Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Προσοχή! Η διαδικασία που περιέγραψε παραπάνω ο geobas, είναι σωστή (και επίπονη) αλλά ισχύει μόνο για τα WM5 (που έχει το Μιο Α701).

 

Για τα WM6 που έχει το Cruise σου η διαδικασία είναι τόσο απλή όσο να πατήσεις ένα κουμπί που λέει και ο axileas42 και που περιγράφω στο προηγούμενο post μου.

 

ενταξει φιλε μου θα το δοκιμασω.ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μπορεις.

Παει σφαιρα.

Οπου υπαρχει καλυψη 3g βεβαια.

 

Ναι, αλλά πως μπορώ να το κάνω αυτό μέσω wind plus; γιατί ξέρω ότι μπαίνει μέσω wap. Ή δεν έχει σχέση αυτό που λέω;

Siemens M55, Siemens CX75, Mitsubishi M342i,Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson W950i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson W960i, Samsung Omnia i900 16gb, Samsung innov8, Motorola Milestone, Motorola Atrix, Motorola RAZR MAXX, Samsung Note II, Samsung Note III, Samsung Note IV, Samsung A8
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πως μπορώ να το κάνω αυτό μέσω wind plus; γιατί ξέρω ότι μπαίνει μέσω wap. Ή δεν έχει σχέση αυτό που λέω;

 

Nαι κανονικα μεσω wind plus.

Μπαινεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Η διαδικασία που περιέγραψε παραπάνω ο geobas, είναι σωστή (και επίπονη) αλλά ισχύει μόνο για τα WM5 (που έχει το Μιο Α701).

 

Για τα WM6 που έχει το Cruise σου η διαδικασία είναι τόσο απλή όσο να πατήσεις ένα κουμπί που λέει και ο axileas42 και που περιγράφω στο προηγούμενο post μου.

 

Οχι και επίπονη φίλε Νίκο . Το μόνο πρόβλημα ήταν να βρεθεί ο driver .

ΟΚ ήθελε μιά κάποια ψευτοδικασία .

Εύχομαι καλές διακοπές σε όλους τους φίλους , και ο φίλος Τόλης να τα καταφέρει .

Αλλωστε με τις λεπτομερείς οδηγίες που έγραψε ο φίλος Νίκος δεν θα έχει πρόβλημα.

Καλά να περάσετε .

Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε μου θα το δοκιμασω.ευχαριστω για τις απαντησεις

 

OK. Όταν συνδεθείς, καλό είναι να γράψεις ένα feedback εδώ αν θέλεις, έτσι ώστε να βοηθηθούν και άλλοι που στο μέλλον θα έχουν ανάλογες ερωτήσεις/εμπειρίες.

 

Οχι και επίπονη φίλε Νίκο . Το μόνο πρόβλημα ήταν να βρεθεί ο driver .

ΟΚ ήθελε μιά κάποια ψευτοδικασία .

Εύχομαι καλές διακοπές σε όλους τους φίλους , και ο φίλος Τόλης να τα καταφέρει .

Αλλωστε με τις λεπτομερείς οδηγίες που έγραψε ο φίλος Νίκος δεν θα έχει πρόβλημα.

Καλά να περάσετε .

 

Πιθανά όχι επίπονη για σένα ή για μένα αλλά όπως διαπιστώνεις όσοι είναι νέοι ή δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν με το αντικείμενο PPC/Wind Plus/σύνδεση με PC, έχουν προβλήματα ακόμα και με πιο απλές διαδικασίες σύνδεσης, όπως τη λιγότερο επίπονη σύνδεση μέσω WM6. Και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό :)

 

Καλές διακοπές να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Βρε tolisfar, σου απάντησα ήδη δύο φορές, δε διάβασες τα αντίστοιχα post;

 

Απλά είναι τα πράγματα: ξεκίνησε το Internet Sharing στο PPC σου (Start > Programs > Internet Sharing), σύνδεσε το PPC με το laptop, επέλεξε ως σύνδεση το WIND PLUS, πάτησε connect και τελείωσες!

