Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bill ton rotisa giati prin kairo ekeinos moy eipe gia to Ilauncher kai episis vlepo sta post toy oti sta Bar toy exei eikonidia!!!

 

Πλάκα κάνουμε, υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ μέσα που ξέρουν να απαντήσουν στις ερωτήσεις σου (δεν ανήκω σ' αυτά τα παιδιά:lol::lol: )

Και όπως έχει πει ο άρχοντας Πάνος να μην προσωποποιούμε τις ερωτήσεις μας :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σήμερα κι εγώ παρέλαβα το νέο μου ετενακι αφού θεωρώ πως έφτασε ο καιρός να πάμε σε κάτι ποιο φρέσκο (έχω το 2020ι) οπότε καλώς σας βρήκα στην διάσκεψη και φυσικά να φορτωθείτε άλλον ένα που θα σας κάνει ερωτήσεις:D

Σε προηγούμενες σελίδες κάπου διάβασα για κάτι νερά που κάνει η οθόνη αλλά από ότι κατάλαβα μάλλον είναι χαρακτηριστικό αυτών των συσκευών;

Εμένα δεν μου έχει ακριβώς νερά,αλλά όταν είναι σβηστή φαίνεται μια στάμπα σαν να μην έχεις κολλήσει καλά ένα screen protector,και πιάνει σχεδόν όλη την οθόνη κυκλικά εκτός από τις γωνίες,είναι το ίδιο με αυτό που αναφέρουν και άλλοι ή θα πρέπει να ανησυχώ; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τρεμοπαίζει μόνο στο "Σήμερα" και έχεις ανοιχτό το Quick Link; Αν ναι απενεργοποίησε το Quick Link και βάλε το iLauncher!

 

Δεν το πιστευω,εχεις απολυτο δικιο...:cry:

Απο το πρωι εχω κανει εφτα HReset & 50 Sreset και περασα και παλι απο πανω την 354 και παλι τιποτα.....:mad:

Και εφταιγε για ολα αυτα αυτο το κ@λ@γαμ/ν@ πρόγραμμα;;;:wacko: :ninja: :X

Τι να σου πω βρε φιλε μου...μ'εσωσες,σ'ευχαριστω πολυ:D :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνουμε, υπάρχουν πολλά παιδιά εδώ μέσα που ξέρουν να απαντήσουν στις ερωτήσεις σου (δεν ανήκω σ' αυτά τα παιδιά:lol::lol: )

Και όπως έχει πει ο άρχοντας Πάνος να μην προσωποποιούμε τις ερωτήσεις μας :D

Περισότερο γιατί ενοχλούνται κάποιοι άλλοι και τα βάζουν μαζί μου οτι ειρωνεύομαι και το παίζω πολύξερος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nai to katalava gia tin plaka kai symfono kai me esena kai me ton Pano gia to na min prosopopioume tis erotiseis mas alla se Pm moy eixe lysei kapoies apories kai me eixe voi8eisei se kapies epiloges kai me liga logia gia ayto simera exo kai ego x 500 kai IAM GLAD !!!!!!!!!!!:D :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Περισότερο γιατί ενοχλούνται κάποιοι άλλοι και τα βάζουν μαζί μου οτι ειρωνεύομαι και το παίζω πολύξερος. ;)

 

:offtopic: Το διάβασα και εγώ αυτό, αλλά δεν ξέρουν πόσους έχεις βοηθήσει, μην μασάς και εάν κάποιοι ενοχλούνται προβλημά τους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα κι εγώ παρέλαβα το νέο μου ετενακι αφού θεωρώ πως έφτασε ο καιρός να πάμε σε κάτι ποιο φρέσκο (έχω το 2020ι) οπότε καλώς σας βρήκα στην διάσκεψη και φυσικά να φορτωθείτε άλλον ένα που θα σας κάνει ερωτήσεις:D

Σε προηγούμενες σελίδες κάπου διάβασα για κάτι νερά που κάνει η οθόνη αλλά από ότι κατάλαβα μάλλον είναι χαρακτηριστικό αυτών των συσκευών;

Εμένα δεν μου έχει ακριβώς νερά,αλλά όταν είναι σβηστή φαίνεται μια στάμπα σαν να μην έχεις κολλήσει καλά ένα screen protector,και πιάνει σχεδόν όλη την οθόνη κυκλικά εκτός από τις γωνίες,είναι το ίδιο με αυτό που αναφέρουν και άλλοι ή θα πρέπει να ανησυχώ; :worry:

 

Καλά, κανείς δεν απαντάει στο παιδί? Ντροπή σας! :p Λοιπόν.. Τα νεράκια τα κάνει στο κέντρο της οθόνης όταν αυτή λειτουργεί αλλά θα το συνηθίσεις, δε δημιουργεί κανένα πρόβλημα έτσι και αλλιώς.

