Jump to content

E-TEN M700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!Μου ειπαν 5 Ιανουαριου θα ερθουν 60 κομματια στο πλαισιο 599 θα εχει(Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον)!!Εκλεισα κιολας ενα!!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είναι όντως αυτή η τιμή του τότε σημαίνει ότι θα πέσει η τιμή του X500.:)

Οπότε από την καινούρια χρονιά θα το χτυπήσω.

Εκτός κι αν τελικά πάρω το Μ700 γιατί τα 599 μου ακούγονται πολύ λογικά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!!Δεν ξερω φιλε μου ετσι μου ειπαν!!λιγο περιεργο που θα εχει ιδια τιμη με το Χ500!Το μονο που φοβαμαι ειναι μην εχει και αυτο προβληματακια...αλλα μαλλον οι παιδικες ασθενιες ειναι αναποφεκτες,τι να κανουμε το myphone να ειναι καλα....:)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κινηση και ανησυχω,Τι γινεται ρε παδια μονο εγω το περιμενω?Μηπως ξερετε κατι που δεν ξερω??:worry:

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Και άλλοι το περιμένουμε :)

 

Θεσσαλονίκη το πλαίσιο είπε θα το φέρει 8 του μηνός. Οπότε θέλω να το δω και από κοντά.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το περιμένω!!! Το πρόβλημα με μένα είναι ότι έχω επιδότηση από την Cosmote 185 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση να το πάρω από την Cosmote για να χρησιμοποιήσω την επιδότηση?
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το περιμένω!!! Το πρόβλημα με μένα είναι ότι έχω επιδότηση από την Cosmote 185 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση να το πάρω από την Cosmote για να χρησιμοποιήσω την επιδότηση?

 

Φίλε μου καλημέρα!και 'γώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω,μόνο που η επιδότηση είναι μικρότερη σε μένα.Πάντως επειδή ψήνομαι πάρα πολύ για το M700, που ρώτησα και 'γω στο πλαίσιο και έρχεται αύριο, θα κάνω μάλλον φορητότητα σε προγραμμα άλλης εταιρίας και η τελική τιμή έρχεται πολύ φθηνότερα, που με βολέυει αρκετά! Πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για λόγια για το M700 που αναμένεται αύριο επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνεις φορητότητα και τι ακριβώς είναι αυτό? Δλδ μπορείς να πας σε άλλο παροχέα και να πάρεις μαζί σου και την επιδότηση??? Για βοήθησε λίγο, τι ακριβώς θες (και μπορείς) να κάνεις, μήπως βοηθήσεις και μένα.

 

Άσχετο πάνω που είχα ψηθεί 100% να πάρω κάποιο από τα καινούργια E-TEN (ή το Μ700 ή το Χ500) παρακολούθησα κάποια video στο http://www.youtube.com και μπορώ να πω ότι τελικά απογοητεύτηκα από ένα και μόνο πράγμα. Από τα γραφικά, η εικόνα του και το γραφικό περιβάλλον είναι πολύ χάλια, σε σχέση πχ με το HTC P3300..

 

Δεν ξέρω, είμαι πολύ μπερδεμένος πάλι. Πάνω που αποφασίζω για κάτι, θα βρεθεί κάτι να με θολώσει.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο πάνω που είχα ψηθεί 100% να πάρω κάποιο από τα καινούργια E-TEN (ή το Μ700 ή το Χ500) παρακολούθησα κάποια video στο http://www.youtube.com και μπορώ να πω ότι τελικά απογοητεύτηκα από ένα και μόνο πράγμα. Από τα γραφικά, η εικόνα του και το γραφικό περιβάλλον είναι πολύ χάλια, σε σχέση πχ με το HTC P3300..

 

Δεν έχουν τέτοιες διαφορές. Τα γραφικά είναι ίδια αφού είναι windows mobile.

