Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή η επιλογή ενός τηλεφώνου ώς "προεπιλογή" όταν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη επαφή γίνεται μόνο μέσα από το Outlook?

Πηγαίνεις στην επαφή που θέλεις και πατάς το δεξί βελάκι μέχρι να αλλάξει στον αριθμό που θες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαίνεις στην επαφή που θέλεις και πατάς το δεξί βελάκι μέχρι να αλλάξει στον αριθμό που θες.

Ευχαριστώ αλλά με ενδιαφέρει να κάνω την επιλογή από το X500.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η επιλογή ενός τηλεφώνου ώς "προεπιλογή" όταν αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη επαφή γίνεται μόνο μέσα από το Outlook?

Και κάτι ακόμα. Γίνεται να περάσεις στο Outlook στο PC σου τις επαφές του X500 (δηλ. στο PC οι επαφές να είναι μόνο αυτές του X500)?

Συγνώμη αν είναι παιδιαριώδης οι ερωτήσεις μου, τουλάχιστον προσφέρω γέλιο :)

 

 

Δεν ανακαλυψα ακομα πως αλλαζεις το default τηλ. σε μια επαφη. Οσον αφορα το περασμα των επαφων πρεπει να τις εχεις στο Microsoft Outlook 2003 και μετα περνιουνται στο Χ500.

 

 

οσον αφορα τα νερα της οθονης αποφασισα να μην το αλλαξω μιας και ειναι πολυ μικρη η κηλιδα και εμφανιζεται στο κεντρο μονο μετα απο δυνατη πιεση στην οθονη. Βαριεμαι ακομα και να το ξαναφορτισω 8 ωρες και να ξαναπερασω ολα τα προγραματα. I can live with it.

 

PS. Ξερει κανεις κανα προγραμα καλυτερο απο το speed dial και τα contacts που εχει το Χ500?? δυσκολευομαι λιγο στη χρηση. (ειχα καλομαθει με το Κ800ι)

 

PS2. Το hikeyboard ειναι καλυτερο απο το easy keyboard που εχει το ΕΤΕΝ? δεν με ενδιαφερει να γραφω SMS στα ελληνικα παντως

Link to comment
Share on other sites

PS. Ξερει κανεις κανα προγραμα καλυτερο απο το speed dial και τα contacts που εχει το Χ500?? δυσκολευομαι λιγο στη χρηση. (ειχα καλομαθει με το Κ800ι)

 

Ψάξε για το ezdial 2, είναι ότι καλύτερο κατά την άποψή μου.

 

PS2. Το hikeyboard ειναι καλυτερο απο το easy keyboard που εχει το ΕΤΕΝ? δεν με ενδιαφερει να γραφω SMS στα ελληνικα παντως

 

Για δες λίγο κι αυτό το keyboard: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1725740#post1725740 ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γύρισα από το πλαίσιο, μου έκαναν αντικατάσταση.

Κράτησα την SIM την SD micro και πήρα και την απόδειξη αντικατάστασης.

Αύριο ή την Δευτέρα θα μ' ενημερώσουν να πάω να παραλάβω την καινούρια συσκευή.

Εύχομαι να μην παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα γιατί αυτή τη φορά θα τους τη φέρω στα μούτρα.:mad:

Και στο φινάλε προσωπικά δεν είχα και τόσο μεγάλο πρόβλημα με την οθόνη αλλά αύριο μεθαύριο αν θέλω να το πουλήσω τι θα γράψω στην αγγελία η τι θα πω στον επίδοξο αγοραστή?

Πωλείται Χ500 που έχει εξοικειωθεί με το νερό?

Στη μεταπώληση μ'αυτό το πρόβλημα θα χάσει τουλάχιστον 100 ευρώ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γύρισα από το πλαίσιο, μου έκαναν αντικατάσταση.

Κράτησα την SIM την SD micro και πήρα και την απόδειξη αντικατάστασης.

Αύριο ή την Δευτέρα θα μ' ενημερώσουν να πάω να παραλάβω την καινούρια συσκευή.

Εύχομαι να μην παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα γιατί αυτή τη φορά θα τους τη φέρω στα μούτρα.:mad:

Και στο φινάλε προσωπικά δεν είχα και τόσο μεγάλο πρόβλημα με την οθόνη αλλά αύριο μεθαύριο αν θέλω να το πουλήσω τι θα γράψω στην αγγελία η τι θα πω στον επίδοξο αγοραστή?

Πωλείται Χ500 που έχει εξοικειωθεί με το νερό?

