Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Προσοχή στις βλακείες της ΤΙΜ με την ανανέωση του non-stop plus. Το πιο κορυφαίο το συνάντησα χθες.

 

Απέστειλα μήνυμα για ανανέωση στο 349, πήρα αναφορά παράδοσης αμέσως μετά. Μόνο που η ΤΙΜ, για κάποιον περίεργο λόγο, δεν καταχώρησε το αίτημα ούτε έστειλε απαντητικό μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε. Αλλά εγώ, έχοντας επαναπαυθεί στην αναφορά παράδοσης, χρησιμοποίησα το κινητό κανονικά για σερφάρισμα.

 

Αποτέλεσμα?

 

Δώδεκα ευρώ χαμένα από το καρτοκινητό σε χρήση internet! Λέτε να δεχθούν το σφάλμα εάν τους πάω το κινητό με την αναφορά παράδοσης του μηνύματος εγγραφής στο 349?

 

Κατί τέτοια με κάνουν να αποκλείω κάθε ενδεχόμενο να εγγραφώ ποτέ με συμβόλαιο σε αυτή την εταιρεία. :mad: Θα μου στείλουν κανέναν τρελό λογαριασμό λόγω κάποιας υπηρεσίας που "ξέχασαν" να ενεργοποιήσουν και θα ψάχνομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Κατί τέτοια με κάνουν να αποκλείω κάθε ενδεχόμενο να εγγραφώ ποτέ με συμβόλαιο σε αυτή την εταιρεία. :mad: Θα μου στείλουν κανέναν τρελό λογαριασμό λόγω κάποιας υπηρεσίας που "ξέχασαν" να ενεργοποιήσουν και θα ψάχνομαι!

 

Αυτό είχε συμβεί με εμένα.

Αλλά, επικοινώνησα τηλεφωνικά και χωρίς κανένα κόπο που είπαν οτι θα κοιτάξουν τα θέμα και αν όντως είναι όπως τα λεω θα αφαιρέσουν τα χρήματα που κακώς χρεώθηκαν από τον επόμενο λογαριασμό.

Και το περίεργο είναι οτι όντως έτσι έγινε!!!!!

Αφαιρέθηκαν από τον επόμενο λογαρισμό:wacko:

Ε, δεν πίστευα στα μάτια μου.

Μπράβο τους

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν ειναι ενεργοποιημενο το plus χρεωνει 0,42 ευρω για καθε εισοδο. Το ειχα ξεχασει μια φορα και με χρεωσε κατι λιγα, δεν θυμαμαι ποσες φορες μπηκα αλλα παντως δεν χρεωθηκα πανω απο ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορεί να γνωρίζει κάποιος αν έχει ή όχι ενεργοποιημένο το PLUS; Με τα πολλά έχω ξεχάσει αν το έχω ενεργοποιήσει αυτό τον μήνα...

 

Επίσης πλέον ανανεώνεται αυτόματα ο μήνας εφόσον υπάρχει υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θυμασαι μεχρι ποτε ισχυει στειλε plus στο 349 και εαν δεν εχει ληξει θα σου στειλει μηνυμα οτι δεν εχει ληξει. Ασχετο αλλα 10 μερες αδεια ορκωμοσιας; Θελω να ξαναπαω φανταρος:blink:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θυμασαι μεχρι ποτε ισχυει στειλε plus στο 349 και εαν δεν εχει ληξει θα σου στειλει μηνυμα οτι δεν εχει ληξει. Ασχετο αλλα 10 μερες αδεια ορκωμοσιας; Θελω να ξαναπαω φανταρος:blink:

Ευχαριστώ. Τελικά δεν το είχα ενεργοποιημένο.