 

Αν θέλεις αναλυτικές πληροφορίες, σού είπα ήδη κοίταξε στο manual του Cruise. Αν δεν το έχεις, μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ:

 

http://www.htc.com/europe/FAQ_Detail.aspx?p_id=59&act=um

 

και δες την παράγραφο 10.10, “Using your device as a Modem (Internet Sharing)”

 

Η παραπάνω διαδικασία προϋποθέτει το Windows Mobile Device Center για Vista, που όπως έγραψες ήδη το έχεις εγκαταστημένο, οπότε φαντάζομαι ότι κάνεις επιτυχής συγχρονισμούς μεταξύ laptop και cruise (δηλ. τις Outlook επαφές σου κλπ). Αν δεν έχεις κάνει ποτέ συγχρονισμό, τότε κοίταξε τις αναλυτικές οδηγίες στο Κεφάλαιο 5 του Cruise Manual, κάνε ένα πρώτο επιτυχή συγχρονισμό και μετά συνδέσου στο Internet με βάση τα βήματα που είπα στην αρχή και που περιγράφονται αναλυτικά στην παράγραφο 10.10.

 

Αν έχεις περισσότερες απορίες, εδώ είμαστε ;)

 

Α και κάτι τελευταίο: Στο manual του Cruise, γράφει ότι για βελτιστοποίηση της ταχύτητας μεταξύ του PPC και του laptop, να τρέξεις το 3gnetopt.exe από το CD του Cruise. Αυτό ισχύει μόνο αν έχεις ήδη καλή και σταθερή 3G σύνδεση. Αν π.χ. εκεί που πας δεν έχεις 3G αλλά μόνο GPRS καλύτερα να παρακάμψεις αυτό το βήμα.

φιλε νικο εφευγα για δουλεια και λιγο που προλαβα να ασχοληθω δεν συνδεθηκα.κανω κανονικα συγχρονισμο αφου στελνω αρχεια προγραμματα κτλ. με το αντοιστιχο προγραμμα Windows Mobile Device Center για βιστα.μπηκα εναρξη προγραμματα και μοιρασμα συνδεσης πανω usb κατω wind plus αλλα δεν συνδεθηκε.δοκιμασα και με bluetuth πανω αλλα τιποτα.εχω manual για το κινητο μου.τι λαθος μπορει να κανω.ξερω γινομαι κουραστικος για κατι που μαλλον ειναι πολυ απλο αλλα μου ειναι απαραιτητο για τις διακοπες και οχι μονο.κατω εκει που ειναι οι 2 υπολογιστες γραφει μονο τοπικα δεν ξερω αν καταλαβες.αν μπει γινεται με μοζιλα η μονο με οπερα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο εφευγα για δουλεια και λιγο που προλαβα να ασχοληθω δεν συνδεθηκα.κανω κανονικα συγχρονισμο αφου στελνω αρχεια προγραμματα κτλ. με το αντοιστιχο προγραμμα Windows Mobile Device Center για βιστα.μπηκα εναρξη προγραμματα και μοιρασμα συνδεσης πανω usb κατω wind plus αλλα δεν συνδεθηκε.δοκιμασα και με bluetuth πανω αλλα τιποτα.εχω manual για το κινητο μου.τι λαθος μπορει να κανω.ξερω γινομαι κουραστικος για κατι που μαλλον ειναι πολυ απλο αλλα μου ειναι απαραιτητο για τις διακοπες και οχι μονο.κατω εκει που ειναι οι 2 υπολογιστες γραφει μονο τοπικα δεν ξερω αν καταλαβες.αν μπει γινεται με μοζιλα η μονο με οπερα?

 

Από τι στιγμή που κάνεις ήδη κανονικά συγχρονισμό, λογικά δε θα έπρεπε να είχες πρόβλημα με Internet Sharing. Προσπάθησε ξανά να συνδεθείς ως εξής:

 

- Τερμάτισε τη data σύνδεση (GPRS ή 3G) στο Cruise

- Αποσυνδέσου από το Windows Mobile Device Center στο laptop.

- Ξεκίνησε πάλι το Internet Sharing και επέλεξε τα USB και Wind Plus

- Αφού κάνεις τα τρία παραπάνω, μετά σύνδεσε το PPC με το laptop και πάτα Connect στο Internet Sharing.

 

Προσωπικά το δουλεύω με XP και Activesync (και με διάφορα PPC κατά καιρούς) αλλά το έχω δοκιμάσει και με Vista και Windows Mobile Device Center, χωρίς να μου έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα.

 

Όσο για Opera ή Firefox, προσωπικά προτιμώ το Opera για τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί εδώ. Δε χρειάζεσαι όμως browser για να δεις αν έχεις συνδεθεί πετυχημένα μέσω Internet Sharing. Αρκεί να δεις ότι έχει επιτευχθεί η σύνδεση στο PPC και στο taskbar στο laptop να σου γράφει ότι έχει δημιουργηθεί Local Area Connection.

