Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

πιστευω πως καταλαβαινω το υφος σου :)

 

αλλα ο καθενας κανει τις επιλογες του... και εχει τα παθη του. αλλα ειναι καλα και αλλα κακα.

και τωρα που μπηκα στο τρυπακι δε θελω να βγω. οχι οτι με αρεσει ή με κανει καλο, αλλα το χω συνηθισει. τωρα αν φτασει καποια στιγμη που πρεπει να το στερηθω, θα κανω το αδυνατο δυνατο ;)

 

για αυτο ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πω κάτι πιο ξενέρωτο τώρα:

τακτοποιώντας προχτές βρήκα έναν παραπεταμένο, σχεδόν γεμάτο, κίτρινο holborn, μάλλον περσινό (3€ τιμή) -κατάξερο, φυσικά. Αντί να τον πετάξω αμέσως, σκέφτηκα να δοκιμάσω κάτι που έιχα διαβάσει κάποτε: έβαλα μέσα 4 κοματάκια φλούδας από μήλο και τα άφησα όλη νύχτα. Την άλλη μέρα ο καπνός είχε γίνει υγρός και αρωματικός, σαν καπνός πίπας, θα έλεγα! :lol: Έστριψα 2-3 τσιγάρα, είναι κάπως υγρά και λαδερά (μάλλον έπρεπε να βάλω 1-2 φλούδες μήλου μόνο) αλλά δεν τα λες και άσχημα... Τώρα τον έχω αφήσει λίγο ανοιχτό να στεγνώσει και σκοπεύω το Σάββατο να τον βγάλω στα μπαρ να τον δοκιμάσουν οι φίλοι μου οι στριφτάκηδες να μου πουν γνώμες! :p

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

τα ριζλα ασπρα, γιατι δεν ειναι πλεον λευκα τα χαρτακια και ειναι ημιδιαφανες? εχουν καταντησει ολοιδια με τα drum. επισης σε πολλα εχω συναντηση ελλειψη κολλας με αποτελεσμα να μη κολλαει το χαρτακι και να πεταω σχεδον ολοκληρα τσιγαρα :mad:

 

που μπορει να βρει κανεις ΟΛΟΛΕΥΚΟ χαρτακι ριζλα ασπρο στη θεσσαλονικη?:worry:

Link to comment
Share on other sites

είμαι φανατική αντικαπνίστρια!

Ναι δέχομαι ότι όλοι έχουμε τους εθισμούς μας... αλλά ίσως είναι ο μοναδικός εθισμός που κάνει κακό στους δίπλα σου!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και εισαι αντικαπνιστρια! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

 

αλλά ίσως είναι ο μοναδικός εθισμός που κάνει κακό στους δίπλα σου!

ευτυχως κανει κακο μονο στους διπλανους σου και δεν κανει σε οσους βρισκονται γυρω σου... βλεπε ποτο ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και εισαι αντικαπνιστρια! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!

 

 

ευτυχως κανει κακο μονο στους διπλανους σου και δεν κανει σε οσους βρισκονται γυρω σου... βλεπε ποτο ;)

 

Ριχνοντας φταιξιμο και στο ποτο, δε μειωνεις την ευθυνη του απιστευτα μεγαλου προβληματος που λεγεται τσιγαρο..

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

dokimasa xtes ενα μαλμπορο που λεγοταν "core flavor" (η καπως ετσι)...

το εχει δοκιμασει κανεισ? υπαρχει καποια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

dokimasa xtes ενα μαλμπορο που λεγοταν "core flavor" (η καπως ετσι)...

το εχει δοκιμασει κανεισ? υπαρχει καποια γνωμη?

 

http://www.faqs.org/sec-filings/100217/Philip-Morris-International-Inc_8-K/g76892ex99_2s37gbgd.jpg τα κοκκινα εννοεις η το ασπρο πακετο??Εγω εχει μερες που δοκημασα το κοκκινο απο μια κοπελα αλλα ενταξει μου αρεσε σαν τσιγαρο...Βεβαια εκανα ενα τσιγαρο και απο ενα τσιγαρο μονο δεν καταλαβαινεις και πολλα αλλα πανω κατω λιγο καλυτερα μου φανηκαν απο το <χορτο> που καπνιζω μαλακο prince

Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο καλύτερα , διότι βάζεις εσύ την ποσότητα καπνού που θες . Η μάρκα που σου προτείνω είναι Holborn κίτρινο .
Link to comment
Share on other sites

καπνιζω εδω και εναν χρονο μουρατι λαιτ ασιμενιο και αποφασισα να το γυρισω σε καπνο,για οικονομικους λογους.μηπως μπορειται να μ προτινεται καποιο καπνο που να πλισιαζει την γευση και την ποιοτητα;;;; Edited by xatzisugar
Link to comment
Share on other sites

καπνιζω εδω και εναν χρονο μουρατι λαιτ ασιμενιο και αποφασισα να το γυρισω σε καπνο,για οικονομικους λογους.μηπως μπορειται να μ προτινεται καποιο καπνο που να πλισιαζει την γευση και την ποιοτητα;;;;

 

dokimase kapno carelia...

