Jump to content

My Devices: Παρατηρήσεις / προτάσεις κ.α.


pantelis07
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε οτι εχει να κανει με τις αναβαθμισεις κλπ , μην μου πεις οτι ειναι η πρωτη φορα που βλεπεις και διαβαζεις τετοιες δικαιολογιες .

Αφου καποια στιγμη τους αριθμους που παρουσιαζονται εδω για previews και reviews και οχι μονο , οι οποιοι εξυπηρετουν καλα τον εντυπωσιασμο , ηταν κειμενο που διαβαζαμε και εμεις με τα ματια μας αλλου και αλλοτε και τα τριβαμε να δουμε μηπως διαβαζουμε λαθος .

Γιατι αλλο να βαλεις εναν αριθμο οπως π.χ. ποσα preview μπορουμε να βρουμε εδω στο myphone και αλλο να τα συνδιασεις με τις ημερομηνιες ανακοινωσης της καθε συσκευης , οπως επισης ακομα χειροτερα αλλο ειναι ο αριθμος των review και αλλο η ημερομηνια που εφτασε η συσκευη στην αγορα και βγηκε μετα απο καποιο χρονικο διαστημα και το Review . Ενω υπηρχαν εποχες που αυτα ανεβαιναν πριν οι συσκευες κυκλοφορησουν στην αγορα ( καπου εδω αν δεν σβηστει το ποστ μου , βλεπω το G900 να ερχεται σαν παραδειγμα για το αντιθετο , οι κινησεις εντυπωσιασμου που λεγαμε....)

Ακριβώς. Γι' αυτό έβαλα σε bold το "φρέσκα reviews/previews" πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και να φανταστεις οτι υπηρχαν καποιοι εδω μεσα που προσεφεραν εχοντας ηδη οικογενεια και παιδια , και προσεφεραν ενεργα με μερακι και θεληση .

 

Εχω τουλαχιστον ενα παραδειγμα , πολυ καλου στην "προσφορα" του αλλα και γενικοτερα σαν ανθρωπο μελους το οποιο πηρε ποδι οικιοθελως μετα απο Digital Sound Proccessing κοντινου γνωστου του και οχι μονο για αυτο....

 

Τον συνάντησα πριν λίγο καιρό στο συνηθισμένο σταθμό στο μετρό (απίστευτο πώς τα φέρνει μερικές φορές η ρημάδα η ζωή), και λυπάται και αυτός για την κατάσταση, γιατί όπως είπες, είχε καταθέσει κάποια πράγματα εδώ, μεράκι και ενθουσιασμό. Είναι κρίμα που διαλύθηκε η ομάδα και μάλιστα με τον τρόπο που διαλύθηκε, αλλά τι να κάνουμε κι όλας? Δεν έρχονται όλα όπως τα προγραμματίζουμε.

 

Υ.Γ. Ποση ωρα νομιζεις οτι θα χρειαστει για να εξαφανιστουν τα ποστ μας και να κλειδωθει το θεμα με ενα λογο υπερασπισης στον οποιο κανεις δεν θα εχει δικαιωμα απαντησης/σχολιασμου ?

 

Παρομοίως. Δεν έχει σημασία πόση ώρα νομίζω εγώ, αλλά πραγματικά έχει νόημα να γράφεις μηνύματα με την προοπτική να διαγραφούν; Πιστεύω το μήνυμα του ΤΝ97 π.χ. ήταν αξιοπρεπέστατο. Δε νομίζω ότι έχει να φοβάται διαγραφή. Και αν πάλι γίνει κάτι τέτοιο, απλώς δεν θα βγει εκτεθειμένος.

 

Έχει πραγματικά νόημα το ξεκατίνιασμά, αυτό που κοροϊδεύαμε τότε που βρυκολάκιασε το unwired?

 

Δε χρειάζεται να "απολογείσαι", γιατί δε φταις ούτε εσύ, ούτε ο Desert. Δεν είσαι ο πρώτος, ούτε ο τελευταίος που έχει περάσει κι έχει μείνει χωρίς να μπορεί να προσφέρει 100%.

 

Το να πεις την αλήθεια δεν είναι απολογία. Δεν έκανα κάτι κακό για να χρειάζεται να απολογηθώ, απλώς περιέγραψα με λίγα λόγια την κατάσταση που επικρατεί, τπτ παραπάνω, τπτ παρακάτω.

 

Υ.Γ. Τα πρόσεξα τα εισαγωγικά.

Link to comment
Share on other sites

Νιωθω σα να επανηλθε το κενο των μηνων που δεν εμπαινα.

 

PrtScn γρηγορα!!:p

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω μονάχα με τη σειρά μου πως τα υπόλοιπα μέλη δεν είναι ηλίθια και πως καταλαβαίνουν ότι τον 1+ χρόνο κάτι συμβαίνει. Διερωτώνται που πήγαν οι Editors και ανησυχούν για την ανυπαρξία reviews (άσε που και οι ειδήσεις είναι πλέον με το σταγονόμετρο).

 

Τους καλούς καιρούς των Editors, δεν περνούσε μέρα χωρίς είδηση, και όταν είχαμε να καλύψουμε εκθέσεις κλπ., τα νέα ανέβαιναν αυθημερόν και συνεχώς.

 

Οι φίλτατοι Editors θα θυμάστε τι γινόταν εκείνες τις περιόδους, οι οποίες συχνά ήταν και εν μέσω εξεταστικής, αλλά εμείς μπαίναμε και κάναμε τις ειδήσεις μας, για να είναι το forum up-to-date με τις εξελίξεις.