 

Επίσης, καλύτερα στην αρχή να κάνεις τις πρώτες προσπάθειες σύνδεσης μέσω USB και όχι Bluetooth.

 

edit: Τώρα που διαβάζω το τέλος του μηνύματός σου γράφεις "κατω εκει που ειναι οι 2 υπολογιστες γραφει μονο τοπικα". Έχει δηλαδή δημιουργηθεί ένα νέο Local Area Connection με τους δυο μικρούς υπολογιστές να αναβοσβήσουν; Αν ναι, τότε μάλλον ήσουν ήδη συνδεδεμένος. Βάλε και τις απαραίτητες ρυθμίσεις στον browser σου (αναφέρονται στην πρώτη σελίδα) και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Από τι στιγμή που κάνεις ήδη κανονικά συγχρονισμό, λογικά δε θα έπρεπε να είχες πρόβλημα με Internet Sharing. Προσπάθησε ξανά να συνδεθείς ως εξής:

 

- Τερμάτισε τη data σύνδεση (GPRS ή 3G) στο Cruise

- Αποσυνδέσου από το Windows Mobile Device Center στο laptop.

- Ξεκίνησε πάλι το Internet Sharing και επέλεξε τα USB και Wind Plus

- Αφού κάνεις τα τρία παραπάνω, μετά σύνδεσε το PPC με το laptop και πάτα Connect στο Internet Sharing.

 

Προσωπικά το δουλεύω με XP και Activesync (και με διάφορα PPC κατά καιρούς) αλλά το έχω δοκιμάσει και με Vista και Windows Mobile Device Center, χωρίς να μου έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα.

 

Όσο για Opera ή Firefox, προσωπικά προτιμώ το Opera για τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί εδώ. Δε χρειάζεσαι όμως browser για να δεις αν έχεις συνδεθεί πετυχημένα μέσω Internet Sharing. Αρκεί να δεις ότι έχει επιτευχθεί η σύνδεση στο PPC και στο taskbar στο laptop να σου γράφει ότι έχει δημιουργηθεί Local Area Connection.

 

Επίσης, καλύτερα στην αρχή να κάνεις τις πρώτες προσπάθειες σύνδεσης μέσω USB και όχι Bluetooth.

 

edit: Τώρα που διαβάζω το τέλος του μηνύματός σου γράφεις "κατω εκει που ειναι οι 2 υπολογιστες γραφει μονο τοπικα". Έχει δηλαδή δημιουργηθεί ένα νέο Local Area Connection με τους δυο μικρούς υπολογιστές να αναβοσβήσουν; Αν ναι, τότε μάλλον ήσουν ήδη συνδεδεμένος. Βάλε και τις απαραίτητες ρυθμίσεις στον browser σου (αναφέρονται στην πρώτη σελίδα) και τελείωσες.

 

ευχαριστω για τις λεπτομερεις οδηγειες.θα δοκιμασω.καλο βραδυ νικολα

Link to comment
Share on other sites

Από το opera mini μπαίνει κανονικά και σε εμένα.. Το πρόβλημα υπάρχει όταν προσπαθείς να μπεις από τον υπολογιστή με το gwap..
Link to comment
Share on other sites

Έχει πόσες μέρες προσπαθώ να συνδεθώ στο μσν με το mig33.. αλλά μόλις πάω να μιλήσω με κάποιον μου βγάζει conection error. Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το mig33?
Link to comment
Share on other sites

Από τι στιγμή που κάνεις ήδη κανονικά συγχρονισμό, λογικά δε θα έπρεπε να είχες πρόβλημα με Internet Sharing. Προσπάθησε ξανά να συνδεθείς ως εξής:

 

- Τερμάτισε τη data σύνδεση (GPRS ή 3G) στο Cruise

- Αποσυνδέσου από το Windows Mobile Device Center στο laptop.

- Ξεκίνησε πάλι το Internet Sharing και επέλεξε τα USB και Wind Plus

- Αφού κάνεις τα τρία παραπάνω, μετά σύνδεσε το PPC με το laptop και πάτα Connect στο Internet Sharing.

 

Προσωπικά το δουλεύω με XP και Activesync (και με διάφορα PPC κατά καιρούς) αλλά το έχω δοκιμάσει και με Vista και Windows Mobile Device Center, χωρίς να μου έχει εμφανιστεί κανένα πρόβλημα.

