Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Ρε παιδες, τα Silk Cut Premium ειναι που ανοιγουν απο τα πλαγια κ μοιαζει περιπου σαν κουτι με σπιρτα?? αν ειναι αυτα, ειναι κ ελαφρια, κ ειναι ****!

 

Ασπρο με μωβ εαν ενθυμουμαι..

 

ego protimo afta pou einai skliro paketo.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε marlboro καπνός για στριφτά?

Ναι. Και είναι ελεεινός σε αντίθεση με τα τσιγάρα που (έστω και αν δεν είναι του γούστου κάποιου) δεν μπορείς παρά να τα πεις τουλάχιστον αξιοπρεπή!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και είναι ελεεινός σε αντίθεση με τα τσιγάρα που (έστω και αν δεν είναι του γούστου κάποιου) δεν μπορείς παρά να τα πεις τουλάχιστον αξιοπρεπή!

 

Ακριβώς τα ίδια μου είπαν και εμένα..

 

Το ανάποδο συνέβη και με τα drum ε?

 

Καλός ο καπνός,αλλά τα έτοιμα τσιγάρα μούφα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια μου είπαν και εμένα..

 

Το ανάποδο συνέβη και με τα drum ε?

 

Καλός ο καπνός,αλλά τα έτοιμα τσιγάρα μούφα.

yes!!

Link to comment
Share on other sites

κάτι που δεν είδα να το λένε τα πολυαγαπημένα μας MME και ομολογώ με ανησύχησε ως καπνιστή (Silk Cut και Old Holborn καπνό) είναι η έρευνα για τα ελληνικά καπνά και τα ραδιενεργά στοιχεία που περιέχουν..

 

τυχαία το πήρε το μάτι μου στη Wikipedia όπου αναφέρεται

 

One study from the Aristotle University of Thessaloniki in Greece measured the amount of naturally occurring radium and polonium found in Greece's tobacco leaves. The radiation dose was discovered to be nearly a thousand times more than the amount of Caesium-137 found in the leaves of plant life adjacent to the Chernobyl disaster. Despite the actual radiation dose attained by tobacco smokers being only 10 percent of the mean[9] dose any person receives from the environment, some scientists believe that this radioactive content is a major cause of cancer deaths in smokers, and not nicotine or tar.

 

Η έρευνα είναι φρέσκια (Ιούνιος 2007) και μπορείτε να δείτε την ανακοίνωση εδώ:

http://www.newscientist.com/channel/health/dn11974-tobaccos-natural-radiation-dose-higher-than-after-chernobyl.html

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για προχωρημένες καταστάσεις ένας είναι ο καπνός: Captain Black άσπρο (ναι γίνεται ωραίος και σε στριφτό).

Eισαι σιγουρος ότι είναι καταληλος για στριφτο.Ο καπνος πίπας είναι συνηθως πολύ χοντρος για να γίνει στριφτό. Ψήνομαι να τον δοκιμάσω αλλά μην πετάξουμε και τα λεφτά μας τσάμπα,γι αυτο αν μπορεις εσυ ή κάποιος άλλος ας κάνει μια ακόμα διευκρυνηση..

Link to comment
Share on other sites

εχω δει ατομα να στριβουν 10-15 τσιγαρα και να τα βαζουν σε ταμπακιερα...γιατι δε κανεις το ιδιο;;;:O

 

Kai giati na mhn parw etoima? :P

 

Κοίταξε μπορείς να προμηθευτείς ένα εγργαλείο που τα στρίβει είναι φτηνό, ελαφρύ, εύχρηστο. Πουλάνε σε καταστήματα με είδη καπνιστών.

 

3erw pio les, eixa parei ena rizla ,alla dn me boleuei. Epeishs eixe ferei mia filh mou apo agglia ena paromoio,pou ebazes mesa kapno,kai meta epernes ena prama san gopa me xartaki,san kanoniko tsoggaro dld na katalabeis kai sou ebgaine paromoio me kanoniko.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια απορία που έχω ειναι για τα Marlboro στην Ελλάδα. Κατασκευάζονται απο την Παπαστρατος κατωπιν άδειας της Philip Morris.Ο κάπνος του όμως απο που προερχεται; Ειναι εξ ολοκληρου ελληνικος,μιγμα ελληνικου και ξένου,ή ερχεται απο το εξωτερικο και απλά η Παπαστρατος το κατασκευαζει στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος ότι είναι καταληλος για στριφτο.Ο καπνος πίπας είναι συνηθως πολύ χοντρος για να γίνει στριφτό. Ψήνομαι να τον δοκιμάσω αλλά μην πετάξουμε και τα λεφτά μας τσάμπα,γι αυτο αν μπορεις εσυ ή κάποιος άλλος ας κάνει μια ακόμα διευκρυνηση..

