήσει ένα file - explorer ψάχνω το directory που είναι τα αρχεία του παιχνιδιού ή της εφαρμογής που θέλω να ξεφορτοθώ, τα επιλέγω όλα και πατάω delete.. σβήνει και το εικονίδιο που υπάρχει στο μενού του κινητού μετά που κάνεις restart..

 

Δεν είναι απλή διαδικασία και θέλει λίγο εμπειρία για να το κάνεις..και φυσικά δεν σημαίνει ότι θα ξεφορτοθείς και το εικονίδιο του παιχνιδιού.. θα σβηστούν πάντως τα αρχεία του και δεν θα σου πιάνουν χώρο...

 

Και μια δικιά μου ερώτηση, το πλήκτρο στο πλάϊ που σε βάζει στο PTT μπορεί να αλλάξει και να ανοίγει κάποια άλλη λειτουργία?

Link to comment
Share on other sites

σβήνει και το εικονίδιο που υπάρχει στο μενού του κινητού

 

και φυσικά δεν σημαίνει ότι θα ξεφορτοθείς και το εικονίδιο του παιχνιδιού..

 

:blink: - λιγο μπερδεμα το απο πανω ποστ ,παντως το εικονιδιο εχει μεινει μοναχα πλην ομως γιατι να μην γινεται να φευγει και αυτο ? δεν υπαρχει καποιος τροπος πλην του φορματ ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ηθελα να ρωτήσω για το θέμα με το μολυβάκι.

Το μολυβάκι με εξυπηρετούσε βασικά για να αλλάζω γλώσσα στα sms. Εχω αγγλικό menu αλλα θέλω να γράφω sms με Ελληνικά.

Στο N70 - πριν την σύνταξη του sms - πατούσα το μολυβάκι και μου έβγαζε menu που περιελάμβανε και επιλογή για γλώσσα γραφής.

Στο 6290 που δεν υπάρχει μολυβάκι, πατώντας την δίεση, βγάζει το ίδιο menu ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ηθελα να ρωτήσω για το θέμα με το μολυβάκι.

Το μολυβάκι με εξυπηρετούσε βασικά για να αλλάζω γλώσσα στα sms. Εχω αγγλικό menu αλλα θέλω να γράφω sms με Ελληνικά.

Στο N70 - πριν την σύνταξη του sms - πατούσα το μολυβάκι και μου έβγαζε menu που περιελάμβανε και επιλογή για γλώσσα γραφής.

Στο 6290 που δεν υπάρχει μολυβάκι, πατώντας την δίεση, βγάζει το ίδιο menu ;

 

Οχι με το # αλλαζεις απο γραμματα σε αριθμους, σε Τ9, κεφαλαια μικρα κλπ.

Αν θες να αλλαξεις γλωσσα πας επιλογες - γλωσσα γραφης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Σε μια επαφή μπορείς να έχεις πάνω από ένα νούμερο τηλεφώνου (κινητό σταθερό δουλεια κ.α.) όπου και το κάθε από αυτά τα "πεδία" έχει και το σηματάκι του. (εικονίτσα κινητού, σταθερού, φάξ κ.α), Το μπέρδεμα είναι ότι στους κληθέντες αριθμούς όταν έχεις τέτοια επαφή με πολλά τηλέφωνα, αυτο το εικονίδιο είναι πάντα το ίδιο για για όλα τα νούμερα της επαφής και έτσι έχεις το όνομα και το σύμβολο του κινήτου, παρόλο που π.χ έχεις καλέσει το σταθερό νούμερο. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Σε μια επαφή μπορείς να έχεις πάνω από ένα νούμερο τηλεφώνου (κινητό σταθερό δουλεια κ.α.) όπου και το κάθε από αυτά τα "πεδία" έχει και το σηματάκι του. (εικονίτσα κινητού, σταθερού, φάξ κ.α), Το μπέρδεμα είναι ότι στους κληθέντες αριθμούς όταν έχεις τέτοια επαφή με πολλά τηλέφωνα, αυτο το εικονίδιο είναι πάντα το ίδιο για για όλα τα νούμερα της επαφής και έτσι έχεις το όνομα και το σύμβολο του κινήτου, παρόλο που π.χ έχεις καλέσει το σταθερό νούμερο. Καμιά ιδέα?

bug :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι απιστευτο το τι τρελα bugs υπαρχουν σε εξελιγμενα κινητα ανεκαθεν.

Παντα στην αγορα υπηρχαν καταπληκτικα κινητα με πολυ χαζες ελλειψεις η δυσλειτουργιες..

Ενα τρανταχτο παραδειγμα ειναι και τα sony ericsson που μετα απο τοσα χρονια ακομα δεν εχουν το "ς" διαθεσιμο !!!

 

Sorry για το offtopic, απλα ηθελα να πω οτι τα ηλιθια "bugs" υπηρχαν παντου και παντα

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι απιστευτο το τι τρελα bugs υπαρχουν σε εξελιγμενα κινητα ανεκαθεν.

Παντα στην αγορα υπηρχαν καταπληκτικα κινητα με πολυ χαζες ελλειψεις η δυσλειτουργιες..

Ενα τρανταχτο παραδειγμα ειναι και τα sony ericsson που μετα απο τοσα χρονια ακομα δεν εχουν το "ς" διαθεσιμο !!!

 

Sorry για το offtopic, απλα ηθελα να πω οτι τα ηλιθια "bugs" υπηρχαν παντου και παντα

 

και πάντα θα υπάρχουν bug φίλε απο τη στιγμή που υπάρχει μεγάλη βιασύνη και απο τις εταιρίες αλλά και απο εμάς τους πελάτες να βγει ένα νέο κινητό στην αγορά χωρίς να δοκιμαστεί πλήρως.. Είναι ένας φαύλος κύκλος..

 

Καλά η Sony-ericsson είναι για πολύ ξύλο λέμε σχετικά με το ελληνικό "σ" και το "ς".. Τι να πεις..

 

Και κλείνει το off topic...:X

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, σήμερα αγόρασα κι εγώ το κινητάκι και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Έχω μια σχετικά απλή ερώτηση για τους περισσότερους, μα όχι και για μένα... Είχα το Ν70 πριν και θέλω να μεταφέρω τα sms μου στο νέο κινητό. Προσπάθησα μέσω pc suite να φτάξω αντίγραφα ασφαλείας και να τα μεταφέρω αλλά μου βγάζει σφάλμα για τα μηνύματα (για επαφές , τραγούδια, video κλπ. δούλεψε κανονικά το pc suite).

 

Καμία ιδέα ρε παιδιά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βγήκε νέο firmware, πάντως έκανα update και μου πέρασε γρήγορα και χωρίς προβλήματα (με το Sony Ericsson 750i μου έβγαινε η πίστη μέχρι να τελειώσει). Ελπίζω τώρα να διορθωθεί το πρόβλημα με το ηχείο (το πρόβλημα το αντιμετωπίζαμε κι εγώ και η γυναίκα μου στα τηλέφωνά μας)...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...