Jump to content

E-TEN M700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Me ta ellinika de tha exeis problima alla giati den perimeneis to X800?

Μήπως γνωρίζεις πιο πρόγραμμα θα χρειαστώ για να το κάνω να δουλεύει το hardware πληκτρολόγιο με ελληνικά. κάτι σαν το resco keyboard ή κάτι άλλο? Ευχαριστώ για την απάντηση! :)

Κάποιος που το έχει και να γράφει ελληνικά με το πληκτρολόγιο και πώς..?

 

SORRY τώρα που ξαναδιάβαζα τα posts είδα οτι αναφέρεται στην σελίδα 11.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω σχεδόν μια εβδομάδα το M700. Φοβερό μηχάνημα αλλά έχω μερικά προβλήματα πολύ εκνευριστικά τα οποία δεν μπορώ να λύσω:

1) όταν βάζω κάποιο τραγούδι ως ήχο κλήσης (mp3, wav, wma) χτυπάει σιγά και καταλαβαίνω ότι με καλούν σχεδόν πάντα από την δόνηση. υπάρχει τρόπος με κάποιο hack να είναι δυνατότερος ο ήχος; στα αρχεία .mid τρυπάει τύμπανα η ένταση, στα αρχεία που είπα όμως είναι χάλια

 

2) έχω δοκιμάσει κάποια προγράμματα για πείραγμα της registry. κάνω τις αλλαγές που θέλω και μετά από κάθε soft-reset (δηλαδή με ένα πάτημα του πλήκτρου reset) επανέρχονται οι ρυθμίσεις που είχε πριν το πειράξω. ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό και πως διορθώνεται; επίσης και όταν σβήνω τις συνδέσεις GPRS (ώστε να μην συνδέεται με αυτό τον τρόπο όταν δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο Wi-Fi) πάλι επανέρχονται μετά από soft-reset.

 

Αυτά τα προβλήματα θυμάμαι τώρα, που είναι και τα σημαντικότερα για εμένα. Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω :)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδόν μια εβδομάδα το M700. Φοβερό μηχάνημα αλλά έχω μερικά προβλήματα πολύ εκνευριστικά τα οποία δεν μπορώ να λύσω:

1) όταν βάζω κάποιο τραγούδι ως ήχο κλήσης (mp3, wav, wma) χτυπάει σιγά και καταλαβαίνω ότι με καλούν σχεδόν πάντα από την δόνηση. υπάρχει τρόπος με κάποιο hack να είναι δυνατότερος ο ήχος; στα αρχεία .mid τρυπάει τύμπανα η ένταση, στα αρχεία που είπα όμως είναι χάλια

 

2) έχω δοκιμάσει κάποια προγράμματα για πείραγμα της registry. κάνω τις αλλαγές που θέλω και μετά από κάθε soft-reset (δηλαδή με ένα πάτημα του πλήκτρου reset) επανέρχονται οι ρυθμίσεις που είχε πριν το πειράξω. ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό και πως διορθώνεται; επίσης και όταν σβήνω τις συνδέσεις GPRS (ώστε να μην συνδέεται με αυτό τον τρόπο όταν δεν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο Wi-Fi) πάλι επανέρχονται μετά από soft-reset.

 

Αυτά τα προβλήματα θυμάμαι τώρα, που είναι και τα σημαντικότερα για εμένα. Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω :)

 

Iparhei kapoios pou na gnorizei kati gia afta ta provlimata pou anafero? Zito signomi gia ta greeklish alla grafo apo to M700 kai den tou eho egatastisei elliniko pliktrologio.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Για να μην επανέρχονται οι ρυθμίσεις gprs πρέπει να σβήσεις το gprs wizard.Aν θέλεις κάποια στιγμή να το επαναφέρεις,μπορείς να το κάνεις από την εφαρμογή application recovery.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
paidia help! mporei kapoios na mu pei pio eten na parw METAXEIRISMENO,k poso peripou(timh).logika apo buy and sell(omonia) 8elw na exei :wifi,gps,camera.opoios mporei na me boi8isei as mu steilei oti kserei se ena pm.eyxaristw polu prokatabolika...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia help! mporei kapoios na mu pei pio eten na parw METAXEIRISMENO,k poso peripou(timh).logika apo buy and sell(omonia) 8elw na exei :wifi,gps,camera.opoios mporei na me boi8isei as mu steilei oti kserei se ena pm.eyxaristw polu prokatabolika...

 

Σε καλή τιμή βρίσκεις το X500 το οποίο εξακολουθεί να είναι μια αξιόλογη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

paidia help! mporei kapoios na mu pei pio eten na parw METAXEIRISMENO,k poso peripou(timh).logika apo buy and sell(omonia) 8elw na exei :wifi,gps,camera.opoios mporei na me boi8isei as mu steilei oti kserei se ena pm.eyxaristw polu prokatabolika...

 

ψαξε καλητερα απο αγγελιες ιδιοτων,εγω εδωσα ενα Μ700 σε σε εναν φιλο πολυ καλη τιμη!:)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

ψαξε καλητερα απο αγγελιες ιδιοτων,εγω εδωσα ενα Μ700 σε σε εναν φιλο πολυ καλη τιμη!:)

poso to edwses philip!?gt mporei na 8elw na poulisw kai egw to diko mou gia ti siskeui pou exeis sto avatar sou.....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συγνώμη αλλά είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος ενός m700, αλλά έχω πρόβλημα με τα ελλήνικά. Έχω διαβάσει τα παραπάνω περί ΑΕΚMAP αλλά δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω. Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου δώσει λεπτομέριες για την εγκατάστασή του στο panoshatzidakis@gmail.com. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. (Μπορεί να μην είναι σωστη η θέση του μυνήματος αλλά είμαι νέος σε αυτά)
Link to comment
Share on other sites

poso to edwses philip!?gt mporei na 8elw na poulisw kai egw to diko mou gia ti siskeui pou exeis sto avatar sou.....