Στη μεταπώληση μ'αυτό το πρόβλημα θα χάσει τουλάχιστον 100 ευρώ.

 

SHMERA PHRE ENAS GEITONAS MOU POU EIDE APO MENA TO X500 KAI TOU HR8E APO PLAISIO.

KANEI TO IDIO SE MPLE FONDO ALLA OXI KATI TROMERO. 8A PARAKALOUSA SE AFTOUS POU TO KANANE ANTIKATASTASH ME KAINOURGIO NA MAS POUNE AN KANEI SE MPLE FONDO ESTO KAI TO PARAMIKRO NERO PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE :( AN KANEI ESTO KAI LIGO GIATI TO DIKO MOU KANEI LIGO.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ρε Θέμη πως θα σας ενημερώσω αν έχει ή όχι πρόβλημα και η καινούρια συσκευή.

 

:!: Για όποιoν θέλει το αρχειάκι για 160 χαρακτήρες στα SMS με Hikeyboard είναι πλέον ΕΔΩ:!:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα κάνει νερά. Απλά φαίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και κυρίως στο γαλάζιο-μπλε. Επειδή είναι πολύ λεπτή συσκευή το κάνει βασικά, δεν είναι χαλασμένο. Απλά έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα κάνει νερά. Απλά φαίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και κυρίως στο γαλάζιο-μπλε. Επειδή είναι πολύ λεπτή συσκευή το κάνει βασικά, δεν είναι χαλασμένο. Απλά έτσι είναι.

tote giati ta allazoune???

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι με τα sms . Εαν φτιαξω καινουργιο φευγουν..

Αν κανω reply σε sms απο τα contacts μου, δεν..

Λεει αδυνατη αποστολη και μετά τα παει στο προχειρο.

Ελληνικό 275 (ακομα) και δεν εχω πειραξει και πολλα πραγματα..

Εχω δοκιμασει και τα δυο sms fix που κυκλοφορουν, οπως και την χειροκινητη επιλογη δικτυου.... αλλα δεν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις το πήρα απο το πλαισιο Λαρισας!!:D :D Για πείτε μου λίγο τα νερα που λέτε, τα κάνει μόνο με το χέρι ή και με το πενάκι?? (για αρχή αυτά σε λίγο θα επανέλθω με παρααα πολλλλεεεεεεςςς ερωτήσεις)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις το πήρα απο το πλαισιο Λαρισας!!:D :D Για πείτε μου λίγο τα νερα που λέτε, τα κάνει μόνο με το χέρι ή και με το πενάκι?? (για αρχή αυτά σε λίγο θα επανέλθω με παρααα πολλλλεεεεεεςςς ερωτήσεις)

 

mpratsakia exeis gia na kolumpiseis?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

paidia na sas pw kati...ayto me ta nera...kai emena kanei sto ble.pantos se kanoniki xrisi den to katalabeneis,logo xromatwn...an den diabaza ta topic isws na min to katalabena...kai prosopika den exw kapoio problima...den kserw vevea an ayta ta neura argotera dimiourgisoun problima(exoume diaroi)

 

...kai kati allo...exw prosopika zrisimopoio laptop.an patisw stis akres tis othonis kanei nera.an piesw me to daktilo mou to kento tis othonis kanei nera...den blepw provlima...bebea den kserw ti nera exei o kathenas!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου άρχισε να στάζει ένα πορτοκαλί υγρό από εκεί που βάζουμε το USB. :lol: :lol: :lol:

 

mi les tetoia to diavase kata TYXH h gynaika mou kai mou fonaze oti 8a tis leroso to trapezomandhlo :(

Link to comment
Share on other sites

themi ελπίζω να κάνεις πλάκα :lol: :lol:

 

pano εγώ το γρατζούνισα σήμερα οπότε ελπίζω σε αλλαγή:lol: Το φοβερό είναι ότι μου έπεσε μετά που διάβασα το post ότι το αλλάζουν:)

 

Πάντως δίκιο έχουν τα παιδιά, εάν όντος το αλλάζουν στο Πλαίσιο έτσι απλά, τότε είναι πρόβλημα κι όχι κάτι που το έχουν όλες οι συσκευές.

 

Υπάρχει ένα thread στο eten-users (http://www.eten-users.net/topic6238) που κάποιος αναφέρει το πρόβλημα και ρωτάει αν και κατά πόσο συμβαίνει και σε άλλους αυτό. 4 μόνο ασχολούνται με το θέμα εκ τον οποίων μόνο ένας όντος το βλέπει και στο δικό του, και μάλιστα του λέει ότι θα μειωθεί με στο μέλλον!

