Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Εγώ ψαχνω να βρώ καποιον καλό καπνό που να μην ειναι τυπου old holborn..Έχετε να προτείνετε τίποτα?Σκεύτομαι να πάρω τον camel τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εχω φαει ολη την ομονοια και το συνταγμα μηπως ξερεις κανεις κανενα μαγαζι που να πουλαει παρα πολυ μικρες θηκες καπνου?
[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Prince κοκκινο μαλακο κανω τωρα :p

Εχει πολυ ωραια γευση τον τελευταιο καιρο

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

να ξερετε στα Today @ Θεσσαλονίκη τα swan ( extra slim ) κοστιζουν 0.70 και χαρτάκια rizla κοστιζουν 0.40 .

έχει και αλλα καλουδια,απλα αυτα κανω εγω κι αυτα λεω.

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι τιμες ισχυουν εδω και πολύ καιρό.

το θέμα είναι ποιος θα πάει βουλγαρία να μας φερει καπνο :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα παιδιά!!Μπορεί να μου πει κάποιος πιο Camel είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή;;;Ως καπνιστής του Davidoff Gold και άλλων παρομοίων τσιγάρων "light", ανέβασα λιγο τον πήχη για τα δικά μου δεδομένα,παίρνοντας Camel blue μαλακό το οποίο κάνω εδω και κάτι μήνες!!Δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα βαρύ οπότε πλέον σκέφτομαι να πάρω Camel μαλακό το καφέ πακέτο,αλλά ακούω αρνητικά σχόλια για την γεύση κλπ...ξέρει κανείς τι παίζει γενικά με την σειρά των Camel και ποιο από τα Camel ΔΕΝ θα προτείνατε να πάρω;; Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όπως λέει και το ρητό... Κάνε το κρσί μπεβάντα για να τοχεις πάντα. Έτσι είναι και το κάπνισμα, κάπνιζε λίγο για να καπνίζεις πάντα και οικονομικά. Φυσικά υπάρχουν πολλοί οικονομικοί τρόποι τη σήμερον εποχή για καπνό και τσιγάρα :lol: Εγώ τελευταία κάνω στριφτό ( μέχρι 5 τη μέρα ) καπνό καρέλια άσπρο, με χαρτάκια ρίζλα γαλάζια ( είναι τα πιο ελαφρία ), μόνο που σβήνουν εύκολα. Για όσους θέλουν να μη σβήνει εύκολα το χαρτί, ας προτιμήσουν τα ρίζλα πορτοκαλί, η γλυκόριζα. Για χαρτάκια, φιλτράκια και τα συγκενευόμενα του καπνίσματος μπορείς να τα βρείς εύκολα σε χαμηλές και οικονομικές τιμές. Για τον καπνό όμως εκεί χρειάζεται πάρα πολύ ψάξιμο για το καταφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Είμαι νέος καπνιστής,αλλά δεν ξέρω αν κατεβάζω καλά τον καπνό.

Απ'οτι ξέρω μπορεί να πάθω καρκίνο στη γλώσσα αν δεν τον κατεβάζω σωστά.

Μπορείτε να μου πείτε ποιος ειναι ο σωστός τρόπος;πρεπει να τον κατεβαζω μεχρι τον λαιμο και μετα να τον βγαζω;

ευχαριστώ και συγνώμη για την γελοία ερωτησή μου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Είμαι νέος καπνιστής,αλλά δεν ξέρω αν κατεβάζω καλά τον καπνό.

Απ'οτι ξέρω μπορεί να πάθω καρκίνο στη γλώσσα αν δεν τον κατεβάζω σωστά.

