Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε κολημένος με την μπάλα να είμουν.... :) θα μού ερχώνταν φτηνότερα.

Περνούσα έξω από το Πλαίσιο στην Γλλλυφάδα και

λέω δέν κάνω τό βλάκα να ρωτήσω τι ξέρουν γιά το ακατανόμαστο, γιατί αργεί;

Απάντηση :Έχουν πρόβλημα στά Ελληνικά καί στήν κάμερα stop.

Δηλαδή παντού....

Βγαίνοντας λέω άς πάρω τον κατάλογο και τι

διαβάζω; :mpx220 391ευρώ με τη Φάπα, και με προγράμματα ΚΟΤΕ και ΒΟΝΤΑ.

 

Υ.Γ. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω από έξω με τά Αγγλικά διότι δέν νομίζω να περπατίσει η μετάφραση ρίξτε μιά ματιά και στήν Qtek καί θά δείτε τί διόρθωσαν στήν τελευταία του Φεβρουαρίου.

Εσείς τι γνώμη έχετε είναι απαραίτητα τα Ελληνικά από την στιγμή που δουλεύουμε αρκετοί τα 2002.!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω δε θσ το επαιρνα απ εξω οπως λες φιλε μου,το πηρα και την πατησα απλα,γεματο bugs ηταν,καλυτερα να το περιμενεις αν ερθει και ποτε ελλαδα,

η ακομα καλυτερα δες και για κανενα qtek

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα γεματα bugs ηταν τα αρχικα μοντελα, μπορει αυτα που εχουν τωρα να ειναι οκ.

Αλλα ποτε δεν ξερεις. Συμφωνα με προσφατα review τα περισσοτερα εχουν διορθωθει.

Link to comment
Share on other sites

και δηλαδη τα review θα μου εξασφαλισουν οτι το κινητο θα δουλευει σωστα?sorry αλλα δε τα πιστευω αυτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω πιστευω τα review 100%, αλλα στα πιο προσφατα λενε, οτι τα αρχικα προβληματα, κυριως απο συσκευες που ηταν για παρουσιαση ή κομματια με τα αρχικα firmware, εχουν λυθει. Αλλα ποτε δεν ξερεις, καλυτερα να περιμενουμε τα κομματια που θα βγουν official στην ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

moto is failed,αυτο εχω να πω τουλαχιστον για την ελλαδα,το mpx-220 θα μπορουσε να τα χε παει παρα πολυ καλα γιατι οπως και να το κανουμε ειναι και ομορφο και πολυ δυνατο smartphone,αλλα δυστυχως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

moto is failed,αυτο εχω να πω τουλαχιστον για την ελλαδα,το mpx-220 θα μπορουσε να τα χε παει παρα πολυ καλα γιατι οπως και να το κανουμε ειναι και ομορφο και πολυ δυνατο smartphone,αλλα δυστυχως.

 

Ετσι ακριβως ειναι. Μονη ελπιδα για να πουλισει ειναι να το δινουν πολυ φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην προτρεχουμε και κατηγορουμε την μοτορολα.Λετε αυτοι να μην θελουνε να τα δοσουν τα κινητα οπως mpx220 a1000 κτλ κτλ να παρουν και τα λευτακια μας και να λεει ο κοσμος τι καλη εταιρια τι τηλεφωναρες βγαζει.