 

Ναι έχεις δίκιο φίλε μου δε μίλησα ξεκάθαρα. Εγώ έχω εργαλείο που στρίβει, το προτείνω στα παραπάνω post. Το χρησιμοποιώ γιατί δεν τα καταφέρνω με το χέρι.

 

Τώρα έχω στρίψει Captain Black, με το εργαλείο πάντα, χωρίς να βάλω φίλτρο. Το αποτέλεσμα ήταν ένα τσιγάρο πιο χοντρό από τα συνηθισμένα.

 

Τελική πρόταση: Αν δεν έχεις πίπα, να μην αγοράσεις Captain Black. Είναι ακριβός, δεν κάνει για να γίνει ο καπνός του στριφτού σου τσιγάρου. Εγώ πήρα από του πατέρα μου που τον έχει για την πίπα του. Δεν πλήρωσα για να κάνω τους πειραματισμούς μου.

Link to comment
Share on other sites

@e34 καλυτερα να μαθεις να στριβεις με το χερι γιατι με το εργαλειο που στριβει δεν μπορεις να υπολογισεις ποσο σφηχτα η χαλαρα θα ειναι τα τσιγαρα και ετσι δεν γεινονται ωραια :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@e34 καλυτερα να μαθεις να στριβεις με το χερι γιατι με το εργαλειο που στριβει δεν μπορεις να υπολογισεις ποσο σφηχτα η χαλαρα θα ειναι τα τσιγαρα και ετσι δεν γεινονται ωραια :)

 

Μια χαρα υπολογιζεις :) Θα στριψεις ενα, δυο, αντε τρια και μετα θα ξερεις ποσο καπνο να βαλεις! Τα μηχανακια παντως κανουν δουλεια, αν και το χερι ειναι αναντικαταστατο :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Old Holborn κιτρινος.

Rizla πρασινα.

Swan φιλτρακια.

 

Το τριπτυχο της απολαυσης.

 

Συβουλη προς συνκαπνιστες στριφτου. Στριψτε με το χέρι. Φωτια στα μηχανακια στριψιματος. Χανεται η μιση απολαυση. 2 ωρες συνολικά προσπαθεια ειναι.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Old Holborn κιτρινος.

Rizla πρασινα.

Swan φιλτρακια.

 

Το τριπτυχο της απολαυσης.

 

Συβουλη προς συνκαπνιστες στριφτου. Στριψτε με το χέρι. Φωτια στα μηχανακια στριψιματος. Χανεται η μιση απολαυση. 2 ωρες συνολικά προσπαθεια ειναι.

 

:)

 

πράσινα? πολύ χοντρά είναι ρε συ!

 

@Petr_4 : Όταν λες οτι σου έκανε εντύπωση...τι εννοείς?

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

@e34 καλυτερα να μαθεις να στριβεις με το χερι γιατι με το εργαλειο που στριβει δεν μπορεις να υπολογισεις ποσο σφηχτα η χαλαρα θα ειναι τα τσιγαρα και ετσι δεν γεινονται ωραια :)

 

Eχω δύο μηχανάκια : ένα για λεπτό τσιγάρο (slim φιλτράκια) και ένα για χοντρό (φίλτρα διαμέτρου κανοπνικού τσιγάρου) , ποτέ ως τώρα δεν μπερδεύτηκα.

Φυσικά καπνίζω 3-4 στριφτά την ημέρα + 2 πακέτα camel σκληρό..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Davidoff Gold ή καμιά φορά Dunhill Fine Cut...

Τα Black Devil τι απέγιναν? Έχουν σταματήσει να φέρνουν... :(

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα με στριφτό (Golden Virginia και Rizla light blue) μετά Davidoff Rich Blue και τώρα Marlboro..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα με Camel μετά το γύρισα σε Prince,μετά σε West,forca McLaren,μετά πάλι Prince και τώρα Davidoff μαύρο!!!
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

εγω αρχισα με malboro μαλακο ,prince μαλακο,prince σκληρο,lucky strike σκληρο και τωρα lucky strike μαλακο!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

 

Τα lucky strike τα ασημί είναι 20αρια και βγαίνουν μόνο σε μαλακό πακέτο?

 

 

Τι ποσότητες από νικοτίνη κτλ περιέχουν?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω βγαίνει και σε σκληρό και πρέπει να έχει 10 0,6-0,7.

 

emena gt mou fainetai oti exei 7 kai 0.5 :S

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Eγω κάπνιζα για αιωνες Dunhill International(το πλακε),το οποιο είναι μακραν το καλυτερο τσιγαρο που έχει φτιαχτει,το 2006 η B.A.T. που πήρε τα δικαιωματα άλλαξε και το πακετο και τον καπνο και πλεον σαν τσιγάρο είναι απαίσιο,αλλή μάρκα δεν μπορουσα να καπνίσω οπότε τώρα κάνω ότι βρω χωρίς να έχω κάποια σταθερη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...