Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει τα settings για ενεργοποίηση mms στο χ500? πέρασα τις ρυθμίσεις απο το νοκια μου αλλα τζιφος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει τα settings για ενεργοποίηση mms στο χ500? πέρασα τις ρυθμίσεις απο το νοκια μου αλλα τζιφος

 

http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή τη ρομ είχα για μερικές βδομάδες (την v1), τώρα δοκιμάζω κάτι καλύτερο:

http://img402.imageshack.us/img402/4646/aboutyg8.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/7102/memxd5.jpg

 

Με το install 60κάτι ΜΒ είναι ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρο προβλημα.Εδω και 2-3 μερες το Χ500 δεν κανει πια conection με το active sync στο λαπτοπ μου

Καμια ιδεα?

κανεις βρε παιδια?

Σωστε με

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις προβλημα με την καρτα μνημης. Εμενα μια τη βλεπει μια οχι υπαρχει καποια λυση καποιο patchακι. Βαζω ηχους κλησης απο την καρτα και οποτε τη βλεπει μονο παιζουν. Μετα πρεπει να βγαλω και να την ξαναβαλω για να παιξει. (Kingston 2Gb)

 

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρομ είχα για μερικές βδομάδες (την v1), τώρα δοκιμάζω κάτι καλύτερο:

http://img402.imageshack.us/img402/4646/aboutyg8.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/7102/memxd5.jpg

 

Με το install 60κάτι ΜΒ είναι ελεύθερα.

Που το βρήκες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό;

Κυκλοφορούν 2-3 εκδόσεις στο eten-users. Αυτή είναι χωρίς ενσωματομένο SDHC patch, και πραγματικά πετάει. Τα WM6.1 είναι σαφώς πιο γρήγορα, καλύτερη διαχείριση μνήμης υποθέτω...

 

Προβλήματα που συνάντησα:

 

  • Threaded SMS (λύθηκε με ένα cab)
  • Στο Wireless Manager μερικές φορές δε δουλεύει το bluetooth, με soft reset φτιάχνει (πολύ σπάνια όμως)
  • Και το πραγματικό πρόβλημα: αντί για το ταχύτατο, λειτουργικότατο άψογο smart dialing των wm6.1 έχει το πολύ κατώτερο smart dialing της HTC με ένα πολύ όμορφο αλλά βαρύ skin embedded στη rom.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν 2-3 εκδόσεις στο eten-users. Αυτή είναι χωρίς ενσωματομένο SDHC patch, και πραγματικά πετάει. Τα WM6.1 είναι σαφώς πιο γρήγορα, καλύτερη διαχείριση μνήμης υποθέτω...

 

Προβλήματα που συνάντησα:

 

  • Threaded SMS (λύθηκε με ένα cab)
  • Στο Wireless Manager μερικές φορές δε δουλεύει το bluetooth, με soft reset φτιάχνει (πολύ σπάνια όμως)
  • Και το πραγματικό πρόβλημα: αντί για το ταχύτατο, λειτουργικότατο άψογο smart dialing των wm6.1 έχει το πολύ κατώτερο smart dialing της HTC με ένα πολύ όμορφο αλλά βαρύ skin embedded στη rom.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε

Εχω το Χ500 με ελληνικη ROM εκδοση R32 ELL 032 275

Θελω να του κανω φορματ και να περασω η τα windows 05 η windows 06 ΑΛΛΑ τα αγγλικα

 

Μπορει καποιος να με καθοδηγησει βημα-βημα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον εχουμε και λεμε

Εχω το Χ500 με ελληνικη ROM εκδοση R32 ELL 032 275

Θελω να του κανω φορματ και να περασω η τα windows 05 η windows 06 ΑΛΛΑ τα αγγλικα

 

Μπορει καποιος να με καθοδηγησει βημα-βημα?

 

Ευχαριστω

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5570

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές μέρες προσπαθώ να λάβω MMS αλλά δεν τα καταφέρνω (ποτέ δεν λάμβανα).

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, πήρα τηλέφωνο και στην VF αλλά μάλλον φταίνε οι ρυθμίσεις μου.

Υπάρχουν κάπου οδηγίες ? (χρησιμοποιήσα κάτι που βρήκα για το HTC αλλά δεν μου έπαιξε)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρο προβλημα.Εδω και 2-3 μερες το Χ500 δεν κανει πια conection με το active sync στο λαπτοπ μου

Καμια ιδεα?

Σε περίπτωση που δεν το έλυσες, δοκίμασε να πας:

programs

activesync

menu

connections

Εδώ δες αν έχεις usb ή bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.

paidia sas 8ermoparakalo mia voi8eia.

edo kai 2 mhnes to etenaki mou eno to exo sthn tseph mou tou poukamisou mou p.x me kleisto to power sto plai ,,kamia fora otan to anoigo exei kleisei teleios kai mou kanei epanekkinhsh...exei kapia lysh kaneis gia afto ???

einai 8ema software h kati allo.exo ka8arisei kai shkoseo tis epafes ths mpatarias alla kai pali kleinei.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και αρκετές μέρες προσπαθώ να λάβω MMS αλλά δεν τα καταφέρνω (ποτέ δεν λάμβανα).

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, πήρα τηλέφωνο και στην VF αλλά μάλλον φταίνε οι ρυθμίσεις μου.

Υπάρχουν κάπου οδηγίες ? (χρησιμοποιήσα κάτι που βρήκα για το HTC αλλά δεν μου έπαιξε)

 

Milas gia aftes? Eisai sigouros oti akolouthises akribws ti diadikasia? Kane enan prosextiko elegxo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kalispera se olous.

paidia sas 8ermoparakalo mia voi8eia.

edo kai 2 mhnes to etenaki mou eno to exo sthn tseph mou tou poukamisou mou p.x me kleisto to power sto plai ,,kamia fora otan to anoigo exei kleisei teleios kai mou kanei epanekkinhsh...exei kapia lysh kaneis gia afto ???

einai 8ema software h kati allo.exo ka8arisei kai shkoseo tis epafes ths mpatarias alla kai pali kleinei.

 

Kane ena hard reset kai elegkse ti symperifora tou xwris na egkatastiseis kapoio programma. Ean synexisei na sou to kanei kai tote mallon einai hardware problima kai tha xreiastei (dystyxws) episkevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασμένο το Αύγουστο του 2007 από expansys (υπάρχει η απόδειξη). χωρίς κανένα πρόβλημα, χωρίς γκρατζουνιά. έχω τα πάντα από την συσκευασία (προστατευτικά, βάση αυτοκινήτου, φορτιστής αυτοκινήτου, κτλ. και μαζί με αυτό δίνω και ένα bluetooth samsung ακουστικό καινούριο.

Ο λόγος που το δίνω είναι ότι ήδη έχω παραγγήλει το touch cruise.

 

Η τιμή που ζητάω είναι 380 ευρώ.

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς μπορεί να επικοινωνήσει στο 6946089457

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το Χ500 με touch screen οθόνη ώστε να λειτουργεί σαν mini car pc;
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να συνδεθεί το Χ500 με touch screen οθόνη ώστε να λειτουργεί σαν mini car pc;

 

Μόνο να ελέγχεις υπάρχον car pc μέσω του X500 παίζει...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...