Μπορείτε να μου πείτε ποιος ειναι ο σωστός τρόπος;πρεπει να τον κατεβαζω μεχρι τον λαιμο και μετα να τον βγαζω;

ευχαριστώ και συγνώμη για την γελοία ερωτησή μου :)

 

Τώρα φίλε να σου πω καλύτερα να μην καπνίσεις συστηματικά θα βγω off-topic.στην ερώτηση σου λοιπόν δεν υπάρχει απάντηση γιατι αν δεν κατεβάζει καποιος τον καπνο παθαίνει όπως λες καρκίνο στη γλώσσα...αν τον κατεβάζει παθαίνει στους πνεύμονες.Δεν ξέρω τι να απαντήσω...με τι μάρκα ξεκίνησες;;

Link to comment
Share on other sites

ο "σωστος" τροπος καπνισματος ειναι να κατεβαζεις τον καπνο. αλλιως δεν εχει νοημα. το να τον κρατας στο στομα σε τι "οφελει"?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα:Ανάμεσα σε Lucky strike και Prince τι θα προτείνατε και σε τι πακέτο(σκληρό η μαλακό)?Λογικά θα έχουν διαφορά απλά μου εχει κολλήσει και τα συγκρίνω!
Link to comment
Share on other sites

κοκκινο prince μαλακο!

απο τα καλυτερα τσιγαρα που εχω καπνισει!

 

Σ ευχαριστω φιλε.Το εχω ακουσει και απο αλλους για Prince!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα καιρό malboro lights και δεν ήθελα να τα αλλάξω με τίποτα. Μετά δοκίμασα Winston μπλε και κόλλησα χοντρά... Μετά λόγω κρίσης και οικονομικά... Είπα να κάνω καπνό. Και τι δεν δοκίμασα... Τα πάντα. Ο ένας με έτσουζε στον λαιμό, ο άλλος με ζαλιζε... Και πάει λέγοντας! Οπότε εντελώς τυχαία πήρα Philip Morris μπλε και ησύχασα. Ο μόνος καπνός που λάτρεψα... Το κρατάω 5 μέρες.. Με μαύρο ριζλα χαρτάκια και λατρεμένα φιλτρακια του παππού με ενεργό άνθρακα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπήκα στον οικονομικο κόπο να δοκιμάσω και Prince μαλακό αλλά και λακι στραικ μαλακό.Το ένα το έκανα το μεσημεράκι και το άλλο πριν λίγη ώρα.καμία σχέση...το Prince δεν ξέρω γιατι αλλά δεν το άντεξα όλο.Αντιθέτως το λακι στραικ μου άρεσε παρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπήκα στον οικονομικο κόπο να δοκιμάσω και Prince μαλακό αλλά και λακι στραικ μαλακό.Το ένα το έκανα το μεσημεράκι και το άλλο πριν λίγη ώρα.καμία σχέση...το Prince δεν ξέρω γιατι αλλά δεν το άντεξα όλο.Αντιθέτως το λακι στραικ μου άρεσε παρα πολύ.

 

Aυτο που ειχα παρατηρησει σαν χρονιος καπνιστης Κοκκινου prince σκληρου, πριν απο καμμια 4-5 χρονια που ουτε το (τοτε και για πολλα χρονια) αγαπημενο μου princeακι ηταν ιδιο αλλα ουτε και ο λακης, ο λακης μου αρεζε πολυ αλλα ηθελα να καπνιζω συχεχεια καθως μου αρεζε σαν γευση και σαν κατεβασμα αλλα δεν με ικανοποιουσε στα πνευμονια δεν ξερω πως να το πω

δηλαδη σε περιοδους που καπνιζα 1 πακετο prince αν επερνα lucky για αλλαγη επρεπε να παρω 2...

Πλεον εδω και περιπου 2 χρονια καπνιζα prince σκληρο και ψαχνομουν σε καπνους μιας και τα χαλασανε γενικοτερα και για θεμα οικονομιας...απο τοτε που ηρθε ο καπνος lucky strike στην ελλαδα εχω κατασταλαξει εκει με ριζλα ασημι και με το πρασινο φιλτρακι του παππου(το μεγαλο)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ειχα παρατηρησει σαν χρονιος καπνιστης Κοκκινου prince σκληρου, πριν απο καμμια 4-5 χρονια που ουτε το (τοτε και για πολλα χρονια) αγαπημενο μου princeακι ηταν ιδιο αλλα ουτε και ο λακης, ο λακης μου αρεζε πολυ αλλα ηθελα να καπνιζω συχεχεια καθως μου αρεζε σαν γευση και σαν κατεβασμα αλλα δεν με ικανοποιουσε στα πνευμονια δεν ξερω πως να το πω

δηλαδη σε περιοδους που καπνιζα 1 πακετο prince αν επερνα lucky για αλλαγη επρεπε να παρω 2...