Εγώ έχω δει στο πλαίσιο δίπλα δίπλα Χ500 και Ρ3300. Η μόνη διαφορά για μένα είναι ότι η οθόνη του P3300 μου άρεσε κάπως περισσότερο. Μου φάνηκε κάπως πιο φωτεινή και λίγο ευκρινέστερη. Δεν έπαιξα με την ρύθμιση της φωτεινότητας όμως. Αλλά εγώ θα προτιμήσω μάλλον Μ700 λόγω πλητρολογίου.

Πρώτα βέβαια θέλω να το δω από κοντά, και το ίδιο θα σε συμβούλευα να κάνεις και εσύ μόλις έρθει το m700.

Να τα δεις δίπλα δίπλα είναι το καλύτερο. Να κρίνεις μόνος σου για οθόνη ποιότητα κατασκευής κλπ.

 

 

Επίσης κάτι μου είχαν πει για ένα e-μαγαζί που αναλαμβάνει να πάρει την επιδότησή σου από cosmote και εσύ αγοράζεις από αυτούς. Δεν ξέρω πως γίνεται αλλά δεν θυμάμαι το shop. Ισως το e-shop ή shop24. Θα κοιτάξω να ρωτήσω.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για την διαφορά αυτή μιλάω. Είδα screen shots και video και μπορώ να πω ότι όχι μόνο δεν εντυπωσιάστηκα από τα ETEN αλλά μου άφησαν και μια μικρή δόση απογοήτευσης.

 

Αν μπορείς μάθε τι γίνετε με τις επιδοτήσεις, θα με σώσεις!!! Δεν είναι και λίγα τα 185 ευρώ που έχω από την COSMOTE. Το 1/3 της αξίας του είναι.

 

Δυστυχώς στην ακριτική Σέρρες δεν υπάρχει περίπτωση να τα δω ζωντανά και να συγκρίνω. Αν καταφέρω να πάω PLAISIO Θεσσαλονίκη, μόνο εκεί. Από πότε θα είναι διαθέσιμα και τα ETEN εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Αααα..τελικα ειμαστε πολλοι!!Και εμενα για αυριο μου ειπαν!Ενταξη παιδια ειχα το G500+ και ηταν τελειο,φανταζομαι ετσι και το νεο αιμα!Τωρα καποια προβληματακια τα περιμενω βεβαια στην αρχη αλλα Απο την αλλη το today το φτιαχνεις τον omap 200Mh οχι ομως!;)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ας ειμαστε σοβαροι...Μαλλον οταν ειδατε το 3300 και το Χ500 διπλα διπλα,το Χ500 ηταν ρυθμισμενο στη κατωτερη βαθμιδα φωτεινοτητας..

Ενα απο τα βασικοτερα ατου του Χ500,ειναι οτι εχει τη καλυτερη οθονη απο ολα τα PPC της αγορας...Το ιδιο και το Μ700 γιατι εχουν την ιδια οθονη...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ας ειμαστε σοβαροι...Μαλλον οταν ειδατε το 3300 και το Χ500 διπλα διπλα,το Χ500 ηταν ρυθμισμενο στη κατωτερη βαθμιδα φωτεινοτητας..

Ενα απο τα βασικοτερα ατου του Χ500,ειναι οτι εχει τη καλυτερη οθονη απο ολα τα PPC της αγορας...Το ιδιο και το Μ700 γιατι εχουν την ιδια οθονη...