 

Όσο για Opera ή Firefox, προσωπικά προτιμώ το Opera για τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί εδώ. Δε χρειάζεσαι όμως browser για να δεις αν έχεις συνδεθεί πετυχημένα μέσω Internet Sharing. Αρκεί να δεις ότι έχει επιτευχθεί η σύνδεση στο PPC και στο taskbar στο laptop να σου γράφει ότι έχει δημιουργηθεί Local Area Connection.

 

Επίσης, καλύτερα στην αρχή να κάνεις τις πρώτες προσπάθειες σύνδεσης μέσω USB και όχι Bluetooth.

 

edit: Τώρα που διαβάζω το τέλος του μηνύματός σου γράφεις "κατω εκει που ειναι οι 2 υπολογιστες γραφει μονο τοπικα". Έχει δηλαδή δημιουργηθεί ένα νέο Local Area Connection με τους δυο μικρούς υπολογιστές να αναβοσβήσουν; Αν ναι, τότε μάλλον ήσουν ήδη συνδεδεμένος. Βάλε και τις απαραίτητες ρυθμίσεις στον browser σου (αναφέρονται στην πρώτη σελίδα) και τελείωσες.

niko tha me skasei kai mazi tha skaso kai esena mou fainetai.ekana oti mou eipes alla tipota.vgazei kato kati san to sima apo kinito alla den syndeetai.mipos den to vriskei to htc san modem?xero oti pio safis den ginetai na gineis alla den xero ti lathos kano.to mobile device to kleino kai meta mpaino.usb wind plus alla tipota.patao connect to kinito ok alla to pc den syndeetai

Link to comment
Share on other sites

niko tha me skasei kai mazi tha skaso kai esena mou fainetai.ekana oti mou eipes alla tipota.vgazei kato kati san to sima apo kinito alla den syndeetai.mipos den to vriskei to htc san modem?xero oti pio safis den ginetai na gineis alla den xero ti lathos kano.to mobile device to kleino kai meta mpaino.usb wind plus alla tipota.patao connect to kinito ok alla to pc den syndeetai

 

Περίεργο... δεν έχεις κάποιο άλλον υπολογιστή κοντά (έστω και desktop) για να δεις τουλάχιστο αν το πρόβλημα οφείλεται στον υπολογιστή/software ή στο Cruise; Το Cruise έχει cooked ROM ή original;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... δεν έχεις κάποιο άλλον υπολογιστή κοντά (έστω και desktop) για να δεις τουλάχιστο αν το πρόβλημα οφείλεται στον υπολογιστή/software ή στο Cruise; Το Cruise έχει cooked ROM ή original;

 

original exei,den to exo peiraxei.ypologisti exo alla einai me xp.kai na ta katafero den tha me volepsei giati to laptop exei vista.isos dokimaso apo periergeia.xero se exo zalisei alla einai periergo pou den syndeomai

Link to comment
Share on other sites

Από το opera mini μπαίνει κανονικά και σε εμένα.. Το πρόβλημα υπάρχει όταν προσπαθείς να μπεις από τον υπολογιστή με το gwap..

 

ναι απο το τηλεφωνο με μινι μπενει κανονικα η μ@@@@α γινετε με το πσ και δε βλεπω λυση στον οριζοντα

Link to comment
Share on other sites

original exei,den to exo peiraxei.ypologisti exo alla einai me xp.kai na ta katafero den tha me volepsei giati to laptop exei vista.isos dokimaso apo periergeia.xero se exo zalisei alla einai periergo pou den syndeomai

 

Αν έχεις PC με XP καλό θα ήταν να δοκιμάσεις κι από εκεί για να δεις αν φταίει το Cruise ή τα Vista που δε συνδέεσαι. Κατέβασε πρώτα το Activesync για XP, κάνε ένα πρώτο συγχρονισμό και μετά προσπάθησε το Internet Sharing.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/activesync45.mspx#download

 

Μερικά ακόμα πράγματα που μπορείς να κάνεις. Καλύτερα με αυτή τη σειρά, για να αποφύγεις χρονοβόρες διαδικασίες:

 

- Φαντάζομαι ότι ο φορητός σου δεν είναι συνδεμένος σε άλλο δίκτυο (DSL ή LAN) μέσω WiFi ή Ethernet. Αν είναι, αποσύνδεσέ το.

 

- Αν έχεις το bluetooth ανοιχτό, κλείστο.

