Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια και παλι καλησπερα.

Ειμαι ετοιμος να παω αυριο να το παρω αλλα μ'ενδιαφερει και το HTC Ρ3300,θα μπορουσε καποιος να μου πει πιο και γιατι ειναι λιγο καλυτερο απο το αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια και παλι καλησπερα.

Ειμαι ετοιμος να παω αυριο να το παρω αλλα μ'ενδιαφερει και το HTC Ρ3300,θα μπορουσε καποιος να μου πει πιο και γιατι ειναι λιγο καλυτερο απο το αλλο;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=158079

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε Stark,μολις το διαβασα και σ'ευχαριστω ;) και εχω βγαλει το συμπερασμα μου..Τελικα το Χ500 ειναι μονοδρομος:D

Αντε καλοριζικο μου..:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία περισσότερο "φιλολογικής φύσεως".

 

Για ποιο *σημαντικό* λόγο θα προτιμούσε κάποιος την Ελληνική rom αντί για την Αγγλική;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το έχω βρει αλλού (εκτός internet), οπότε ο συνδυασμός Πλαίσιο+Ελληνική rom είναι μονόδρομος για 'μένα...:worry:
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία περισσότερο "φιλολογικής φύσεως".

 

Για ποιο *σημαντικό* λόγο θα προτιμούσε κάποιος την Ελληνική rom αντί για την Αγγλική;

Κατά τη γνώμη μου, για να μπορείς να φτάνεις στην επαφή που θες αμέσως χωρίς να πρέπει να πατήσεις καμια 20ρια φορές το "κάτω" ή να γράψεις με ελληνικό πληκτρολόγιο (που θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει έτσι κ αλλιώς) στο σχετικό πεδίο αναζήτησης. Αυτό το τόσο απλό ήταν καθημερινός μπελάς και μου την έσπαγε πολύ στο αγγλικο m600, ενώ τώρα την έχω καταβρεί. Ειδικά όταν είσαι όρθιος, σε ένταση κ θες να βρεις μια επαφή με το ένα χέρι για να κάνεις ένα ρημάδι τηλεφώνημα, είναι πολύ ζόρι! Να δω μόνο τι θα κάνουμε με τις αναβαθμίσεις, όχι ότι με χαλάει να μείνω κ με την 275.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, για να μπορείς να φτάνεις στην επαφή που θες αμέσως χωρίς να πρέπει να πατήσεις καμια 20ρια φορές το "κάτω" ή να γράψεις με ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Δηλαδή, τι πατάς για να πας σε μία επαφή που αρχίζει από ένα συγκεκριμένο γράμμα χωρίς να γράψεις στο "πληκτρολόγιο";

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, τι πατάς για να πας σε μία επαφή που αρχίζει από ένα συγκεκριμένο γράμμα χωρίς να γράψεις στο "πληκτρολόγιο";

 

Κρατάς πατημένο το κάτω και αρχίζει να κατεβαίνει τα γράμματα αλφαβητικά.

Ή ξεκινάς να γράφεις με Τ9 στυλ το επώνυμο και σου φιλτράρει και αφήνει μόνο τις επαφές που περιέχουν αυτά τα γράμματα.

To understand the human mind:

http://www.noesistheory.com

Link to comment
Share on other sites

κουκλι!!

μπορεις να κανεις μια αναφορα στο τι εχεις εγκαταστήσει και αν εχει τιποτα ιδιαιτεροτητες η καθε εγκατασταση;

 

Ο καιρός είναι από το Spb weather, η μπαταρία είναι το Battery Status και από τη μέση και κάτω "τρέχει" το PocketBreeze, όπως σωστά εντόπισε ο kirileman. Βρίσκονται εκεί που τα βρήκα κι εγώ. Το πρόβλημα είναι ότι σε λίγο καιρό τελειώνει η trial περίοδος οπότε πρέπει να αποφασίσω τί θα κρατήσω.....:innocent:

 

Κανένα πρόβλημα και καμιά ιδιαιτερότητα στην εγκατάσταση. Ούτε κολλήματα, ούτε κρασαρίσματα, sms στέλνω, sms λαμβάνω, internet έχω, destinator μια χαρά (σημ.: δεν επηρεάζεται από το αθερμικό παρπρίζ στο αυτοκίνητό μου, το λέω γιατί ανησύχησαν φίλοι από άλλο φόρουμ ότι ενδεχομένως το αθερμικό τζάμι κόβει την πρόσβαση στο δορυφόρο), αυτά...

 

απλά πρέπει να έχω το νου μου να κλείνω χειροκίνητα τα προγράμματα γιατί δεν τερματίζουν πατώντας x. Ξέρω ότι κάτι έχει αναφερθεί για σχετικό πρόγραμμα αλλά ακόμα δεν πρόλαβα να "αυτοματοποιηθώ" σε αυτόν τον τομέα.

