Jump to content

Χειμερινές αποδράσεις


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα σύμπτωση billako και'γω εκεί θα πήγαινα ,αλλά τα σχέδια μου επίσης ναυάγησαν. :(

Well! ωραία μέρη επίσης είναι Ναύπλιο,Πάτρα,Βόλος

 

angelina_22 kai mi3s για δώστε περισσότερες πληροφορίες..

λυπαμαι.. :( :(

δεν θα'χεις προβλημα ομως εσυ..ολο και κατι καλο θα σχεδιασεις :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ωραια και κοντα στην Αθηνα περιπου 3 ωρες ειναι η ορεινη αρκαδια,

ειχα παει προπερσι σκ στη Βυτινα και κανονισαμε rafting στον Λουσιο και την αλλη μερα στο χιονοδρομικο Μαιναλο για σκι,ενταξει ειναι μικρες οι πιστες αλλα για αρχαριους ειναι οκ...αχ τι θυμηθηκα:love:

επισης αν εχει μερες μια πολυ ωραια εκδρομη ειναι Καστορια-Φλωρινα ειναι και αρκετα οικονομικα

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια και κοντα στην Αθηνα περιπου 3 ωρες ειναι η ορεινη αρκαδια,

ειχα παει προπερσι σκ στη Βυτινα και κανονισαμε rafting στον Λουσιο και την αλλη μερα στο χιονοδρομικο Μαιναλο για σκι,ενταξει ειναι μικρες οι πιστες αλλα για αρχαριους ειναι οκ...αχ τι θυμηθηκα:love:

επισης αν εχει μερες μια πολυ ωραια εκδρομη ειναι Καστορια-Φλωρινα ειναι και αρκετα οικονομικα

 

Έχω ακούσει και'γω καλά λόγια για την Ορεινή Αρκαδία.

Δεν έχει σημασία τόσο η απόσταση νομίζω όσο το οτι θα ξεφύγεις από την καθημερινότητα και φυσικά αν έχεις και καλή παρέα :rolleyes: δεν θέλει ούτε σκέψη. :D

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

τιτινάκι και μπιλάκο...γιατί δεν πάτε μαζί το ταξίδι που είχατε κανονίσει?:D ( εννοώ το ταξίδι που είχε κανονίσει ο καθένας σας ξεχωριστά με άλλο άτομο..)

 

την δικιά μου χειμερινή απόδραση την ξέρετε ( μάλλον ) στο μπαλί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα πάω τα χριστούγεννα στο Μέτσοβο.!!! Γενικά θέλω να πάω σε κανα χιονοδρομικό κέντρο!!!
Link to comment
Share on other sites

Πηλιο και Καρπενησι!

Φοβερα μερη! Αν μιλαμε για Ελλαδα.

Αν μιλαμε για εξωτερικο πιστευω Αλπεις στην Ελβετια ειναι οτι πρεπει!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ελατη περτουλι και νοτια καλαβρυτα. σε αυτα εχω παει. φετος σκεφτομαι καικματσαλαν και σελι να δουμε.

παιδια η ελλαδα ειανι ιδανικος τοπος διακοπων ειτε καλοκαιρι ειτε χειμωνα γι'αυτο προτιμαω να τη γυρισω πρωτα και μετα εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

λεμε με τον κολητο μου στις διακοπες των χριστουγεννων να παμε μονοι μας σε κανα βουνο(φυσικα χιονισμενο) για σκι(εγω) και snowboard (αυτος)..θα ειναι τελεια!μαλλον για αγιο αθανασιο μας κοβω οπου εχει ενας καλος μας φιλος εκει σπιτι :)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον στο Φαλακρο Δραμας για σκι.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

τιτινάκι και μπιλάκο...γιατί δεν πάτε μαζί το ταξίδι που είχατε κανονίσει?:D ( εννοώ το ταξίδι που είχε κανονίσει ο καθένας σας ξεχωριστά με άλλο άτομο..)

 

την δικιά μου χειμερινή απόδραση την ξέρετε ( μάλλον ) στο μπαλί :lol:

λες ε?

εγω παιρνω νωρις τον νοεμβρη αδεια..

 

αν δεν ερθει ομως το τιτινακι,ερχομαι μαζι σου στο μπαλι δεν με χαλαει! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Για το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου έκλεισα σε έναν πανέμορφο ξενώνα, δωμάτιο με τζάκι και τα συναφή, αλλά η κοπέλα που έκανε την κράτηση μου είπε οτι βρίσκεται στο Νέο Άγιο Αθανάσιο που είναι κοντά σχετικά στον παλίό. Έχετε καμιά εμπειρία απο το συγκεκριμένο μέρος?Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη, όπως επίσης και αν γνωρίζετε που ακριβώς είναι.
Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ενώθηκε με το αυτό που βρίσκεται στο λινκ που δίνει η valeria. Thanks! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει οτι και η Σάμος αν και νησί το Χειμώνα είναι υπέροχα.

Ισχύει;;

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Για το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου έκλεισα σε έναν πανέμορφο ξενώνα, δωμάτιο με τζάκι και τα συναφή, αλλά η κοπέλα που έκανε την κράτηση μου είπε οτι βρίσκεται στο Νέο Άγιο Αθανάσιο που είναι κοντά σχετικά στον παλίό. Έχετε καμιά εμπειρία απο το συγκεκριμένο μέρος?Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη, όπως επίσης και αν γνωρίζετε που ακριβώς είναι.

 

Ο παλιός Άγιος Αθανάσιος με τον Άγιο Αθανάσιο είναι πολύ κοντά...

5 λεπτά περίπου!

Ο νέος Άγιος Αθανάσιος είναι απλά ένα χωριουδάκι χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο, σε αντίθεση με τον παλιό που είναι πολύ γραφικό μέρος!