 

- Μήπως το Firewall σου μπλοκάρει τη σύνδεση; Μπορείς να το απενεργοποιήσεις προσωρινά ή και μόνιμα (μόνο όταν χρησιμοποιείς το wap μέσω Wind Plus).

 

- Μου είπες ότι πριν συνδεθείς, κλείνεις το Mobile Device των Vista. Βεβαιώσου ότι κλείνεις επίσης όλα τα προγράμματα που τρέχουν στο Cruise και ειδικά το Active Sync.

 

- Αφού έχεις κλείσει όλα τα προγράμματα, σύνδεσε το USB με το Cruise αλλά ΟΧΙ με το laptop, ξεκίνησε το Internet Sharing, και αυτό θα σου πει "check USB cable". ΑΦΟΥ σου βγάλει αυτό το μήνυμα, σύνδεσε το USB στο laptop.

 

- Δοκίμασε να συνδεθείς έχοντας το "Enable advanced network functionality" ΟΝ ή OFF. Πήγαινε Start > Settings > Connections > USB to PC και επέλεξε ή απενεργοποίησε το "Enable advanced network functionality". Soft reset και ξαναπροσπάθησε.

 

- Δεν έχω καταλάβει απο αυτά που είπες, αν το Vista και κάνει δίκτυο μεταξύ PPC και PC όταν τα συνδέεις (τα δυο μικρά PC/εικονίδια στον task manager αναβοσβήνουν;). Αν κάνει δίκτυο, τότε κάντο "private" και όχι "public". Αν είναι public θα μπλοκάρει μέρος από την κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω τη συσκευή μου Ασύρματο modem;

1. Χωρίς η συσκευή να είναι συνδεδεμένη στο καλώδιο επιλέγουμε Έναρξη / Ρυθμίσεις ή Προγράμματα / Ασύρματο modem ή Μοίρασμα Σύνδεσης(Εξαρτάται απο τη συσκευή). Επιλέγουμε τύπο σύνδεσης και το ενεργοποιούμε.

 

 

2. Βάζουμε τη συσκευή στο καλώδιο ενώ είναι απενεργοποιημένο το ActiveSync του υπολογιστή(File / Connection Settings ξετσεκάρουμε το Allow USB Connections).

 

 

3. Μόλις εμφανιστεί ο οδηγός προσθήκης υλικού κάνουμε την εγκατάσταση του modem χρησιμοποιώντας τους drivers του Getting Started CD.

 

 

4. Πάμε στο Control Panel / Phone and modem options και στα advanced properties του HTC Modem προσθέτουμε τα extra initialization commands.

 

 

AT+CGDCONT=1,"IP","gwap.b-online.gr" (για συνδρομητές ΤΙΜ)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις PC με XP καλό θα ήταν να δοκιμάσεις κι από εκεί για να δεις αν φταίει το Cruise ή τα Vista που δε συνδέεσαι. Κατέβασε πρώτα το Activesync για XP, κάνε ένα πρώτο συγχρονισμό και μετά προσπάθησε το Internet Sharing.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/activesync45.mspx#download

 

Μερικά ακόμα πράγματα που μπορείς να κάνεις. Καλύτερα με αυτή τη σειρά, για να αποφύγεις χρονοβόρες διαδικασίες:

 

- Φαντάζομαι ότι ο φορητός σου δεν είναι συνδεμένος σε άλλο δίκτυο (DSL ή LAN) μέσω WiFi ή Ethernet. Αν είναι, αποσύνδεσέ το.

 

- Αν έχεις το bluetooth ανοιχτό, κλείστο.

 

- Μήπως το Firewall σου μπλοκάρει τη σύνδεση; Μπορείς να το απενεργοποιήσεις προσωρινά ή και μόνιμα (μόνο όταν χρησιμοποιείς το wap μέσω Wind Plus).

 

- Μου είπες ότι πριν συνδεθείς, κλείνεις το Mobile Device των Vista. Βεβαιώσου ότι κλείνεις επίσης όλα τα προγράμματα που τρέχουν στο Cruise και ειδικά το Active Sync.

 

- Αφού έχεις κλείσει όλα τα προγράμματα, σύνδεσε το USB με το Cruise αλλά ΟΧΙ με το laptop, ξεκίνησε το Internet Sharing, και αυτό θα σου πει "check USB cable". ΑΦΟΥ σου βγάλει αυτό το μήνυμα, σύνδεσε το USB στο laptop.

