Jump to content

Windows Media Player 11


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μπορουμε να κανουμε τον wmp11 να ελαχιστοποιειται στην εναρξη κατω αριστερα? και να μην ειναι απλα ενα tab αλλα να φαινεται τι παιζει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

prepei na yparxoun ta gnisia xp gia na to egkatasthsw?

 

"Θεωρητικα" ναι... γιατι ζηταει επικυρωση!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τις τελευταίες μέρες πατάω "Χ" για να κλείσει ο Windows Media Player και δεν κλείνει απλά ελαχιστοποιείται τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι οταν παταω << αναπαραγωγη ολων >> μεσα σε φακελο με mp3,δεν κανει τιποτα!

θα πρεπει να τα επιλεξω ολα,η αυτα που θελω να ακουσω και μετα να πατησω αναπαραγωγη.

γιατι αυτο?

μου το εκανε και στην 10 εκδοση,λιγο πριν περασω την 11.

αλλα τελικα δεν διορθωθηκε το προβλημα!

μπορει να βοηθησει καποιος?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

για vista μιλάμε?δες μήπως έβαλες κάποιο περίεργο plugin.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά καταρχήν πρεπει να πω πως ειμαι ΜΑΝΙΑΚΟΣ και ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ με τον Media Player. Το iTunes που δοκίμασα κολλάει τρελά και μου φαίνεται "ψυχρό". το real player δεν μου αρέσει σαν interface και δεν με βολέυει ενώ το winamp ειναι too much για εμένα.

 

Το πρόβλημα είναι οτι ακριβώς επειδή έχω φουλ δισκογραφίες, έχω και τα εξώφυλλα μαζί. και το πρόβλημα τώρα ξεκινάει:

 

πχ.

 

Music -> International Arists -> Evanescence -> Fallen -> Covers ->...

&

Music -> International Arists -> Evanescence -> Fallen -> folder.jpg

 

στον φάκελο covers έχω τα κανονικά covers και μέσα στο δισκο έχω παντα ένα αρχείο folder για να το βλέπω πριν μπω (προβολή μικρογραφίες).

 

Το πρόβλημα ειναι οτι ακόμη κι αν αποτσεκάρισα την επιλογή για ληψη πληροφοριών δισκων στον Media Player αυτος συνεχίζει να μου σβήνει το folder.jpeg και μου βάζει μεσα πολλάααααααα μικρα εικονίδια (άχρηστα) και μάλλιστα σε μορφή HIDDEN.

 

Μπορεί μεν να ειναι σωστό το κοβερ που μου δίνει αλλα γιατί να έχω τοσα hidden jpeg απο την στιγμή που θελω μονο 1;

 

δεν ειναι μονο αυτο... δεν μου κολλάει και αισθητικα! θελω να ξερω τι εχω μεσα στους φακέλους μου.

 

μπορεί καποιος να βρεί λυση σε αυτό; :cry:

Link to comment
Share on other sites

με το mp3tag πέρασε το εξώφυλλο σε κάθε mp3 κομμάτι.

 

όλα τα άλλα είναι σκιτζίδικα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

με το mp3tag πέρασε το εξώφυλλο σε κάθε mp3 κομμάτι.

 

όλα τα άλλα είναι σκιτζίδικα.

 

mp3tag? 1η φορα του ακουω. tag = ετικετα. καλο ακουγεται! THX

 

ps: "σκιτζίδικα"; :blink: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eleos me ayto to programma.Molis exw kanei format re paidia...to vazw kai douleuei kanonika...kanw epanekkinisi k dn anoigei katholou..Mou vgazei parathyro error....katevasa enan allon mipws ftaei to license key pou exei alla tpt,dokimasa na kanw system restore k pali tpt...Ti na kanw? Oxi tpt allo alla to xrisimopoiw gia na akouw live radio kai live videos kai to winamp de kanei..Kammia lysh?
Link to comment
Share on other sites

εχεις αυθεντικα win?

 

λογικα θα εγινε προβλημα στην εγκατασταση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ίσως φταίει το cd σου.

 

ερώτηση. πώς βάζεις τον 11 σε σπασμένα? αφού θέλει wga...