Τώρα για το άλλο που λες.. Δεν το παρατήρισα στη δική μου συσκευή και να σου πω την αλήθεια, πρώτη φορά αναφέρεται στο forum κάτι τέτοιο.. :worry: Τι να σου πω τώρα.. Αυτή η στάμπα που λες φαίνεται όταν το κοιτάς από πάνω ή από πλάγια? Αν δημιουργηθεί λειτουργικό πρόβλημα, πήγαινε να το κοιτάξεις αλλιώς απλά μην του δίνεις σημασία.. :X

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κανείς δεν απαντάει στο παιδί? Ντροπή σας! :p Λοιπόν.. Τα νεράκια τα κάνει στο κέντρο της οθόνης όταν αυτή λειτουργεί αλλά θα το συνηθίσεις, δε δημιουργεί κανένα πρόβλημα έτσι και αλλιώς.

Τώρα για το άλλο που λες.. Δεν το παρατήρισα στη δική μου συσκευή και να σου πω την αλήθεια, πρώτη φορά αναφέρεται στο forum κάτι τέτοιο.. :worry: Τι να σου πω τώρα.. Αυτή η στάμπα που λες φαίνεται όταν το κοιτάς από πάνω ή από πλάγια? Αν δημιουργηθεί λειτουργικό πρόβλημα, πήγαινε να το κοιτάξεις αλλιώς απλά μην του δίνεις σημασία.. :X

Περισσότερο από τα πλάγια φαίνεται,θα πάω μια βόλτα από το πλαίσιο αύριο να δω τι θα μου πουν.

Κάτι άλλο:υπάρχει κανένα καλύτερο πληκτρολόγιο από το υπάρχον;Γιατί είναι ψηλό μάπα:p

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο από τα πλάγια φαίνεται,θα πάω μια βόλτα από το πλαίσιο αύριο να δω τι θα μου πουν.

Κάτι άλλο:υπάρχει κανένα καλύτερο πληκτρολόγιο από το υπάρχον;Γιατί είναι ψηλό μάπα:p

 

Έχεις pm! ;)

Link to comment
Share on other sites

Περισότερο γιατί ενοχλούνται κάποιοι άλλοι και τα βάζουν μαζί μου οτι ειρωνεύομαι και το παίζω πολύξερος. ;)

Εσυ; ... απαπαπα... πιπερι σε οσους σε κατηγορουν.:respect:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστευω,εχεις απολυτο δικιο...:cry:

Απο το πρωι εχω κανει εφτα HReset & 50 Sreset και περασα και παλι απο πανω την 354 και παλι τιποτα.....:mad:

Και εφταιγε για ολα αυτα αυτο το κ@λ@γαμ/ν@ πρόγραμμα;;;:wacko: :ninja: :X

Τι να σου πω βρε φιλε μου...μ'εσωσες,σ'ευχαριστω πολυ:D :) :rolleyes:

Αντε παλι ! και εχεις και καινουργια θηκη τωρα, με γεια!!!:rotfl:

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους απανατχού ετανάκηδες...

Πριν από 2 μέρες ήρθε το δικό μου (το πρώτο μου ppc) και έχω πολλά να ρωτήσω :wacko: ... Συνοπτικά:

 

1) Επειδή είναι αδύνατο να διαβάσει κανείς 165 σελίδες posts υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα tips and tricks, χρήσιμα προγράμματα κλπ?

 

2) SOS!!! Η μπαταρία πόσο σας κρατάει? Τη πρώτη μέρα δεν την έβγαλε όλη και τη δεύτερη κάπως καλύτερα. Δεν είμαι Ελλάδα είμαι Αμερική (όπου δεν ήταν και ιδιαίτερα εύκολο να το βρω...) οπότε το να πάω στο Πλαίσιο και να ρωτήσω είναι out of the question...:!:

 

3) Έχω κάποια προβληματάκια με το wireless wizard (ή ότι άλλο είναι...) πολλές φορές δείχνει να είναι connected αλλά δεν είναι (δεν λεχω δίκτυο mail κλπ)... τις πταίει?

