Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά προσπαθώ να βάλω το οπερα μινι σε n 95 αλλά δεν συνδέετε μέσω wind plus τι μπορεί να φταίει ...

ο browser του κινητoυ μια χαρά

μηπως ο οπερα κολαει με το 3g?

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν ειχε προβλημα ουτε η βετα με τισ διευθυνσεις μετα το κλεισιμο μαλον παιζει ρολο και η συσκευη σαυτο οταν παω να κατεβασω κατι απο το ιπμαρτ καποιο sis πχ και παταω save as μου βγαζει ενα symbian error ξερει κανενας τη ειναι αυτο

 

Σε μένα πάλι η επιλογή save as λειτουργεί μια χαρά! Καθυστερεί 1-2 δευτερόλεπτα να μου εμφανιστεί η επιλογή πού θέλω να το αποθηκεύσω.. αλλά λειτουργεί κανονικά!

 

σε apple iphone μπορω να βαλω ιντερνετ μεσω wind.με το γνωστο κολπακι?

 

Λογικά γίνεται! Ψάξε στο site της wind για τις ρυθμίσεις του κινητού σου!

 

ρε παιδιά προσπαθώ να βάλω το οπερα μινι σε n 95 αλλά δεν συνδέετε μέσω wind plus τι μπορεί να φταίει ...

ο browser του κινητoυ μια χαρά

μηπως ο οπερα κολαει με το 3g?

 

Μάλλον θα έχει κάποια ρύθμιση για να επιλέξεις το προφίλ wind plus για εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι η επιλογή save as λειτουργεί μια χαρά! Καθυστερεί 1-2 δευτερόλεπτα να μου εμφανιστεί η επιλογή πού θέλω να το αποθηκεύσω.. αλλά λειτουργεί κανονικά!

 

 

 

Λογικά γίνεται! Ψάξε στο site της wind για τις ρυθμίσεις του κινητού σου!

 

 

 

Μάλλον θα έχει κάποια ρύθμιση για να επιλέξεις το προφίλ wind plus για εφαρμογές!

 

μπορεις να κατεβασεις ενα jar η sis απο το ιπμαρτ?κανονικα δηλαδι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω και ξανα διαβαζω και εχω αγχωθει..

Στελνουμε μηνυμα για Wind non stop plus ..

Ερχονται οι ρυθμισεις,,

τις αποθηκευουμε...

εχουμε και τον μινιοπερα στο samsung u600 ,σβησαμε και το wind internet..

τι αλλο πρεπει να κανω για να μπαινω στο νετ χωρις περαιτερω χρεωσεις και επισης να μπαιω και στο μσν;

πρεπει οπωσγηποτε να μπαινω μεσω του οπερα ή μας κανει και ο προεγκατεστημενος της συσκευης;

 

σασ παρακαλω βοηθηστε με!!!!

Sony Ericsson Is My God
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω και ξανα διαβαζω και εχω αγχωθει..

Στελνουμε μηνυμα για Wind non stop plus ..

Ερχονται οι ρυθμισεις,,

τις αποθηκευουμε...

εχουμε και τον μινιοπερα στο samsung u600 ,σβησαμε και το wind internet..

τι αλλο πρεπει να κανω για να μπαινω στο νετ χωρις περαιτερω χρεωσεις και επισης να μπαιω και στο μσν;

πρεπει οπωσγηποτε να μπαινω μεσω του οπερα ή μας κανει και ο προεγκατεστημενος της συσκευης;

 

σασ παρακαλω βοηθηστε με!!!!

 

ετσι οπως τα εγραψες ειναι ολα μπορεις να μπεις και απο το μαμισιο της συσκευης

χωρης κανενα προβλημα για μσν βαλε το μιγκ υπαρχουν πολλα προγραματακια γιαυτη τη δουλεια βαλε οποιο σου τεριαζει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, ο τελευταίος οπέρα μίνι, όποτε θέλει πάει σφαίρα και όποτε θέλει κολλάει κάνα 5λεπτο στο "συνδέεται".

Πάντως, αφού συνδεθεί κατεβάζει απίστευτα γρήγορα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κατεβασεις ενα jar η sis απο το ιπμαρτ?κανονικα δηλαδι?

 

Αρχείο sis δεν έχω κατεβάσει αλλά λογικά μπορώ. Αρχείο jar όπως και πολλά άλλα αρχεία έχω κατεβάσει και τα έχω αποθηκεύσει στην κάρτα του κινητού χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχείο sis δεν έχω κατεβάσει αλλά λογικά μπορώ. Αρχείο jar όπως και πολλά άλλα αρχεία έχω κατεβάσει και τα έχω αποθηκεύσει στην κάρτα του κινητού χωρίς πρόβλημα.

 

μαλον φταιει η συσκευη που ειναι συμβπιαν θα δοκιμασω με το 6233 να δω

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια προσφορά για απεριόριστο downoload??? Κάτι πήρε το αυτί μου στην τηλεόραση απο μια διαφήμιση με μηνιαίο πάγιο γύρω στα 5 ευρώ.. αλλά δεν πρόλαβα να την δω ολόκληρη.. ούτε και στο site της wind βρήκα κάτι.

Όποιος γνωρίζει ή βρει κάτι να μας ενημερώσει!!! :)

 

Άκυρο. Τελικά το βρήκα το link http://fulltracks.wind.com.gr/ και η προσφορά είναι μόνο για τραγούδια.