Αλλα η συγκεκριμενη εταιρια σκεφτομενη τους πελατες της προτιμαει να μην τους πουληση ενα τηλεφωνο το οποιο δεν ειναι σιγουρο αν δουλευει σωστα αν εχει bugs η οτι αλλο.Περιμενει να γινουν τα firmware αποδεκτα απο ειδικους που υπαρχουν στη χωρα μας να δοκιμαστουν με υπηρεσιες βοδα κοσμο τιμ να πουνε 3-4 ειδικοι οτι το τηλεφωνο ειναι οκ και μετα να αρχισει να κυκλοφορει.Το οτι κυκλοφορει αμερικη δεν συμαινει τιποτα γιατι η αμερικη εχει πχ 1900 δικτυο εχει αγγλικα .Εδω ομως θελουμε ελληνικα και gsm κυριως δικτυο που πολυ πιθανο το αμερικανικο firmware του τηλεφωνου να εχει καποια προβληματα με αυτα τα δικτυα.Ειναι πολυ δυσκολο και το λεω γιατι ασχολουμε με προγραμματισμο να βγαλεις εκδοση με ελληνικα και ακομα πιο δυσκολο να διορθωσεις bugs σε ετοιμο software αυτα απαιτουνε χρονο και δοκιμες.

Τελος μην ξεχνατε και πιθανη αναμονη απο τα καταστηματα και της αλυσιδες η μοτορολα δεν μπορει να φερει το τηλεφωνο στην Ελλαδα αμα δεν εχουν αποφασησει οι εταιριες ποσα κοματια θελουνε αν θα ειναι live η tim και πολλα αλλα που εμεις δεν τα ξερουμε.

Παντως ενα ειναι σιγουρο οτι αμα δεν σκεφτοντουσταν ολα τα παραπανω θα ειχαμε στην αγορα και α1000 και linux smartphones και mpx100 και οτι αλλο θελετε.Αλλα μετα ,και γιατι ειμαστε ελληνες, θα περναμε πχ το linux smrtphone και θα πρηζαμε την μοτορολα γιατι δεν εχει ελληνικα η γιατι βλεπω τα greek fonts με συμβολα η γιατι δεν στελνει mms παρολο που θα μας ειχε ενημερωσει η μοτορολα οτι αυτα μπωρει να συμβουν.

Μην ξεχνατε τι ειχε γινει με το accompli που ειχε φερει ο επωνυμη αλυσιδα μονη της και οι πελατες αντι να περνουν και να ζητανε εξηγησεις απο αυτους περναν την μοτορολα.

Πιστευω οτι ισως θα ηταν καλυτερο να μην ανακοινωνουνε νεα μοντελα πριν αυτα ειναι ετοιμα ετσι δεν θα εχουν προβλημα οσο και να αργουν και εμεις πολυ απλα δεν θα το ξερουμε οτι ερχετε καποιο καινουργιο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς στά ένθετα τις ΤΙΜ καί του ΠΛΑΙΣΙΟ τα έχουν

και με τιμές στα προγράμματα τους.

Εγώ που ρώτησα,και δέν έχω λόγους να το αμφισβητίσω,το μέν σέρβις μού είπε ότι έχουν ένα καί το δοκιμάζουν διότι συναντούν προβλήματα,ποιά δέν μου είπαν,και στό Πλαίσιο

ο υπάληλος μου είπε ότι υπάρχει πρόβλημα στό πρόγραμμα και στήν κάμερα.

Αναρωτιέμαι μόνο πώς το κυκλοφόρησε η Qtek σε Ελληνική έκδοση τα 2003 (με τα όποια προβλήματα)και κολάει η Ελληνική ΜΟΤΟ.

Καλύτερα να το έφερναν στά Αγγλικά όπως το 200άρη

Την πατήσανε.

Link to comment
Share on other sites

Μπωρει να ειναι προβλημα hardware and software drivers πχ και να πρεπει να κατασκευαστουν οι drivers για την καμερα της μοτορολα ενω για qtek μπωρει να υπηρχαν.Ασε που δεν νομιζω να χρησιμοποιυν ιδια cpu αρα δεν συμαινει τιποτα οτι το ενα ειναι ετοιμο και το αλλο οχι.