 

Υ.Γ. Στην Αεροπορία έτσι γίνεται συνήθως. Και οι 10 λίγες είναι. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία λύση για msn στο pc είτε με την official εφαρμογή είτε με κάποια άλλη που όμως να είναι realtime?Εχω το nokia n70 κ έχω καταφέρει να το συνδέσω στο pc και να μπώ σε σελίδες!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία λύση για msn στο pc είτε με την official εφαρμογή είτε με κάποια άλλη που όμως να είναι realtime?Εχω το nokia n70 κ έχω καταφέρει να το συνδέσω στο pc και να μπώ σε σελίδες!

 

Συνδεεται κανονικα στο msn με την εφαρμογη.

Το δοκιμασες και δεν μπαινει? Δοκιμασε το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα ναι και δεν μπαινει.να σημειωσω πως εχω κανει τις ριθμισεις που υπαρχουν στην πρωτη σελιδα γιατι δεν εχω χρονο να διαβασω και τις 115 σελιδες... :( αν χρειαζετε να ριθμισω τιποτα ακομα στειλτε μου ενα pm η απαντηστε μου εδω plzzzz !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση msn εχεις?

Επειδη το msn παιρνει τις ρυθμισεις proxy server απο τον internet explorer κοιταξε μηπως δεν εχεις κανει κατι σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

musiccankill καταρχήν, θα πρέπει να έχεις windows live messenger και όχι κάποια παλιά έκδοση. Δεύτερον, θα ανοίξεις τον internet explorer και θα πας Εργαλεία -> Επιλογές Internet -> θα πας στην καρτέλα "για προχωρημένους" και θα τσεκάρεις την τελευταία επιλογή που λέει Χρήση του HTTP 1.1 με διακομιστές μεσολάβησης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ navi55 με εσωσες!!!!!

Ειμαι φοιτητης εκτος της πολης μου κ δεν εχω λεφτα για να βαλω κανονικο ιντερνετ =/

Η βοηθεια σου μου ηταν πραγματικα πολυτιμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω κ παλι!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ερωτηση!

παλαιοτερα καποιος ειχε αναφερει σε αυτο το forum οτι χρησιμοποιουσε ενα προγραμμα μεσω wind plus nonstop ,οπου χτελνεις καποιο ηχογραφημενο καμματι που ψαχνεις σε μια δευθυνση και σου στελνουν τον τιτλο του τραγουδιου!

κατι τετοιο δηλαδη!

ποιο ειναι αυτο?

η κατι αναλογο !!!

ψαχνω ενα παλιο ξενου τραγουδι και δεν ξερω τον τιτλο του!

 

Musicid για ppc.

 

synthnassizer κατεβάζεις αυτό το αρχείο που έγραψες στον firefox και μετά πηγαίνεις tools -> force content-type και γράφεις την διεύθυνση που θες και στο old.. επιλέγεις application/xhtml+xml και στο new.. text/html

Βασικά εγώ χρησιμοποιώ κυρίως opera.. ανοίγει περισσότερες σελίδες και το βρίσκω πιο εύχρηστο.

Για το πρόβλημα με την γλώσσα σου απάντησα πιο πάνω.

 

Με opera στο pc εκτος απο τις ρυθμισεις proxy θελει και καποια αλλη ρυθμιση? εχω βαρεθει να καταχωρω σελιδες στο force content.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να ανοίξω το πιο κάτω παράθυρο telnet:

 

telnet:sz1sv.redirectme.net ή το

telnet:gb7ujs.shacknet.nu:7373

όπου κανονικά με οποιαδήποτε άλλη σύνδεση

ανοίγει ένα telnet popup παραθυρο και γινεται η σύνδεση.

 

Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος να το ανοίξω με σύνδεση wap;

Link to comment
Share on other sites

Με opera στο pc εκτος απο τις ρυθμισεις proxy θελει και καποια αλλη ρυθμιση? εχω βαρεθει να καταχωρω σελιδες στο force content.

