Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

nai alla to malako paketo otan to valeis sti tsepi sou spane ta tsigara...alla einai pio magia na kapnizeis malako paketo na to xtupas sti palami na sou vgei to tsigaro, allh fash.. :p me to sklhro paketo aisthanomai san aderfi na prospathw na vgalw tsigaro me 2 daxtulakia... :lol:
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Egw pantws den exw statheri marka...apo tote pou ksekinisa sta 16.

KAta kairous exw kapnisei ta panta...

Davidoff(oli tin seira, akoma kai ta pourakia)

Malboro(protimw ta malaka paketa)

Camel

Lucky Strike( xwris filtro einai ta agapimena mou)

Gr

Leader/Next(mia friki.. )

Gauloises

Strifta tsigara(cooper kapno exei dokimasei kaneis?)

Assos

HB

Palaiotera epeidi emena stin Boulgaria kapniza kai boulgarika tsigara...(osoi menoun ekei kseroun):

Victory

Melnik(afiltra kiolas)

den sumazevetai pantws o katalogos...

Auton to kairo kapnizw Drum galazio me prasina Rizzla kai apo 01/07 TO KOBW!!!!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Απο πουράκια κι εγώ Moods, αυτά με το φίλτρο, αλλά δεν κάνω συχνα πουράκια γιατι μπορεί μεν να έχουν ωραία γευση αλλα είναι παααρα πολυ βαρια!
Link to comment
Share on other sites

Στριφτοοοοοοο! Golden Virginia πρασινο με πρασινα Rizzla χαρτακια. Απο πακετα... Chesterfield 25's κοκκινα 4 ever. Λογω μ@λ@κι@ς καπνιζω απο την εκτη δημοτικου and i am not proud of it!
Link to comment
Share on other sites

Στριφτό...Ο καλύτερος καπνός με την καλύτερη αίσθηση, σε σημείο που αφού πας εκεί, ακόμα και τα Davidoff (κατά γενική ομολογία ποιοτικά τσιγάρα) να φαίνονται απλά αποδεκτά!

 

Πράσινα χαρτάκια εδώ και 2 χρόνια, καπνός Old Holborn κίτρινος, και εναλλακτικά πορτοκαλί αρωματικός...Με φιλτράκι απαραιτήτως!

 

Δεν υπάρχει τσιγάρο που να συγκρίνεται με τα παραπάνω...Άσε που όποτε ανοίγω καπνό (κίτρινο) μυρίζω την φρεσκάδα του και δεν χορταίνω την αίσθηση - Την μυρωδιά συμπαθούν και μη καπνιστές, οπότε δεν είναι μόνο δική μου άποψη!!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ επιμένω....PRINCE!!! πολλοί τα λένε τσαρούχια κλπ αλλά είναι ωραία τα ριμάδια ας είναι λίγο βαριά!
'70s
Link to comment
Share on other sites

εγω davidoff white ειναι τα αγαπημενα μου ... καποιες φορες κανω και origin αλλα δεν με βολευει το οτι το πακετο εχει μονο 10 ....

 

επισης μου αρεσαν τα πουρακια moods αλλα ειναι πολυ ακριβα ... δεν το αντεχει η τσεπη μου ! :(

Link to comment
Share on other sites

... καποιες φορες κανω και origin αλλα δεν με βολευει το οτι το πακετο εχει μονο 10 ....

Άμα δε σε βολεύει ότι είναι 10 τότε γιατί τα παίρνεις; Για την ποιότητά τους; Ελεεινά και τρισάθλια είναι. Τώρα που βγήκαν τα Marlboro σε δεκάρια δεν υπάρχει λόγος να τα αγοράζει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Άμα δε σε βολεύει ότι είναι 10 τότε γιατί τα παίρνεις; Για την ποιότητά τους; Ελεεινά και τρισάθλια είναι. Τώρα που βγήκαν τα Marlboro σε δεκάρια δεν υπάρχει λόγος να τα αγοράζει κανείς...

 

εμενα μου αρεσε ο καπνος τους .... τι να πω , ισως εγω ειμαι ο περιεργος....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που άρχισα το κάπνισμα καπνίζω Marlboro σκληρό και δε τα αλλάζω με τίποτα.Η επόμενη μου επιλογή θα ήταν Prince και μετά Lucky Strike.Τα Camel δε τα μπορώ με τίποτα..
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Camel απο όταν πήγα φαντάρος γιατί δέν έβρισκα Marlboro μαλακό!!

Και καμιά φορά καπνό!!

Link to comment
Share on other sites

εγω davidoff white ειναι τα αγαπημενα μου ... καποιες φορες κανω και origin αλλα δεν με βολευει το οτι το πακετο εχει μονο 10 ....

 

επισης μου αρεσαν τα πουρακια moods αλλα ειναι πολυ ακριβα ... δεν το αντεχει η τσεπη μου ! :(

 

Απο τόσο μικρός άρχισες να καπνίζεις; :confused: Και πουράκια κιόλας;

Αν θες να μ'ακούσεις σταμάτησέ το όσο είσαι μικρός ακόμα,γιατί μετά θα είναι πολύ δύσκολα.Στο κάτω κάτω τι σου προσφέρει;Το έχεις αναλογιστεί ποτέ; :O

Link to comment
Share on other sites

Απο τόσο μικρός άρχισες να καπνίζεις; :confused: Και πουράκια κιόλας;

Αν θες να μ'ακούσεις σταμάτησέ το όσο είσαι μικρός ακόμα,γιατί μετά θα είναι πολύ δύσκολα.Στο κάτω κάτω τι σου προσφέρει;Το έχεις αναλογιστεί ποτέ; :O

 

Λες και ησουν στο μυαλο μου...και εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομουν!