 

Με τη χρήση παρατηρώ τα εξής ελαφρώς "μελανά" σημεία:

 

1) Σαν τηλέφωνο είναι δύσχρηστο. Ειδικά όταν χρησιμοποιώ τη δερμάτινη θήκη, αφού το screen protector το τσάκισα την πρώτη μέρα. (Δεν εφάρμοζε με τίποτα και έκανε "φούσκες" από αέρα στην οθόνη). Όποιος συνήθισε να κάνει κλήσεις και να απαντά σε αυτές μέσα σε 2 sec να το ξεχάσει.

 

2) Η ποιότητα της ομιλίας, μιλώντας από το τηλέφωνο, τολμώ να πω ότι είναι κακή. Έχω ελαφρύ (αλλά αισθητό) echo και ένα ενοχλητικό metallizer effect στη φωνή μου. Το πρόβλημα λύνεται πλήρως προς το παρόν με τα hands-free ακουστικά (έτσι κι αλλιώς το SAR Level της συσκευής δεν είναι και από τα χαμηλότερα για να την έχεις να εκπέμπει κατευθείαν στο αυτί σου, αλλά βέβαια, μόλις τα βάλεις αυτά σου ρίχνει σε απίστευτα χαμηλό επίπεδο την ένταση του κουδουνίσματος εισερχομενης κλήσης με αποτέλεσμα να έχω χάσει μερικές). Εις αναμονή της άφιξης του Jabra 500 bluetooth στο ΠΛΑΙΣΙΟ του Ηρακλείου. (89 ευρώ βρε παιδί μου.;.;;)

 

3) Όταν κάνω Active Sync στο γραφείο και μετά έρχομαι σπίτι και το επιχειρώ στο PC moy, η συσκευή δεν αναγνωρίζεται με τίποτα. Χρειάζεται αναγκαστικά reboot στο PC, κάτι που κατά κανόνα λύνει το πρόβλημα.

 

@kirileman: ευχαριστώ για τις προτάσεις προγραμμάτων και τις ιδέες. Δεν το ήξερα ότι χωρούν τόσα πολλά εικονίδια στη βάση της οθόνης... Επίσης δεν ξέρω ακόμα πως να ανέβάσω το battery status πιο πάνω και να μεταφέρω τον καιρό από κάτω... Αύριο θα παίξω μ' αυτά όμως.

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το κάτω και αρχίζει να κατεβαίνει τα γράμματα αλφαβητικά.

Ή ξεκινάς να γράφεις με Τ9 στυλ το επώνυμο και σου φιλτράρει και αφήνει μόνο τις επαφές που περιέχουν αυτά τα γράμματα.

 

Αυτό με το T9 πως γίνεται?? Είδα που το είχε αναφέρει πάλι ο kirileman αλλά δεν το βρήκα. Σαν λύση έχω βάλει το ezDial, αλλά άμα γίνεται από built in πιστεύω θα είναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

@ToucHDowN...

 

Έναρξη-ρυθμίσεις-σύστημα-μικρόφωνο.

Βάλε το λίγο κάτω από τη μέση (αριστερά) και δοκίμασε αν έχεις ηχώ. Βάλτο και τέρμα αριστερά στη χειρότερη των περιπτώσεων και ξαναδοκίμασε αν την πρώτη φορά δεν έχεις αποτέλεσμα.

 

Έναρξη-ρυθμίσεις-προσωπικά-σήμερα-στοιχεία.

Βάλε τα today plugins στη σειρά που θες.

Link to comment
Share on other sites

To iMate Clip D πιστεύετε ότι θα είναι συμβατό με το X500; Κάποιο άλλο παρόμοιο;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια ας γραψει καποιος που ειναι η rom κ πως ακριβως μπαινει το patch εκει, οσες φορες κ αν προσπαθησα δεν καταφερα κατι. Επισης να ρωτησω εαν αφου μπει βγαζει καποιου ειδους μηνυμα; πρεπει οπωσδηποτε να εισαι μεσα σε δυκτιο wi-fi οταν γινεται η εγκατασταση;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια ας γραψει καποιος που ειναι η rom κ πως ακριβως μπαινει το patch εκει, οσες φορες κ αν προσπαθησα δεν καταφερα κατι. Επισης να ρωτησω εαν αφου μπει βγαζει καποιου ειδους μηνυμα; πρεπει οπωσδηποτε να εισαι μεσα σε δυκτιο wi-fi οταν γινεται η εγκατασταση;:wacko:

1) Εγκατάσταση το SkypeForPocketPC.exe έκδοση γιά Μ600

2) Εγκατάσταση Signed_X500_Skype_patch.CAB

------------

Γιά να γίνει η εγκατάσταση δεν χρειάζεται να είσαι σε δίκτιο wi-fi.