 

Μήπως λοιπόν είναι μια συγκεκριμένη παρτίδα που το κάνει αυτό και κάποιο ελαττωματικό κομμάτι, κι όχι απλά έτσι είναι??

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το μέγεθος της κηλίδας η συχνότητας της, πόσο φαίνεται κ.α.

Ολα αυτά δυστυχώς από εδώ δεν φαίνονται και δεν είναι δυνατόν να δείξουμε τι ενοεί ο καθένας από εμάς. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το μέγεθος της κηλίδας η συχνότητας της, πόσο φαίνεται κ.α.

Ολα αυτά δυστυχώς από εδώ δεν φαίνονται και δεν είναι δυνατόν να δείξουμε τι ενοεί ο καθένας από εμάς. :rolleyes:

 

Εγω πιστευω πως η οθονη ειναι κατασκευαστικα ετσι και αυτο ειναι που την κανει να ξεχωριζει απο ολα τα υπολοιπα ppc και λογω φωτεινοτητας αλλα και λογω ευκρινειας..:)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...

 

Πάντως υπάρχει άλλο ένα thread στο eten-users (http://www.eten-users.net/topic6418&hl=screen) όπου έχει εμφανιστεί και σε άλλους αυτό το "πρόβλημα". Υπάρχει κι αρκετή ανάλυση για όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν.

 

Πάντως 2-3 το αλλάξανε και πήρανε καινούργιο. Ένας από αυτούς πάντως πάλι βλέπει το "κύμα" αλλά πολύ λιγότερο.

 

Εγώ θα την κάνω την απόπειρα αλλαγής μάλλον αύριο και θα ενημερώσω...

 

edit: @dimitriossara: δε νομίζω ότι είναι θέμα φωτεινότητας ή ευκρίνειας. Και το M600 παρόμοια οθόνη είχε και δεν εμφάνιζε τίποτα. Μάλλον θέμα μεγέθους είναι...

Link to comment
Share on other sites

edit: @dimitriossara: δε νομίζω ότι είναι θέμα φωτεινότητας ή ευκρίνειας. Και το M600 παρόμοια οθόνη είχε και δεν εμφάνιζε τίποτα. Μάλλον θέμα μεγέθους είναι...

 

Συμφωνω αλλα το ξαναλεω πως δεν ειναι προβλημα και πως οσοι επιχειρησουν αντικατασταση μετα απο λιγο καιρο παλι θα εχει λιγα νερα η οθονη τους..

Εχω πρωην συμμαθητη που εργαζεται στο πλαισιο και μου ειπε τα παραπανω..;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το μέγεθος της κηλίδας η συχνότητας της, πόσο φαίνεται κ.α.

Ολα αυτά δυστυχώς από εδώ δεν φαίνονται και δεν είναι δυνατόν να δείξουμε τι ενοεί ο καθένας από εμάς. :rolleyes:

 

 

Πάνο,τελικά έιναι στήν κρίση του καθένα να το πάει για αλλαγή;Εμένα π.χ το εχει ,αλλα σε ολα τα αλλα δεν έιχα ποτέ πρόβλημα,ασε που νομίζω οτι δεν ειναι τίποτα και οτι ετσι ειναι η οθόνη του, Α και κατι ακομα , το ιδιο πρόβλημα εχει και ενας φίλος με MIO 701

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά με ενδιαφέρει να κάνω την επιλογή από το X500.

Μα για το Χ500 σου μιλάω. Πηγαίνεις στην επαφή και με το δεξί κουμπί/βελάκι του pad αλλάζεις τη προεπιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο,τελικά έιναι στήν κρίση του καθένα να το πάει για αλλαγή;Εμένα π.χ το εχει ,αλλα σε ολα τα αλλα δεν έιχα ποτέ πρόβλημα,ασε που νομίζω οτι δεν ειναι τίποτα και οτι ετσι ειναι η οθόνη του, Α και κατι ακομα , το ιδιο πρόβλημα εχει και ενας φίλος με MIO 701

Εάν δεν έχεις σοβαρό πρόβλημα μείνε ως έχεις. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το skype στο Χ500 και οταν παω να συνδεθω μου λέει Wifi connection could not be found! ενώ είμαι συνδεδεμένος κανονικά με το δίκτυο του σπιτιού και μπαίνει στο internet explorer. Εσείς τι κάνατε? Θέλει τίποτα ρυθμίσεις?

 

Επίσης το sms.lang.txt για το hikeboard (για να έχει 160 χαρακτήρες) που μπαίνει??

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...