Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω κάνει τα πάντα για το ROU66 N95 και μου ζητάει κωδικό προιόντος για ενεργοποίηση. Εχω κάνει κάτι λάθος ή που βρίσκω τον κωδικό ;
No place like Hell....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω αυτό το αρχείο Route66.Mobile.v7.3.486.N95_unsigned.

Καλά πάω και το κάνω signed ή όχι?

Και αφού το έχω κάνει signed, γιατί δεν εγκαθιστάται και βγάζει μήνυμα για λάθος πιστοποιητικό ή ημερομηνία?Τι γίνεται?

 

Δεν θα εκανες σωστα την διαδικασια για sign.

 

καλησπέρα, έχω κάνει τα πάντα για το ROU66 N95 και μου ζητάει κωδικό προιόντος για ενεργοποίηση. Εχω κάνει κάτι λάθος ή που βρίσκω τον κωδικό ;

 

Πληκτρολογησε 16 (ή 12) τυχαια αλφαριθμητικα στοιχεια :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελικά κατάφερα και το ξεκόλλησα, αλλά το ίδιο το πρόγραμμα με απογοήτευσε πλήρως.:( Πάντως η εγκατάσταση έγινε χωρίς card-reader και χωρίς να χρειαστεί να βάλω κάπου κωδικό.

Πιστεύω ότι είμαι αρκετά αντικειμενικός, αφού ούτε το route ειχα δουλέψει ποτέ, αλλά και το smart2go ειναι καινούριο πρόγραμμα.

Λοιπόν αναλυτικά η σύγκριση:

  • Απεικόνιση δρόμων-γραφικά.Στο route μου φαίνονται εντελώς σαν κινούμενα σχέδια με καθόλου σωστή προσέγγιση των οικοδομικών τετραγώνων.
  • Αναζήτηση διεύθυνσης.Έψαξα 2 δρόμους γύρω από το σπίτι μου (ζωγράφου μένω) και δε βρήκε κανένα.
  • Ευκολία χρήσης.Δεν κατάφερα με τίποτα να προσθέσω το σπίτι μου στα αγαπημένα, κάτι που πανεύκολα έκανα στο smart2go.Επίσης δεν μπόρεσα εύκολα να σχεδιάσω διαδρομή.Αφού τελικά το κατάφερα και ξεκίνησε η προσομοίωση, άρχισε να κόβει βόλτες γύρω από το τετράγωνο του σπιτιού μου.:blink: :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω κάνει όλη την διαδικασία αλλά όταν προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή, μου λέει recource files are missing -reinstall the aplication.

καμιά ιδέα ;

 

Δύο φορές απανωτά πέρασα την εφαρμογή (signed) στο κινητό και μου βγάζει συνεχώς κατά την προσπάθεια εκκίνησης το παραπάνω μήνυμα που βγάζει και στο φίλο gstamatos.

 

Μήπως χρειάζονται τίποτα αρχεία στο φάκελο RESOURCE της κάρτας μνήμης ?? :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές απανωτά πέρασα την εφαρμογή (signed) στο κινητό και μου βγάζει συνεχώς κατά την προσπάθεια εκκίνησης το παραπάνω μήνυμα που βγάζει και στο φίλο gstamatos.

 

Μήπως χρειάζονται τίποτα αρχεία στο φάκελο RESOURCE της κάρτας μνήμης ?? :worry: :worry:

 

Όχι δε χρειάζεται κάτι άλλο.Σίγουρα έχεις το σωστό αρχείο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε χρειάζεται κάτι άλλο.Σίγουρα έχεις το σωστό αρχείο?

 

Τα τρία rar unsigned αρχεία από το xxxxxxxxxxxxx, τα αποσυμπίεσα και με τη γνωστή μέθοδο τα έκανα κανονικά signed και μετά με ΒΤ στο κινητό... :worry:

 

Εσύ φίλε junglist αυτό δεν πήρες ?? Μήπως κάποια άλλη έκδοση ?? :confused:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

@nickvog :Ολα θελουν εγκατασταση στην καρτα μνημης ,τα εχεις κανει ?

Χαρτη ποιον περασες ? (Μονο ο athens δουλευει -οχι ο greece)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@nickvog soy esteila email me to route66 folder,ean to laveis me card reader to kaneis paste sto E-->system-->apps-->route66 tha anevaso to route66 edo mesa me direct link gia na voithiso toys ypoloipoys poy ehoune provlima prosehos

 

Τελικά ΔΟΥΛΕΨΕ !!!!! :up:

 

Αυτό που έκανε τη διαφορά ήταν τελικά ΔΥΟ πράγματα !!!!

 

1) Ο φάκελος με το apps folder που μου έστειλες και πέρασα από πάνω από τον αντίστοιχο φάκελο της κάρτας και

 

2) Ο σωστός χάρτης Athens.prm που πρότεινε ο Μιχάλης, αντί του χάρτη Greece.prm που είχα περάσει εγώ στην κάρτα.