 

Sori gia tina argei apantisi alla den eixa internet auto to diastima!To edosa prin kana mina alla na thimame kala 370 nomizo!bale aggelia an to pires apofasi giati kapios filos mou esteile pm psaxnei gia m700!pantos ta idia pragmata tha kaneis kai me auto pou exo sto avatar mou!sto leo epeidi kai ego to peira mono giati xreiazomoun to 3G!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη αλλά είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος ενός m700, αλλά έχω πρόβλημα με τα ελλήνικά. Έχω διαβάσει τα παραπάνω περί ΑΕΚMAP αλλά δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω. Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να μου δώσει λεπτομέριες για την εγκατάστασή του στο panoshatzidakis@gmail.com. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. (Μπορεί να μην είναι σωστη η θέση του μυνήματος αλλά είμαι νέος σε αυτά)

 

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=4885

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@philip

Μια χαρά θυμάσαι.Το πούλησες σε μένα και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.Το θεωρώ καλύτερο σε σχέση με το x500 που είχα πριν.Το ίδιο γρήγορο,λίγο πιο μεγάλο σε μέγεθος αλλά το πληκτρολόγιο σε αποζημιώνει.Και το σημαντικότερο είναι ότι δεν φοβάσαι ότι θα σου μείνει η οθόνη στο χέρι.Κυρίως στην κίνηση του χάρτη με το πενάκι,ήταν απίστευτα εκνευριστικά τα νερά που έκανε η οθόνη του x500.Παρατήρησα ότι δεν έχει υποδοχή για εξωτερική κεραία,αλλά με το gps που φοράει απλώς δεν την έχει ανάγκη.Το μοναδικό bug που έχει και αυτό και το x500 είναι ότι μετά από soft reset χάνει τους κωδικούς της σύνδεσης που έχω φτιάξει για το wind plus nonstop αλλά ευτυχώς κρατάει τη σύνδεση και τις ρυθμίσεις των mms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalispera paidia.

Eprepe na kano ena hard reset tin siskeui mou giati then ekane pleon sync me ta windows (XP or Vista). Prin to reset ekana ena backup me to programa pou periexete apo tin mama mesa stin siskeui. Afou teliose to reset kai svistikan ola otan kano to restore (me tin idia efarmogi) kai kanei restart i siskeuei anti na mou fortosoun ta windows mou vgazei mia aspri eikona... tipota allo :(

I rom pou exei i siskeui einai tis mamas me WM5.

 

An kserete kati sas parakalo voithiste min xaso ola afta ta minimata kai mails pou eixa mesa :cry:

 

Sas eyxaristo poli.

 

P.S.

Sorry gia ta greeklish :O alla kati kolima exei faei o ipologistis kai den mou douleuoun ta ellinika :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γειά σας, στο παραπάνω μοντέλο έχω κάνει αναβάθμηση σε wm6 από 5 και τώρα το gps έχει κάπιο πρόβλημα. ούτε στο μαμίσιο πρόγραμμα πιξίδας βρήσκει δορυφόρους( φτάνει μέχρι το επίπεδο του ''in view'', ούτε στο gmaps. σίγουρα δεν φταίει το σημείο που βρίσκομαι διότι πριν την αναβάθμηση όπου και να βρισκόμουν έπιανα μια χαρά.... βοήθεια, αν μπορείτε να μου πείτε τα default port settings για το gps και επίσης να διευκρινησω πως έχω κάνει και reset.
Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα Ρυθμίσεις-->Gps-->Ρυθμίσεις

Προγράμματα com2

Yλικό com4 57600

και τσεκαρισμένη την αυτόματη διαχείριση Gps

Στο destinator μπορείς να βάλεις com4 57600 ή com7 115200

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ, ούτε πάλι κάνει τίποτα. Δέν έχω το destinator αλλά στο πρόγραμμα του κινιτού το μόνο που κάνει είναι να δίχνει τους δοριφόρους που βλέπει και όχι τίποτα παραπάνω(αυτούς που χρησιμοποιεί ή αυτούς που είναι για άλλους σκοπούς). Ούτε κλιδώνει θέση ή κάτι τέτοιο. Το χρησιμοποίησα και με το gmaps και πάλι τίποτα. Μήπως φταίει η ανβάθμηση από σε wm6? Το πήρα από πλαίσιο, αλλά δεν έχω την απόδειξη πια. Μπορούν να με βρουν αν τελικά έχει πρόβλημα το κινητό? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Εδώ και λίγο καιρό η μπαταρία του Μ700 φορτίζει κανονικά αλλά ο δείκτης μένει πάντα κολημμένοσ στο 100%. Η μπαταρία κρατάει αρκετή ώρα αλλά είναι ενοχλητικό να μην ξέρω πόση μπαταρία έχει απομείνει.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

:worry:

Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχει καταφερει κανεις να κανει αναζητηση επαφων στα ελληνικα?

Εχει βαλει καποιος την εκδοση 6.1 πως του φανηκε?

Μολης το πηρα και θελω να το σκαληξω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Εδώ και λίγο καιρό η μπαταρία του Μ700 φορτίζει κανονικά αλλά ο δείκτης μένει πάντα κολημμένοσ στο 100%. Η μπαταρία κρατάει αρκετή ώρα αλλά είναι ενοχλητικό να μην ξέρω πόση μπαταρία έχει απομείνει.

 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

:worry:

 

Dokimase na apegatastiseis to eten batary meter kai na to ksanabaleis!Apo tin efarmogi pou exei h eten sto menu tis!

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to E-TEN M700

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...