 

Αλλά όπως είπε και ο TN97, εσωτερικοί λόγοι οδήγησαν στο παύση λειτουργίας κατ' αρχήν, και εκ των υστέρων στην αναστολή λειτουργίας της ομάδας και τη διάλυση της. Εμείς αποχωρήσαμε και the rest is history.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

VeCo δε μας λες κάτι νέο...:rolleyes:

 

Ναι, πάει ο καιρός που ανέβαζα νέα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

VeCo δε μας λες κάτι νέο...:rolleyes:

 

Ώπα μωρή διπλωματούχα κατίνα, θες και κάτι νέο :lol:

 

Μήπως θες και μια αραπίνα με ένα φοινηκόφυλλο να σου κάνει αέρα?? :D (no offence στις αραπίνες, δεν είμαι ρατσιστής).

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα παιδιά πάντως γιατί τι να πω, δεν ξέρω πως το βλέπουμε (βλέπουν/βλέπετε) να πηγαίνει. Προς τα που οδεύει το site? Προς το κλείσιμο? Κάναμε ότι κάναμε και τώρα προχωράμε και το αφήνουμε στο έλεος του Θεού? :S

Θυμάμαι κάποτε διοργανώνονταν μέχρι και meetings και μάλιστα με τεράστια επιτυχία, 50 και 60 άτομα κάθε φορά σε πολλές πόλεις. Τώρα πια δεν ξέρω, μάλλον έχει αρχίσει να μυρίζει νέκρα το αγαπημένο μας forum :/

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που έκανε λάθος στο πλήκτρο, PrtScr είναι... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα παιδιά πάντως γιατί τι να πω, δεν ξέρω πως το βλέπουμε (βλέπουν/βλέπετε) να πηγαίνει. Προς τα που οδεύει το site? Προς το κλείσιμο? Κάναμε ότι κάναμε και τώρα προχωράμε και το αφήνουμε στο έλεος του Θεού? :S

 

Ε, Νίκο Τσιαμτσήκα?! Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας?! :lol:

 

Ενδιαφέρουσες και χρήσιμες οι απόψεις σου :rolleyes: :lol:

 

Και κυρίως, ΕΝΤΟΣ θέματος!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες και χρήσιμες οι απόψεις σου :rolleyes: :lol:

 

Κοιτα, autosave δεν υπαρχει οποτε ειναι χρησιμα τα ποστ αφου ενημερωνω ποτε να γινονται τα κρησιμα.:p

 

Μόνο που έκανε λάθος στο πλήκτρο, PrtScr είναι...

 

Εμενα ετσι το λεει, και ετσι ειναι γιατι μπαινει συνηθως το τελευταιο συμφωνο στις συντομευσεις...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ε, Νίκο Τσιαμτσήκα?! Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας?! :lol:

 

 

 

Και κυρίως, ΕΝΤΟΣ θέματος!!! :lol:

 

Κορόιδευε καημένε :p αλλά εγώ αλήθεια στεναχωρέθηκα. Ήξερα πως το site δεν βρίσκεται εκεί που βρισκόταν παλιά αλλά ότι τα πράγματα είναι τόσο χάλια δεν το ήξερα, ομολογώ.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, autosave δεν υπαρχει οποτε ειναι χρησιμα τα ποστ αφου ενημερωνω ποτε να γινονται τα κρησιμα.:p

 

Εμενα ετσι το λεει, και ετσι ειναι γιατι μπαινει συνηθως το τελευταιο συμφωνο στις συντομευσεις...

 

Επιτελείς κοινωνικό έργο.

 

Τα ποστς είναι μία κοινωνική προσφορά του jois21

 

:rotfl: :lol:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και λέμε που είναι αυτό το παιδί; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κορόιδευε καημένε :p αλλά εγώ αλήθεια στεναχωρέθηκα. Ήξερα πως το site δεν βρίσκεται εκεί που βρισκόταν παλιά αλλά ότι τα πράγματα είναι τόσο χάλια δεν το ήξερα, ομολογώ.

 

Δεν κοροϊδεύω, απλώς δεν δίνω περισσότερη σοβαρότητα από όση χρειάζεται.

 

Το site δεν είναι πιο χάλια από όσο ήταν πριν ένα χρόνο π.χ.

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοροϊδεύω, απλώς δεν δίνω περισσότερη σοβαρότητα από όση χρειάζεται.

 

Το site δεν είναι πιο χάλια από όσο ήταν πριν ένα χρόνο π.χ.

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

Ναι, το ίδιο χάλια είναι... ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο χάλια είναι... ;)

 

Ναι, αν και ουσιαστικά αυτό είναι απάντηση στον JustMe! όχι σε μένα, εγώ δεν μαθαίνω κάτι νέο.

 

Απλώς είναι "χάλια" με την έννοια ότι δεν είναι όπως παλιά. Αλλά τίποτα καλό δεν κρατάει για πάντα. Προσωπικά προσπαθώ να κρατάω τις καλές αναμνήσεις, χωρίς αυτό να εξαλείφει τις άσχημες βέβαια. :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν τις εξαλείφει. Εξ άλλου όλοι αυτό κάνουμε, κρατάμε μονάχα τα καλά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί μερικά φόρουμς αφήνονται χωρίς μοντερέιτορ ή με διακοσμητικό μοντερέιτορ τη στιγμή που υπάρχουν άτομα ικανά να βοηθήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μπαινω για να διαβασω νεα και ριβιους συσκευων και θα ηθελα να ειναι η κατασταση οπως παλια. Ελπιζω οτι συντομα αυτο θα αλλαξει!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...