 

Μετά από αυτά τα δύο η έκδοση 7.3.468 (θέλει στην αρχή ενεργοποίηση το προγράμματος με έναν αριθμό των 16 ψηφίων) ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚOTATA με το εσωτερικό GPS του Ν95 (με τη γνωστή βέβαια καθυστέρηση των 2 λεπτών περίπου για να βρει δορυφόρο - στην αρχή δείχνει ΝΟ GPS).

 

Ευχαριστώ πολύ τους John74 και Nervous για τη βοήθειά τους !!!! :respect: :respect:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΔΟΥΛΕΨΕ !!!!! :up:

 

Αυτό που έκανε τη διαφορά ήταν τελικά ΔΥΟ πράγματα !!!!

 

1) Ο φάκελος με το apps folder που μου έστειλες και πέρασα από πάνω από τον αντίστοιχο φάκελο της κάρτας και

 

2) Ο σωστός χάρτης Athens.prm που πρότεινε ο Μιχάλης, αντί του χάρτη Greece.prm που είχα περάσει εγώ στην κάρτα.

 

Μετά από αυτά τα δύο η έκδοση 7.3.468 (θέλει στην αρχή ενεργοποίηση το προγράμματος με έναν αριθμό των 16 ψηφίων) ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚOTATA με το εσωτερικό GPS του Ν95 (με τη γνωστή βέβαια καθυστέρηση των 2 λεπτών περίπου για να βρει δορυφόρο - στην αρχή δείχνει ΝΟ GPS).

 

Ευχαριστώ πολύ τους John74 και Nervous για τη βοήθειά τους !!!! :respect: :respect:

 

Στην αρχή που δε σου έκανε καθόλου εγκατάσταση, τι δουλειά είχε ο χάρτης αφού ακόμα δεν είχε περαστεί τίποτα?

Και 1 ερώτηση για το activation.Το activation.dat αρχείο το είχες περάσει στο κινητό σου ή όχι?Γιατί εμένα με αυτό το αρχείο περασμένο, δε χρειάστηκε να πατήσω κωδικό ενεργοποίησης.

 

Επίσης όπως έχει ήδη γραφτεί είναι καλό να σβηστούν οι άσχετες γλώσσες, καθώς γλυτώνεις αρκετό χώρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή που δε σου έκανε καθόλου εγκατάσταση, τι δουλειά είχε ο χάρτης αφού ακόμα δεν είχε περαστεί τίποτα?

Και 1 ερώτηση για το activation.Το activation.dat αρχείο το είχες περάσει στο κινητό σου ή όχι?Γιατί εμένα με αυτό το αρχείο περασμένο, δε χρειάστηκε να πατήσω κωδικό ενεργοποίησης.

 

Δεν είπα ποτέ ότι δεν μου έκανε εγκατάσταση. Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε κανονικά και τις δύο φορές που το δοκίμασα, αλλά, όπως είπα και σε προηγούμενο post, μου έβγαζε συνεχώς κατά την προσπάθεια εκκίνησης το παραπάνω μήνυμα που βγάζει και στο φίλο gstamatos (Resource Error - Missing Files).

 

Ίσως να έφταιγε ότι είχα περασμένω στο φάκελο maps τον Greece.prm αντί του Athens.prm, ίσως πάλι να έφταιγε ότι ήθελε κάποια αρχεία που τα πήρα από το φακελο apps του John74, ίσως και τα δύο. Το θέμα πάντως είναι ότι δούλεψε !!!

 

Για την ενεργοποίηση, εγώ δεν είχα περάσει το activation.dat, οπότε γι΄αυτό μου ζήτησε ενεργοποίηση μέσω internet. Πάντως δεν νομίζω να μπήκε καν στο διαδίκτυο γιατί δε φάνηκε να συνδέθηκε καθόλου όταν μου έβγαλε το παράθυρο για τον 16ψήφιο κωδικό. Αnyway....

 

Όσο για το χώρο έχεις δίκιο. Το ίδιο είχα κάνει και με την προηγούμενη έκδοση στο Ν70.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και εγω... επιτελους!!

Δεν χρειαζεται card reader!!

 

1. Φτιαξτε στην καρτα σας ενα φακελο ROUTE66 και βαλτε με copy/paste το αρχειο.sis μεσα!! Υστερα πηγαινετε απο το κινητο και καντε Install

2. Αφου το εγακταστησετε πατε ξανα στον φακελλο ROUTE66 και σβηνεται το αρχειο

3. Περνατε τωρα μεσα στο φακελο ROUTE66 τους 4 φακελους (speech, Lang...) με τα αρχεια που θελετε (πχ εγω στους φακελους Lang και Speech κρατησα μονο τα "Ελληνικα" και ¨"Αγγλικα")

4. Τωρα πηγαινετε στο κινητο και επιλεξτε "Data Transfer" ή βγαλτε και ξαναβαλτε το καλωδιο για να το επιλεξετε!!