Πλεον εδω και περιπου 2 χρονια καπνιζα prince σκληρο και ψαχνομουν σε καπνους μιας και τα χαλασανε γενικοτερα και για θεμα οικονομιας...απο τοτε που ηρθε ο καπνος lucky strike στην ελλαδα εχω κατασταλαξει εκει με ριζλα ασημι και με το πρασινο φιλτρακι του παππου(το μεγαλο)

Ε λοιπόν φίλε μου το ίδιο ακριβώς έπαθα με το λακι στραικ.ενώ γενικά δεν καπνίζω πολλά την ημέρα(περίπου 2-3 τσιγάρα),εχθές μέσα σε 1 ώρα έκανα 5 λακι στραικ...δεν ξέρω γιατι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι πολυ νεος <<καπνιστης>> και θελω να ρωτησω τι μου προτεινετε.Για την ωρα πρωτο πακετο μου προτειναν marlboro gold touch δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα δεν με χαλαει κιολας.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο και γευστικο πακετο; ναι πακετο(γευστικο οσο γινεται δηλαδη..)και καπως ελαφρυ ειναι αρχη ακομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι πολυ νεος <<καπνιστης>> και θελω να ρωτησω τι μου προτεινετε.Για την ωρα πρωτο πακετο μου προτειναν marlboro gold touch δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα δεν με χαλαει κιολας.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο και γευστικο πακετο; ναι πακετο(γευστικο οσο γινεται δηλαδη..)και καπως ελαφρυ ειναι αρχη ακομα

 

Μιας και είναι αρχή ακόμα καλά θα κάνεις να μην το ξαναβάλεις στο στόμα σου γιατί μετά θα ζορίστείς πολύ να το σταματήσεις. Αυτή είναι μια άποψη ενός πρώην καπνιστή αν και δεν θέλω να σε επιρεάσω κυρίως αν είσαι ενήλικας αυτή είναι η γνώμη μου.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να δοκιμασω και μεμα μαζι καταλαβαινεις..αλλα δεκτη η γνωμη σου αν και σαν ξεροκεφαλος δεν θα ακουσω θελω να χω εναν ελεγχο θα μποροουσες να προτεινεις κατι σαν πρωην καπνιστης

Ευχαριστω πρωκαταβολικα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι πολυ νεος <<καπνιστης>> και θελω να ρωτησω τι μου προτεινετε.Για την ωρα πρωτο πακετο μου προτειναν marlboro gold touch δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα δεν με χαλαει κιολας.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο και γευστικο πακετο; ναι πακετο(γευστικο οσο γινεται δηλαδη..)και καπως ελαφρυ ειναι αρχη ακομα

 

Με μια πρώτη σκέψη για κάτι ελαφρύ αλλά και ωραίο τσιγάρο μου έρχεται στο μυαλό το Davidoff Gold.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι πολυ νεος <<καπνιστης>> και θελω να ρωτησω τι μου προτεινετε.Για την ωρα πρωτο πακετο μου προτειναν marlboro gold touch δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα δεν με χαλαει κιολας.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο και γευστικο πακετο; ναι πακετο(γευστικο οσο γινεται δηλαδη..)και καπως ελαφρυ ειναι αρχη ακομα

 

davidoff gold ή white αν και τα white είναι σαν αέρας κοπανιστός άρα και εγω σου προτείνω τα gold :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα στριφτο απο φιλο μου με ασημι rizla και κοκκινο marlboro καπνο.Μου φαινεται πιο ενδιαφερον γιατι μπορεσα να το κανω χαλαρα σε μιση ωρα αλλα μου αφηνε μια περιεργη γευση καπως ξενερωτη...μηπως φταιει το φιλτρακι η ο καπνος γ αυτο;

οποτε για στριφτο τι καπνο θα λεγατε;Η απο βιομηχανικα τι κραταει για αρκετη ωρα χωρις να <<χανει>> τζουρες που να καπνιζεται χαλαρα και ωραια σε ηρεμες φασεις;

Ευχαριστω πρωκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

η γευση μπορει να αλλαξει αναλογα με τα χατακια που χρησιμοποιεις.

