Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όλα αυτά παιδιά (για τη διαδικασία αναβάθμισης) αφορούν αυτούς που μεταπήδησαν σε ξενόγλωσση ROM?

 

Από Ελληνική σε μεταγενέστερη Ελληνική τρέχουμε απλά το exe της?

 

Μια προσωπική γνώμη κλείνοντας: Νομίζω ότι αναβάθμιση αξίζει να γίνει μόνο όταν κάποιος είναι να κάνει HARD RESET για οποιαδήποτε κόλλημα του ΕΤΕΝ του, αφού ότι λύνουν οι αναβαθμίσεις είτε είναι μικρής σημασίας (μέχρι τώρα τουλάχιστον) πχ το φωτάκι της φόρτισης, ή έχουν λυθεί με patch.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

lipon pedia prhn apo 2 vdomades paregila thn thiki alouminiou pou pmotite na dite edw

ontos poli kali kai prosegmeni kai egw elega oti einai telia !!!! epidi exo alaksi provider kai exw paei sthn tim eixa arxisi na vlepo pos den exw to idio sima opos eixa palia me vodafone ... :( kapia stigmi eki pou eimastan se mia kafeteria kai elega sthn parea oti den exw sima me thn telestet enw to 2tero mobile me vod exei kampana petagete enas filos me tim kai mou leei oti kai autos exei kampana ... ta exasa kai eipa oti fteei to eten x500 alla me to pou to vgazw apo thn THIKI na kampana to sima .. opote eftege pedia h thiki

stehellas
Link to comment
Share on other sites

Για να ευλογήσω τα γένια μου νομίζω ότι σας τα είχα γράψει στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1775313#post1775313

Πάντως είναι λίγο tricky διαδικασία ...

 

Επιπλέον αν θυμάμαι καλά, η διαδικασία με το φόρτωμα της ROM από SDMMC πιάνει μόνο αν έχεις κολήσει πρίν κάνοντας flash την αγγλική 220...

 

Εσύ ήσουνα ρε vaxevana κι έψαχνα μια ώρα. Έφτασα μέχρι την 130 κι ήθελα άλλες 3 ρε γμτ :lol:

 

Αυτή η διαδικασία που περιέγραψα εγώ είναι αρκετά εύκολη κι άμα ακολουθηθούν τα βήματα ένα ένα δεν νομίζω πως μπορεί να κολλήσει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά παιδιά (για τη διαδικασία αναβάθμισης) αφορούν αυτούς που μεταπήδησαν σε ξενόγλωσση ROM?

 

Από Ελληνική σε μεταγενέστερη Ελληνική τρέχουμε απλά το exe της?

 

Αυτά είναι για αλλαγή γλώσσας και μόνο :!:

 

Δε χρειάζεται τίποτα από αυτά εάν θέλουμε απλή αναβάθμιση π.χ. 291 Ελληνική με 354 Ελληνική. Όπως έγραψες, σε τέτοια περίπτωση απλά "τρέχεις" το exe.

Link to comment
Share on other sites

Για να ευλογήσω τα γένια μου νομίζω ότι σας τα είχα γράψει στο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1775313#post1775313

Πάντως είναι λίγο tricky διαδικασία ...

 

Επιπλέον αν θυμάμαι καλά, η διαδικασία με το φόρτωμα της ROM από SDMMC πιάνει μόνο αν έχεις κολήσει πρίν κάνοντας flash την αγγλική 220...

Σε θυμάμαι που είχες κολήσει και έψαχνες να βρείς λύση. Κάποια στιγμή την έχω πατήσει κι εγώ και σώθηκα με το κόλπο της μνήμης.

Πάντως παιδιά η διαδικασία δουλεύει και χωρίς να έχεις πρόβλημα οποιαδήποτε στιγμή. Μετά από καμιά 15αριά flashαρίσματα τους έχω πάρει τον αέρα. :lol:

Πάντως όσοι δεν είναι προχωρημένοι η βαριούνται να περνάνε πάλι προγράματα δεν είναι κι απαραίτητο. Ας το αφήσουν γιά όταν έρθει η ώρα του hard reset. :cry:

 

Αντε ας ευχηθούμε η επόμενη να είναι με τα crossbow. :p

Link to comment
Share on other sites

Σε θυμάμαι που είχες κολήσει και έψαχνες να βρείς λύση. Κάποια στιγμή την έχω πατήσει κι εγώ και σώθηκα με το κόλπο της μνήμης.