 

αν κάνεις κάποιο walkthrough λογικά θα φταίει αυτό.

 

μάθετε να αγοράζετε προγράμματα...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το εξής πρόβλημα όταν βλέπω τηλεόραση ή όταν βλέπω κάποια ταινία ή βίντεο(Windows media player με αλλους player δεν το έχω δοκιμασει) ο υπολογιστης κολλάει(παγώνει) και αναγκαστικά πρέπει να κάνω reset..

Ξέρει κανεις τι μπορεί να φταίει???

 

Ευχαριστώ...

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

1. κάνε σκαν με AV.

 

2. δες μήπως είναι κάποιο plugin

 

3. μήπως φταίει κάποιος codec.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να σταματήσεις να χρησιμοποιείς το media player!Το θεωρώ από τα χειρότερα media players που υπάρχουν.Δοκίμασε το KMPlayer και σου εγγυώμαι πως δεν θα το αλλάξεις ποτέ!Ειδικά για βίντεο είναι κατά τη γνώμη μου ότι καλύτερο υπάρχει.Παίζει τα πάντα και είναι και δωρεαν!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα με τον 11. Έχω vista σε ένα notebook Toshiba αναγκαστικά έχω και τον wmp 11 το πρόβλημα

είναι σε ότι streaming έχω δοκιμάσει να ακούσω δεν κάνει τπτ... στα errors μου λέει να ελέγξω τις ρυθμίσεις του ιντερνέτ και να δω αν είμαι συνδεδεμένος.

Αυτό γίνεται όταν ανοίγει ο player μέσα στην σελίδα

του browser (embedded) ενω το δοκίμασα και με firefox και με IE7. Επειτα δοκίμασα να ανοίξω τη

διεύθυνση χειροκίνητα.. είδα στα properties ποια είναι η σελίδα φόρτωσα τον media player

έδωσα την συγκεκριμένη διεύθυνση και ο wmp crashαρε. Οταν δοκίμασα όμως το ίδιο link

με winamp δούλεψε κανονικά... Μήπως έχει τύχει σε κανέναν σας κάτι ανάλογο και το έχει επιλύσει... γιατί έχει αρχίσει να με εκνευρίζει αυτή η κατάσταση!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανε steaming με το winamp.Ο mp ειναι για τον ......... .Kαι μενα μου εκανε κατι τετοια χαζα,μετα εστρωσε απο μονο του και τελικα μου μπλοκαρε ολο το συστημα.Kαι επειδη μου εσπασε τα νευρα εκανα format και ολα αυτα χωρις να πειραξω καποια ρυθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο 11 είναι άριστος. τουλάχιστον streaming κάνει άριστα. αφού δε σου δουλεύει και το plugin του ff τότε κάτι φταίει με το δίκτυο ή το firewall/router.

 

βάλε όλα τα τελευταία updates.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει οτι updates υπαρχουν αλλα αδυνατο να καταλαβω γιατι δεν κανει stream

εμενα παντως δεν με πειραζει να εχω και τον 10 η ακομα και τον 9 αλλα λογω (s)vista...

Δεν γινεται.... τωρα για το firewall αναφερει ο φιλος alexkass πως γινεται να κανει stream με winamp και με media player οχι... συν της αλλης δοκιμασα και το εξης.

Συγκεκριμενα στο σιτε http://www.radio1.gr/ εχει charts και μπορεις να ακουσεις το καθε κομματι streaming παλι δεν μου παιζει.. οταν ομως αντιγραφω το λινκ και το ανοιξω με τον media player classic παιζει κανονικα.. επειτα παταω play στον player στην σελιδα και κανει stream σαν να μην τρεχει τιποτα... δλδ πρεπει πρωτα να το ανοιξω χειροκινητα και μετα το ανοιγει και μεσα απο τη σελιδα με τον 11!! αυτο πως το εξηγειτε? παντως απ οτι φαινεται δεν εχει να κανει με firewall....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas exo arketa videakia sto pc mou sta opoia patao anaparagogi kai tote o window media player arxizei na paizei mono ixo k oxi eikona!ti mporo na kano oste na exo k eikona?euxaristo poli prokatavolika!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...