5. Ανοιξτε τον φακελο/κινητο σαν εξωτερικο δισκο να δειτε τα περιεχομενα! Καντε cut το φακελο ROUTE66 και γραψτε στην command line H:\system\apps (ή οπως αλλιως εμφανιζεται σε εσας η καρτα, εμενα εμφανιζεται με το γραμμα Η)και καντε paste τον φακελο ROUTE66 εκει!!

6. Υστερα καντε copy/paste μεσα στο φακελο ROUTE66 χυμα το Activation key

7. Μπειτε στην εφαρμογη και πατηστε 2 φορες ΟΚ οταν σας ζητηθει!! Καλη διασκεδαση και προσοχη στην οδηγηση!!

 

ΤΕΛΟΣ...

 

Τα αρχεια θα τα βρειτε στο xxxxxxxxxxxxxxxxxx αν δεν τα εχετε ηδη!!;) :)

 

Προσωπικά μετά από πολλές προσπάθειες και συνδυασμούς δούλεψε το παραπάνω!

Επιτέλους!! Αν και από ότι κατάλαβα χάρτης της Αθήνας που είναι 5mb δημιουργεί πρόβλημα. Κατέβασα ένα μικρό χάρτη (HongKong.prm) 2Mb για να δοκιμάσω και δούλεψε με την πτώτη χωρίς το κλασσικό error (recource files are missing -reinstall the aplication)!!!!

 

Το δουλεύω με ενα Holux Slim GPS των 60 ευρώ. ;-)

Φιλικά

Άλκης

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει καποια επιλογη για να βαζουμε το προγραμμα

σε λειτουργια landscape;

 

Katevase to slider pros ta kato kai xana valto stin arhiki toy thesi,alla tha eheis adynato sima epeidi to slider tha einai kleisto,dystihos to programa den ehei epilogi Rotate screen akoma,isos se kanena neotero version,ayta!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Γιατι οταν πηγαινω στις "Προτιμησεις" με πεταει εξω απ το προγραμμα τελειως?

Εψαξα λιγο στο forum αυτο αλλα δεν βρηκα κατι (ζητω συγγνωμη αν μου διεφυγε).

Link to comment
Share on other sites

hi guys μολις χτες πειρα αυτο το απιστευτο κινητο.εχω διαβασει πολλα αλλα δεν εχω καταλαβει.το προβλημα με το εγκατεστημενο προγραμμα ποιο ειναι???αν θελω εγω πως μπορω να λειτουργησω το προγραμμα της νοκια.εχεο ολη την ελλαδα???
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΔΟΥΛΕΨΕ !!!!! :up:

 

Αυτό που έκανε τη διαφορά ήταν τελικά ΔΥΟ πράγματα !!!!

 

1) Ο φάκελος με το apps folder που μου έστειλες και πέρασα από πάνω από τον αντίστοιχο φάκελο της κάρτας και

 

2) Ο σωστός χάρτης Athens.prm που πρότεινε ο Μιχάλης, αντί του χάρτη Greece.prm που είχα περάσει εγώ στην κάρτα.

 

Μετά από αυτά τα δύο η έκδοση 7.3.468 (θέλει στην αρχή ενεργοποίηση το προγράμματος με έναν αριθμό των 16 ψηφίων) ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚOTATA με το εσωτερικό GPS του Ν95 (με τη γνωστή βέβαια καθυστέρηση των 2 λεπτών περίπου για να βρει δορυφόρο - στην αρχή δείχνει ΝΟ GPS).

 

Ευχαριστώ πολύ τους John74 και Nervous για τη βοήθειά τους !!!! :respect: :respect:

 

 

Ενώ τρέχει κανονικά στην συνέχεια με γράφει κανονικά, μόνιμα NO GPS.

Παράλληλα έτρεξα και το smart2go το οποίο και lockare με 5 δορυφόρους μετά το γνωστό τρίλεπτο.

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ayto to problhma. Ekana signed thn efarmogh, ebala mesa xarth... ola kanonika. otan omws trexw to programma, ayto xekinaei kai meta apo dyo deyterolepta svhnei! exei kaneis kamia idea???
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio!
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw ayto to problhma. Ekana signed thn efarmogh, ebala mesa xarth... ola kanonika. otan omws trexw to programma, ayto xekinaei kai meta apo dyo deyterolepta svhnei! exei kaneis kamia idea???

 

xana perna tin efarmogi

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

perasa thn efarmogh xana kai xana kai dokimasa na th balw kai sth mnhmh tou thlefwnou. ta apotelesmata panta idia.xekinaei kai me petaei exw!
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τρέχει κανονικά στην συνέχεια με γράφει κανονικά, μόνιμα NO GPS.

Παράλληλα έτρεξα και το smart2go το οποίο και lockare με 5 δορυφόρους μετά το γνωστό τρίλεπτο.

Καμμιά ιδέα?

 

 

Έτσι κάνει όταν ξεκινάει, πρεπει να είσαι σε ανοιχτό σημείο για να βρει δορυφόρους, περιμένεις λίγα λεπτά και όλα οκ, αν δεν βρει δορυφόρο σου λέει διαρκώς no gps ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...