 

- Δοκίμασε να συνδεθείς έχοντας το "Enable advanced network functionality" ΟΝ ή OFF. Πήγαινε Start > Settings > Connections > USB to PC και επέλεξε ή απενεργοποίησε το "Enable advanced network functionality". Soft reset και ξαναπροσπάθησε.

 

- Δεν έχω καταλάβει απο αυτά που είπες, αν το Vista και κάνει δίκτυο μεταξύ PPC και PC όταν τα συνδέεις (τα δυο μικρά PC/εικονίδια στον task manager αναβοσβήνουν;). Αν κάνει δίκτυο, τότε κάντο "private" και όχι "public". Αν είναι public θα μπλοκάρει μέρος από την κίνηση.

 

νικο τιποτα.να φανταστεις μεχρι και φορματ το λαπτοπ εκανα μηπως εφταιγε τιποτα αλλα παλι τζιφος.εβγαλα εντελως το κονεξ να μην εχω καθολου ιντερνετ και το Mobile Device δεν το κατεβασα καν ακομη δοκιμασα και δεν συνδεεται παλι.μην καθεσαι και γραφεις τιποτα αλλο αρκετα σε κουρασα και σε ευχαριστω παρα πολυ που προσφερθηκες να με βοηθησεις,αλλα δεν βλεπω φως.θα κανω παντως και αλλες προσπαθειες μπας και γινει κανενα θαυμα.thanks again

Link to comment
Share on other sites

νικο τιποτα.να φανταστεις μεχρι και φορματ το λαπτοπ εκανα μηπως εφταιγε τιποτα αλλα παλι τζιφος.εβγαλα εντελως το κονεξ να μην εχω καθολου ιντερνετ και το Mobile Device δεν το κατεβασα καν ακομη δοκιμασα και δεν συνδεεται παλι.μην καθεσαι και γραφεις τιποτα αλλο αρκετα σε κουρασα και σε ευχαριστω παρα πολυ που προσφερθηκες να με βοηθησεις,αλλα δεν βλεπω φως.θα κανω παντως και αλλες προσπαθειες μπας και γινει κανενα θαυμα.thanks again

 

Ελπίζω να βρεις τη λύση. Μια διόρθωση όμως: γράφεις ότι έκανες φορμάτ και προσπάθησες να συνδεθείς χωρίς να κατεβάσεις το Mobile Device των Vista. Είναι απαραίτητο το έχεις εγκαταστημένο γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις δουλειά (το Mobile Device εγκαθιστά όλους τους απαραίτητους drivers για το Internet Sharing).

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βρεις τη λύση. Μια διόρθωση όμως: γράφεις ότι έκανες φορμάτ και προσπάθησες να συνδεθείς χωρίς να κατεβάσεις το Mobile Device των Vista. Είναι απαραίτητο το έχεις εγκαταστημένο γιατί αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις δουλειά (το Mobile Device εγκαθιστά όλους τους απαραίτητους drivers για το Internet Sharing).

 

θα το κατεβασω,και θα ξαναδοκιμασω.ευχαριστω και παλι παντως για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα σήμερα ενα πακέτο f2g το ενεργοποίησα κάνω κανονικά τηλέφωνα αλλα δε με αφήνει να στείλω κανενα μήνυμα!

Ετσι δε μπορώ να στείλω και "plus" στο 349!

To κέντρο μηνυμάτων ειναι σωστό!

 

Τι μπορεί να φταίει?

-----------------------------------------------------------------------

Εχει αλλάξει ο αριθμός απο 349 σε 19349!

Καλό θα ήταν να ενημερωθεί ο οδηγός στη πρώτη σελίδα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει όλες τις ρυθμίσεις που έχουν αναφερθεί για Nokia S40 και τόσο καιρό έμπαινα στο ιντερνετ με την Wind από το 3110c και μπορούσα να χρησιμοποιήσω όλες τις εφαρμογές (opera, ebuddy, gmail, κτλ.) χωρίς να χρεώνομαι.

Τώρα πήρα ένα Nokia 6600, έστειλα τις ρυθμίσεις, έσβησα την επιλογή Wind-Internet (για να μην χρεώνομαι) και χρησιμοποιώ την Wind-Plus. Δε μπορώ όμως να συνδεθώ στο ίντερνετ από εφαρμογή (ούτε java, ούτε symbian) παρά μόνο από τον browser του κινητού.:wacko: Ποιες είναι οι ρυθμίσεις για τα S60??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...