Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer ( 2 Ιαν. 2004 , 02:46)

 

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι μια απλη ανωφελη υπηρεσια που κονομαει πολλα λεφτα..

Σκεψου ΠΟΣΟ απελπισμενοι θα ειναι καποιοι για να αναζητησουν το ταιρι τους σε μια τετοια υπηρεσια. Δεν αναφερομαι σε κανεναν. ΓΕΝΙΚΑ μιλαω..

 

 

Entaxei kalytera na min xarakthrizoume aftous pou xrhsimopoioun tetoiou eidous yphresies. Einai kati antistoixo me ta 090, aggelies gnwrimiwn h site sto internet. Yparxoun polloi anthrwpoi pou gia diaforous logous den exoun parea/syndrofo kai den boroun/theloun na vroun parea/syntrofo me tous paradosiakous tropous... Apla gia na min ginomaste ratsistes to lew :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Παλια στην vodafone μπορουσες να δεις σε μυνημα που σου στελναν

τον αριθμο που σε πηρε οταν ειχες το τηλ. κλειστο.

Πως ενεργοποιουμε την λειτουργεια αυτη μηπως ξερει καποις να μου πει

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gab ( 2 Ιαν. 2004 , 20:09)

 

Παλια στην vodafone μπορουσες να δεις σε μυνημα που σου στελναν

τον αριθμο που σε πηρε οταν ειχες το τηλ. κλειστο.

Πως ενεργοποιουμε την λειτουργεια αυτη μηπως ξερει καποις να μου πει

 

Ευχαριστω

 

Πάρε 1285 για να την ενεργοποιήσεις είναι δωρεάν και το τηλεφώνημα και η υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά το καλύτερο κινητό της αγοράς! Sony Ericsson T310 με camera :D

 

Είχαμε δεκάδες κομμάτια στο κατάστημα και θέλαμε να τα διώξουμε!

Έτσι λοιπόν και μεις σιγά σιγά τα διώξαμε και ο συγκεκριμένος κύριος ταξιδεύει από Θεσσαλονίκη προς Καβάλα ξέροντας ότι το triband κινητό του θα έχει πάντα σήμα ακόμη και στην Αθήνα να πάει :D :D :D

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Gka ( 2 Ιαν. 2004 , 20:32)

 

Πάρε 1285 για να την ενεργοποιήσεις είναι δωρεάν και το τηλεφώνημα και η υπηρεσία.

 

 

 

Ευχαριστω τωρα ειδα την απαντηση σου και το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται τώρα 2 μέρες MMS και δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω GPRS να τα δώ, ξέρει κανείς τι παίζει;Οι ρυθμίσεις είναι όλες οκ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iNCubO ( 3 Ιαν. 2004 , 21:04)

 

Μου έρχονται τώρα 2 μέρες MMS και δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω GPRS να τα δώ, ξέρει κανείς τι παίζει;Οι ρυθμίσεις είναι όλες οκ..

 

Οι ρυθμίσεις είναι οκ.Ποιο κινητό έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Ap'oso ematha me enan franchise poy exei Vodafone-Shop moy eipe oti sto symfonitiko poy exoyn sinapsei me tin Vodafone apagoreytai dia ropoalou ksena proionta/yphresies/etaireies ektos tis Vodafone kai xoris tin egkrisi tis!!

 

Opote katalavenete..

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pantws mhn mpei kanenas sobara gia thn eyresh gkomenas giati den kserei ti 8a synanthsei se periptwsh pou kleisei rantebou mazi ths,bebaia mporei na yparxoun kai montela sto chat alla h apopsh mou einai oti oi oxtw stis deka den blepontai,mia lysh yparxei na sou steilei me mms thn fwtografia ths xwris peraiterw kolpakia

Egw pantws empaina gia na kanw plaka,epeidh megalwsa kai arxisa na skeftomai sobara den asxoloumai allo me chat,edw sto irc bariemai na mpw 8a kanw chat apo to kinhto??? :p

Link to comment
Share on other sites

lipon tha pas sto menu mms meta Προφίλ MMS tha sou emfanisi logika ta parakatw

1. VODAFONE

2. COSMOTE

3. TELESET

4. Πληροφορίες Proxy4

5 Πληροφορίες Proxy5

 

esi tha epileksi ena apo ta 3 prwta.

mwlis epileksis to diktyo boris na kanis anaktisi twn mms kai na ta dis kanonika an fisika den exoun perasi 2 meres apo tote pou sou ta estilan.