 

Απο που προκύπτει αυτό που λες;

:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΝΤΙΔΙΚΙΑΣ , ειχα το χ500 , μετεφερα μια φωτογραφία απο το Κ800 στο χ500 για να την δω στην "καλλιτερη οθονη ppc" και το αποτελεσμα ΧΑΛΙΑ , τα χρωματα μπερδευονταν σαν να ηταν σε χαμηλοτατη αναλυση , ενω στο htc 3300 φαινεται αριστη !!!!! και η φωτεινοτητα στο full και στα δυο , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ, όντως σαν φωτεινοτεινα το χ500 ειναι παρα πολυ φωτεινο αλλα απο αναλυση δεν πιανει το Αρτεμις , τι να πω ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να πάρω το Artemis. Δεν ξέρω γιατί αλλά δε με έπεισε κάποιο από τα δύο E-TEN. Ίσως να έχει ποιο γρήγορο επεξεργαστή αλλά... αυτό? Μετά? Επίσης πολύ χοντροκομμένο αυτό με το πληκτρολόγιο (μιλάω και εγώ που έχω το Nokia 9500 :D )

Φυσικά δεν μπόρεσα να δω κανένα από κοντά, ότι κριτικές διάβασα στο ίντερνετ και όσα περισσότερα video μπόρεσα να βρω.

Αφού πήρα την απόφαση μου, πήγα να το παραγγείλω από την Cosmote. "Χάρηκα" όταν μου είπαν ότι δεν φέρνουν E-TEN αυτοί σκέφτηκα ότι αν είχα πάρει αντίθετη απόφαση θα είχα απογοητευτεί. Όχι ότι δεν απογοητεύτηκα τώρα, να ξαναπάω τέλος μήνα, μου είπαν, να δουν αν έχουν φέρει κάτι από τα Κεντρικά (Αθήνα λογικά,ε?) γιατί δεν υπάρχει τίποτα τώρα...

 

Και απορώ... πόσο μ..:X μπορεί να είναι??

 

Καλά μιλάμε τι ατάκες είναι αυτές που ακούμε σε τέτοια καταστήματα? Του είπα ότι πριν το αγοράσω θα ήθελα να το δω την ανάλυση της οθόνης.. και πετάγετε "αα έχει πολύ μεγάλη ανάλυση"...... no comments!

 

Τέλος πάντων επειδή αναγκαστικά μέχρι το τέλος της άλλης βδομάδας (12 Ιανουαρίου) θα δώσω το Nokia 9500 και θα μείνω με την... sim στο χέρι πρέπει να γίνει γρήγορα η καινούργια αγορά!!! Οπότε βοηθήστε με λίγο... σχετικά με τα παρακάτω

 

 

smarg μήπως μπορείς να γίνεις ποιο συγκεκριμένος σε αυτό που είπες για φορητότητα σε άλλη εταιρία?? Δλδ τι θα κάνεις? Θα αλλάξεις εταιρία? Η επιδότηση δεν χάνετε??? Πως, που, πότε, γιατι???:wacko:

 

highway μπορείς να δεις αυτό για το e-shop που πέρνει την επιδότηση που έχεις και αγοράζεις από αυτούς???

 

Please παιδιά είναι μεγάλη ανάγκη!!!

 

 

ΥΓ) σόρρυ για το άσχετο post στο συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε το 3300.Ειναι φοβερο μηχανημα.Κι ας εχει 100 ευρω παραπανω,κι ας μην εχει ενσωματομενο πληκτρολογιο,κι ας εχει 200αρι επεξεργαστη-και ΌΧΙ 400αρι.

Τα ΕΤΕΝ ολα ειναι σκουπιδια.

Κι εγω που εχω αλλαξει 7 PPC εδω και 5 χρονια παραμενω ασχετος και κοροιδο που το πηρα.

Ευχαριστηθηκες?

Αντε με τις υγειες σου.

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μπαρδόν???

 

Καταρχήν δεν νομίζω να ειρωνεύτηκα κάποιον ώστε να με ειρωνευτούν. Δεν αντιλέγω ότι το Ε-ΤΕΝ είναι χειρότερο, αλλά δεν μπορώ να το πάρω, τι να κάνω? Να μιλήσω με την Cosmote ώστε να γίνει αντιπρόσωπος για να το αποκτήσω?