Πάντως παιδιά η διαδικασία δουλεύει και χωρίς να έχεις πρόβλημα οποιαδήποτε στιγμή. Μετά από καμιά 15αριά flashαρίσματα τους έχω πάρει τον αέρα. :lol:

Πάντως όσοι δεν είναι προχωρημένοι η βαριούνται να περνάνε πάλι προγράματα δεν είναι κι απαραίτητο. Ας το αφήσουν γιά όταν έρθει η ώρα του hard reset. :cry:

 

Αντε ας ευχηθούμε η επόμενη να είναι με τα crossbow. :p

Και εγώ θυμάμαι που σε είχα πήξει στα PMs ... :lol:

Πάντως αυτό για την 220 το διάβασα στο forum των eten-users

http://www.eten-users.net/topic6911# (post #10)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση σχετικά με το wi fi . Στην περιοχή μου υπάρχει ασύρματο ιντερνετ , πατάω το wi fi και δεν βλέπει τίποτα, πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση???

 

Καμία απάντηση?? :worry: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Aπό που υπάρχει ασύρματο internet? Είναι ανοιχτό, μήπως έχει κρυφό SSID?

 

Σε περίπτωση που το SSID είναι κρυφό πρέπει να πας στα settings και να το δηλώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση?? :worry: :blink:

Έχω την εντύπωση ότι η δυνατότητα λήψης WiFi σηματος απο το PDA μας είναι πιο χαμηλή σε σχέση π.χ. με ένα κανονικό laptop ... Συνεπώς μπορεί να "βλέπεις" το δίκτυο με το PC/Laptop σου αλλά να μην το βλέπεις με το X500

Πολλές φορές σε μένα χάνει το σήμα ενώ είμαι 2 δωμάτια πιο πέρα ...

Το WiFi base station μου είναι το Linksys 354WAG ...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν παίζουν με την ROM τους, αλλά τους τρώει το χεράκι τους, παρακάτω μερικά links που περιέχουν λίστες με Σημεία Ενδιαφέροντος (όταν τα βάλεται φαίνονται στα "Αγαπημένα") που ανιοδοτελώς μάζεψαν και συντηρούν κάποιοι χρήστες (Ευχαριστούμε πολύ :D )

http://www.gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=240&sid=f02a396d5783a8f9d97d462c336146ac ( Σημεία από κάμερες όλων των ειδών + σημεία από μπλόκα στην εθνική)

http://www.bloka.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4558 (Επικίνδυνα σημεία σε δρόμους)

http://www.gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=233&postdays=0&postorder=asc&start=0 (Διάφορες λίστες με ενδιαφέροντα POI)

Μερικές από αυτές τις λίστες μπορεί να τις έχετε ήδη περασμένες οπότε μην τις ξαναπεράσετε ...

 

(Διόρθωση επικεφαλίδας) Τα POI δεν είναι μόνο για το Destinator 6.1 αλλά και για προηγούμενες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η δυνατότητα λήψης WiFi σηματος απο το PDA μας είναι πιο χαμηλή σε σχέση π.χ. με ένα κανονικό laptop ... Συνεπώς μπορεί να "βλέπεις" το δίκτυο με το PC/Laptop σου αλλά να μην το βλέπεις με το X500

Πολλές φορές σε μένα χάνει το σήμα ενώ είμαι 2 δωμάτια πιο πέρα ...

Το WiFi base station μου είναι το Linksys 354WAG ...

 

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.. :cool: Έχουμε το ίδιο modem της Linksys και σε πληροφορώ πως αν και το δωμάτιό μου είναι έναν όροφο κάτω από το modem, το x500 πιάνει full σήμα την ίδια ώρα που το laptop (με κάρτα Linksys WPC54G) είναι κάπου στα μισά.. Στο διπλανό δωμάτιο δε, πιάνω και το δίκτυο του γείτονα, :X κάτι που ούτε καν παιρνούσε από το μυαλό μου για το laptop.. Έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από τις wifi ικανότητες του X500.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 354 ελληνική πάνω από την 291 και μαντέψτε: Το bug με την αλλαγή του time zone εμφανίστηκε μόλις ξανασύνδεσα το ppc με τον υπολογιστή!!!

 

Άσε που δεν μου επανέφερε και τις ρυθμίσεις για το GPRS και το MMS και θα πρέπει να τα ξαναψάξω :(

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.. :cool: Έχουμε το ίδιο modem της Linksys και σε πληροφορώ πως αν και το δωμάτιό μου είναι έναν όροφο κάτω από το modem, το x500 πιάνει full σήμα την ίδια ώρα που το laptop (με κάρτα Linksys WPC54G) είναι κάπου στα μισά.. Στο διπλανό δωμάτιο δε, πιάνω και το δίκτυο του γείτονα, :X κάτι που ούτε καν παιρνούσε από το μυαλό μου για το laptop.. Έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από τις wifi ικανότητες του X500.. ;)

Φαίνεται σπιτι μου έχει χοντρούς τοίχους :lol:

Σοβαρά τώρα κάθε περίπτωση έχει και τις ιδιομορφίες της. Εμένα δεν πιάνει πάντα, ενώ το VAIO πιάνει πάντα ... και πιάνει και γειτονικά σε αντίθεση με το Χ500 ... φαίνεται εμένα είναι πιο "ντροπαλό" :)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σπιτι μου έχει χοντρούς τοίχους :lol:

Σοβαρά τώρα κάθε περίπτωση έχει και τις ιδιομορφίες της. Εμένα δεν πιάνει πάντα, ενώ το VAIO πιάνει πάντα ... και πιάνει και γειτονικά σε αντίθεση με το Χ500 ... φαίνεται εμένα είναι πιο "ντροπαλό" :)

 

 

Μάλλον.. Ίσως εσύ έχεις κοπέλα x500 ενώ εγώ αγόρι, ποιός ξέρει.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.. :cool: Έχουμε το ίδιο modem της Linksys και σε πληροφορώ πως αν και το δωμάτιό μου είναι έναν όροφο κάτω από το modem, το x500 πιάνει full σήμα την ίδια ώρα που το laptop (με κάρτα Linksys WPC54G) είναι κάπου στα μισά.. Στο διπλανό δωμάτιο δε, πιάνω και το δίκτυο του γείτονα, :X κάτι που ούτε καν παιρνούσε από το μυαλό μου για το laptop.. Έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από τις wifi ικανότητες του X500.. ;)

Tα ίδια με το ίδιο router.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ Χ500 ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΛΛΟ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ! ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Ρ3600, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ GPS. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ?

 

 

ΠΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ Χ500 ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΛΛΟ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ! ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Ρ3600, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ GPS. ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ?

 

 

ΠΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Στους 2 μηνες και στο αλλαζουν?Δεν σου λενε για επισκευη και τετοια?Σε ποιο καταστημα?

Εισαι ατυχος γιατι ειναι πολυ καλη συσκευη!;)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Epsaxna gia screens tis brando apo to play247 , den exi sigekrimeno montelo gia to x500. Kanei kapio apo ta alla? Exei agorasei kaneis kapio apo auta?

 

 

Το play24 δεν έχει όντως screen protectors για το x500 αυτόν τον καιρό αλλά λιαν συντόμως μου είπαν πως θα φέρουν.. Έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά δε μπορώ να περιμένω άλλο οπότε αύριο θα πάρω από 3Μ και ότι βγουν.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στους 2 μηνες και στο αλλαζουν?Δεν σου λενε για επισκευη και τετοια?Σε ποιο καταστημα?

Εισαι ατυχος γιατι ειναι πολυ καλη συσκευη!;)

 

to ξερω φιλε μου αλλα τι να κανω προτεινε καποια αλλη για το p3600

Link to comment
Share on other sites

Υπόσχομαι να προσπαθήσω να γράψω μόλις βρώ χρόνο μιά αναλυτική εικόνα σωστής εγκατάστασης από την αρχή μετά από hard reset μιάς που περιμένουμε και τη νέα Ελληνική 354.

ΜΗΝ ΦΟΡΤΩΝΕΤΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. :wacko:

 

:!: Paaannnoooosssss souuu mmillllaaaaeiiii hhh suuuneiidhhhhsshhhh ssouuuu:!: MMhhnnn ksseexnnieesssaiiiiii

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Epsaxna gia screens tis brando apo to play247 , den exi sigekrimeno montelo gia to x500. Kanei kapio apo ta alla? Exei agorasei kaneis kapio apo auta?

 

Καλημέρα, φίλε ήθελα να πάρω και εγώ από το play247 screens και μου είπαν πριν ένα μήνα ότι θα φέρουν σε 10μέρες, αλλά τίποτα και παρήγγειλα από το σαιτ της brando(βέβαια και αυτά τα περιμένω ακόμα :O ). Την διεύθυνση την έχει δώσει κάποιος σε προηγούμενες σελίδες:)

 

 

 

Πανοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!! Χι.Χι.Χι.Χι.

Link to comment
Share on other sites

to ξερω φιλε μου αλλα τι να κανω προτεινε καποια αλλη για το p3600

 

Σε ποιο καταστημα δεκτικαν την ανταλαγη?

Απο αυτα που αυτα κυκλοφορουν μου αρεσουν-(εξερω το X500 αφου το δοκιμασες)

Htc tytan

Htc 4350

Eten M700

Htc 3600.

απλα προτειμω αυτα με το qwerty!;)

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλε ήθελα να πάρω και εγώ από το play247 screens και μου είπαν πριν ένα μήνα ότι θα φέρουν σε 10μέρες, αλλά τίποτα και παρήγγειλα από το σαιτ της brando(βέβαια και αυτά τα περιμένω ακόμα :O ). Την διεύθυνση την έχει δώσει κάποιος σε προηγούμενες σελίδες:)

 

 

 

Πανοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!! Χι.Χι.Χι.Χι.

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...