Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera s' olous,

 

paratirisa simera to prwi ena problima me tin apostoli sms. Se diktyo cosmote prospathousa na steilw sms kai to x500 to topothetouse sta "e3erxomena" alla oses fores ki an prospathisa den to estelne. Ekana kai soft reset alla kai pali tipote... Telika anagkastika na dokimasw me to W800 mou (twin sim) to opoio to esteile kanonika.

 

Mipws yparxei kapoio kalytero programma gia sms apo ayto pou exei to x500 ?

 

Episis mipws mporei kapoios na mou pei pws bazoume monima anafora sta sms?

 

Eyxaristw...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera s' olous,

 

paratirisa simera to prwi ena problima me tin apostoli sms. Se diktyo cosmote prospathousa na steilw sms kai to x500 to topothetouse sta "e3erxomena" alla oses fores ki an prospathisa den to estelne. Ekana kai soft reset alla kai pali tipote... Telika anagkastika na dokimasw me to W800 mou (twin sim) to opoio to esteile kanonika.

 

Mipws yparxei kapoio kalytero programma gia sms apo ayto pou exei to x500 ?

 

Episis mipws mporei kapoios na mou pei pws bazoume monima anafora sta sms?

 

Eyxaristw...

Μήπως δεν είχε σημα και δεν μπόρεσε να το στείλει;

Για ενεργοποίηση αναφορών:

Έναρξη->Μηνύματα, πηγαίνεις στα SMS και μετά

Μενού (κάτω δεξιά)->Εργαλεία->Επιλογές.

Κλικάρεις το "SMS" και ενεργοποιείς το "Αίτηση ειδοποιήσεων παράδοσης" στην οθόνη που ανοίγει :D

Πάντως χειρίζεται τις αναφορές σαν κανονικά μηνύματα ... (εμφανίζει "νέο μήνυμα", τις αποθηκεύει μαζί με τα κανονικά μηνύματα κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια θα μπορουμε να τα κατεβασουμε δωρεαν μετα το Μαιο η θα μας πουνε πληρωστε ......αντε να δουμε...:cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν συνδέω το bleutooth itech clip IIs wireless stereo με το ΕΤΕΝ παίζει μονοφωνικά ενώ όταν το συνδέω με το S200 παίζει στερεοφωνικά.

Το ξανάκανα pair μετά απο hard reset αλλά πάλι τα ίδια παίζει μονοφωνικά.

Μήπως πρέπει και στο ΕΤΕΝ να κάνω εγκατάσταση το a2dp όπως έκανα στο S200;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν συνδέω το bleutooth itech clip IIs wireless stereo με το ΕΤΕΝ παίζει μονοφωνικά ενώ όταν το συνδέω με το S200 παίζει στερεοφωνικά.

Το ξανάκανα pair μετά απο hard reset αλλά πάλι τα ίδια παίζει μονοφωνικά.

Μήπως πρέπει και στο ΕΤΕΝ να κάνω εγκατάσταση το a2dp όπως έκανα στο S200;

Μήπως :worry:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να μεταφερουμε επαφες με πολλες καταχωρησεις και φωτογραφια επαφης απο sony ericsson κ750 στο Χ500 και με ποιο τροπο?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας απο που μπορουμε να αγορασουμε (εντος ελλαδας) silicon case για το Χ500?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera s' olous,

 

paratirisa simera to prwi ena problima me tin apostoli sms. Se diktyo cosmote prospathousa na steilw sms kai to x500 to topothetouse sta "e3erxomena" alla oses fores ki an prospathisa den to estelne. Ekana kai soft reset alla kai pali tipote... Telika anagkastika na dokimasw me to W800 mou (twin sim) to opoio to esteile kanonika.

 

Mipws yparxei kapoio kalytero programma gia sms apo ayto pou exei to x500 ?

 

Episis mipws mporei kapoios na mou pei pws bazoume monima anafora sta sms?

 

Eyxaristw...