Τώρα πόσο αξίζει δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα μηπως ετσι ξεπεραστει ο περιορισμος που υπαρχει για το 1ΜΒ??

 

Δεν νομίζω. Ούτως ή άλλως περιορισμός στα αρχεία του Wind Plus δεν υπάρχει...@ Πάντως η προσφορά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Ούτως ή άλλως περιορισμός στα αρχεία του Wind Plus δεν υπάρχει...@ Πάντως η προσφορά είναι πολύ καλή.

 

Mitsos κινητο με nokia maps μπορει να "κατεβασει" δεδομενα μεσω

WIND NON STOP για να μη χρεωνομαστε τη χρηση του προγ/τος? :cool:

 

και καποιος αλλος παιδια το εχει δοκιμασει? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS δεν χρειάζετε να έχεις πρόσβαση και στο ίντερνετ. Και υπάρχουν και άλλα προγράμματα καλύτερα πέρα απο το nokia maps (υπάρχει συγκεκριμένο thread). Απλά μπορείς να το χρησιμοποιείς αν θες για να βρίσκει πιο γρήγορα δορυφόρο. Αν έχεις ενεργοποιημένο το wind plus δοκίμασέ το. Με το προφίλ wind plus όπου μπορείς να μπεις δεν χρεώνεσαι. Σβήσε καλού-κακού το προφίλ wind internet μην γίνει κανένα λάθος!
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS δεν χρειάζετε να έχεις πρόσβαση και στο ίντερνετ. Και υπάρχουν και άλλα προγράμματα καλύτερα πέρα απο το nokia maps (υπάρχει συγκεκριμένο thread). Απλά μπορείς να το χρησιμοποιείς αν θες για να βρίσκει πιο γρήγορα δορυφόρο. Αν έχεις ενεργοποιημένο το wind plus δοκίμασέ το. Με το προφίλ wind plus όπου μπορείς να μπεις δεν χρεώνεσαι. Σβήσε καλού-κακού το προφίλ wind internet μην γίνει κανένα λάθος!

 

σε ευχαριστω φιλε μου... :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Mitsos κινητο με nokia maps μπορει να "κατεβασει" δεδομενα μεσω

WIND NON STOP για να μη χρεωνομαστε τη χρηση του προγ/τος? :cool:

 

και καποιος αλλος παιδια το εχει δοκιμασει? :O

 

Ναι, γίνεται.Δεν υπάρχει πρόβλημα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται.Δεν υπάρχει πρόβλημα:)

 

Σε ευχαριστω πολυ και εσενα φιλε μου :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ και εσενα φιλε μου :)

 

Να σαι καλά:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Geia sas sorry pou grafo me xenous xaraktires!exo ena nokia e51 kai fisika wind plus energopoimeno!episis exo kai.windows xp!pies einai oi rithmisis pou prepei na kano gia na katafero na exo internet meso tou kinitou mou?prokatavolika euxaristo poli!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas sorry pou grafo me xenous xaraktires!exo ena nokia e51 kai fisika wind plus energopoimeno!episis exo kai.windows xp!pies einai oi rithmisis pou prepei na kano gia na katafero na exo internet meso tou kinitou mou?prokatavolika euxaristo poli!

 

 

Μέσω του pc suite και της επιλογής "σύνδεση στο internet" Mπορείς να μπείς σίγουρα.

Δεν ξέρω όμως αν χρησιμοποιεί τις ρυθμίσεις του gwap ή όχι.

Βέβαια, όλες τις άλλες τις έχω διαγράψει, αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Se euxaristo.tis exo dei tis rithmiseis alla epidei thorisa oti einai palies den tha isxioun kai fovithika giati ali mia fora pou eixa dokimasei mou pige tin karta -8euro!tha dokimaso tis rithmisei!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εγω αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Σερφαρω κανονικα με το κινητο μου, αλλα δεν μπορω να κανω το ιδιο μεσω λαπτοπ.Με το που πατησω το κουμπι της συνδεσης, θα μου γραψει "επαληθευση κωδικου προσβασης κτλ" , "δηλωση του υπολογιστη σας στο δικτυο" (παραλληλα ανταποκρινεται κ το κινητο (κ750) και δειχνει την γη που γυρναει :) αλλα καπου εκει σταματαει και μου πεταει σφαλμα κ μου λεει να ελεγξω τις ρυ8μισεις ιντερνετ. "Σφαλμα 714 (νομιζω) Το πρωτοκολο PPP τερματιστηκε"

 

Το λαπτοπ εχει πανω τα Βιστα και προσπαθω να κανω την συνδεση μεσω καλωδιου USB.

 

Κανενας που αντιμετωπισε επιτυχως παρομοιο προβλημα;; Η' καποιος που εχει τις ρυθμισεις για Βιστα; Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν έχει να κάνει με τα windows. Μήπως έχεις διαλέξει λάθος προφίλ από τον υπολογιστή? Δες από το κινητό σου σε ποια θέση βρίσκεται το προφίλ wind plus και μετά από τον υπολογιστή θα αλλάξεις το νούμερο κλήσης *99***?# Δηλαδή στην θέση του ερωτηματικού θα βάλεις αυτό το νούμερο. Τί κινητό έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...