Και απο οτι καταλαβα ("δεν με βολευει το οτι το πακετο εχει μονο 10","δεν το αντεχει η τσεπη μου !") καπνιζεις και νορμαλ, οχι απλα ενα καθε τοσο... :(

Προφανως δικαιωμα σου ειναι να κανεις ο,τι θελεις,απλα οπως ειπε και ο Βασιλης καλα θα ηταν να σταματησεις πριν εθιστεις πραγματικα πολυ (βεβαια εδω ενηλικοι &πιο ωριμοι ανθρωποι δεν πειθονται οτι κανουν κακο στον εαυτο τους...εσυ θα μας ακουσεις; )

Υ.Γ: Αν δεν σε πειραζει,πως και το αρχισες; :X

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Απο τόσο μικρός άρχισες να καπνίζεις; :confused: Και πουράκια κιόλας;

Αν θες να μ'ακούσεις σταμάτησέ το όσο είσαι μικρός ακόμα,γιατί μετά θα είναι πολύ δύσκολα.Στο κάτω κάτω τι σου προσφέρει;Το έχεις αναλογιστεί ποτέ; :O

 

Λες και ησουν στο μυαλο μου...και εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομουν!

Και απο οτι καταλαβα ("δεν με βολευει το οτι το πακετο εχει μονο 10","δεν το αντεχει η τσεπη μου !") καπνιζεις και νορμαλ, οχι απλα ενα καθε τοσο... :(

Προφανως δικαιωμα σου ειναι να κανεις ο,τι θελεις,απλα οπως ειπε και ο Βασιλης καλα θα ηταν να σταματησεις πριν εθιστεις πραγματικα πολυ (βεβαια εδω ενηλικοι &πιο ωριμοι ανθρωποι δεν πειθονται οτι κανουν κακο στον εαυτο τους...εσυ θα μας ακουσεις; )

Υ.Γ: Αν δεν σε πειραζει,πως και το αρχισες; :X

 

 

ξερω οτι δεν μου καλο στην υγεια μου ξερω τις επιπτωσεις αλλα αυτη την στιγμη δεν θελω να το κοψω..... πολλες φορες οταν ειμαι μονος μου κραταει συντροφια ..... πολλες φορες ειναι η μοναδικη συντροφια που εχω ....πολλες φορες ομως το κανω επειδη ειμαι απλως ευτυχισμενος ....

καπνιζω πολυ ... βεβαια υπαρχουν περιοδοι που την εβδομαδα δεν κανω ΚΑΝΕΝΑ ομως υπαρχουν και περιοδοι που κανω την εβδομαδα ισως και περισσοτερα απο 10πακετα ....:Xειναι αναλογα με την ψυχολογια μου την διαθεση μου

δεν με πειραζει που το ξεκινησα....

επισης κατι αλλο πιστευω πως αν συνεχισουμε να μιλαμε αν μου κανει καλο το τσιγαρο , γιατο το ξεκινησα κτλ κτλ θα βγουμε off-topic και μαλλον θα κλειδωθει το θεμα , για αυτο καλλιτερα να σταματησουμε εδω....

Link to comment
Share on other sites

den einai katholou varua...mhpws ta kapnizeis lathos? sta poura de katapinoume to kapno.... :)

να συμφωνησω οτι στα πουρα/-κια δεν παιρνουμε μεσα τον καπνο... αν ρωτησετε ενα καπνιστη πουρων θα σας εξηγησει καλυτερα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Auton to kairo kapnizw Drum galazio me prasina Rizzla kai apo 01/07 TO KOBW!!!!

το κοβεις?πως ετσι Χρηστακο?φανταρος θα φυγεις?γιατι αν φυγεις ξεχνα το οτι θα το κοψεις... τωρα αν ειναι για καποιο αλλο λογο ευχομαι με ολη μου την καρδια να το κοψεις! ;)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσάς τους καπνιστές: Ποιά η διαφορά του μαλακού από το σκληρό πακέτο (μιλώντας πάντα για την ίδια μάρκα τσιγγάρων);

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=872271#post872271

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εσάς τους καπνιστές: Ποιά η διαφορά του μαλακού από το σκληρό πακέτο (μιλώντας πάντα για την ίδια μάρκα τσιγγάρων);

 

Καμία μόνο το πακέτο αλλάζει!!

 

Υ.Γ. Electric Eye συγνώμη αλλά τώρα είδα ότι είχες απαντήσει ήδη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

gia sas paidia

eftasa k ego sto simeio (logo tragikis oikonomikis katantias ) na skeftomai na dokimaso ta low budjet dil. xamilis katigorias timis(k poiotitas kapnou omos????)tsigara

 

poia tsigara kanete eseis se auti ti katigoria timis???(next,leader ktl)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...