Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

καπνίζω 11 μήνες τώρα craven (οκτώβριο 2009 τον δοκίμασα από ένα φίλο μου)

δεν μπορώ να τον αλλάξω με κανέναν πλέον... και το κάπνισμα που θέλω να σταματήσω, τέτοια φινέτσα που έχει ο craven, ειδικά μετά από ένα πιτόγυρο με φουλ τζατζίκι, δεν κόβεται με τίποτα...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω ακουσει ασχημα πραγματα ομως για τον craven...Ειδικα για τον κιτρινο οτι ειναι καρκινογονος κτλπ!Και αν δεν κανω λαθος τον εχουν καταργησει κιολας?Εγω πλεον κανω DRUM blond ή αν ξεχασω τον καπνο περνω καμια φορα καρελια χρυση κασετινα light!
Link to comment
Share on other sites

craven κιτρινο??????δεν εχω δει ποτε..κανω καπνο απο το γυμνασιο..εκανα και εγω drum blond για 3μηνο αλλα με πειραξε στο λαιμο..φλεματα και βραχναδα..οποτε γυσια στη σταθερη αξια VIRGINIA YELLOW...θα ηθελα πολυ να δοκιμασω τον drum gold και τον πορτοκαλι αν κυκλοφορει ακομα..παλια μαλιστα που εχα δει μερικους να κανουν η συσκευασια του περιειχε και ενα διαφανες εξωτερικο σακουλακι που τον καλυπτε..
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

Μπορείτε να μου πείτε ένα βιομηχανικό τσιγάρο του οποίου η γεύση να είναι κοντά στην γεύση του old holborn yellow??

 

Ευχαριστω!!!! :)

Δε νομιζω να υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

τελικά τι γίνεται με τις τιμές;τα μίκρα τα μαλμπορο πήγαν 3.20 κ τα πρινς 3...κάπου είχα ακούσει κ για μείωση απτους καπνοβιομηχανους αλλά ....δεν ξέρω
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

απο φετος το καλοκαιρι το εχω αρχισει....καπνιζω αρκετα σπαστα και καθε φορα αλλη μαρκα....! :p

 

κατα τη ταπεινη μου γνωμη τα πιο ποιοτικα τσιγαρα ειναι τα " νταβιντοφ " (αλλα με πειραζουν στο λεμο....)

 

εχω ακουσει για καπνο καρελια.... εχει δοκιμασει κανεις να μου πει μια γνωμη?

 

και οσο αφορα τον καπνο....μπορει καποιος να δωσει εναν συνδοιασμο απο χαρτακια-φιλτρακια-καπνο που να αξιζει? :p

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να κατασταλαξεις σε μια συγκεκριμενη μαρκα ;)

 

εγω στριβω golden virginia πρασινο με ριζλα ασπρα και φιλτρακια swan! δε μπορω με τιποτα να στριψω με αλλα χαρτακια(εξαιρουνται τα drum που ειναι παρομοια με τα ριζλα ασπρα). πολλοι βολευονται με ριζλα πρασινα και γαλαζια.

το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις τι καπνος και τι χαρτακια σε βολευουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος αν εχουν τα περιπτερα τον αρομα που ειναι νομιζω ο πορτοκαλι;;;

Και κατι ακομα....ποιον να προτιμησω....τον Golden Virginia ή τον αρωματικο Old Horborn ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο αρωματικος Old Holborn ειναι απο τους χειροτερους! Μονο Ελλαδα κυκλοφορει νομιζω.

 

Craven απο τους καλυτερους και μετα Camel, Black Devil.

Link to comment
Share on other sites

τους εχω κανε και τους 2 για χρονια και κατεληξα στον Virginia!O Hοlborn μετα απο 2-3 μερες γινεται ξερος σαν αχυρο και χαλαει ολο το τσιγαρο!
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

τους εχω κανε και τους 2 για χρονια και κατεληξα στον Virginia!O Hοlborn μετα απο 2-3 μερες γινεται ξερος σαν αχυρο και χαλαει ολο το τσιγαρο!

 

Καλησπερα φιλε!!! Λοιπον επειδη καπνιζω old holborn κιτρινο (φανατικα) :D και οταν θέλω αλλαγή κάνω ειτε golden virginia yellow ειτε old holborn blonde!!!

 

Προσωπικα σε αυτο που λες ο old holborn ξερενεται μετα απο3-4 μερες!!!

 

Προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου καπνος!!

 

Ο συνδυασμος: Old holborn yellow, rizla πρασινα και swan κιτρινα

 

Ειτε (για τους αλλους δυο καπνους που προανεφερα) χαρτακια γαλαζια και swan κιτρινα (τους προτιμω με αυτα τα χαρτακια) :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ

 

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!! :superman:

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα προχτές τον καινοριο καπνό την camel....είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει ποτε...!