 

4) Εδώ και μια ώρα δεν λέι να σβήσει η οθόνη, χαμηλώνει ο φωτισμός της αλλά δεν κλείνει εντελώς... Καμιά ιδέα? (Εννοείται έχω βάλει τη 354 και έχα κάνει τα απαραίτητα Sresets...)

 

5) Αν κανείς ξέρει πως τα πάει ο destinator με τους αμερικάνικους χάρτες ας δώσει πληροφορίες.

 

6) Progs progs progs.... Κάνας καλός άνθρωπος και υπομονή και χρόνο να μας πει τι να βάλουμε και τι όχι??? Και που θα το βρούμε? Κάπου κατα τη σελίδα 155 είδα ότι το σχεδιάζατε αυτό... Any news?

 

Αυτά τα λίγα για αρχή... συνεχίζω το διάβασμα αλλά απορώ πως καταφέρατε να κάνετε 165 σελίδες.... Μήπως να κάνατε ένα νέο thread???

 

Thanks in advance...

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου PPC ειναι στα χερια μου & ειναι το ETEN X500.Οτι & να πω ειναι λιγο.Ειμαι ενθουσιασμενος.Οπως επισης κι ολη η εδω παρεα με μια ματια που προλαβα να ριξω δειχνει πολυ καλη.Καλως σας βρηκα λοιπον & ειναι ωρα να κανω την πρωτη (λογω ασχετοσυνης) ερωτηση.Αφου αντιγραψω ενα προγραμμα που ειναι σε μορφη .cab files απο το PC στο PPC,βρισκω το αρχειο cab στο pocketPC το "κλικαρω" & αντι να ξεκινησει η εγκατασταση,ανοιγει ο explorer & μου ζηταει να επιλεξω το προγραμμα με το οποιο θελω να ανοιξω το συγκεκριμενο αρχειο cab.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Goodmorning gbmit from america and welcome to our company! :)

 

Κατ' αρχάς, πες μας ποια rom έχεις για να ξέρουμε για τι μιλάμε.. Όσο αφορά τις ερωτήσεις σου συνοπρικά:p :

 

1) Στη σελίδα 96 υπαρχει ένας ωραίος οδηγός στησίματος του Πάνου που θα σε βοηθήσει αρκετά. Ακόμη κοίτα και στη σελίδα 41..

 

2) Η μπαταρία κρατάει 2-3 μέρες, ανάλογα με τη χρήση του ppc. Το gps και το wifi τρώνε αρκετή μπαταρία οπότε για μεγάλα ταξίδια χρειάζεσαι σίγουρα φορτιστή αυτοκινήτου.

 

3) Δεν γνωρίζω, κάποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει..

 

4) Για να σβήνει η οθόνη μετά από όση ώρα θες εσύ: έναρξη -> ρυθμίσεις -> power -> advanced και επιλέγεις εσύ. ;)

 

5) Υπάρχει άλλο thread για το destinator, να ρωτήσεις εκεί λογικά θα σου απαντήσει κάποιος (αν ξέρει).. :rolleyes:

 

6) Ότι σου είπα και στο 1 και ότι είπες πως βρήκες εσύ..

 

 

Αυτά από εμένα.. Αν χρειαστείς κάτι άλλο (κατά προτίμηση όχι τόσο πολλά :lol: :lol: ) μη διστάσεις να ρωτήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους απανατχού ετανάκηδες...

Πριν από 2 μέρες ήρθε το δικό μου (το πρώτο μου ppc) και έχω πολλά να ρωτήσω :wacko: ... Συνοπτικά:

1) Επειδή είναι αδύνατο να διαβάσει κανείς 165 σελίδες posts υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα tips and tricks, χρήσιμα προγράμματα κλπ? Οχι.