 

 

Εβγαλές καμιά άκρη φίλε μου,διότι και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θελω να αναφερω καποια προβληματα που εχω με το Χ500, μηπως και καποιος μπορει να με βοηθησει.

1. Πως μπορω να απενεργοποιησω το GPRS (Vodafone) ωστε να μη συνδεεται οταν δεν βρισκει ασυρματο; Δοκιμασα μια λυση που ειχε αναφερθει (πειραγμα των ρυθμισεων) αλλα δεν επαιξε. Οταν δεν βρισκει το ασυρματο εμφανιζεται στην πανω μπαρα ενα μικρο G και κανει συνδεση με το GPRS.

2. Αν εχω βαλει την ROM 354 πως μπορω να ξαναγυρισω σε παλιοτερη ROM?

3. Το Χ500 αναγνωριζει τα mid σαν ringtones? Εμενα παντως οχι!!!

4. Καποια patches που βαζαμε στις ROM πριν την 354 χρειαζονται? π.χ SMSDRFixWM5, X500_A2DP_BTPatch, RILMUX20061212.CAB

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θελω να αναφερω καποια προβληματα που εχω με το Χ500, μηπως και καποιος μπορει να με βοηθησει.

1. Πως μπορω να απενεργοποιησω το GPRS (Vodafone) ωστε να μη συνδεεται οταν δεν βρισκει ασυρματο; Δοκιμασα μια λυση που ειχε αναφερθει (πειραγμα των ρυθμισεων) αλλα δεν επαιξε. Οταν δεν βρισκει το ασυρματο εμφανιζεται στην πανω μπαρα ενα μικρο G και κανει συνδεση με το GPRS.

2. Αν εχω βαλει την ROM 354 πως μπορω να ξαναγυρισω σε παλιοτερη ROM?

3. Το Χ500 αναγνωριζει τα mid σαν ringtones? Εμενα παντως οχι!!!

4. Καποια patches που βαζαμε στις ROM πριν την 354 χρειαζονται? π.χ SMSDRFixWM5, X500_A2DP_BTPatch, RILMUX20061212.CAB

Ευχαριστω

1. Έχει απαντηθεί επανηλλειμένα στο παρελθόν. Με λίγο ψάξιμο θα βρείς τις απαντήσεις. (αλλιώς δες το http://www.eten-users.net/index.php?showtopic=6951&mode=threaded&pid=40450)

2. Πάρε backup και δοκιμασέ το, και πές μας και εμάς

3. Δεν το γνωρίζω

4. Νομίζω δεν χρειάζονται. Το πρώτο που αναφέρεις δεν είναι patch αλλά πρόγραμμα για να αντικαθιστούνται οι αριθμοί με τα αντίστοιχα ονόματα από τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θελω να αναφερω καποια προβληματα που εχω με το Χ500, μηπως και καποιος μπορει να με βοηθησει.

1. Πως μπορω να απενεργοποιησω το GPRS (Vodafone) ωστε να μη συνδεεται οταν δεν βρισκει ασυρματο; Δοκιμασα μια λυση που ειχε αναφερθει (πειραγμα των ρυθμισεων) αλλα δεν επαιξε. Οταν δεν βρισκει το ασυρματο εμφανιζεται στην πανω μπαρα ενα μικρο G και κανει συνδεση με το GPRS.

2. Αν εχω βαλει την ROM 354 πως μπορω να ξαναγυρισω σε παλιοτερη ROM?

3. Το Χ500 αναγνωριζει τα mid σαν ringtones? Εμενα παντως οχι!!!

4. Καποια patches που βαζαμε στις ROM πριν την 354 χρειαζονται? π.χ SMSDRFixWM5, X500_A2DP_BTPatch, RILMUX20061212.CAB

Ευχαριστω

 

Οσον αφορα την 1η ερωτηση εγω χρησιμοποιω ενα προγραματακι που λεγεται No data και απενεργοποιω το GPRS ,WAP, κτλ.κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν συνδέω το bleutooth itech clip IIs wireless stereo με το ΕΤΕΝ παίζει μονοφωνικά ενώ όταν το συνδέω με το S200 παίζει στερεοφωνικά.