κάνει 3:80 και τον προτείνω ανεπιφύλαχτα...!:)

 

(σε σινδιασμο με γαλάζια rizla χαρτάκια είναι ότι πρέπει);)

Link to comment
Share on other sites

Τον essential ή υπάρχει και πιο καινούργιος;

Κι εγώ τον δοκίμασα τον essential με rizla γαλάζια και swan κίτρινα φιλτράκια και μου άρεσε περισσότερο από κάθε άλλο συνδυασμό στριφτών που έχω δοκιμάσει -αλλά δεν έχω δοκιμάσει και πολλούς. Να προσθέσω επίσης ότι κλείνοντας καλά το σακουλάκι δεν μπαγιάτεψε άσχημα ο καπνός με την πάροδο των ημερών (μου κράτησε καμιά βδομάδα, αφού δεν καπνίζω πολύ, και ήταν "καπνιστάμπλ" :p μέχρι το τελευταίο τσιγάρο).

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου πηγε Θησειο πριν κανα 2ο βδομαδες και μου ειπε οτι υπαρχουν απειροι μικροπωλητες οι οποιοι πουλανε καπνοσακουλες χειροποιητες με θηκη για χαρτακια και τα συναφη..δεν μπηκε στο κοπο να ρωτησει τιμη μια και δε καπνιζει..

ξερει κανεις πόσο περιπου κοστιζει κατι τετοιο??

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

τι γνώμη έχετε για τα ASSOS τα 25αρια οσον αφορά στη ποιότητα του καπνού?

Καπνιζονται,οσο αφορα τα λεφτα τους. Καλυτερος Ασσος κατα την γνωμη μου και καλυτερο φθηνο τσιγαρο γενικα, ειναι ο παραδοσιακος πλακε με φιλτρο και μετα αυτος σε μαλακο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Τον essential ή υπάρχει και πιο καινούργιος;

Κι εγώ τον δοκίμασα τον essential με rizla γαλάζια και swan κίτρινα φιλτράκια και μου άρεσε περισσότερο από κάθε άλλο συνδυασμό στριφτών που έχω δοκιμάσει -αλλά δεν έχω δοκιμάσει και πολλούς. Να προσθέσω επίσης ότι κλείνοντας καλά το σακουλάκι δεν μπαγιάτεψε άσχημα ο καπνός με την πάροδο των ημερών (μου κράτησε καμιά βδομάδα, αφού δεν καπνίζω πολύ, και ήταν "καπνιστάμπλ" :p μέχρι το τελευταίο τσιγάρο).

 

ναι για τον essential λεω...

το οτι δεν ξερενεται τοσο γρηγορα οσο πολυ αλλοι καπνοι ειναι γεγονος...!

πιστευω πως ακιζει τα λεφτα του!

 

κατι αλλο.....:p

για τα φιλτρακια μεντασ.....τι εχετε να πειτε...! υπαρχει καμια γνωμη?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

για τα φιλτρακια μεντασ.....τι εχετε να πειτε...! υπαρχει καμια γνωμη?

Υπάρχει πήρα τελευταία να τα δοκιμασω και ακόμα τα έχω....μου μυρίζουν βικς και κρύωμα....για την εμπειρία όμως αξίζουν.........

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Τι να κανω αν καπνιζω 3-4 πακετα τη μερα για την αναπνοη μου? Μονο τιποτα καραμελες halls και αλλα παρομοια προιοντα μεντας βοηθαν?

 

Παρεμπιπτοντως συγγνωμη για την ελλειψη τονων. Προβλημα του πληκτρολογιου

http://www.paybox.me/r/syrvagah

PAYMENT PROCCESSOR ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΤΟ PAYPAL. ΔΩΡΟ 25 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ACCOUNT;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Τι να κανω αν καπνιζω 3-4 πακετα τη μερα για την αναπνοη μου? Μονο τιποτα καραμελες halls και αλλα παρομοια προιοντα μεντας βοηθαν?

 

Παρεμπιπτοντως συγγνωμη για την ελλειψη τονων. Προβλημα του πληκτρολογιου

Να το μειώσεις ή ακόμα καλύτερα να το κόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Τι να κανω αν καπνιζω 3-4 πακετα τη μερα για την αναπνοη μου? Μονο τιποτα καραμελες halls και αλλα παρομοια προιοντα μεντας βοηθαν?

 

Παρεμπιπτοντως συγγνωμη για την ελλειψη τονων. Προβλημα του πληκτρολογιου

 

Υπαρχουν στο φαρμακειο καποια ειδικα σπρευ για την κακοσμια του στοματος. Δοκιμασε να δεις, μαλιστα τωρα τελευταια τα εχει παρει το ματι μου και σε διαφημισεις στην τηλεοραση! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

...

για τα φιλτρακια μεντασ.....τι εχετε να πειτε...! υπαρχει καμια γνωμη?

 

Έλα, ρε! Υπάρχει τέτοιο προϊόν; Ενδιαφέρον, καθώς μια φορά στις τόσες μου αρέσει να καπνίζω κανένα μεντόλ, αλλά δεν αγοράζω γιατί ξεραίνονται ώσπου να τα τελειώσω. Ενώ έτσι, βάζει το φιλτράκι σου και ... μέντα! Θα το δοκιμάσω [όταν ξαναβγώ από την αντικαπνιστική φάση στην οποία έχω μπει εδώ και λίγες μέρες αφότου κάπνισα κάτι Άσσος προτοκαλί 25άρι, που μου φάνηκαν τόσο χάλια που μου κόπηκε η όρεξη για τσιγάρο... :rolleyes:]!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...