 

Στις ρυμθίσεις proxy server τσεκάρεις και συμπληρώνεις και τις 5 επιλογές και τσεκάρεις και την επιλογη Enable HTTP 1.1 for proxy. Υπάρχει και το java script "parsingerror.user" το οποίο ανοίγει αυτόματα τις σελίδες.. αν και κάποιες φορές δεν πιάνει.. Κατεβάζεις το java script το αποθηκεύεις σε ένα φάκελο και μετά πηγαίνεις Tools -> Preferences... -> Advanced -> Content -> JavaScript options... -> Choose και επιλέγεις τον φάκελο που αποθήκευσες το javascript.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω απλά για να επιβεβαιώσω ότι η αναγνώριση του καλλιτέχνη και του τίτλου ενός κομματιού, είναι εφικτή, με τη χρησιμοποίηση του MusicID και μιας σύνδεσης στο internet, π.χ. Wind Plus Non-Stop (gwap). Είναι η μόνη υπηρεσία που μου έλειπε από την voda, (τώρα που έφυγα πια από κει), μιας και χρησιμοποιούσα κατά διαστήματα το MAD scanner. Τότε όμως χρεωνόμουν περίπου ένα Ευρώ για κάθε κομμάτι που έκανα κλήση και αν δεν υπήρχε στη βάση δεδομένων τους, χρεωνόμουν περίπου τα μισά!!!

 

Με το MusicID σε συνδυασμό με το Wind Plus Non-Stop, δε χρεώνομαι τίποτα!!! Απλά κορυφαίο... :)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Γράφω απλά για να επιβεβαιώσω ότι η αναγνώριση του καλλιτέχνη και του τίτλου ενός κομματιού, είναι εφικτή, με τη χρησιμοποίηση του MusicID και μιας σύνδεσης στο internet, π.χ. Wind Plus Non-Stop (gwap). Είναι η μόνη υπηρεσία που μου έλειπε από την voda, (τώρα που έφυγα πια από κει), μιας και χρησιμοποιούσα κατά διαστήματα το MAD scanner. Τότε όμως χρεωνόμουν περίπου ένα Ευρώ για κάθε κομμάτι που έκανα κλήση και αν δεν υπήρχε στη βάση δεδομένων τους, χρεωνόμουν περίπου τα μισά!!!

 

Με το MusicID σε συνδυασμό με το Wind Plus Non-Stop, δε χρεώνομαι τίποτα!!! Απλά κορυφαίο... :)

 

Τι συσκευή έχεις, όντως το 6600;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

synthnassizer πατάς απάντηση πρώτα αλλάζεις το Encoding και μετά γράφεις το μήνυμα σου. Αν το μήνυμα που έχεις κάνει παράθεση δεν εμφανίζετε σωστά, απλά κάνεις ένα copy πριν την αλλαγή του Encoding και ένα paste μετά..

Στον ΙΕ τσεκάρεις την τελευταία επιλογή που λέει Χρήση του HTTP 1.1 με διακομιστές μεσολάβησης. Έχεις δοκιμάσει από ΙΕ να μπεις σε κάποια σελίδα? πχ. στο google..?

Έλεγξε τα πεδία IP και Port.. στο πεδίο IP βάζεις 192.168.200.10 και όχι ...010

Link to comment
Share on other sites

Γράφω απλά για να επιβεβαιώσω ότι η αναγνώριση του καλλιτέχνη και του τίτλου ενός κομματιού, είναι εφικτή, με τη χρησιμοποίηση του MusicID και μιας σύνδεσης στο internet, π.χ. Wind Plus Non-Stop (gwap). Είναι η μόνη υπηρεσία που μου έλειπε από την voda, (τώρα που έφυγα πια από κει), μιας και χρησιμοποιούσα κατά διαστήματα το MAD scanner. Τότε όμως χρεωνόμουν περίπου ένα Ευρώ για κάθε κομμάτι που έκανα κλήση και αν δεν υπήρχε στη βάση δεδομένων τους, χρεωνόμουν περίπου τα μισά!!!