Παραδειγμα αμα πας να βαλεις τα xp σε via cpu πολυ πιθανο να εχεις προβληματα ενω σε amd,intel ολα ειναι ρολοι.Θα μου πειτε γιατι χρησιμοποιουν αλλο hw και δεν βαζουν τα ιδια με qtek αυτο ειναι ενα μεγαλο ερωτημα αλλα μην ξεχναμε οτι η μοτορολα ειναι απο τους μεγαλυτερους κατασκευαστες ημιαγωγων στο κοσμο και εχει δικους της πολυ καλους επεξεργαστες οπως και μικροελενκτες οποτε χρησιμοποιοντας δικους της μειωνει κατα πολυ το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

to kinhto pleon isos na thewruthei kseperasmeno prin akomh kai apo thn kykloforia toy.tha mporouse na eixe kykloforhsei se aglikh ekdosh kai ystera me mia anavathmish na ginotan kai ellhniko to software.egw vlepw oti argei kyriws logo metafrashs sta ellhnika.epeita den pisteuw pws tha eixame provlhma me to agliko menu(xrhsimopoiw xp aglika opos pisteuw kai arketoi apo esas logo kaluterhs statherothtas alla kai yposthrikshs).Pantws isos na aksizei h anamonh kathws erxetai se polu xamhlh timh gia ta dedomena tou.Egw mia evdomada akomh tha to perimenw... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί τηλεφώνησα στην Motorola και μου είπαν ότι το τηλέφωνο θα κυκλοφορήσει στο τέλος του Ιουνίου!!

Μια που τόσο καιρό μια χαρά πάει το 200 με αγγλικό μενού λέω να το πάρω απόφαση και να το πάρω από το internet. Όταν (αν..) με το καλό βγει το ελληνικό βλέπουμε.

Τελικά τα mms παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί τηλεφώνησα στην Motorola και μου είπαν ότι το τηλέφωνο θα κυκλοφορήσει στο τέλος του Ιουνίου!!

Μια που τόσο καιρό μια χαρά πάει το 200 με αγγλικό μενού λέω να το πάρω απόφαση και να το πάρω από το internet. Όταν (αν..) με το καλό βγει το ελληνικό βλέπουμε.

Τελικά τα mms παίζουν?

 

Κανονικα παιζουν και τα MMS και το GPRS ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 343ευρώ

Χωρις φπα?

 

 

Μπωρει να ειναι προβλημα hardware and software drivers πχ και να πρεπει να κατασκευαστουν οι drivers για την καμερα της μοτορολα ενω για qtek μπωρει να υπηρχαν.Ασε που δεν νομιζω να χρησιμοποιυν ιδια cpu αρα δεν συμαινει τιποτα οτι το ενα ειναι ετοιμο και το αλλο οχι.

Παραδειγμα αμα πας να βαλεις τα xp σε via cpu πολυ πιθανο να εχεις προβληματα ενω σε amd,intel ολα ειναι ρολοι.Θα μου πειτε γιατι χρησιμοποιουν αλλο hw και δεν βαζουν τα ιδια με qtek αυτο ειναι ενα μεγαλο ερωτημα αλλα μην ξεχναμε οτι η μοτορολα ειναι απο τους μεγαλυτερους κατασκευαστες ημιαγωγων στο κοσμο και εχει δικους της πολυ καλους επεξεργαστες οπως και μικροελενκτες οποτε χρησιμοποιοντας δικους της μειωνει κατα πολυ το κοστος.

 

Λαθος κανεις, οπως οι via cpu (ακομα υπαρχουν?) θα δουλεψουν ρολοι με τα windows xp x86, γιατι ειναι x86 αρχιτεκτονικης επεξεργαστες, ετσι και τα windows mobile θα δουλεψουν σε ολα τα κινητα με arm type cpu, οπως ειναι αυτη που εχει το mpx200, το 8020\10 και φυσικα το mpx220.

 

Τωρα πιθανον τα τσιμανια της moto κανουν ενα αιωνα να μεταφρασουν το menu, ενω στο kazakstan το εχουν μεταφρασει εδω και καιρο! οπως ειναι φυσικο για να μην τους παρουμε με τις ντοματες, λενε δικαιολογιες-αδικαιολογητες!