Έχει μαγαζιά για φαγητό, ποτό καφέ... Να ενοικιάσεις για σκι και άλλα διάφορα. Έχει πολύ κόσμο!!!! Εμένα μου άρεσε πολύ.... Και σίγουρα θα ξαναπάω!

Να πας υποχρεωτικά για φαγητό .... προς τη λίμνη Βεγορίτιδα (δεν θυμάμαι πως λένε το χωριό, θα το βρω και θα σου το πω) και να φας μανιτάρια!!! Δεν έχω ξαναφάει καλύτερα μαγειρεμένα...

Και σε αυτό το μαγαζί το τζάκι ήταν σε σχήμα κουφάλας δέντρου, δεν το έχω ξαναδεί!!!

Στο χιονοδρομικό είναι πολύ όμορφα! Ειδικά στο δρόμο έχει πολύ γέλιο που βλέπεις όλους να σταματάνε να βάζουν αλυσίδες, τους βλέπεις, γελάς και λίγο πιο πάνω σε προσπερνούν και γελούν αυτοί με σένα που βάζεις αλυσίδες! Είχε πολύ γέλιο...

Επίσης, να ανέβεις με το τελεφερίκ! Μπορεί να έχει κρύο αλλά έχει πολύ ωραία θέα:)

Όταν είχα πάει εγώ, 14 Φεβρουαρίου, είχε πάαααααααααααααρα πολύ χιόνι :)

 

Είναι υπέροχα και είμαι σίγουρη ότι θα περάσεις όμορφα!

 

Οτιδήποτε άλλο θέλεις, ρώτα με!

 

Το Πήλιο, όπου έχω πάει αρκετές φορές είναι υπέροχα! Μου είχε κάνει εντύπωση που στο Χάνια, είχε τόσο πολύ χιόνι που είχε σκεπάσει σπίτια!

Στο Λιτόχωρο επίσης μου αρέσει!

Μην ξεχάσω να πω και το Περτούλι! Έχω και σπίτι λίγο πιο πάνω σε ένα άλλο χωριό :) Μέσα στα έλατα!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Ελλάδα - ειδικά τον χειμώνα - αλλά οι Έλληνες είναι κλέφτες (μετά συγχωρήσεως). Για φέτος τα χριστούγεννα προτίμησα Βερολίνο... 2 άτομα, 4 μέρες, 46€ το βράδυ μέσα στο κέντρο και 370€ τα αεροπορικά εισητήρια (επειδή περιμέναμε μέχρι τέλος σεπτεμβρίου για να κλείσουμε, τον αύγουστο ήταν πολύ φθηνότερα). Καλό χειμώνα!
Link to comment
Share on other sites

η ελλαδα ειναι ωραια ειτε καλοκαιρι ειτε χειμωνα. ειναι λογικο ακομη το χειμωνα να ειναι ακριβα. κατσε λιγο να αναπτυχθουν και αλλες περιοχες και θα δεις θα γινει κατι σαν το καλοκαιρι που βρισκεις νησια με 30 ευρω πολυ καλα δωματια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει οτι και η Σάμος αν και νησί το Χειμώνα είναι υπέροχα.

Ισχύει;;

 

Κοιτα εξαρταται τι θελει και πως το βλεπει κανεις. Για παραδειγμα στο δικο μου χωριο καθε χρονο εχει χιονι για πολλες μερες και συνηθως προσεγγιζει το 1μετρο. Ομως σε καμια περιπτωση δεν μπορω να το συγκρινω με τα χιονοδρομικα και αλλους χειμωνιατικους προορισμους. Να φανταστεις οτι μονο ενα ξενοδοχειο λειτουργει ολο το χειμωνα. Κατα τα αλλα ενα ειναι σιγουρο θα βρεις να φας φρεσκο ψαρι 100% και επισης θα δεις πραγματικα τι σημαινει φιλοξενια. διοτι καλοκαιρι ολα θυσιαζωνται στο βωμο του κερδους.

πιστευω οτι ειναι κατι εντελως διαφορετικο .

Δοκιμαστε το. Παντως εγω θελω πολυ αγιο αθανασιο με αυτα που εχω ακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι θέλω να πάω οπουδήποτε αρκεί να ξεφύγω από τον Ν. Αττικής. :)
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

για εμενα ενα μερος ειναι για το χειμωνα

 

ΜΕΤΣΟΒΟ

 

περυσι που ημουν και φανταρακι , πηγα και ενιωσα τετοιο δεος και χαρα...

εκει ειναι να πας Χριστουγεννα

 

Υπεροχα... ειλικρινα... αχ... θελω να παω ενα ταξιδακι

το εχω αναγκη...

:X
Link to comment
Share on other sites

για εμενα ενα μερος ειναι για το χειμωνα

 

ΜΕΤΣΟΒΟ

 

περυσι που ημουν και φανταρακι , πηγα και ενιωσα τετοιο δεος και χαρα...

εκει ειναι να πας Χριστουγεννα

 

Υπεροχα... ειλικρινα... αχ... θελω να παω ενα ταξιδακι

το εχω αναγκη...

βρε! στο μετσοβο αν παμε τωρα θα ξυλιασουμε!!!μπρρρρρρ

εγω το καλοκαιρι που πηγα...και εφαγα ενα τρεμουλου!

αλλα λεει να πας...να αποκλιστεις και να μεινεις εκει!!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν για μονοήμερη να πάω Β.Εύβοια και συγκεκριμένα Στενή Ευβοίας.Ορεινή περιοχή με έντονη φυσική ομορφιά και γραφικά χωριουδάκια.Αξίζει η επίσκεψη;Έχει πάει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...