 

Με το MusicID σε συνδυασμό με το Wind Plus Non-Stop, δε χρεώνομαι τίποτα!!! Απλά κορυφαίο... :)

 

Εγώ πάντως με ένα iPAQ 514 και το MusicID 1.2.0 , ενώ μου αναγνωρίζει κανονικά τα κομμάτια όταν χρησιμοποιώ το wifi του κινητού, αλλά μου βγάζει συνέχεια failed to id the song όταν χρησιμοποιώ το non stop plus. Καμιά βοήθεια?

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις, όντως το 6600;

 

Εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ έχω το Mio A701. Το Nokia 6600 το έχω σαν δεύτερο πια...

 

Εγώ πάντως με ένα iPAQ 514 και το MusicID 1.2.0 , ενώ μου αναγνωρίζει κανονικά τα κομμάτια όταν χρησιμοποιώ το wifi του κινητού, αλλά μου βγάζει συνέχεια failed to id the song όταν χρησιμοποιώ το non stop plus. Καμιά βοήθεια?

 

Αυτό που κάνω και λειτουργεί, (με το Mio A701), είναι το εξής.

 

Την ώρα που παίζει ένα κομμάτι που με ενδιαφέρει...

Συνδέομαι πρώτα στο internet. (για να γίνει αυτό ανοίγω μια τυχαία σελίδα με ένα Browser και μετά κλείνω τον Browser. Η σύνδεση όμως μένει ενεργή)

Ανοίγω την εφαρμογή MusicID.

Ξεκινάω την ακρόαση: Listening...

Μετά από 10 δευτερόλεπτα, το πρόγραμμα κάνει για λίγη ώρα Scanning...

στη συνέχεια με πληροφορεί για το όνομα του καλλιτέχνη, το όνομα του κομματιού και (αν αυτό είναι διαθέσιμο), μου εμφανίζει το εξώφυλλο του δίσκου!!!.

 

Δεν ξέρω για πιο λόγο δε δουλεύει σε σένα. Το μόνο που υποθέτω είναι μήπως προσπαθείς χωρίς πρώτα να έχει γίνει GPRS σύνδεση.

Στο λέω αυτό, γιατί αν απλά ανοίξεις το πρόγραμμα, αυτό ενεργοποιεί αυτόματα μεν το GPRS αλλά μέχρι να συνδεθεί το κινητό, τα δέκα δευτερόλεπτα, (που μετράνε κανονικά), έχουν περάσει...

Συνδέσου λοιπόν πρώτα στο internet και ελπίζω όλα να πάνε καλά. :)

 

Σημείωση: Στο WiFi προφανώς δεν έχεις πρόβλημα, αφού λογικά είναι ενεργοποιημένο, (άρα είσαι online), τη στιγμή που ξεκινάς την εφαρμογή.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Nice trick. Δούλεψε μία χαρά τελικά μέσω non stop plus. Ε ρε γλέεεεεεεεντια :P

 

για πείτε και σε εμάς που θα το βρούμε αυτό το πρόγραμμα (MusicID)

και με τι συσκευές είναι συμβατό?

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους δουλεψε στο μπρικο-p910i μου!.

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

για πείτε και σε εμάς που θα το βρούμε αυτό το πρόγραμμα (MusicID)

και με τι συσκευές είναι συμβατό?

 

Βασικά είναι για PPC Windows Mobile.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=310235&page=2

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για Nokia που τυχαία είδα εδώ:

http://thinkabdul.com/2007/06/14/free-trackid-for-nokia-s60-v3-based-n-seriese-series-mobiles-identifyrecognise-track-artist-and-album-info-of-recorded-music-clipsongsound/

αλλά δεν ξέρω τι παίζει.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει αντίστοιχο πρόγραμμα για το pc το οποίο να παίζει με wind plus? Κατέβασα το tunatic αλλά δεν συνδέεται..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...