μπορω να πως ειναι ο κοντινοτερος σε γευση....και φτυνος μιας και παρασκευαζεται στην ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αντικαπνιστής. Δεν κυνηγάω όσους καπνίζουν κοντά μου. Έχω καπνίσει πάρα πολύ στη ζωή μου. Και εσύ σίγουρα νομίζεις ότι είσαι αθάνατος... Άτρωτος... Ότι δεν θα συμβεί σε εσένα.. Όλοι οι καπνιστές έτσι νομίζουν στα 24. Και το thread λέγεται "Όλα για το κάπνισμα". Δε λέει "Μόνο για καπνιστές" Αν κάνω λάθος ας μου το πεί κάποιος admin. Και κατι τελευταίο. Δεν υπάρχουν συνειδητοποιημένοι καπνιστές. Υπάρχουν μόνο άνθρωποι, λίγο ή πολύ εθισμένοι στη νικοτίνη. Και όπως όλοι οι εξαρτημένοι, θεωρούν ότι δεν είναι εξαρτημένοι και απλά το κάνουν επειδή γουστάρουν... Έτσι είναι τα ναρκωτικά. Σε κάνουν να αυτοπαραμυθιάζεσαι και να αυταπατάσαι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι καν καπνιστής. Το έχω κόψει. Τα 5-10 τσιγάρα που έκανα τη βδομάδα δηλαδή γιατί σπάνια κάπνισα παραπάνω στη ζωή μου. Αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτό το θέμα. Όχι, δε νομίζω ότι είμαι άτρωτος. Δε νομίζω ότι δε κάνει κακό το κάπνισμα. Και δε νομίζω πως το πιστεύουν και όλοι όσοι καπνίζουν και επισκέπτονται αυτό το thread για να ανταλλάξουν απόψεις.

 

Αντί λοιπόν να το παίζετε εξυπνάκηδες και να δίνετε συμβουλές απλά σεβαστείτε την επιλογή τους.

 

Αυτό σου είπα με απλά λόγια.

 

Υ.Γ.: Δε ξέρω αν το πρόσεξες αλλά και το πόστ σου και το ποστ μου διαγράφτηκαν. Άρα μάλλον οι mods και οι admin συμφωνούν με τις απόψεις μου περί μπαχαλέματος του thread από "συμβουλές" αντικαπνιστών. Καταντάτε τουλάχιστον ενοχλητικοί.

Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Politically correct μπούρδες... Εγώ αυτή τη στάση του στυλ άστους να πεθάνουν αφού έτσι γουστάρουν την χαρακτηρίζω ως εξής: Απάθεια. Και όσον αφορά το μήνυμα που σβήστηκε με το link για τον Wigand το θεωρώ απαράδεκτο γιατί θα μπορούσε να σώσει έστω και έναν άνθρωπο από τη κατάρα του καπνίσματος. Γι αυτό παραθέτω ξανά το σύνδεσμο.

http://www.jeffreywigand.com

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο «παραθέτω την άποψη μου» και στο trolling. Οι γραμμές δεν είναι δυσδιάκριτες, οπότε προσπαθήστε να μην τις ξεπεράσετε. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουρια στο 'αθλημα' και οταν σας ειχα ρωτησει με τι χαρτακια να αρχισω μου προτεινατε ριζλα πρασινα..... ειναι πολυ βαρια ρε παιδια....ωγαζουν και πολυ καπνο και αλλοιωνουν πολυ τη γευση του τσιγαρου....δε συμφωνειτε....;
Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουρια στο 'αθλημα' και οταν σας ειχα ρωτησει με τι χαρτακια να αρχισω μου προτεινατε ριζλα πρασινα..... ειναι πολυ βαρια ρε παιδια....ωγαζουν και πολυ καπνο και αλλοιωνουν πολυ τη γευση του τσιγαρου....δε συμφωνειτε....;

 

Και εγω με πρασινα ειχα ξεκινησει, αλλα το γυρισα στα μπλε. Ακομα πιο λεπτα ειναι τα ασημι, αλλα δυσκολευομουν να τα στριψω οποτε τα παρατησα. :p

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουρια στο 'αθλημα' και οταν σας ειχα ρωτησει με τι χαρτακια να αρχισω μου προτεινατε ριζλα πρασινα..... ειναι πολυ βαρια ρε παιδια....ωγαζουν και πολυ καπνο και αλλοιωνουν πολυ τη γευση του τσιγαρου....δε συμφωνειτε....;

 

Ισχύει αυτό που λες αλλά τα πράσινα είναι αρκετά χοντρά ώστε να μάθουν να στρίβουν οι αρχάριοι. Οι πιο έμπειροι προτιμούν γαλάζια ή ασημένια rizla. Τα ασημένια είναι τόσο λεπτά που πραγματικά βλέπεις από πίσω. Όμως αφήνουν σχεδόν μηδενικό κατάλοιπο και είναι σχεδόν σα να καπνίζεις σκέτο τον καπνό. Μερικοί όμως θέλουν και λίγο χαρτί στη γεύση οπότε διαλέγουν τα γαλάζια. Κι άλλοι (όπως ο φίλος από πάνω) τα προτιμούν γιατί τα ασημένια είναι και πιο δύσκολα στο στρίψιμο.

 

Αν το "έχεις" με το στρίψιμο δοκίμασε τα.

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα γαλαζια ριζλα.....και μου φανηκαν πολυ πιο ευκολα στο στριψιμο απο τα πρασινα....δεν 3ερω γιατι.... μαλλον στα γαλαζια θα μεινω.... συνδυαζω γκολντεν βιρτζινια κιτρινα με ριζλα γαλαζια κ ριζλα φιλτρακια στο κιτρινο κουτακι.....πως σας φαινεται σαν συνδυασμος...? εσεις τι προτιματε....?
Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα στο στριφτο εδω και λιγες μερες..θα ηθελα να μου προτεινετε εναν καπνο χωρις αρωματικα και τετοια...Τωρα εχω τον ολντ χολμπορν κιτρινο αλλα 8α η8ελα να δω αν υπαρχει κανενας καπνος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.... μηπως ξερει κανεις ποιες αλλες μαρκες καπνων πωλουνται σε συσκευασια σαν τα γκολντεν βιρτζινια....?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...