 

Δεν έχω τρελές απαιτήσεις από την συσκευή, απλά θέλω μια τέτοια, λυπάμαι που δεν διαλέγω την "καλύτερη" αλλά αυτή που μου αρέσει περισσότερο. Ίσως από τα πολλά μου λάθη σε 5 χρόνια να αλλάξω και εγώ 7 ppc...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαλεγεις τη συσκευη,από την ομορφια,τοτε οντως συμφωνα με τη μεγαλη πλειοψηφία (συμφωνω κι εγω),το 3300 ειναι πολυ πιο ομορφο..

Ομως εκτος του οτι δεν εχει πληκτρολογιο,ΔΕΝ κανει για αυτους που εχουν απαιτησεις και θελουν να τρεχουν βαριες εφαρμογες και παιχνιδια.Ακομα και oveclocking να κανεις,μπορει η κατασταση να διορθωνεται θεαματικα,αλλα σιγουρα υπολειπεται του 400αρι επεξεργαστη του ΕΤΕΝ.

Για σενα βεβαια δε τιθεται θεμα γιατι οπως δηλωσες,δεν εχεις μεγαλες απαιτησεις..

Και οσον αφορα το ειρωνικο σχολιο σου για το λογο που αλλαζω συνεχεια συσκευες....

Αν για σενα,η τρελλα που εχει η πλειοψηφία των Συνφορμιτων εδω μεσα,να εχουν οτι πιο συγχρονο κυκλοφορει,ειναι για σενα αντικειμενο ειρωνειας,σε αφηνω στη κριση και κατακραυγη του φορουμ...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δεις αυτό για το e-shop που πέρνει την επιδότηση που έχεις και αγοράζεις από αυτούς???

 

Μου είχε πει ένας συνάδελφος για αυτό. Αλλά έχει άδεια και γυρνάει δευτέρα. Εαν μάθω κάτι νωρίτερα ή βρω στο internet θα σου πω.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πει ένας συνάδελφος για αυτό. Αλλά έχει άδεια και γυρνάει δευτέρα. Εαν μάθω κάτι νωρίτερα ή βρω στο internet θα σου πω.

 

Ρώτησα στο e-shop αλλά τίποτα.. δεν δέχονται την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο expansys υπάρχει για προπαραγγελία χωρίς διαθεσιμότητα και τιμή.

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=143267

 

Στο πλάισιο τίποτε ακόμη. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Και είχαν πει πως θα το είχαν στις 5 Ιανουαρίου :( . Πάλι αναμονή :mad:

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο e-shop αλλά τίποτα.. δεν δέχονται την επιδότηση.

 

Να ζητήσω συγγνωμη γιατί μάλλον εχω παραπληροφορήσει. Τελικά δεν βρήκα κανέναν που να δουλεύει έτσι, δηλ. να αναλαμβάνει την επιδότηση που έχεις.

 

Αυτήν την βδομάδα το πλαίσιο θα φέρει κάποια κομμάτια. Θα ήθελα να δω το Μ700 από κοντά.

Πέστε μου εαν ξέρετε για τις συσκευές της Eten σε σχέση με αυτές της HTC. Ποιότητα κατασκευής? Ποιότητα σαν τηλέφωνο και ακουστική? Software Bugs (της ROM)?

 

Είμαι βλέπετε ανάμεσα στο M700 και στο TyTN

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Σημερα το ελαβα απο το πλαισιο,απο παρασκευη εχει ερθει αλλα σημερα εκτελεστικαν οι παραγγελιες,9 η ωρα ηταν σπιτι μου!Αγγλος στα ραντεβου του!!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

philip περιμενουμε εντυπωσεις το συντομοτερο δυνατο.Το πηρες με συνδεση η σαν συσκευη?Ειμαι υποψηφιος αγοραστης....

Αφου τωρα περιμενεις τη πρωτη φορτιση πες μας εντυπωσεις για εξωτερικη εμφανιση(ποιοτητα κατασκευης,μηχανισμος ανοιγματος κ.τ.λ)

 

 

Α και καλορiζικο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN M700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...