Το ξανάκανα pair μετά απο hard reset αλλά πάλι τα ίδια παίζει μονοφωνικά.

Μήπως πρέπει και στο ΕΤΕΝ να κάνω εγκατάσταση το a2dp όπως έκανα στο S200;

 

Τελικά η λύση ήταν να αλλάξω μια τιμή στην registry.

 

 

HKLM = HKEY LOCAL MACHINE-Software-Microsoft-Bluetooth-A2DP-Settings-UseJointStereo to 0x0 να βάλω την τιμή (0) για να παίζει στερεοφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω ποιες ειναι οι διαφορές του Χ500 με το Μ700 εκτός του πληκτρολογίου.Θελω να αγοράσω ενα απο τα δύο και δεν ξέρω ποιό

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω ποιες ειναι οι διαφορές του Χ500 με το Μ700 εκτός του πληκτρολογίου.Θελω να αγοράσω ενα απο τα δύο και δεν ξέρω ποιό

 

Αγορασε ΤΥΤΝ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω ποιες ειναι οι διαφορές του Χ500 με το Μ700 εκτός του πληκτρολογίου.Θελω να αγοράσω ενα απο τα δύο και δεν ξέρω ποιό

Η βασική ερώτηση που πρέπει να απαντήσεις είναι, κατά την γνώμη μου, αν θέλεις QWERTY πληκτρολόγιο ή όχι.

Αν όχι τότε Χ500, αλλιώς ...

Όσο για τεχνικά χαρακτηριστικά:

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=1&Category=69975892&Products=878790%2c908428

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γράφω ένα θέμα που είχα με το X500 μου απλά για ενημέρωση.

Πριν 2 μήνες περίπου είχα ένα πρόβλημα με το GPS, το είχα μοιραστεί και με την κοινότητα εδώ. Το πρόβλημα ήταν οτι ενω ολα επαιζαν φυσιολιγικα΄, κανένας δορυφόρος δεν "εβλεπε" το glofiish μου. Προσπάθησα μόνος, με την βοήθεια του forum, τίποτα..... Τελικά το πήγα στο πλαίσιο. Δυστυχώς δεν ήμουν τόσο τυχερός για άμεση αντικατάσταση. Μου το κράτησαν, και ήδη έχουν περάσει 22 ημέρες χωρίς τηλέφωνο. (ευτυχώς είχα κρατήσει το S100). Καμία ενημέρωση εντω μεταξύ, Παίρνω και ξαναπαίρνω. Μια μου λένε είναι στο βέλγιο, μια στη γερμανία, μία στο βόρειο πόλο. Κανείς δεν ξέρει... και περιμένω. Εχει παει για επισκευη λέει κάπου εκει έξω..... Αυτά για το service τώρα που πέρασε ο μήνας της άμεσης αντικατάστασης. Για την ιστορία λέω πως το πήγα στο πλαισιο της Ηλιούπολης.

 

Δηλαδή δεν το συστήνεις για αγορά .....???:(

Αν σου χαλάσει την πάτησες .... αυτό λες ?:angry:

Κρίμα γιατι έλεγα να το αγοράσω..:(

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.

Το φαινόμενο της σταγόνας που διαβασα συμβαίνει ακόμα η ήταν θέμα παρτίδας και έχει πλέον διορθωθεί :worry: ???

Link to comment
Share on other sites

Η βασική ερώτηση που πρέπει να απαντήσεις είναι, κατά την γνώμη μου, αν θέλεις QWERTY πληκτρολόγιο ή όχι.

Αν όχι τότε Χ500, αλλιώς ...

