Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

χτες χρησιμοποιησα πρωτη φορα το wind plus non stop σε μια f2go καρτα (μεχρι τωρα ημουν vodafone με αποτελεσμα να μην εχω ιδεα για αυτο τπ προγραμμα)

εχω κινητο με wm6

στο κινητο με τις ρυθμισεις που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα μπηκα μια χαρα αλλα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο σαν μοντεμ για να μπω στο ιντερνετ απο το laptop

αν μπορει να βοηθησει καποιος με τις ρυθμισεις που χρειαζονται γιατι εχω φαει τον τοπο αλλα τιποτα(περιτο να πω οτι σε επικοινωνια με την wind μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν ρυθμισεις γιατι η υπηρεσια αυτη δεν ειναι για ιντερνετ )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχει μεσα τουλαχιστον 0,5 ευρω οσο δηλ απαιτειται για μια εισοδο

 

εκτος αν εχεις ενεργοποιημενο το non stop οποτε κοβεσαι κατω απο τα 0.07€

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

(περιτο να πω οτι σε επικοινωνια με την wind μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν ρυθμισεις γιατι η υπηρεσια αυτη δεν ειναι για ιντερνετ )

Xαχα πολυ καλο !:lol:

Link to comment
Share on other sites

Περα απο ebuddy ποιο αλλο παιζει για messenger meso wind plus nonstop?

 

Με το ebuddy δεν ξερω τι γινεται αλλα με το που μπαινω στελνω 1-2 μυνηματα και μετα συμπεριφερεται σαν να ριχνει την συνδεση.Δηλαδη δεν στελνει/δεχεται.

 

Αν και στην διαχειριση συνδεσεων δειχνει πως ειναι ακομα ενεργη η συνδεση μεσω νον-στοπ.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Περα απο ebuddy ποιο αλλο παιζει για messenger meso wind plus nonstop?

 

Με το ebuddy δεν ξερω τι γινεται αλλα με το που μπαινω στελνω 1-2 μυνηματα και μετα συμπεριφερεται σαν να ριχνει την συνδεση.Δηλαδη δεν στελνει/δεχεται.

 

Αν και στην διαχειριση συνδεσεων δειχνει πως ειναι ακομα ενεργη η συνδεση μεσω νον-στοπ.

 

Το meebo λειτουργεί κανονικά με chrome ή safari.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω κινητου λεω βασικα.Μεχρι στιγμης μονο mig33 μου εχει λειτουργησει αλλα δεν μαρεσει το Ιnterface+δεν εχει facebook chat support.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μεσω κινητου λεω βασικα.Μεχρι στιγμης μονο mig33 μου εχει λειτουργησει αλλα δεν μαρεσει το Ιnterface+δεν εχει facebook chat support.

Φιλαράκι δοκίμασε το morange.. ως τώρα από αυτά που έχω δοκιμάσει είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο!

 

Είναι και free! http://morange.com/

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι δοκίμασε το morange.. ως τώρα από αυτά που έχω δοκιμάσει είναι κατά τη γνώμη μου το καλύτερο!

 

Είναι και free! http://morange.com/

 

Σου λειτουργει?Εμενα μυο βγαζει unable to connect.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα άρχισα να χρησιμοποιώ και πάλι την υπηρεσία για να μπαίνω από το pc.. αλλά έχω το εξής πρόβλημα.

Δεν μου εμφανίζει φωτογραφίες που έχουν παραθέσει τα παιδιά στην σελίδα του myphone. π.χ. εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=9363&page=161

Επίσης κάνει περισσότερο upload απ΄ότι download για να ανοίξει την σελίδα myphone. Σε άλλες σελίδες (στις περισσότερες τουλάχιστον) δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σου λειτουργει?Εμενα μυο βγαζει unable to connect.

 

Εμένα παίζει κανονικά!... μέσα από το morange μιλάω με τους φίλους μου από το googletalk..

Link to comment
Share on other sites

Περα απο ebuddy ποιο αλλο παιζει για messenger meso wind plus nonstop?