2) SOS!!!Η μπαταρία πόσο σας κρατάει? Τη πρώτη μέρα δεν την έβγαλε όλη και τη δεύτερη κάπως καλύτερα. Δεν είμαι Ελλάδα είμαι Αμερική (όπου δεν ήταν και ιδιαίτερα εύκολο να το βρω...) οπότε το να πάω στο Πλαίσιο και να ρωτήσω είναι out of the question...:!: Εναρξη / Ρυθμίσεις / Σύστημα / Power / Αdvanced βάλε τη συσκευή σου να κλείνει σε 1 λεπτό με μπαταρία και σε 2 με ρεύμα και Εναρξη / Ρυθμίσεις / Σύστημα / Φωτισμός φόντου τσεκάρισε τα όλα στις καρτέλες Ισχύς μπαταρίας και Εξωτερική τροφοδοσία και βάλε αντίστοιχα τιμές 30 sec + 1 min.

3) Έχω κάποια προβληματάκια με το wireless wizard (ή ότι άλλο είναι...) πολλές φορές δείχνει να είναι connected αλλά δεν είναι (δεν λεχω δίκτυο mail κλπ)... τις πταίει? Συνδεδεμένο είναι όταν η ένδειξη στην πάνω μπάρα είναι σταθεροποιημένη.

4) Εδώ και μια ώρα δεν λέι να σβήσει η οθόνη, χαμηλώνει ο φωτισμός της αλλά δεν κλείνει εντελώς... Καμιά ιδέα? (Εννοείται έχω βάλει τη 354 και έχα κάνει τα απαραίτητα Sresets...) Δες την απάντηση στο 2.

5) Αν κανείς ξέρει πως τα πάει ο destinator με τους αμερικάνικους χάρτες ας δώσει πληροφορίες. Καλά τα πάει ρίξε μιά ματιά και στο ΤΟΜ ΤΟΜ.

6) Progs progs progs.... Κάνας καλός άνθρωπος και υπομονή και χρόνο να μας πει τι να βάλουμε και τι όχι??? Και που θα το βρούμε? Κάπου κατα τη σελίδα 155 είδα ότι το σχεδιάζατε αυτό... Any news? Μιά καλή αρχή είναι τα SBSH ilauncher, DinarSoft MemMaid, pTravelAlarm, spbweather, sprite backup, core player, resco explorer

Αυτά τα λίγα για αρχή... συνεχίζω το διάβασμα αλλά απορώ πως καταφέρατε να κάνετε 165 σελίδες.... Μήπως να κάνατε ένα νέο thread???

 

Thanks in advance...

Γιώργος

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου PPC ειναι στα χερια μου & ειναι το ETEN X500.Οτι & να πω ειναι λιγο.Ειμαι ενθουσιασμενος.Οπως επισης κι ολη η εδω παρεα με μια ματια που προλαβα να ριξω δειχνει πολυ καλη.Καλως σας βρηκα λοιπον & ειναι ωρα να κανω την πρωτη (λογω ασχετοσυνης) ερωτηση.Αφου αντιγραψω ενα προγραμμα που ειναι σε μορφη .cab files απο το PC στο PPC,βρισκω το αρχειο cab στο pocketPC το "κλικαρω" & αντι να ξεκινησει η εγκατασταση,ανοιγει ο explorer & μου ζηταει να επιλεξω το προγραμμα με το οποιο θελω να ανοιξω το συγκεκριμενο αρχειο cab.Τι να κανω?

Απίθανο να συμβαίνει αυτό που λες, μήπως το αρχείο είναι άλλης μορφής ? Γιά τσέκαρε το. :worry:

Link to comment
Share on other sites

beagle: τις σελίδες που σου είπα πως έχασα, γίνεται να μου τις στείλεις σε ένα fax:lol: :lol: :lol: (ωραίος:D )

 

Konsara : αυτό που λες στο κάνει με όλες τις εφαρμογές που πας να εγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε mail ίσως, σε fax αποκλείεται.. :lol:

Έχω βάλει όλες τις χρήσιμες (κατα την άποψή μου) σελίδες σε ένα txt με πληροφορίες δίπλα. Αν όντως τις θες, δώσε μου το e-mail σου (μέσω pm) να σου στείλω το αρχείο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

pano ..??? mporeis na mas peis an 8eleis ta eikonidia sou kato sto x500 ti programmata einai?

Photo Contacts, Scenarios, Soft Reset, Veri Chat, Visual GPS, Activesync, Destinator, 1-Calculator, No Data, Voice Dialer, Wireless manager. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...