 

elpizw na voithisa :)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη είχα επιλεγμένο το Vodafone και τσέκαρα και όλες τις ρυθμίσεις μέσα σε αυτό..ρωτάω μήπως έχει η Vodafone κάποιο πρόβλημα με τα MMS αυτές τις μέρες..
Link to comment
Share on other sites

oxi egw prin ligo malista elava mms....
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stixima (28 Δεκ. 2003 , 22:21)

 

Σε ενα μηνα κλεινω ακριβως ενα χρονο πελατης με την Vodafone, και επειδη εχω το προγραμμα 240 με 30€ παγιο, και κατα βαση κανω μηνιαως απο 50-120€ λογαριασμους, θεωρησα πως θα μου κανουν καποια επιδοτηση συσκευης.

 

Στο 13830 μου ειπαν ομως οτι θα πρεπει να καλεσω το 1ο 10ημερο του Ιαν.2004 για να μου πουν εαν δικαιουμαι. Γιατι μπορει και να αλλαξει η πολιτικη της εταιρειας και να μην δινουν καθολου αναβαθμισεις απο 1/1/2004 :mad:

 

Θα περιμενω βεβαια το 1ο 10ημερο να τους καλεσω να δω τι θα μου πουνε... :wacko:

 

Ηθελα να ρωτησω εαν εκανε κανεις αναβαθμιση συσκευης τωρα μεσα στον Νοεμβριο και τι ποσο επιδοτησης του δωσανε, καθως και τον τροπο με τον οποιο μπορεις να παρεις την συσκευη. Σου την στελνουν ταχυδρομικως; Ή πηγαινεις σε καποιο Vodafone-Shop; Σου την δινουν αμεσως την συσκευη;

 

 

telika emathes to poso epidotisis pou dikeouse? :!:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι εκτός από τις χρεώσεις που κάνεις πέραν του παγίου, σημασία έχουν και οι κλήσεις που δέχεσαι κυρίως από άλλα δίκτυα. Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι οι επιδοτήσεις της vodafone είναι άθλιες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι στο vodafone 240 έχω κάνει λογαριασμούς από 40 ευρώ μέχρι 140 αλλά κατά μέσο όρο είμαι στα 60 ευρώ πήγα σε κατάστημα και ρώτησα για συγκεκριμένο κινητό, το νέο SAGEM νομίζω το μοντέλο 65 και μου είπαν το παίρνω με 70 ευρώ. καλά μου φάνηκε. υπόψιν ότι ρωτήσα 15 μέρες πριν κλείσω χρόνο, οπότε δεν παίζει ρόλο αν έχεις κλείσει χρόνο, η αδερφή μου πήρε άλλο κινητό πριν λήξη ο χρόνος.
Link to comment
Share on other sites

Το ελάχιστο χρονικό διάστημα μετά από το οποίο μπορείς να έχεις επιδότηση είναι 8 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτησεις εχουν ανεβει λιγο, ποτε δεν ηταν προυποθεση ο χρονος και πλεον αλλαξε ο τροπος επικοινωνιας, για να μην νομιζουν μερικοι οτι ειναι αθλιες. Τωρα που η Vodafone δεν ανακοινωνει το ποσο της επιδοτησης αλλα το ποσο που πρεπει να πληρωσεις (οπως η Τelestet), υπαρχει καποιο μετρο συγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να πω και εγώ..