 

Με το ebuddy δεν ξερω τι γινεται αλλα με το που μπαινω στελνω 1-2 μυνηματα και μετα συμπεριφερεται σαν να ριχνει την συνδεση.Δηλαδη δεν στελνει/δεχεται.

 

Αν και στην διαχειριση συνδεσεων δειχνει πως ειναι ακομα ενεργη η συνδεση μεσω νον-στοπ.

 

Και σε εμενα ακριβως αυτο συμβαινει!

Εμπαινα απο το m.ebuddy.com για καλυτερα και οχι απο την εφαρμογη αλλα χανονταν τα μηνυματα ενω εδειχνε να λειτουργει κανονικα..

 

Χτες δοκιμασα το Morange αλλα παλι παρουσιασε το ιδιο προβλημα..

Παντως παρολο που ειναι πολυ καλη εφαρμογη ειναι και πολυ βαρια για το κινητο..

 

@harryal

Δεν σ εχει παρουσιασει ποτε προβλημα στους messenger το morange?

Δουλευεις καποιο απο τα MSN, yahoo, AIM? 'H μονο το googletalk?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα μηνηματα που γραφουμε και περνουμε μεσο ebuddy που αποθηκευονται?

παραπανω λεει ενας φιλος για τον chrome δουλευει με τον προξυ της wind?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Επειδή λυπάμαι το καημένο το 6600 που είναι συνδεμένο μέρες ολόκληρες στο ιντερνετ λέω να πάρω κανένα gsm μοντεμ και να το έχω πάντα συνδεμένο.

Αν πάρω αυτό θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου με wind plus?

Εχει δοκιμάσει κανείς?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορεις να κανεις δουλεια.εγω προσπαθησα να συνδεθω μεσω gwap με το modem που εχω για το ADSM και δεν εγινε τιποτα.Πολυ πιθανον γιατι χρειαζεται να βαλεις proxy server ,port κλτ κτλ.Κατι που δεν χρειαζεται στο αμιγως ιντερνετ για το οποιο ειναι προορισμενα αυτα τα μονετμ.Τωρα αν εισαι εσυ τυχερος και η κινεζια που θελεις να παρεις εχεις και ρυθμισεις για proxy κτλ κτλ δεν θα εχεις προβλημα.Αν θελεις να παρεις για να πειραματιστεις καλο θα ηταν να παρεις ενα που να υποστηριζει και HSDPA για γρηγοροτερες ταχυτητες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Επειδή λυπάμαι το καημένο το 6600 που είναι συνδεμένο μέρες ολόκληρες στο ιντερνετ λέω να πάρω κανένα gsm μοντεμ και να το έχω πάντα συνδεμένο.

Αν πάρω αυτό θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου με wind plus?

Εχει δοκιμάσει κανείς?

 

Με την συγκεκριμένη συσκευή δεν ξέρω αν γίνετε.. πάντως ένας φίλος μου το κατάφερε με συσκευή για ασύρματο ίντερνετ η οποία ήταν της vodafone. Βέβαια έπρεπε πρώτα να την ξεκλειδώσει την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια μου λέτε να ρωτήσω τον πωλητή αν μπορώ να του βάλω proxy και access point...

Να ρωτήσω μόνο αυτά ή θέλουμε και τίποτα άλλο?

 

Αυτό της voda δεν βλέπω να το παίρνω γιατί έχει 70-80ευρά ενώ αυτό που θέλω έχει 30-35ευρά και 2ον στην περιοχή μου δεν έχει ούτε καν 3g η wind, οπότε είναι άχρηστο.. Και να είχε δηλαδή, αφού ΔΕΝ μπορώ να κατεβάζω πάνω από 1μβ τότε τι να το κάνω? Μόνο για σελίδες? μικρή η διαφορά, οπότε..

 

ΥΓ. Κατέβασα τα αρχεία του συγκεκριμένου (ST860P) μόντεμ, αλλά επειδή δεν έχω το μόντεμ δεν μπορώ να μπώ καθόλου στο πρόγραμμα για να δω τι ρυθμίσεις μπορώ να κάνω..

Ούτε στο Manual λέει κάτι συγκεκριμένο...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά proxy βάζεις στα προγράμματα. access point λογικά θα έχει να βάλεις απο τις ρυθμίσεις των windows και από κει και πέρα απλά επιλέγεις για μόντεμ την συσκευή αυτή.