 

Και οχι, δεν εχει motorola powerpc for smartphone να γουσταρουμε!!! Εχει τον TI OMAP 1610, στα 200MHz με πυρηνα εναν arm926, που ειναι κορυφαιος ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα ένα review του Howard Chui (πολύ καλό site για reviews σε κινητά) και η κάμερα είναι πολύ χαμηλής ποιότητας αν και είναι 1.2mgpxl. Στο κέντρο βγάζει καλές φωτογραφίες αλλά στις άκρες έχει κάποια μικρά ξεθωριάσματα προς το πράσινο...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια που κανει και η αποσπωμενη του mpx200, μηπως τα win δεν πανε τις καμερες τελικα?

 

δεν νομίζω. το qtek 8010 που είχα, έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες παρόλο που δεν είναι megapixel

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είδα ένα review του Howard Chui (πολύ καλό site για reviews σε κινητά) και η κάμερα είναι πολύ χαμηλής ποιότητας αν και είναι 1.2mgpxl. Στο κέντρο βγάζει καλές φωτογραφίες αλλά στις άκρες έχει κάποια μικρά ξεθωριάσματα προς το πράσινο...

Στό connecting το οποίο έχει τέστ διάφορα κινητά το ίδιο λέει αλλά με τήν λογική των εταιριών καί νίν ΜΟΤΟΡΟΛΑ σου λεει'' έχω άλλο μοντέλο και πήγαινε πάρτω''...

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω. το qtek 8010 που είχα, έβγαζε πολύ καλές φωτογραφίες παρόλο που δεν είναι megapixel

 

Δεν ακουω και τα καλυτερα και για τα qtek σε αυτο τον τομεα, ακομα και για το s100 που εχει MP καμερα, αλλα μερικοι τα παραλενε φυσικα...

Link to comment
Share on other sites

sugnomh alla to kinhto to thelete gia thn kamera????????????? edo metraei poso kala einai auta ta smartphones kai ti dunatothes exoun to an exoun kalh h oxi toso kalh kamera so what??????am to thlefonaki exei tromeres dunatothes pios niazetai ean ........... to dentro bghke fotino logou xarh.

exalou ego to leo kai to epauxano ta kalutera camera phones einai ta sharp.mporei na uuuuuuuuuuuuuuuuuuuusteroun se leitourgies alla apo photos aaaaaaaaalo prama

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

sugnomh alla to kinhto to thelete gia thn kamera????????????? edo metraei poso kala einai auta ta smartphones kai ti dunatothes exoun to an exoun kalh h oxi toso kalh kamera so what??????am to thlefonaki exei tromeres dunatothes pios niazetai ean ........... to dentro bghke fotino logou xarh.

exalou ego to leo kai to epauxano ta kalutera camera phones einai ta sharp.mporei na uuuuuuuuuuuuuuuuuuuusteroun se leitourgies alla apo photos aaaaaaaaalo prama

 

Σαφος και δεν κοιταω την καμερα σε ενα κινητο,κυριως σε κινητα με κορυφαιες δυνατοτητες οπως το mpx220.

Aπλα την σχολιασαμε λιγο :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας σοβαρευτουμε λιγο.το κινητο ηταν να βγει στην αγορα πριν μηνες.απο οτι καταλαβαινουμε ολλοι μαλλον το κινητο εχει σοβαρα προβληματα και η μοτο μαλλον φοβαται να το βγαλει στην αγορα.θελει να ειναι σιγουρη για το προιον που θα παρουμε αν τελικα περιμενουμε τοσο.καποια στιγμη ειχα γραψει σε αλλο ποστ αυτοι που το εχουν να κανουν ενα mini rewiew για να δουμε τελικα αν αξιζει να περιμενουμε αλλα δυστιχος δεν υπηρχε ανταποκριση.ελπιζω καποιος τελικα να γραψει αν αξιζει να περιμενουμε η οχι.και στην τελικη δηλαδη ειναι πατατα η οχι το κινητο?????
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...