29/12/2003 έκανα την διακοπή στην σύνδεση μου (η οποία είχε ενεργοποιηθεί στις 31/12/2003)

VODA 120 και πλήρωνα 24 euro τον μήνα

Συνολική διάρκεια χρόνου ομιλίας : 20 ώρες και 25 λεπτά

Συνολική διάρκεια εξερχόμενων : 15 ώρες και 37 λεπτά

+ μερικά μηνύματα (και μερικές ώρες που έκανα με το άλλο κινητό για κάνα μήνα )

 

όταν έκανα την διακοπή η μάλλον λίγο πριν την κάνω με ενημέρωσαν ότι δικαιούμαι 82,60 ευρο επιδότηση

 

στο χαρτί που πείρα με την μεταφορά του νούμερου σε καρτοκινητό έγραφε και ότι « χάνω την έκπτωση από τα μειωμένα πάγια του 2ου χρόνου σε 24 ευρο (αυτό δεν το κατάλαβα )

(και από δίπλα είχε σύνολο 106,6 ευρο ότι χάνω χεχ )

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BaCkOs ( 4 Ιαν. 2004 , 14:10)

 

Λοιπόν για να πω και εγώ..

29/12/2003 έκανα την διακοπή στην σύνδεση μου (η οποία είχε ενεργοποιηθεί στις 31/12/2003)

VODA 120 και πλήρωνα 24 euro τον μήνα

Συνολική διάρκεια χρόνου ομιλίας : 20 ώρες και 25 λεπτά

Συνολική διάρκεια εξερχόμενων : 15 ώρες και 37 λεπτά

+ μερικά μηνύματα (και μερικές ώρες που έκανα με το άλλο κινητό για κάνα μήνα )

 

όταν έκανα την διακοπή η μάλλον λίγο πριν την κάνω με ενημέρωσαν ότι δικαιούμαι 82,60 ευρο επιδότηση

 

στο χαρτί που πείρα με την μεταφορά του νούμερου σε καρτοκινητό έγραφε και ότι « χάνω την έκπτωση από τα μειωμένα πάγια του 2ου χρόνου σε 24 ευρο (αυτό δεν το κατάλαβα )

(και από δίπλα είχε σύνολο 106,6 ευρο ότι χάνω χεχ )

 

 

Η έκπτωση των 24ων ευρώ που "έχασες" είναι η μείωση των παγίων που έχεις μετά τον πρώτο χρόνο! Δηλαδή αν κρατούσες για ένα χρόνο ακόμη τη γραμμή στο 120 θα είχες πάγιο 17 ευρώ το μήνα (204 το χρόνο) ενώ αν κάνεις νέα σύνδεση το πάγιο θα είναι 19 το μήνα (228 το χρόνο).

228-204=24

 

Όπως καταλαβαίνεις δεν είναι κάτι σημαντικό, απλά το κάνουν να φαίνεται έτσι...

 

Επίσης, μπορεί να έχασες την επιδότηση 82,60 και τα 24 από τη μείωση των παγίων (106,60 όπως είπες και συ συνολικά) ενώ αν κάνεις μια νέα σύνδεση μπορεί μεν το πάγιο να είναι πάλι 19 αλλά η επιδότηση θα είναι 110 ευρώ και αν βάλεις το λογαριασμό να εξοφλείται μέσω πιστωτικής τότε πάει στα 125 ευρώ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iNCubO ( 4 Ιαν. 2004 , 01:35)

 

Πάει να κάνει σύνδεση, και μου λέει "Μη διαθέσιμη υπηρεσία"

 

Τώρα που το λες και μια κοπέλα με v200 και vodafone σήμερα δεν μπορουσε να στείλει και είχε βάλει κανονικά τις ρυθμίσεις.Τι φταίει δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλή χρονιά !!!

Thanks για την ανταπόκριση !!!!!!!!! :p Φυσικά και δεν περίμενα μια υπάλληλος να έλεγε στον καταναλωτή την αλήθεια !! ;)

 

Petros the Great λυπάμαι τον κακόμοιρο τον ανθρωπάκο που σε ρώτησε !!!!!!!!! :p :p

Έπρεπε να του είχες προτείνει το 9210i Communicator μην χάσει λεφτά η εταιρία !!!!!!!!!!!! :p :p Είπες τίποτα ???????? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...