Jump to content

Αίθουσα εικονικής πραγματικότητας


manolissinger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thelo na kano mia erothsh gia to virtual reality.sthn amerikh eiparxoun net cafes pou blepeis me eidika gialia 3d Virtual.sthn ellada eiparxei kati paromoio???kai episis poso kanei mia suskeuh,dhladh ta eidika gialia gia na blepeis sto pc to reality?:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

τι reality θελεις να βλεπεις?

εξηγα....

 

famestory :p :p :p

 

πλάκα κάνω./

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

thelo na kano mia erothsh gia to virtual reality.sthn amerikh eiparxoun net cafes pou blepeis me eidika gialia 3d Virtual.sthn ellada eiparxei kati paromoio???kai episis poso kanei mia suskeuh,dhladh ta eidika gialia gia na blepeis sto pc to reality?:lol:

 

Αν κατάλαβα σωστά εννοείς κάτι σαν αυτό που έχει στο Ι.Μ.Ε. έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το 99 που είχα παίξει με virtual reality ήταν σε...πολυ πρωιμο σταδιο ας πουμε. Ασε που δεν μπορουσα να γυρισω το κεφαλι μου με εκεινο το σκαφανδρο :lol:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως που ειχαμε παει Γαλλια με μια φιλη το 2003 εκει χρησιμοποιουν virtual reality και για πιο "προχωρημενες":X ;) καταστασεις (που πιστευω οτι δεν μπορω να γραψω εδω γιατι θα θεωρηθει αντιθετο στους κανονες:) :) ) Παντως και το ειδαμε και "παιξαμε" μαζι του και ηταν παρα μα ΠΑΡΑ πολυ πραγματικο, απλα πιστευω οτι εδω στην Ελλαδιτσα μας η τεχνολογια αυτη θα αργηηηηηηηηηηηηηηηηησει παρα ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ

When the smoke is going down......

Hell is living without you....

Sleeping in the fire..............

Ο τελευταιος χορος............

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει και εγω οτι σε Αγγλια-Γερμανια-Γαλλια υπαρχουν αιθουσες (ή να πω μαγαζια) που πας και κανεις διαφορες χρησεις της εικονικης πραγματικοτητας, επισης εαν "επιασα" αυτο που θες να πεις, φιλικο ζευγαρι, μας ειχε πει οτι ειχαν "παιξει" αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν το πολυπιστεψα. :O

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει στην Ελλαδα τετοιο μηχανημα. Πεμπτη παμε εκδρομη στο Πλανηταριο Θεσσαλινοκης και πληρωσαμε εξτρα 5 ευρω για το 3D vitrual reality...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει στην Ελλαδα τετοιο μηχανημα. Πεμπτη παμε εκδρομη στο Πλανηταριο Θεσσαλινοκης και πληρωσαμε εξτρα 5 ευρω για το 3D vitrual reality...

 

Ενδιαφέρον...:confused:

Καλά 2 χρόνια πηγαίνω Θεσσαλονίκη δεν το ήξερα :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το Πλανηταριο ειναι καινουργιο...

Και γω ειχα παει στο 3D virtual reality στο πλανηταριο Θεσσαλονικης.

Μπαινεις σε κατι βαγονια που πηγαινουν πανω-κατω-αριστερα-δεξια φορας κατι ειδικα γιαλια και κοιτας στην οθονη.

Εγω ειχα κανει το water course που εισαι και καλα σε ενα βαγονι και σε πηγαινει υποβρυχια βολτα. Βλεπεις ψαρια και καρχαριες(σαν καρτουν βεβαια) αλλα ειδικα τα ψαρια νομιζεις οτι ειναι διπλα σου! (χωρις πλακα) νομιζα οτι ηταν ενα που ηταν κολλημενο διπλα μου!

Αλλα αυτο ηταν!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το Πλανηταριο ειναι καινουργιο...

Και γω ειχα παει στο 3D virtual reality στο πλανηταριο Θεσσαλονικης.

Μπαινεις σε κατι βαγονια που πηγαινουν πανω-κατω-αριστερα-δεξια φορας κατι ειδικα γιαλια και κοιτας στην οθονη.

Εγω ειχα κανει το water course που εισαι και καλα σε ενα βαγονι και σε πηγαινει υποβρυχια βολτα. Βλεπεις ψαρια και καρχαριες(σαν καρτουν βεβαια) αλλα ειδικα τα ψαρια νομιζεις οτι ειναι διπλα σου! (χωρις πλακα) νομιζα οτι ηταν ενα που ηταν κολλημενο διπλα μου!

Αλλα αυτο ηταν!

 

:eek: Μου φαίνεται θα το προγραμματίσω σύντομα για να πάω φαίνεται ενδιαφέρον :)

Υπάρχει κάποιο ωράριο ή περίοδος εκεί που πας ή είναι όλο το χρόνο?