Γιά να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε πρόγραμα αν έχει κατάληξη cab το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης σου και το τρέχεις από εκεί με τον explorer. Αν έχει κατάληξη exe το τρέχεις από το PC σου με συχρονισμένο το PDA. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, για να μπορείς να φτάνεις στην επαφή που θες αμέσως χωρίς να πρέπει να πατήσεις καμια 20ρια φορές το "κάτω" ή να γράψεις με ελληνικό πληκτρολόγιο (που θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει έτσι κ αλλιώς) στο σχετικό πεδίο αναζήτησης. Αυτό το τόσο απλό ήταν καθημερινός μπελάς και μου την έσπαγε πολύ στο αγγλικο m600, ενώ τώρα την έχω καταβρεί. Ειδικά όταν είσαι όρθιος, σε ένταση κ θες να βρεις μια επαφή με το ένα χέρι για να κάνεις ένα ρημάδι τηλεφώνημα, είναι πολύ ζόρι! Να δω μόνο τι θα κάνουμε με τις αναβαθμίσεις, όχι ότι με χαλάει να μείνω κ με την 275.

 

Μάλλον δεν έχεις δουλέψει το phone plus και έχεις κάνει τι ζωή σου δύσκολη...

 

Η ελληνική rom γενικά στα ppc δεν βοηθάει...Και αυτό που περιγράφει λύνεται απίστευτα καλά με το πρόγραμμα που σου λέω...

 

Δοκίμασε το και γράψε εντυπώσεις...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

1) Εγκατάσταση το SkypeForPocketPC.exe έκδοση γιά Μ600

2) Εγκατάσταση Signed_X500_Skype_patch.CAB

------------

Γιά να γίνει η εγκατάσταση δεν χρειάζεται να είσαι σε δίκτιο wi-fi.

Γιά να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε πρόγραμα αν έχει κατάληξη cab το μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης σου και το τρέχεις από εκεί με τον explorer. Αν έχει κατάληξη exe το τρέχεις από το PC σου με συχρονισμένο το PDA. :wink:

 

Που μπορω να βρω το SkypeForPocketPC.exe ?

Link to comment
Share on other sites

KALIMERA SE OLOUS

XTES META APO ANAFORES ARKETON SYNOMILHTON (META DIAPISTOSA OTI SYMVAINEI TELIKA SE OLOUS) OTI OTAN MOU MILANE AKOUNE HXO (MIA FORA). STO PLAISIO TO MONO POU EGINE APO THN THLEFONIKH YPOSTHRIKSH EINAI NA DIAPISTOSOUN KAI EKEINOI TO PROVLIMA OTAN ME PHRAN THLEFONO, ALLA DEN GNORIZOUN AN EINAI THEMA HARDWARE H THEMA RYTHMISHS.

EXEI KANEI TO IDIO PROVLIMA H KAPOIOS GNORIZEI KATI? PRIN TO PAO GIA EPISTROFH......

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

H τρέχουσα φθηνότερη τιμή είναι αυτή του eten.hu ? Εχει βρει κανείς φθηνότερη ? Μιλάω για Αγγλική ROM και αποστολή από Ευρώπη σε εταιρικό ΑΦΜ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Εχοντας χρησιμοποιησει το S100 συνηθισα καποιες λειτουργιες/προγραμματα και θα ηθελα να σας ρωτησω αν οι ιδιες λειτουργιες/προγραμματαυπαρχουν ή μπορουν να εφαρμοστουν και στο Χ500.

α) Στο S100 οταν ανοιγες το τηλ και πληκτρολογουσες τα πρωτα γραμματα του ονοματος εμφανιζοταν μια λιστα με τις επαφες που περιειχαν αυτα τα γραμματα. π.χ αν εγραφες "παπα" εμφανιζοταν οι επαφες: Παπαδοπουλος, παπαδημητριου κλπ. Αυτο μπορει να γινει και πως στο Χ500;

β) Στο S100 υπηρχε το προγραμμα KG PowerToys που σου εμφανιζε, σαν plugin στο Today τη διαρκεια και το κοστος των κλησεων (εξερχομενων, εισερχομενων και συνολικο) και των μηνυματων. Ηταν χρησιμο για να ελεγχεις το υπολοιπο του δωρεαν χρονου ομιλιας. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο Χ500 (το παλιο μαλλον δεν παιζει σε WM5)

γ) Μπορεις να στειλεις μηνυματα με πανω απο 70 χαρακτηρες;

δ) Στο S100 ειχαμε το Smartfilter που "εκοβε" ανεπιθυμητες εισερχομενες κλήσεις. Μπορουσες να του ορισεις διαφορετικα προφιλ για διαφορετικες μερες. Το call filter κανει την ιδια δουλεια;

Sorry αν σας κουρασα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις δουλέψει το phone plus και έχεις κάνει τι ζωή σου δύσκολη...

