Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Καλημέρα

πριν μερικές ημέρες μου έπεσε το Χ500 από τα χέρια και έσπασε η οθόνη.

Αγόρασα μία νέα και την τοποθέτισα στη θέση της σπασμένης.

Το κακό είναι ότι ενώ η αφή δουλεύει σωστά και ο οπίσθιος φωτισμός λειτουργεί, η οθόνη παραμένη μαύρη.

Έχω πρότερη εμπειρία , και στο δικό μου κινητό και σε άλλα, είμαι ηλεκτρονικός στη εταιρία που δουλεύω, άρα στην τοποθέτηση δεν νομίζω ότι έχω κάνει κάποιο λάθος.

Αν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ να με βοηθήσει να επιλύσω αυτό το πρόβλημα.

 

Υ.Γ.: Το PDA το ελεγχω από πρόγραμμα στον Η/Υ και βλέπω ο,τι χρειαστει... σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λαμβάνοντας υπόψιν τις τεχνικές σου γνώσεις, θεωρώ δεδομένο ότι έχεις βρει ακριβώς την ίδια οθόνη με το digitizer και έχει τοποθετηθεί σωστά. Είσαι σίγουρος ότι δεν σου έχει ξεφύγει κάτι;

 

Ενδεχομένως να έχει πρόβλημα και η πλακέτα της συσκευής κάτι που φυσικά απεύχομαι. Ιδιαίτερες γνώσεις δεν έχω σε αυτό τον τομέα.

 

Το θέμα μεταφέρθηκε στο thread των ΕΤΕΝ μιας και εδώ είναι το σωστό μέρος και έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να λάβεις βοήθεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που το μετεφερες , απλά δεν μπορούσα να δημιουργήσω θέμα εκεί!

Παίδιά αν γνωρίζεται μα μου υποδείξετε το ολοκληρωμένο που είναι υπεύθυνο μπας και έχει κάτι που μπορεί να φτιαχτεί στο χέρι, με μεγενθυντικό φακό ή μικροσκόπιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Administrators
Πέρασε του ταινίες avi και θα τις βλέπεις κανονικά με το core player. Εάν θέλεις να έχεις και υπότιτλους, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το free TCPMP.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως ο core player χρειάζεται συγκεκριμένες ρυθμίσεις για να αποφύγεις τα σπασίματα της εικόνας...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 3-4 ταινίες .avi και μου βγάζει οτι "ένα αντικείμενο ή όνομα δεν βρέθηκε".Εγκατέστησα και την τελευταία έκδοση του core player αλλά πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 3-4 ταινίες .avi και μου βγάζει οτι "ένα αντικείμενο ή όνομα δεν βρέθηκε".Εγκατέστησα και την τελευταία έκδοση του core player αλλά πάλι τα ίδια.

 

 

Καμιά λύση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

Χαιρετίζω το forum.

Γνωρίζει κανένας πώς μπορώ να "δω" στο pda μου μνήμη SDMMC 4GB; Την παλιά που είναι 2GB τη βλέπει κανονικά. Χρειάζεται κάποιο patch ίσως;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
καλη χρονια σε ολους ευχομαι.πριν αρκετο καιρο το ετεν χ500 που εχω, το ειχα βαλει να φορτιζει στον αναπτηρα του αυτοκινητου και εβαλα μπρος.μετα απο καμια ωρα και οταν πηγα να παρω τηλ δεν δουλευε.μου βγαζει μια λευκη οθονη που κανει τεστ τα διαφορα υποσυστηματα του τηλ.στο μονο που βγαζει προβλημα ειναι στο usb σε καποιο αριθμο απο pins.ξερει καποιος τι μπορει να γινει?ασχολειται καποιος με ηλεκτρονικα ?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του πεθαίνει μετά από κάποιο καιρό, και δεν φορτίζει από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου.

Να το φορτίζεις στο σπίτι, στην πρίζα, και με τον φορτιστή του αυτοκινήτου ουσιαστικά θα το κρατάς "ζωντανό" σε όλο το ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...