Ξέρει κανείς?:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα το Πλανητάριο είναι μια αίθουσα με μεγάλη κλίση και από πάνω σου σε όλη την αίθουσα είναι ένας τεράστιος θόλος και προβάλλουν πάνω ντοκυμαντέρ που δεν ξεπερνούν τα 45 λεπτά. Δεν φοράς γυαλιά και όμως έχεις την τρισδιάστατη αίσθηση. Και αν πας μόνος σου (εκτός σχολικής εκδρομής) λειτουργούν τα πλήκτρα 5 κατευθύνσεων στο χερούλι και γίνεται ακόμη πιο διαδραστικό. Βέβαια μετά βγαίνεις με πονοκέφαλο και κουρκουτιασμένος.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα το Πλανητάριο είναι μια αίθουσα με μεγάλη κλίση και από πάνω σου σε όλη την αίθουσα είναι ένας τεράστιος θόλος και προβάλλουν πάνω ντοκυμαντέρ που δεν ξεπερνούν τα 45 λεπτά. Δεν φοράς γυαλιά και όμως έχεις την τρισδιάστατη αίσθηση. Και αν πας μόνος σου (εκτός σχολικής εκδρομής) λειτουργούν τα πλήκτρα 5 κατευθύνσεων στο χερούλι και γίνεται ακόμη πιο διαδραστικό. Βέβαια μετά βγαίνεις με πονοκέφαλο και κουρκουτιασμένος.

 

Ώπ πιο ενδιαφέρον γιατί είμαι ποιό κοντά για Αθήνα :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει και μια ακομα πιο ενδιαφερουσα διαδρομη, σε παει μεσα σε ενα ηφαιστειο(απ'οτι μας εχουν πει) και κατεβαινεις στο κεντρο της γης...........
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ωράρια?:O

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλό μου ακούγεται!

Δυστυχώς δεν είχα την τύχη να πάω με το σχολείο!Ελπίζω στο μέλλον να μς πάνε κάποια φορά!;)

Link to comment
Share on other sites

kala ola auta pou lete,alla kukloforun sthn agora ta eidika gialia 3d gia na blepeis sto pc to reality??kai oxi TO FAME STORY5:D basika enoo ta megalia yialia pou nai san ..pou nai megala telospanton
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα νετ καφε στον αγ δημητριο...νομιζω 3dcafe λεγεται.

κ παιζεις μερικα games με αυτο τον τροπο...

ωραίο πρέπει να είναι!Ε?Αλήθεια τι παιχνίδια είναι?Τα γνωστά με μικρές διαφοροποιήσεις ή άγνωστα?

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα το Πλανητάριο είναι μια αίθουσα με μεγάλη κλίση και από πάνω σου σε όλη την αίθουσα είναι ένας τεράστιος θόλος και προβάλλουν πάνω ντοκυμαντέρ που δεν ξεπερνούν τα 45 λεπτά. Δεν φοράς γυαλιά και όμως έχεις την τρισδιάστατη αίσθηση. Και αν πας μόνος σου (εκτός σχολικής εκδρομής) λειτουργούν τα πλήκτρα 5 κατευθύνσεων στο χερούλι και γίνεται ακόμη πιο διαδραστικό. Βέβαια μετά βγαίνεις με πονοκέφαλο και κουρκουτιασμένος.

Αυτο ειναι το Πλανηταριο της Αθηνας.

Και στη Θεσσαλονικη εχει αιθουσα πλανηταριου αλλα επισης στο ιδιο κτιριο εχει και την εικονικη πραγματικοτητα.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.;) ;) :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εχω παει στης αθηνας..πολυ ωραια ειναι..οτι πρεπει για υπνο..:lol:

παρεπιπτοντως ειχα κοιμηθει οταν πηγα ..(3η μερη)

και στης θεσσαλονικης εχω παει..αλλα νταξ ..

Link to comment
Share on other sites

εχω παει στης αθηνας..πολυ ωραια ειναι..οτι πρεπει για υπνο..:lol:

παρεπιπτοντως ειχα κοιμηθει οταν πηγα ..(3η μερη)

και στης θεσσαλονικης εχω παει..αλλα νταξ ..

τα καθισματα στο Πλανηταριο της Αθηνας ειναι οτι πρεπει για υπνο!!

Ξαπλα τελειως:lol: :lol: :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Πλανητάριο της Αθήνας είναι το πιο σύγχρονο και καλύτερα οργανωμένο πλανητάριο στην Ευρώπη κι αν δεν κάνω λάθος και παγκοσμίως.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Απλά οι λέξεις "σύγχρονος" και "καλύτερα οργανωμένος" δεν έχουν και πολύ αντικειμενική σημασία.

Οπότε οποιοδήποτε (καινούριο) πλανητάριο μπορεί να το πει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...