 

Η ελληνική rom γενικά στα ppc δεν βοηθάει...Και αυτό που περιγράφει λύνεται απίστευτα καλά με το πρόγραμμα που σου λέω...

 

Δοκίμασε το και γράψε εντυπώσεις...

 

Όταν το χα δοκιμάσει στο m600 είχε bugs. Τώρα μου φαίνεται οκ. Θα το κρατήσω λίγο κ μετά θα σου πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στη voda να ρωτησεις για να εισαι σιγουρος..

Εγω παντως απο sms δεν εχω κανενα προβλημα.Υπ όψιν ομως οτι εχω ΤΙΜ..:rolleyes:

 

Τελικα ποιο ηταν το προβλημα!!! Ο μνημη της sim για Sms ηταν γεματη και δεν μπορουσε να κανει λειψει!! Ενω σε ολες της αλλες συσκευες που έχουνε μνημη για sms οι ιδιες δεν διμιουργιτε προβλημα!!

 

 

Ακου να δεις!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν το χα δοκιμάσει στο m600 είχε bugs. Τώρα μου φαίνεται οκ. Θα το κρατήσω λίγο κ μετά θα σου πω εντυπώσεις.

 

To δουλεύω μήνες και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα...

 

Δουλεύει ρολόι!!!

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Εχοντας χρησιμοποιησει το S100 συνηθισα καποιες λειτουργιες/προγραμματα και θα ηθελα να σας ρωτησω αν οι ιδιες λειτουργιες/προγραμματαυπαρχουν ή μπορουν να εφαρμοστουν και στο Χ500.

α) Στο S100 οταν ανοιγες το τηλ και πληκτρολογουσες τα πρωτα γραμματα του ονοματος εμφανιζοταν μια λιστα με τις επαφες που περιειχαν αυτα τα γραμματα. π.χ αν εγραφες "παπα" εμφανιζοταν οι επαφες: Παπαδοπουλος, παπαδημητριου κλπ. Αυτο μπορει να γινει και πως στο Χ500;

β) Στο S100 υπηρχε το προγραμμα KG PowerToys που σου εμφανιζε, σαν plugin στο Today τη διαρκεια και το κοστος των κλησεων (εξερχομενων, εισερχομενων και συνολικο) και των μηνυματων. Ηταν χρησιμο για να ελεγχεις το υπολοιπο του δωρεαν χρονου ομιλιας. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο Χ500 (το παλιο μαλλον δεν παιζει σε WM5)

γ) Μπορεις να στειλεις μηνυματα με πανω απο 70 χαρακτηρες;

δ) Στο S100 ειχαμε το Smartfilter που "εκοβε" ανεπιθυμητες εισερχομενες κλήσεις. Μπορουσες να του ορισεις διαφορετικα προφιλ για διαφορετικες μερες. Το call filter κανει την ιδια δουλεια;

Sorry αν σας κουρασα. Ευχαριστω

 

α) Μπορεί με το PhonePlus

γ) Μπορείς με το PhonePlus και φυσικά όλα τα γνωστά πληκρολόγια πχ. resco , Hikeyboard βαζοντας το ειδικό αρχειάκι που υπάρχει για το κάθε ένα για τα sms

δ) Photo Contact Pro 4...Το καλύτερο...Κάνει αυτό που θέλεις και 100000 άλλα πράγματα...

β) Για αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω μιας και με την vodafone που έχω δεν με ενδιαφέρει γιατί στέλνεις ένα μηνυματάκι και σου λέει το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

β) Στο S100 υπηρχε το προγραμμα KG PowerToys που σου εμφανιζε, σαν plugin στο Today τη διαρκεια και το κοστος των κλησεων (εξερχομενων, εισερχομενων και συνολικο) και των μηνυματων. Ηταν χρησιμο για να ελεγχεις το υπολοιπο του δωρεαν χρονου ομιλιας. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο Χ500 (το παλιο μαλλον δεν παιζει σε WM5)

 

Αν αυτό που θες είναι να βλέπεις το υπόλοιπο του δωρεάν χρόνου ομιλίας σου (και των sms) και μάλιστα να μπορείς να εξαιρέσεις και όποιον αριθμό θες (πχ τα ενδοεταιρικά) τότε... batterystatus!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...