Δηλαδή μπορείς ήδη από την σύνδεση που έχεις δημιουργήσει απλά να αλλάξεις το μόντεμ από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Επειδή λυπάμαι το καημένο το 6600 που είναι συνδεμένο μέρες ολόκληρες στο ιντερνετ λέω να πάρω κανένα gsm μοντεμ και να το έχω πάντα συνδεμένο.

 

Με ποιο πρόγραμμα έχεις συνδέσει το 6600 με το PC και με ποιον τρόπο (cable, bluetooth κτλ.)??

Link to comment
Share on other sites

Βασικά proxy βάζεις στα προγράμματα. access point λογικά θα έχει να βάλεις απο τις ρυθμίσεις των windows και από κει και πέρα απλά επιλέγεις για μόντεμ την συσκευή αυτή.

Δηλαδή μπορείς ήδη από την σύνδεση που έχεις δημιουργήσει απλά να αλλάξεις το μόντεμ από τις ρυθμίσεις.

Access point βάζω απο το pcsuite(δηλαδή απλά φτιάχνω την σύνδεση, τίποτα άλλο. Ούτε καν συνδέεται το pcsuite με το 6600) αλλά και να μην βάλω μπαίνει κανονικά. Δημιουργώ μία σύνδεση dial up μέσω bluetooth και αυτό ήταν. Με το ν70 δεν μπόρεσα να συνδεθώ ποτέ με bluetooth, δεν ξέρω γιατι, μόνο με καλώδιο και μέσω pcsuite. Με το ν95 τα ίδια με το 6600, με bluetooth κανονικά(με καλώδιο δεν εχω δοκιμασει αλλα θα μπαίνει λογικα.)

 

Το θέμα είναι, να το πάρω η όχι το μόντεμ?

 

@6230i Τι εννοείς με ποιό πρόγραμμα? Απλά πάω dial up networking στο bluetooth μου(widcomm drivers), βάζω κωδικούς κτλ και τέλος.

Πάντα Bluetooth. Δεν παίρνει καλώδιο το 6600.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

@6230i Τι εννοείς με ποιό πρόγραμμα? Απλά πάω dial up networking στο bluetooth μου(widcomm drivers), βάζω κωδικούς κτλ και τέλος.

Πάντα Bluetooth. Δεν παίρνει καλώδιο το 6600.

 

Αυτό λέω... Αν χρησιμοποιείς Nokia PC Suite, ή Oxygen Phone Manager, dial up των Windows ή κάποιο άλλο πρόγραμμα. Σε ρωτάω γιατί δε μπορούσα να συνδέσω το 6600 με Bluetooth και γι'αυτό το λόγο βρήκα USB καλώδιο απ'το εξωτερικό, μόνο και μόνο για το ίντερνετ, αλλά και πάλι δεν κατάφερα να συνδέσω το κινητό με το PC.

 

Και κάτι άλλο... ασχετα με το PC, με εφαρμογές στο 6600 (OperaMini, Ebuddy κτλ.) μπορείς να μπεις στο ίντερνετ με το WIND PLUS; Γιατί εμένα δε συνδέεται, παρά μόνο ο browser του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό.. Με την αλλαγή της υπηρεσίας μάλλον θα πρέπει όλοι να ξεχάσουν αυτό που γινόταν τόσο καιρό.. Κρίμα γιατί βοηθούσε πολύ κόσμο και έφερε πολλούς πελάτες στην wind...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ti na sas po paidia ego meta apo auto pou diavasa gia auksiseis xreoseon kai mexri 40mb ektos tou wind plus distixos sinto ma tha egkataleipso to wind plus.Mia xara imastan mexri tora alla apo do kai pera...Too good to be true. Wind Plaus kai opera telos.
Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό.. Με την αλλαγή της υπηρεσίας μάλλον θα πρέπει όλοι να ξεχάσουν αυτό που γινόταν τόσο καιρό.. Κρίμα γιατί βοηθούσε πολύ κόσμο και έφερε πολλούς πελάτες στην wind...

 

ποιο παει?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...