Όσο για τεχνικά χαρακτηριστικά:

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Catalog=1&Category=69975892&Products=878790%2c908428

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση κατ'αρχην

Δεν θα ελεγα οχι για QWERTY πληκτρολόγιο αλλα με ορους

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά ειναι σχεδόν ίδιο δεν βλέπω διαφορες εκτος του

πληκτρολογίου και το οτι δεν έχει ελληνικά το Μ700

Εχει και άλλες διαφορές ;

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν το συστήνεις για αγορά .....???:(

Αν σου χαλάσει την πάτησες .... αυτό λες ?:angry:

Κρίμα γιατι έλεγα να το αγοράσω..:(

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.

Το φαινόμενο της σταγόνας που διαβασα συμβαίνει ακόμα η ήταν θέμα παρτίδας και έχει πλέον διορθωθεί :worry: ???

Από όσο έχω διαβάσει απο αυτό το forum, το πλαίσιο έχει σταθεί στο ύψος του από την πλευρά του service (αντικαταστάσεις, service κ.α.). Απο την δική μου εμπείρια επίσης είναι από τις πιο σοβαρές αλυσίδες στο service γενικά (βέβαια εξαιρέσεις σε υπαλλήλους υπάρχουν παντού). Για μένα αποτελεί υπέρ το ότι το φέρνει το Πλαίσιο.

Για το φαινόμενο της "σταγόνας" δεν αποτελεί πρόβλημα, όπως θα διαβάσεις (είναι κάτι που εμφανίζεται υπο συγκεκριμένες συνθήκες, αν και όταν και ίσως). Άλλωστε έχεις αντικατάσταση συσκευης για 1 μήνα αφού το αγοράσεις. Βέβαια μπορείς να δεις τη συσκευή ιδίοις όμασι στο Πλαίσιο :)

Γενικά με τα χαρακτηριστικά του (τιμή, μέγεθος, ποιότητα κατασκευής, GPS/GSM/WiFI/Bluetooth, επεξεργαστής, support/updates ROM, τοπικός αντιπρόσωπος) αποτελεί την καλύτερη επιλογη στην κλάση του.

Φυσικά υπάρχουν και αντίθετες απόψεις :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση κατ'αρχην

Δεν θα ελεγα οχι για QWERTY πληκτρολόγιο αλλα με ορους

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά ειναι σχεδόν ίδιο δεν βλέπω διαφορες εκτος του

πληκτρολογίου και το οτι δεν έχει ελληνικά το Μ700

Εχει και άλλες διαφορές ;

Αφού ενδιαφέρεσαι να επενδύσεις ένα σεβαστό ποσό στην αγορα PPC GPS/Phone θα σου πρότεινα να διαβάσεις τα forum του myphone για το Χ500 και το Μ700, το forum της NGI για Χ500, να πας να δεις τις συσκευές στο Πλαίσιο, ή όπου αλλού θέλεις.

Καλό ψάξιμο.

Για μένα μετρούσε το μέγεθος, δεν χρειαζόμουν QWERTY και στα χρήματά του το Χ500 ήταν η καλύτερη επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous...

 

Exo kai ego X500 kai prospa8o na kano anaba8misi rom apo 291 se 354

 

distixos trexo to programmataki i siskeui aposindeete kai den mou kanei tin anaba8misi.

 

To prospa8isa me ta XP kai me ta Vista alla tipota...

 

Mipos exete kamia lisi ?

 

Sorry gia ta greeklish.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous...

 

Exo kai ego X500 kai prospa8o na kano anaba8misi rom apo 291 se 354

 

distixos trexo to programmataki i siskeui aposindeete kai den mou kanei tin anaba8misi.

 

To prospa8isa me ta XP kai me ta Vista alla tipota...

 

Mipos exete kamia lisi ?

 

Sorry gia ta greeklish.

 

Φαντάζομαι από ελληνική σε ελληνική rom οκ?

Από που κατέβασες την αναβάθμιση??

Γίνε λίγο πιο σαφείς με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...