γω μονο τα λευκα ριζλα κανω η τα ντραμ.

με οποιδηποτε αλλο χαρτακι, η γευση με φαινεται αθλια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Είμαι νέος καπνιστής,αλλά δεν ξέρω αν κατεβάζω καλά τον καπνό.

Απ'οτι ξέρω μπορεί να πάθω καρκίνο στη γλώσσα αν δεν τον κατεβάζω σωστά.

Μπορείτε να μου πείτε ποιος ειναι ο σωστός τρόπος;πρεπει να τον κατεβαζω μεχρι τον λαιμο και μετα να τον βγαζω;

ευχαριστώ και συγνώμη για την γελοία ερωτησή μου :)

 

Αν αρχίσεις να σκέφτεσαι καπνίζω θα πάθω το ένα, θα πάθω το άλλο, τότε σίγουρα θα πάθεις μια ασθένια που λέγεται ΚΦΑ

 

να ξερετε στα Today @ Θεσσαλονίκη τα swan ( extra slim ) κοστιζουν 0.70 και χαρτάκια rizla κοστιζουν 0.40 .

έχει και αλλα καλουδια,απλα αυτα κανω εγω κι αυτα λεω.

 

Υπάρχουν και σε πιο οικονομικές τιμές. 0,20 το χαρτάκι. Τώρα για το καπνό εκεί δεν είναι και εύκολο να τον βρείς οικονομικά ( με λίγο ψάξιμο όμως... )

 

Τώρα φίλε να σου πω καλύτερα να μην καπνίσεις συστηματικά θα βγω off-topic.στην ερώτηση σου λοιπόν δεν υπάρχει απάντηση γιατι αν δεν κατεβάζει καποιος τον καπνο παθαίνει όπως λες καρκίνο στη γλώσσα...αν τον κατεβάζει παθαίνει στους πνεύμονες.Δεν ξέρω τι να απαντήσω...με τι μάρκα ξεκίνησες;;

 

Αν το ένα αν το άλλο, ο πάππους μου κάπνιζε μέχρι τα τελευταία του και έφτασε τα 98+ Δε σημαίνει οτι θα πάθεις κάτι επειδή καπνίζεις. Αυτά μόνο κάτι τύπου αλλα Μπεχράκη τα λένε συνέχεια. Αν ήταν έτσι δε θα κυκλοφορούσε στο εμπόρειο.

 

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Ειμαι πολυ νεος <<καπνιστης>> και θελω να ρωτησω τι μου προτεινετε.Για την ωρα πρωτο πακετο μου προτειναν marlboro gold touch δεν μου αρεσει ιδιαιτερα αλλα δεν με χαλαει κιολας.Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο καλο και γευστικο πακετο; ναι πακετο(γευστικο οσο γινεται δηλαδη..)και καπως ελαφρυ ειναι αρχη ακομα

 

Όντος το marlboro είναι το πιο συνηθισμένο και αυτό που γλυκοκοιτάζουν όλοι. Εγώ ότα ξεκίνησα το κάπνισμα απο τα marlboro κόκκινο κατευθίαν άρχισα. Τότε είχε περισσότερη πίσσα απο ότι τώρα. Καλό όμως είναι να μη μπείς στο κλίμα του βαρύ τσιγάρου, υπάρχει το marlboro goold silver και το πιο ελαφρύ το marlboro flavor. Τα αρωματικά τσιγάρα καλύτερα να τα αποφεύγεις. Όχι για τίποτα άσχημο, αλλά δεν έχει ουσία να χαλάει η γεύση του καπνού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...